Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 - Μέρος ΙΙ


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

To tomtom εχει δωρεαν πλοηγηση αλλα καλυτερα δες το θεμα του Garmin και του Sygic που εχουν πολυ καλυτερους χαρτες ,δωρεαν πλοηγηση και συνεργαζονται με το εσωτερικο gps της συσκευης σου.

 

Μπορες να εχεις στο κινητο σου οσα προγραμματα πλοηγησης θελεις.. :)

 

thanks...τα αντιστοιχα θεματα δεν εχει πια πολυ νοημα να τα κοιταξω γιατι επεσε τσεκουρι κι ετσι απ οτι ειδα πρεπει να ψαχνεις τι εχει σβηστεί, αλλού για τα αρχεία, αλλού τα Patch και δυστυχως δε το βλεπω πολυ ευκολο να τα καταφερω μαντευοντας τα μισα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεν υπάρχουν τα μπροστινά καλύμματα σε άλλο χρώμα.

Στα πίσω υπάρχει ποικιλία. Αλλά δεν ξέρω αν η AC έχει φέρει άλλο χρώμα εκτός του deep plum.

 

το λεω γιατι στο ιντενρετ υπαρχουν και αλλα μπροστινα μπεζ ασιμι μαυρο και τετοια.για το πισω που λες δν νομιζω και εγω.ειδομεν...:lol:

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει κανενας που μπορει να βοηθησει, σημερα προσεξα οτι το flash του κινητου μου δεν δουλευει :s ( Ν95-159 V21.0.016) Δεν εχω ιδεα ποτε εγινε αυτο, ισως καμια φορα που μου επεσε? μπορει καποιος να βοηθησει σε κατι, δεν εχω ιδεα τι να κανω, θα δοκιμασω επανεγκατασταση του firmware αν και δεν νομιζω να ωοηθησει.

 

Ευχαριστω!

"Όταν μιλάς φρόντισε να λες κάτι" Kim
Link to comment
Share on other sites

Εαν δεν γινει τιποτα με επανεγκατασταση του firmware η με hard format τοτε θα πρεπει να το πας σε ενα nokia club :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Καλυτερα να κανεις στο κινητο σου hard format εαν ειναι να διορθωθει το προβλημα θα διορθωθει.. :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει δυνατοτητα τα προγραματτα που βαζω να μην μπαινουν στο φακελο με τις εφαρμογες μου αλλα να επιλεγω εγω σε ποιο φακελο να τους βαζω?
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει δυνατοτητα τα προγραματτα που βαζω να μην μπαινουν στο φακελο με τις εφαρμογες μου αλλα να επιλεγω εγω σε ποιο φακελο να τους βαζω?

 

Όχι, αυτό δε γίνεται να το αποφασίζεις από πριν.

Απλά μετά την εγκατάστασή τους μπορείς να μετακινείς τα εικονίδια των εφαρμογών σε όποιο φάκελο θέλεις εσύ.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

αγοραζεις την μπαταρια του 8gb την βαζεις και ή αγοραζεις ενα καπακι που κυκλοφορει στο ebay (οχι οriginal Βεβαια) ή αγοραζεις μια crystal case.και στο eshop εχει και ειναι πολυ καλη.την πηρα πριν λιγες μερες.
Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

Καποιες ερωτησεις για το n95, ,

1.η φωτογραφικη μηχανη του των 5mP ειναι καλη οσο ακουγεται?

2.εχει φως LED η φλας? αναβει και σε βιντεο και σε φωτο και απλα για φακο?

3.εχει καλη αυτονομια?

4.αργει/σερνεται/τρωει κολληματα με συχνη χρηση του?

5.εχει υπερυθρες ?

6.Υπαρχει κατι καλυτερο και ωραιοτερο απο το n95 σε μαυρο χωρις να ειναι μπαουλο και ασχημο?

7.που μπορω να το βρω σε μαυρο και σε καλη τιμη (κατα προτιμηση ελλαδα)?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια!!! Ειμαι καινουριος στο φορουμ και προσφατα ο πατερας μου εκανε δωρο το Ν95. Εχω μια απορια και θα ηθελα την βοηθεια σας. Επειδη δεν εχει memory card θελω να αγορασω μια αλλα δεν ξερω μεχρι τι μεγεθος δεχεται. Μπηκα σε διαφορα site και αλλα λενε μεχρι 2GB και αλλα μεχρι 4GB!!! Σας ευχαριστω εκ των προτερων!!!
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια!!! Ειμαι καινουριος στο φορουμ και προσφατα ο πατερας μου εκανε δωρο το Ν95. Εχω μια απορια και θα ηθελα την βοηθεια σας. Επειδη δεν εχει memory card θελω να αγορασω μια αλλα δεν ξερω μεχρι τι μεγεθος δεχεται. Μπηκα σε διαφορα site και αλλα λενε μεχρι 2GB και αλλα μεχρι 4GB!!! Σας ευχαριστω εκ των προτερων!!!

 

Kαταρχην καλως ηρθες.. :)

 

Με καρτα 4gb δεν θα εχεις κανενα προβλημα.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2313712#post2313712

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια!!! Ειμαι καινουριος στο φορουμ και προσφατα ο πατερας μου εκανε δωρο το Ν95. Εχω μια απορια και θα ηθελα την βοηθεια σας. Επειδη δεν εχει memory card θελω να αγορασω μια αλλα δεν ξερω μεχρι τι μεγεθος δεχεται. Μπηκα σε διαφορα site και αλλα λενε μεχρι 2GB και αλλα μεχρι 4GB!!! Σας ευχαριστω εκ των προτερων!!!

Μπορεί να πάρει άνετα και 4 και 6 και 8GB κάρτα μνήμης. Οπότε μπορείς να διαλέξεις άφοβα όποια θες.

 

Καποιες ερωτησεις για το n95, ,

1.η φωτογραφικη μηχανη του των 5mP ειναι καλη οσο ακουγεται?

2.εχει φως LED η φλας? αναβει και σε βιντεο και σε φωτο και απλα για φακο?

3.εχει καλη αυτονομια?

4.αργει/σερνεται/τρωει κολληματα με συχνη χρηση του?

5.εχει υπερυθρες ?

6.Υπαρχει κατι καλυτερο και ωραιοτερο απο το n95 σε μαυρο χωρις να ειναι μπαουλο και ασχημο?

7.που μπορω να το βρω σε μαυρο και σε καλη τιμη (κατα προτιμηση ελλαδα)?

1. Είναι αρκετά καλή για κινητό τηλέφωνο πάντα.

2. Έχει flash. Στα βίντεο δεν ανάβει, ούτε σαν φακός ανάβει.

3. Δεν είναι ότι καλύτερο σε αυτονομία, βγάζει 1 μέρα άντε 2. Αλλά εξαρτάται καθαρά από την χρήση που θα του κάνεις.

4. Όχι είναι πολύ σταθερό σαν κινητό. Το έχω συνέχεια ανοιχτό και πολύ σπάνια θα φάει κόλημα.

5. Ναι έχει.

6. Υπάρχει το Ν95 8GB σε μαύρο αλλά είναι και πιο ακριβό από το Ν95. Υπάρχει και το Ν82 σε μάυρο αλλά είναι χωρίς πορτάκι. Η ομορφιά είναι υποκειμενική και ανάλογα με τα γούστα του καθενός.

7. Σε μάυρο δεν κυκλοφορεί. Βγαίνει σε ασημί με μωβ πίσω κάλυμμα.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Kαταρχην καλως ηρθες.. :)

 

Με καρτα 4gb δεν θα εχεις κανενα προβλημα.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2313712#post2313712

 

Μπορεί να πάρει άνετα και 4 και 6 και 8GB κάρτα μνήμης. Οπότε μπορείς να διαλέξεις άφοβα όποια θες.

 

Καλως σας βρηκα παιδια!!! Να 'στε καλα! Σας ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας!

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ρωτησα σημερα νοκια σοπ οτι η μπαταρια του 8γκιγκα δε μπαινει.

εσεις κανατε πατεντα κ τι ιδους πατεντα ?

 

Καμία πατέντα.

Αν ψάξεις λίγο στο φόρουμ θα δεις ότι αρκετά παιδιά το έχουν κάνει.

Αυτό που λες ότι λένε στα Νόκια shop ισχύει.

Τόσα ξέρουν και τόσα λένε.

Σε μένα ορκιζόταν ένας υπάλληλος κάποιου τέτοιο μαγαζιού στην Αθήνα ότι δε μπαίνει η μπαταρία.Του λέω βάζεις στοίχημα?Του λέω δες το δικό μου και το βγάζω να το δει.Άρχισε να τα μασάει ο άσχετος.Και μου λέει:

"Εμμμ, εννοούσα ότι δεν μπαίνει με το καπάκι από πάνω..":lol::lol::lol::p

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Αν παώ το N95 μου για αλλαγή πρόσοψης, θα μου αλλάξουν μόνο τα μπρός/πίσω/καπάκι ή και τα πάνω/κάτω; (Γιατί όλες οι προσόψεις που βρίσκω δεν περιλαμβάνουν πάνω/κατω)

Ξέρετε πόσο θα κοστίσει;

 

Προσθήκη: καλύθφηκε το 1ο ερώτημα.

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση....το GPS ποση ωρα πρεπει να το αφησουμε μεχρι να πιασει δορυφορους?ειναι η πρωτη φορα που το δοκιμασα...το αφησα 2-3 λεπτα αλλα επιασε μια μονο γραμμη(garmin)...εκανα κι οσα λεει στο manual δηλαδη ανοιχτο πληκτρολογιο και προς τον ουρανο αλλα δεν παει παραπανω.να σημειωσω οτι το δοκιμασα σε 2 περιοχες αρκετα ''ανοιχτες'' (αλιμο-ελληνικο)...καμια ιδεα ρε παιδια???
Link to comment
Share on other sites

Τι firmware έχεις;

Αγόρασα την προηγούμενη εβδομάδα ένα Ν95 μεταχειρισμένο, με f/w 11.κατι. Το άφησα 10', δε κατάφερε να κλειδώσει. Το αναβάθμισα στο τελευταίο, κλείδωσε σε 2'.

Έχεις ενεργοποιημένο το A-GPS;

Link to comment
Share on other sites

Αν παώ το N95 μου για αλλαγή πρόσοψης, θα μου αλλάξουν μόνο τα μπρός/πίσω/καπάκι ή και τα πάνω/κάτω; (Γιατί όλες οι προσόψεις που βρίσκω δεν περιλαμβάνουν πάνω/κατω)

Ξέρετε πόσο θα κοστίσει;

 

Προσθήκη: καλύθφηκε το 1ο ερώτημα.

Εγώ το έιχα πάει στο nokia shop στην Κατεχάκη και μου πήραν ~15€. Δεν ξέρω αν σε άλλα nokia shop αλλάζουν οι τιμές.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Τι firmware έχεις;

Αγόρασα την προηγούμενη εβδομάδα ένα Ν95 μεταχειρισμένο, με f/w 11.κατι. Το άφησα 10', δε κατάφερε να κλειδώσει. Το αναβάθμισα στο τελευταίο, κλείδωσε σε 2'.

Έχεις ενεργοποιημένο το A-GPS;

εχω το 21.0.0.16

 

οχι δεν εχω ενεργοποιησει το Α-GPS γιατι λεει οτι υπαρχει εξτρα χρεωση απο τον παροχο αν το εχεις ενεργοποιημενο....τι με συμβουλευεις???

Link to comment
Share on other sites

Είχε αναφερθεί και παλιότερα στο thread, είναι γύρω στα 5kb.

Χωρίς A-GPS που δοκίμασα τώρα πήρε σχεδόν 4'.

Αν πάς Μενού->Εργαλεία->Συνδεσιμότητα->Δεδομ. GPS->Πλοήγηση->Επιλογές->Κατάστ. Δορυφ. σου βγάζει κανέναν δορυφόρο;

Link to comment
Share on other sites

εγω που το θελω σε μαυρο αλλα να παιρνει καρτες μνημης δεν εχω ελπιδες ε? με καμια πατεντα οπως αλλαγη προσοψης ισως? οχι ε?

 

:blink:

Αλλαγη προσοψης μπορει να γινει ,αλλα οχι οπως του Ν95 8gb

http://img84.imageshack.us/img84/5381/img3869datayc1.th.jpg

http://cnn.cn/shop/nokia-black-full-housing-p-2565.html

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν δοκίμασα τη διάρκεια της μπαταρίας BL-6f με κλειστό το βράδυ το κινητό (για περίπου 10ώρες).

Με έβγαλε 4,5 μέρες παιδιά.Πιστεύω ότι είναι πολύ καλά!:)

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...