Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 - Μέρος ΙΙ


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια στα νοκια shop εκτος απο τισ πισω οψεις που υπαρχουν,υπαρχουν προσοψεις σε αλλα χρωματα?
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

τα καταφερα κι εκανα αναβαθμιση καμια σχεση με το βονταφον μενου

χιλιες φορες ανωτερο

 

Είχες VODAFONE LIVE πρώτα φίλε spyrazf1?

Αλλαξες το prodact code για να το κάνεις την αναβάθμιση?

Link to comment
Share on other sites

1)stendor, και μενα φαινεται μια χαρα το ονομα και το τηλεφωνο αυτου που με καλει ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΑΥΤΟ. Θελω να φαινεται ΜΟΝΟ το ονομα του.

2)χρειαζεται να μπει στο ιντερνετ για να δουλεψει το GPS? στις ρυθμισεις τι να βαλω για να μπει "online"?" cosmote-GPRS?

 

Σχετικά με το GPS,

για να μην κουράζεσαι τσάμπα με όχι και τόσο χρηστικά πρόγραμματα, ξεκίνα να διαβάζεις το θέμα του "Garmin XT" και παράτα τα Νokia maps και το Maploader..

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Είχες VODAFONE LIVE πρώτα φίλε spyrazf1?

Αλλαξες το prodact code για να το κάνεις την αναβάθμιση?

Ναι, αλλάζοντας το product code έκανε την αναβάθμιση.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα

στην αρχη θα επερνα το οχταρι αλλα τελικα επειδη δεν μου χρειαζεται θα παρω αυτο μεταχειρο

εχω βρει ενα στα 310 ευρο σε αριστη με χαρτια κουτι να το παρω καλα ειναι;τι να προσεξω;επισης θεωρειται παλιο ποια;

thanks :):)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια προσπαθω να συνδεσω το Ν95 με το bluetooth της Ι-tech to clip2mini καπως ετσι λεγεται αλλα δε το βρισκει οταν αναζητω bluetooth συεσκευες. Ενω εμ το προηγουμενο κξινητο μου το Ν73 δουλευε μια χαρα.τι φταιει;;;
Hamurabi
Link to comment
Share on other sites

γεια σας. ερώτηση.... επειδή η χρήση που κάνω στο n95 είναι υπερβολική μήπως μπορείτε να μου προτείνετε κάποια δυνατότερη μπαταρία.? αν γίνεται να μου δώσετε και κάποιο λινκ για αγορά από ίντερνετ.

 

υπάρχουν διάφορες επιλογές ή μία δυο;

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια προσπαθω να συνδεσω το Ν95 με το bluetooth της Ι-tech to clip2mini καπως ετσι λεγεται αλλα δε το βρισκει οταν αναζητω bluetooth συεσκευες. Ενω εμ το προηγουμενο κξινητο μου το Ν73 δουλευε μια χαρα.τι φταιει;;;

Για δες αυτό: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2362932#post2362932

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Itchrist86, λεει αφου εχεις ανοιχτο το κινητο,μετα ανοιγεις το BT , μετα κανεις αναζητηση και επιλεγεις το ΒΤ κτλ κτλ...

Δε μου βγαζει ομως στην αναζητηση ΒΤ συσκευων το ΒΤ ακουστικο μου:-(

Αλλες ιδεες;

Hamurabi
Link to comment
Share on other sites

Itchrist86, λεει αφου εχεις ανοιχτο το κινητο,μετα ανοιγεις το BT , μετα κανεις αναζητηση και επιλεγεις το ΒΤ κτλ κτλ...

Δε μου βγαζει ομως στην αναζητηση ΒΤ συσκευων το ΒΤ ακουστικο μου:-(

Αλλες ιδεες;

 

Διαβασε τις οδηγιες του clip2mini για το πως το κανεις

reset .Προφανως δεν δεχεται παραπανω απο μια συσκευη..

Οποτε θελει reset για να μπορεσει να συνδεθει με το νεο Ν95 σου

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Πάντως πιστεύω ότι το internal GPS είναι άθλιο με βάση κ κάποια άλλα ποστ που έχω διαβάσει. Εμένα στο Garmin XT μου βγάζει μία γραμμούλα και αυτή είναι κόκκινη (ναι ανοίγω και το slide και ανάποδα το γυρνάω και όλες τις ώρες της ημέρας το έχω δοκιμάσει και τα πάντα έχω κάνει), αλλά όταν το συνδέω με Bluetooth GPS όλα λειτουργούν άψογα (και δεν είναι και από τα ακριβά)! :confused: [version 20 έχω]

 

Και κάτι άλλο... Τώρα τελευταία όταν βάζω mp3s στην SD,στο Sounds/Digital, μετά όταν αποσυνδέω το USB και κάνει refresh ο player της Nokia μου λέει ότι δεν προστέθηκε κανένα song και κατά συνέπεια δεν εμφανίζει και κανένα... Με core player τα παίζει, αλλά με τον original γιατί δεν τα παίζει? :worry:

History: 3210, 6210, t65, 7210, 7650, P800, 3650, 9110 Communicator, 7250i, z600, 6600, t310, k750i, qtek 9090, k800i, n95, n73, e52, Omnia Lite, iPhone... to be continued! :yahoo:
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να αλλάξεις και το μπροστά αλλά και το πίσω κάλυμμα σε Nokia Shop.

Υπολόγισε περίπου 40€.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Παιδια στα νοκια shop εκτος απο τισ πισω οψεις που υπαρχουν,υπαρχουν προσοψεις σε αλλα χρωματα?

 

δν υπαρχουν αλλα χρωματα τουλαχιστον προς το παρων.μονο το κλασικο ασιμι.ολα τα κοματια κανουν 38€

Link to comment
Share on other sites

Πάντως πιστεύω ότι το internal GPS είναι άθλιο με βάση κ κάποια άλλα ποστ που έχω διαβάσει. Εμένα στο Garmin XT μου βγάζει μία γραμμούλα και αυτή είναι κόκκινη (ναι ανοίγω και το slide και ανάποδα το γυρνάω και όλες τις ώρες της ημέρας το έχω δοκιμάσει και τα πάντα έχω κάνει), αλλά όταν το συνδέω με Bluetooth GPS όλα λειτουργούν άψογα (και δεν είναι και από τα ακριβά)! :confused: [version 20 έχω]

 

Και κάτι άλλο... Τώρα τελευταία όταν βάζω mp3s στην SD,στο Sounds/Digital, μετά όταν αποσυνδέω το USB και κάνει refresh ο player της Nokia μου λέει ότι δεν προστέθηκε κανένα song και κατά συνέπεια δεν εμφανίζει και κανένα... Με core player τα παίζει, αλλά με τον original γιατί δεν τα παίζει? :worry:

 

Ποιο firmware έχεις στο Ν95 και πού βρίσκεσαι με το κινητό όταν προσπαθείς να πιάσεις σήμα?

Γιατί αν διαβάσεις και άλλα posts, πλέον με τα τελευταία firmware για το Ν95 και με την έκδοση .80 του GARMIN, μπορείς να κλειδώσεις σήμα και σε 2 λεπτά αν είσαι σε ανοιχτό χώρο.

 

Ο player του κινητού, νομίζω βρίσκει τα τραγούδια μόνο που περνάς μέσω το Nokia Music manager.Ας το επιβεβαιώσει και κανένας άλλος.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

thanks! Για τον player μου φαίνεται λογικό αυτό που λες, αλλά πιο παλιά μου έκανε συγχρονισμό μόνο κ μόνο που τα περνούσα στην sd... :worry: θα το δοκιμάσω και θα ποστάρω. :happy:

 

Έχω το 20 firmware όπως λέω παραπάνω... Το έχω δοκιμάσει παντού (και το κυριότερο από αυτά πιστεύω είναι σε αμάξι που κινείται)! :p

 

Σκέφτομαι το να κάνω αναβάθμιση γιατί θα πρέπει να περνάω οοοοοοόλα αυτά που έχω installed και είναι αρκετά.... :cry:

History: 3210, 6210, t65, 7210, 7650, P800, 3650, 9110 Communicator, 7250i, z600, 6600, t310, k750i, qtek 9090, k800i, n95, n73, e52, Omnia Lite, iPhone... to be continued! :yahoo:
Link to comment
Share on other sites

Για τη μουσικη: Εγω με συγχρονισμο απο windows media player κανω και τα βρισκει κανονικα. Και απλως να τα βαλω τα αρχεια στη καρτα παλι τα βρισκει. Δεν εχω χρησιμοποιησει ποτε αλλον Player.... Μιλαω για αρχεια mp3,wma..

Για το gps: Τελευταια (μαλλον απο την 21 και μετα, με garmin) βρισκει σημα μεσα 2 λεπτα ΠΑΝΤΑ. Και αν το εχεις χρησιμοποιησει προσφατα (μεσα με μερικες ωρες) μπορει να βρει σημα σε δευτερολεπτα (<10)!

Και δεν εχω ενεργοποιημενο το Α-GPS!

Link to comment
Share on other sites

Βασικα δεν τερματιζεται ποτε. Τις φορες που τερματιστηκε, εκλεισε ο αλλος πρωτος!

Υπαρχει software που το κανει αυτο αλλα δεν το προτεινω..

Link to comment
Share on other sites

Βασικα δεν τερματιζεται ποτε. Τις φορες που τερματιστηκε, εκλεισε ο αλλος πρωτος!

Υπαρχει software που το κανει αυτο αλλα δεν το προτεινω..

 

Ευχαριστώ φίλε μου!!

 

Πρέπει να συνηθίσω το κλείσιμο με το κουμπί!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Χτές μετά απο περίπου 1 χρόνο είπα να κάνω αναβάθμιση στο Nokia N95 μού στην τελευταία έκδοση v.21.0.016 και ενώ η διαδικασία ολοκληρώθηκε επιτυχώς το πρόβλημα ξεκίνησε όταν μου ζήτησε κωδικό για την Lexar microSD 2GB που είχα μέσα. Δεν θα πω οτι βάζω το χέρι μου στη φωτιά πως δεν έβαλα κωδικό αλλά ούτε καν το θυμάμαι. Το πρόβλημα τώρα είναι πως με μια εκτενέστατη αναζήτηση το μόνο που μπορώ να κάνω είναι διαμόρφωση (format) στην κάρτα με αποτέλεσμα να χαθούν όλα τα δεδομένα. Μήπως ξέρετε κάποιο τρόπο ώστε να αφαιρέσω το κλείδωμα ή να καταφέρω να προσπελάσω τα δεδομένα; Με οποιοδήποτε τρόπο και ας καταστρέψω και το τηλέφωνο :worry::X ή στην περίπτωση που θα χρειαστεί format αν ξέρετε κάποιο πρόγραμμα ανάκτησης δεδομένων να καταφέρω να σώσω ό.τι σώζεται.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

@Mitseas δεν το εχω δοκιμασει αμα ψαξεις λογικα θα το βρεις και φθηνοτερα.

Εαν το δοκιμασεις μην ξεχασεις να μας πεις τα αποτελεσματα.. :)

 

http://www.9volto.gr/menu/index.php?target=products&product_id=1767

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Για τη μουσικη: Εγω με συγχρονισμο απο windows media player κανω και τα βρισκει κανονικα. Και απλως να τα βαλω τα αρχεια στη καρτα παλι τα βρισκει. Δεν εχω χρησιμοποιησει ποτε αλλον Player.... Μιλαω για αρχεια mp3,wma..

Για το gps: Τελευταια (μαλλον απο την 21 και μετα, με garmin) βρισκει σημα μεσα 2 λεπτα ΠΑΝΤΑ. Και αν το εχεις χρησιμοποιησει προσφατα (μεσα με μερικες ωρες) μπορει να βρει σημα σε δευτερολεπτα (<10)!

Και δεν εχω ενεργοποιημενο το Α-GPS!

 

To A-GPS τι είναι; :O

 

Δούλεψε τελικά... Ήθελε πάνω και από 2 λεπτά... Το δοκίμασα χθες που είχε κίνηση στην Πέτρου Ράλλη... :lol: Έλεος, τόση ώρα! :p

 

Και το sync ήταν η λύση! thanks a lot! :happy:

History: 3210, 6210, t65, 7210, 7650, P800, 3650, 9110 Communicator, 7250i, z600, 6600, t310, k750i, qtek 9090, k800i, n95, n73, e52, Omnia Lite, iPhone... to be continued! :yahoo:
Link to comment
Share on other sites

To A-GPS τι είναι; :O

Σημαίνει υποβοηθούμενο GPS (A-GPS = Assisted GPS).

Ουσιαστικά χρησιμοποιεί τον πομποδέκτη GSM για την ευκολότερη εύρεση σήματος δορυφόρου. Καταναλώνει κάποια kilobytes μέσω GPRS και μόλις βρει σήμα αποσυνδέεται. Επομένως βρίσκει πιο εύκολα σήμα το GPS, αλλά σε αντιστάθμισμα, ανάλογα την εφαρμογή, σε χρεώνει κάποια χρήματα. Κυρίως το Nokia Maps και το Garmin χρεώνουν, το Sygic δε χρεώνει.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...