Jump to content

[S60 3rd Edition] Εφαρμογές - Μέρος ΙΙ


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 10,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το λεξικό που είναι επιλεγμένο εδώ εννοούν.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμάστε το παρακάτω μπορεί να κάνει δουλεία:

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2835074#post2835074

 

Μήπως πρέπει να έχω χακαρισμένη συσκευή για να χρησιμοποιήσω το resource cleanup (για "καθάρισμα" της μνήμης του τηλεφώνου); Πάω να ακολουθήσω τις οδηγίες που βρήκα στο thread που μου έδειξες, αλλά ούτε φάκελο Python βλέπω στο κινητό (αν και το έχω εγκατεστημένο) ούτε το πως μπορώ να τρέξω το Python Shell...

...και θέλω όπωσδήποτε να αποφύγω hard format, καθώς με πολύ κόπο έχω βάλει μέσα εφαρμογές που δεν είναι εύκολο να τις ξαναβρώ...

Link to comment
Share on other sites

Ναι θα πρέπει να έχεις hack-άρει την συσκευή σου έτσι ώστε να μπορέσει να λειτουργήσει σωστά.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Θα βάλεις το αρχείο rescleanup.py στον κατάλογο c:\python μετά θα ανοίξεις το Python shell θα επιλέξεις run script και το script που θέλεις να τρέξεις..
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Θα βάλεις το αρχείο rescleanup.py στον κατάλογο c:\python μετά θα ανοίξεις το Python shell θα επιλέξεις run script και το script που θέλεις να τρέξεις..

 

Ναι τη διαδικασία την κατάλαβα, ωστόσο δεν θέλω να χακάρω τη συσκευή μου, τουλάχιστον όχι ακόμη! Ευχαριστώ πάντως για το ενδιαφέρον και τις άμεσες απαντήσεις.

 

Ωστόσο, αν πουθενά πέσετε πάνω σε κάποιο άλλο τρόπο, παρακαλώ ενημερώστε!

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω ένα πρόγραμμα για να λέει ακριβώς το υπόλοιπο της μπαταρίας.

Το PhoneNETInfo στο N95 8GB δείχνει ακριβώς ό,τι η μπάρα, ενώ σε ένα Vivaz δείχνει ακριβώς πόσο μένει.

 

Ξέρετε κανένα άλλο δοκιμασμένο πρόγραμμα;

 

Επίσης, ψάχνω πρόγραμμα-φακό που να ενεργοποιεί το flash.

Link to comment
Share on other sites

Για την μπαταρία δοκίμασε το PySystemUtilities απο το πρώτο ποστ του παρόντος..

 

Για το flash η εφαρμογές που γνωρίζω δεν βγάζουν αρκετό φως οπότε καλύτερα να απαντήσει κάποιος άλλος.. :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω ένα πρόγραμμα για να λέει ακριβώς το υπόλοιπο της μπαταρίας.

Το PhoneNETInfo στο N95 8GB δείχνει ακριβώς ό,τι η μπάρα, ενώ σε ένα Vivaz δείχνει ακριβώς πόσο μένει.

 

Ξέρετε κανένα άλλο δοκιμασμένο πρόγραμμα;

 

Επίσης, ψάχνω πρόγραμμα-φακό που να ενεργοποιεί το flash.

 

Για την μπαταρία δες αυτο - ion battery timer for s60 3rd

για το φακο εγω χρησιμοποιω το bright light

δέν θυμάμαι αν κάποιο απο τα δυο θέλει υπογραφή.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, γνωρίζει κανείς καμιά εφαρμογή που να επιτρέπει video call μέσω κάποιο εκ των googletalk/msn/yahoo/skype? Η κάτι άλλο παρεμφερές?

Δοκίμασα το fring αλλά μου λέει not supported...!

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, γνωρίζει κανείς καμιά εφαρμογή που να επιτρέπει video call μέσω κάποιο εκ των googletalk/msn/yahoo/skype? Η κάτι άλλο παρεμφερές?

Δοκίμασα το fring αλλά μου λέει not supported...!

Ευχαριστώ!

 

Από όσο ξέρω, μόνο το fring πραγματοποιεί video calls, οπότε μήπως δεν σηκώνει το κινητό σου αυτή τη λειτουργία;

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως καταργήθηκε και αυτό.

Πλέον δεν γίνεται Skype video call από το fring.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, θέλω να εγκαταστήσω τον Opera mobile 10 στο Ν82 μου. Έχω ήδη τον Opera mobile 10 beta. Στην προσπάθειά μου να τον εγκαταστήσω από πάνω, μου έβγαλε σφάλμα ενημέρωσης. Το ξέρω ότι η λύση πιθανόν είναι να κάνω απεγκατάσταση την παλιά έκδοση και μετά εγκατάσταση την καινούργια. Σε αυτή την περίπτωση φοβάμαι μην χάσω όλα τα bookmarks καθώς και όλα τα cookies με τους κωδικούς από διάφορα site. Τι προτείνετε να κάνω; Υπάρχει ασφαλής τρόπος ώστε να μη χάσω τίποτα από την υπάρχουσα έκδοση που έχω; Ευχαριστώ προκαταβολικά. :) Edited by panosz75
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποίησε το Opera Link

Ericsson PH388, Ericsson T29, Panasonic GD35, Panasonic GD87, Nokia 8210, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 3410, Nokia 7250i, Nokia 6100, Nokia 6510, Nokia N-Gage, Mitsubishi M341i, Sharp GX-17, Nokia 6020, Nokia E50, Nokia 6120 Classic, Nokia 5800XM, Nokia N900, Huawei Ideos X5 Pro, Acer Liquid E2, Lenovo K3 Note, Xiaomi Mi A1, Nokia 7.2, Poco F3 and counting...

Link to comment
Share on other sites

Από όσο ξέρω, μόνο το fring πραγματοποιεί video calls, οπότε μήπως δεν σηκώνει το κινητό σου αυτή τη λειτουργία;

 

Φίλε έχω και εγώ το Ε52&Ε72 και δε γίνεται τπτ...Μήπως έχεις παλαιότερη έκδοση του fring που το επιτρέπει?Η τελευταία που έχω δε κάνει τπτ...Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Φίλε έχω και εγώ το Ε52&Ε72 και δε γίνεται τπτ...Μήπως έχεις παλαιότερη έκδοση του fring που το επιτρέπει?Η τελευταία που έχω δε κάνει τπτ...Ευχαριστώ!

 

Η fring πριν καποιο καιρο εβγαλε ανακοινωση που ειπε οτι σταματησε να υποστηριζει βιντεοκληση skype λόγω πιεσεων απο την ιδια την skype. Οποτε οποια εκδοση και να βαλεις δεν θα μπορεις να κανεις βιντεοκληση.

Link to comment
Share on other sites

Σωστός, οκ για το skype, τα άλλα yahoo/msn Κτλ, γιατί δεν υποστηρίζονται επίσης στο Symbian 3rd? Ή υποστηρίζονται και κάνω κάτι λάθος εγώ;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο Forum

 

Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα για το N71 με το οποίο μπορείς να μετράς τις θερμίδες από τα φαγητά.

 

Κάτι σαν το παρακάτω πρόγραμμα για iphone

 

Iphone-Θερμίδες

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν καλώς ήρθες.. :)

 

Δες το παρακάτω μπορεί να σου κάνει..

MobiSystems Diets

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! ψαχνω ενα προγραμμα που να κλειδωνει τα μηνυματα,εικονες γενικα φακελους με κωδικο. Εχω βαλει το handy και guard smart guard αλλα ειναι trial. Υπαρχει κανενα προγραμμα που να μην ειναι trial και να μην δημιουργεις φακελο για να τα βαζεις μεσα για να κλειδωσουν. Εχω το nokia x6, Ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! ψαχνω ενα προγραμμα που να κλειδωνει τα μηνυματα,εικονες γενικα φακελους με κωδικο. Εχω βαλει το handy και guard smart guard αλλα ειναι trial. Υπαρχει κανενα προγραμμα που να μην ειναι trial και να μην δημιουργεις φακελο για να τα βαζεις μεσα για να κλειδωσουν. Εχω το nokia x6, Ευχαριστω!

Δοκίμασε το Advanced Device Locks.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Αυτο δεν ειναι trial??

Καλημέρα.

Εφαρμογές που να είναι δωρεάν και να κάνουν αυτό που θες δεν υπάρχουν (τουλάχιστον δεν έχω βρει καμία εγώ προσωπικά). Όσες ξέρω θέλουν να τις αγοράσεις. Μπορείς να τις βρεις και με άλλο τρόπο αλλά θα πρέπει να ψάξεις στο Google, διότι στα forum του myphone απαγορεύεται η διακίνηση και οι αναφορά συνδέσμων με παράνομο υλικό.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...