Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 - Μέρος ΙΙ


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επειδή το MSN Messenger το είχα ανεβάσει εγώ εδώ, τελικά δεν έχει σημασία η σειρά που κάνεις εγκατάσταση τα δύο αρχεία.

Συνδέεσαι μέσω WLan και δεν σε αφήνει να κάνεις log in;

Εγώ δεν είχα ποτέ πρόβλημα με το id μου με domain @hotmail.

 

Αντιθέτως έχω ακούσει προβλήματα σε άτομα που προσπαθούν να συνδεθούν με TimPlus...

 

εγω προσπαθώ με μια νεα έκδοση που υπάρχει στο xxxxxxxxxx, συνδέομαι μεσω wlan κάνει Synch τα Contacts και τα Mails μου που υπάρχουν και μετά οταν παει να κάνει LOG-IN στον messenger μου λέει οτι απέτυχε...

http://feeds.feedburner.com/Techwargr.1.gif
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα. Να κάνω μια ερώτηση. Αναζήτηση στους χάρτες του, μπορώ να κάνω με ελληνικά γράμματα; Γιατί εμένα στους χάρτες μου έχει μόνο αγγλικά ονόματα. Ευχαριστώ.

 

den mporeis mellinika!mono me agglikoys xaraktires!

Link to comment
Share on other sites

den mporeis mellinika!mono me agglikoys xaraktires!

 

Σήμερα είδα και το άλλο. Πήγα να κάνω πλοήγηση προς ένα σημείο και μου είπε ότι κάτι έπρεπε να κάνω αγορά. Τι είναι ετούτο πάλι?

Το κινητό είναι vodafone branded!

HTC Touch: Back to stock!!

ROM 1.11.405.1B => hxxp://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=345778

{επαναφέρει το Touch στην εγγύηση, μετά από τα παιχνιδίσματα σας με διάφορες cooked ROMs, μάλλον...}

hxxp://www.pamepotaki.gr

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα είδα και το άλλο. Πήγα να κάνω πλοήγηση προς ένα σημείο και μου είπε ότι κάτι έπρεπε να κάνω αγορά. Τι είναι ετούτο πάλι?

Το κινητό είναι vodafone branded!

 

i ploigisi dn einai dorean!kostizei peripoy 8 euro to mina!!

Link to comment
Share on other sites

Εγω το δουλευω κανονικα απλα πολλες φορες δεν με κανει sign in αμεσως αλλα μετα απο 3-4 προσπαθειες.

 

Πάντως σε μένα και πριν και μετά την αναβάθμιση πάντα δουλεύει τέλεια και συνδέεται σφαίρα.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Εμενα μετα την αναβαθμιση το ακουστικα με μικροφωνο που ηταν μες την συσκευη δεν τα αναγνωριζει! Ετυχε σε κανενα αλλο? Τα βλεπει ως κανονικα!!
http://www.telecyprus.com/images/stories/telecyprus_logo_small_news.jpg
Link to comment
Share on other sites

Είμαι κι εγώ ένας κάτοχος του Ν95. Όταν το πήρα το πρώτο που δοκίμασα ήταν το WiFi στην δουλειά . Όλα ΟΚ μπήκε στο Free Wlan της δουλείας μόνο πρόβλημα ήταν ότι που και που ξεσινδεόταν! Όταν γύρισα σπίτι δοκίμασα να συνδεθώ με το Wlan που έχω στημένο σπίτι μου, χωρίς επιτυχία . Δοκίμασα να απενεργοποιήσω την προστασία ( encryption ) του Router μου αλλά τα ίδια.Διάβασά μερικά κόλπα στο ιντερνέτ αλλά τίποτα. Το μόνο που μάλλον ( δεν το δοκίμασα αρκετά) που διορθώθηκε , ήταν η αποσύνδεση στο WLAN της δουλειάς με το κολπάκι που βρήκα στο ιντερνέτ (να απενεργοποιήσω την εξοικονόμηση ενέργειας του Wlan).

Γενικά όμως αντιμετωπίζω και προβλήματα με τα αλλά free WiFi στον δρόμο , που μερικές φορές, βρίσκει 1 άλλες 2 άλλες 4 άλλες κανένα, στο ίδιο σημείο , ακίνητος! Αντιμετωπίζει κανείς αντίστοιχα προβλήματα;

 

Ένα άλλο θέμα είναι η ποιότητα κλήσης , είναι και σε εσάς με ένα ελαφρύ μονότονο παράσιτο; Με λίγα λόγια όχι πολύ καλή η ποιότητα κλήσης.

Αξίζει να το πάω στην ΝΟΚΙΑ;

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει κανεις, εαν βγαλουμε την ενεργη αναμονη, απο την αρχικη οθονη, θα αυξηθει ο χρονος αναμονης της μπαταριας?

 

Βασικά αυτό που έχω κάνει και η αυτονομία της μπαταρίας έχει ανέβει σημαντικά είναι να απενεργοποιήσω το 3G...που το θεωρώ και λίγο άχρηστο αφού δε κάνω video κλήσεις. Έτσι...η αυτονομία έχει ανέβει κατακόρυφα.

 

Έχω ένα άλλο πρόβλημα το WiFi μου εγώ στο σπίτι...άλλαξα τις ρυθμίσεις από αυτόματες σε manual για το δίκτυο (έβαλα δηλαδή IP, DNS, Gateway κλπ) και μετά όταν πήγα να συνδεθώ μου έλεγε ότι δε βρήκε gateway...όταν πάλι τα απενεργοποίησα και τα έβαλα αυτόματα...πάλι δεν έμπαινε. Λέτε να θέλει reboot?

Link to comment
Share on other sites

Βασικά αυτό που έχω κάνει και η αυτονομία της μπαταρίας έχει ανέβει σημαντικά είναι να απενεργοποιήσω το 3G...που το θεωρώ και λίγο άχρηστο αφού δε κάνω video κλήσεις. Έτσι...η αυτονομία έχει ανέβει κατακόρυφα.

 

Ακριβώς αυτο κάνω και εγώ... Για την ακρίβεια δεν είχα ουτε 5 λεπτά το ν95 με 3G απο τοτε που το έχω πάρει, και δεν έχω κάποιο σημαντικό πρόβλημα με την αυτονομία του

http://feeds.feedburner.com/Techwargr.1.gif
Link to comment
Share on other sites

se ti domain einai to messenger sou? (@msn.com, @hotmail.com, @live.com, @windowslive.com, @otenet.gr)

 

Emena to @msn.com ΔΕΝ εχει λειτουργίσει ΠΟΤΕ...

το @live.com μια φορα...

 

 

φιλε alfa μπορείς να μου πεις σε παρακαλώ ΠΙΑ version Live messenger έχεις?

 

επίσης μαζι με αυτη δίνουν και μια εφαρμογή dep.sis που εδω (στο myphone.gr) λένε οτι πρωτα περνάμε το messenger και μετα το dep.sis και σε άλλα forums λένε το αντίθετο... Τι ισχύει?

 

Ευχαριστω

Μπαινω με domain @hotmail οσο για την εκδοση ειναι η "1.1.8161" και συνηθως δουλευει... καμια φορα θελει2-3-4 προσπαθειες για να μπω αλλα μετα ΟΚ.

Link to comment
Share on other sites

Μπαινω με domain @hotmail οσο για την εκδοση ειναι η "1.1.8161" και συνηθως δουλευει... καμια φορα θελει2-3-4 προσπαθειες για να μπω αλλα μετα ΟΚ.

 

Μεχρι και χθες και εμενα εμπαινε.

Σημερα καθολου.

Ισως εχει καποιο προβλημα ο Server τους.:worry:

Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Κτις!

Κακάσχημο!

Το 8Gb, παραμένει το ομορφότερο N95

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Κτις!

Κακάσχημο!

Το 8Gb, παραμένει το ομορφότερο N95

 

εμενα προσωπικα μ'αρεσε παρα πολυ.:):)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά...για βοηθήστε λίγο...δε συνδέεται μέσω WIFI...λέει "no gateway reply"...τι είναι αυτό???

 

Ακυρο...το βρήκα...

Link to comment
Share on other sites

Καλα ρε παιδια γιατι δεν βγαζουν πισω καπακι σε ασημη χρωμα γυαλιστερο δηλ. μεταλικο?

Πιστευω οτι θα ηταν πανεμορφο γιατι θα πηγαινε με τα κουμπια που ειναι και αυτα γυαλιστερα!

Μηπως υπαρχει τιποτα τετοιο ξερει κανεις?

Link to comment
Share on other sites

2 Εφαρμογες που ισως σας ενδιαφερουν:

Αν θελετε να χρησιμοποιησετε το gps του κινητου σας σαν εξωτερικο για τον υπολογιστη.

http://symbian-made-simple.blogspot.com/2007/12/extgps-phone-as-exteral-gps.html

 

Δειγμα της ποιοτητας των παιχνιδιων που ερχονται για ngage. Καιρος ηταν γιατι με τα τελευταια benchmarks φανηκε οτι μπορουν να γινουν πολυ καλα παιχνιδια (το τελευταιο της futuremark το ειδατε?) και οτι μεχρι τωρα ο 3d accelerator μεσα στο κινητο ηταν σχεδον αχρηστος

http://www.n95forum.org/n95-news/software/star-wars-game-for-n-gage.html

Link to comment
Share on other sites

Κτις!

Κακάσχημο!

Το 8Gb, παραμένει το ομορφότερο N95

 

:lol::lol::lol:.ειναι παρα πολυ καλο.και σχεδιαστικα το 8gb δεν εχει πολες διαφορες.περι ορεξεως κολοκυθοπιτα:lol:

Link to comment
Share on other sites

pssssss oreaa :D :P ekana tin anaba8misi alla den ekana format stin karta mnimis kai eixa kati games kai programata kai merika den borousa na ta aniksw oute kai na delete . checkara tin ram itane 17 elefteri ekana hard format kai tora einai 29,4 . eleos bravo stin nokia afto mono

skeftomouna na dosw afto kai na parw to 8gb alla meta apo afto mono 1 prosopsi mabri 8elw kai bataria kai tipt alo :) blakia ekane oi nokia tora sigoura poloi pou eixan to kanoniko n95 den 8a paroune to 8gb alla etsi edikse sobarotita bravo.

 

 

Δε νομίζω κάποιος που έδωσε ένα σκασμό λεφτά να άλλαζε το απλό ύστερα από μερικούς μήνες χρήσης. Εκτός αν μιλάμε για συλλέκτη κινητών ή του τρέχουν από τα μπατζάκια. Αν η Nokia δε το υποστήριζε το παλιό το πιο πιθανό είναι να αλλάζαμε εταιρία στην πρώτη ευκαιρία.

 

Και μια και το περιμένω από εβδομάδα να κάνω και εγώ 2 ερωτησούλες...

1)Στο surfάρισμα στο internet, όταν τα sites περιέχουν java (menu, applets, κλπ) τα βγάζει κανονικά ή υπάρχει πρόβλημα;

 

2)Επίσης τι παίζει στο θέμα της "ασφάλειας", για online συναλλαγές, κλπ... είναι το ίδιο ασφαλές (όσο είναι αυτό δυνατό), όσο και από το PC;

EvEn DeAtH MaY DiE
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι ασχετο, τισ προσοψεις πως ακριβως τις τοποθετουμε? Παμε σε καποιο τυχαιο καταστημα που ασχολειται με τετοια? Ρωταω διοτι δεν σκοπευω να αγορσω τα εργαλειακια που προτεινε καποιος φιλος, γιατι μαλλον θα το καταστρεψω το κινητακι λολ.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι ασχετο, τισ προσοψεις πως ακριβως τις τοποθετουμε? Παμε σε καποιο τυχαιο καταστημα που ασχολειται με τετοια? Ρωταω διοτι δεν σκοπευω να αγορσω τα εργαλειακια που προτεινε καποιος φιλος, γιατι μαλλον θα το καταστρεψω το κινητακι λολ.

 

Αλλαγη προσοψης ειναι πολυ ευκολο

να κανεις ,αρκει να εχεις τα εργαλεια που λες :)

(Με την απαραιτητη προσοχη βεβαια ..)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Αναρωτιεμαι αν σε ενα νοκια σοπ τους πας κινητο+προσωψη απο ebay θα δεχτουν να την τοποθετησουν? Τωρα που το σκεφτομαι ο γερμανος δε νομιζω να πει οχι.
Link to comment
Share on other sites

Μεχρι και χθες και εμενα εμπαινε.

Σημερα καθολου.

Ισως εχει καποιο προβλημα ο Server τους.:worry:

Σημερα και σε μενα δεν μπαινει... εχεις δικιο μπορει να ειναι προβλημα στον server.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...