Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 - Μέρος ΙΙ


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πρεπει να εχει προβλημα η συσκευη.Εμενα λειτουργει κανονικα.

 

Δοκίμασα μόλις τώρα το NTorch και το κόκκινο φωτάκι του φλας αναβοσβήνει χωρίς πρόβλημα. Όταν όμως είναι ανοικτή η κάμερα, το φλας δε λειτουργεί καθόλου. Είναι πολύ περιέργο αυτό που συμβαίνει...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδια δεν ξερω αν εχει αναφερθει ξανα αλλα "επεσα" πανω σε αυτο το βιντεο και επαθα σοκ απο την απατεωνια του τυπου, τι κανουν πια αυτοι οι Κινεζοι!

 

 

αυτο βεβαια πρεπει αν ειναι μουφα,ετσι???

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη αν είμαι εκτός θέματος, αλλά δεν ξέρω σες ποα κατηγορία να απευθυνθώ.

Ξέρει κανείς από που μπορώ να κατεβάσω έτοιμα ringtone ή κάποιο πρόγραμμα που μπορώ να χρησιμοποιήσω προκειμένου να φέρω ένα τραγούδι στα μέτρα μου(να ξεκινάει από το ρεφρέν)???

Έχω το acoustica MP3 audio Mixer v.2.471. Μήπως το έχει χρησιμοποιήσει κανείς και μπορεί να μου πει 2 πράγματα για την λειτουργία του??

 

το mp3trim pro.μικρο προγραμμα και απλο.

[sIGPIC][/sIGPIC]AEK FC. FUN
Link to comment
Share on other sites

re paidia edo kai liges meres exo parei kai ego to n95.pos doyleyei auto to gps;pos mporo na blepo tis diadromes;to mono pou blepo einai mono se anomonh kai otan toy bazo na me paei kapou mou bgazei mhnyma oti prepei na pliroso.
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα μόλις τώρα το NTorch και το κόκκινο φωτάκι του φλας αναβοσβήνει χωρίς πρόβλημα. Όταν όμως είναι ανοικτή η κάμερα, το φλας δε λειτουργεί καθόλου. Είναι πολύ περιέργο αυτό που συμβαίνει...

 

Τι να πω...δεν υπαρχει λογος να μη λειτουργει το φλας.Δοκιμασε και ενα format μηπως γινει τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

μπορει να μου πει καποιος πως κανουμε hard reset ή format ή οτιδηποτε αλλο sto n95;το μονο που κανει το κινητο μου ειναι να αναβουν τα κουμπια κατω απο την οθονη και η οθονη φωτιζεται αλλα ειναι μαυρη!περα απο αυτα ειναι νεκρο!:cry:

 

το προβλημα μου εμφανιστηκε οταν αποφασισα να κανω εγκατασταση στο κινητο μου το tomtom,την ωρα που εκανα την εγκατασταση μαυρισε η οθονη και μετα δεν εκανε τπτ αλλο το κινητο!το εκλεινα μονο οταν εβγαζα την μπαταρια κι οταν την εβαζα το ανοιγα,μαυριζε η οθονη και τπτ αλλο.δοκιμασα πολλες φορες με τα κουμπια που κανεις format χωρις επιτυχια!ελεγα απο δευτερα να το πηγαινα στα κεντρικα της νοκια και το λιγοτερο θα το κραταγανε 25 μερες!σημερα το πρωι ειπα να βαλω την μπαταρια απο ενα ν95 που εχει ενας φιλος.οταν το ανοιξα δουλεψε κανονικα κι απο τοτε ολα ειναι οκ ακομα και με την δικια μου μπαταρια!!!

με λιγα λογια προσεχετε να εχει αρκετη ενεργεια η μπαταρια σας μηπως και crashαρει την ωρα που κανετε καποια εγκατασταση!

(περιττο να πω οτι ΔΕΝ θα περασω το tomtom τελικα!)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5565hondasport.jpg
Link to comment
Share on other sites

Θελετε να εντυπωσιαστειτε απο το κινητο σας? Εγκαταστηστε την παρακατω εφαρμογη (προσοχη ειναι γυρω στα 10ΜΒ).

Ειναι ενα demo που δειχνει τις δυνατοτητες του κινητου στα 3d γραφικα. Μπορω να πω χωρις (μεγαλη) υπερβολη οτι ειναι σε επιπεδα psp. Αν τα παιχνιδια ngage που θα βγουν ειναι σε τετοιο επιπεδο τοτε :w00t:

xxxxxxxxxxxxxxxx

Θελετε να ακουσετε το τραγικο? Στο Ν95 8GB παιζει ΑΡΓΑ. Ναι η Νοκια εκανε το βελτιωμενο Ν95 πιο αργο απο το κλασικο (μα τι κλασικο).

Αυτο το κινητο με κανει συνεχεια να χαιρομαι που το αγορασα.

 

 

δυστυχώς σε μένα δεν ξεκινάει η εφαρμογή.. βγάζει μία μαύρη οθόνη και μετά με επαναφέρει στο μενου....:(

 

τελικά έκλεισα κάποιες εφαρμογές και έπαιξε κανονικά...

 

πάντως είναι όντως εντυπωσιακές οι δυνατότητες των γραφικών.. μακάρι να τις δούμε και στην n-gage πλατφόρμα..

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

Μήπως μπορεί κάποιος να μου πει από που μπορώ να κατεβάσω τους χάρτες???τους είχα βρει μια μέρα...αλλά τώρα...:X:X
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πως μπορώ να δω ποιο firm έχει το Ν95 μου? EDIT OK βρεθηκε.... *#0000#

 

παιδιά μία ερώτηση. Θέλω να πάρω κάρτα μνήμης. Ποια είναι η μεγαλύτερη που υποστηρίζει το κινητό? Επίσης είναι συμβατές όλες οι μάρκες η πρέπει να προσέξω κάτι?

 

Αυτή εδώ τι λέει? Πως τη βλέπετε?

http://www.plaisio.gr/ProductImages/250x250/1024361.jpg

 

Kingston

4GB microSDHC Card (Class 4) 69,00 €

 

Χαρακτηριστικα

Χωρητικότητα4GB. Ταχύτητα Εγγραφής4MB/s Από ΠΛΑΙΣΙΟ

http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=19&category=69977581&product=1024361

Link to comment
Share on other sites

Μήπως μπορεί κάποιος να μου πει από που μπορώ να κατεβάσω τους χάρτες???τους είχα βρει μια μέρα...αλλά τώρα...:X:X

 

Μεσω Map Loader. Τσεκαρε το αναλογο θεμα

(Λιγο διαβασμα χρειαζεται :O)

 

Ποια είναι η μεγαλύτερη που υποστηρίζει το κινητό?

 

Αυτη την στιγμη κυλκλοφορουν μεχρι και 8

πχ ,SanDisk microSDHC™ 8GB,τις οποιες τις δεχεται κανονικα το Ν95.

http://www.sandisk.com/Products/Item(2537)-SDSDQR-8192-SanDisk_microSDHC_8GB.aspx

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΠΡΙΝ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ ΠΗΡΑ ΤΟ Ν95 ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΜΟΥ. ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΜΙΑ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑ. ΑΝ ΞΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ, ΥΠΑΡΧΕΙ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΝΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΩ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΣΑΝ WEBCAM ΚΑΙ ΑΝ ΝΑΙ ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΡΩ ΕΝΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ? ΚΑΘΕ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΔΕΚΤΗ.
Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΠΡΙΝ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ ΠΗΡΑ ΤΟ Ν95 ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΜΟΥ. ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΜΙΑ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑ. ΑΝ ΞΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ, ΥΠΑΡΧΕΙ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΝΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΩ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΣΑΝ WEBCAM ΚΑΙ ΑΝ ΝΑΙ ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΡΩ ΕΝΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ? ΚΑΘΕ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΔΕΚΤΗ.

 

καλοριζικο!!

ναι μπορεις

κανε μια αναζητηση εδω και θα το βρεις

xxxxxxxxxxxxxxxxx :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΠΡΙΝ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ ΠΗΡΑ ΤΟ Ν95 ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΜΟΥ. ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΜΙΑ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑ. ΑΝ ΞΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ, ΥΠΑΡΧΕΙ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΝΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΩ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΣΑΝ WEBCAM ΚΑΙ ΑΝ ΝΑΙ ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΡΩ ΕΝΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ? ΚΑΘΕ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΔΕΚΤΗ.

Κατέβασε xxxxxxxxxxx, αλλά χρειάζεται να το κάνεις sign πρώτα.

Για το πώς κάνουμε sign μια εφαρμογή δες εδώ.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ παρα πολύ! πήγα στην σελίδα που μου είπατε, έκανα register αλλά και πάλι πως το λένε το πρόγραμμα έτσι ώστε να ξέρω τι θα ψάξω?
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηξη για το πληκτρολόι του Ν95 ! :)

 

Χρησιμοποιεί κάποιος κάτοχος το bluetooth πληκτρολόγιο της Νοκια για εισαγωγή κειμένου? Αν ναι, εκτός από αγγλικά εισάγεις και ελληνικά? Πως αλλάζεις γλώσσα? Γενικά , εντυπώσεις από τη χρήση του.

 

Το ρωτάω γιατί όταν είχε πρωτοβγεί το πληκτρολόγιο (νομίζω πριν 2-3 χρόνια, 2004 πρέπει να ήταν) ΔΕΝ μπορούσες να γράψεις ελληνικά στα κείμενα σου στα τότε smartphones. Εχει διορθωθεί αυτό το πρόβλημα ?

 

Δεν έχω το πληκτρολόγιο της Nokia αλλά με το Dell(I-go) Stowaway Bluetooth Keyboard που χρησιμοποιώ δεν έχω καταφέρει να γράψω ελληνικά στο Ν95. Υπάρχει κάποιος που έχει καταφέρει να εισάγει ελληνικούς χαρακτήρες στη συσκευή του χρησιμοποιώντας bluetooth πληκτρολόγιο στο Ν95?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πως μπορώ να δω ποιο firm έχει το Ν95 μου? EDIT OK βρεθηκε.... *#0000#

 

παιδιά μία ερώτηση. Θέλω να πάρω κάρτα μνήμης. Ποια είναι η μεγαλύτερη που υποστηρίζει το κινητό? Επίσης είναι συμβατές όλες οι μάρκες η πρέπει να προσέξω κάτι?

 

Αυτή εδώ τι λέει? Πως τη βλέπετε?

http://www.plaisio.gr/ProductImages/250x250/1024361.jpg

 

Kingston

4GB microSDHC Card (Class 4) 69,00 €

 

Χαρακτηριστικα

Χωρητικότητα4GB. Ταχύτητα Εγγραφής4MB/s Από ΠΛΑΙΣΙΟ

http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=19&category=69977581&product=1024361

 

Ενημερωτικά οι αντίστοιχες κάρτες από Ebay, παίζουν στα 37-40€.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

που θα βρω εναν καλο task manager για το κινητο;

 

κανε μια αναζητηση εδω και θα το βρεις

xxxxxxxxxxxxxxxxx

υπαρχει και το αναλογο θεμα για εφαρμογες:!:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σιγά σιγά διαπιστώνω πως η μνήμη RAM της συσκευής, αν και είναι ικανοποιητική, δεν επαρκεί για να ανοιχθούν τα πολύ μεγάλα λήμματα στις εγκυκλοπαίδειες.

Πολύ σωστά λοιπόν το Ν95 8GB διαθέτει πολύ μεγαλύτερη μνήμη RAM.

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να συγχρονίσω το Ν95 μου με το Windows Media Player (γιατί κάποιος μου ειπε ότι έτσι μεταφέρονται σωστά οι ελληνικοι χαρακτήρες στα ελληνικά τραγούδια) αλλά δυστυχώς δεν κατάφερα τίποτα. ΔΕν βρισκει το Ν95 ο WMPlayer όταν κάνω ανανέωση συσκευών (μόνο τα ηχεία ,την οθόνη !!! και το drive του dvd). Το έχει κατορθώσει κανείς ;:(
sinapidisantonis.spaces.live.com
Link to comment
Share on other sites

Σιγά σιγά διαπιστώνω πως η μνήμη RAM της συσκευής, αν και είναι ικανοποιητική, δεν επαρκεί για να ανοιχθούν τα πολύ μεγάλα λήμματα στις εγκυκλοπαίδειες.

Πολύ σωστά λοιπόν το Ν95 8GB διαθέτει πολύ μεγαλύτερη μνήμη RAM.

 

[offtopic]

Και επίσης και το Ν82, σε περίπτωση που δεν αναφέρθηκε στο ανάλογο θέμα (ονομαστική RAM=128MB).

[/offtopic]

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Σιγά σιγά διαπιστώνω πως η μνήμη RAM της συσκευής, αν και είναι ικανοποιητική, δεν επαρκεί για να ανοιχθούν τα πολύ μεγάλα λήμματα στις εγκυκλοπαίδειες.

Πολύ σωστά λοιπόν το Ν95 8GB διαθέτει πολύ μεγαλύτερη μνήμη RAM.

 

Το εχω πει πολλες φορες οτι η RAM του Ν95 ειναι λιγοστη. Ειναι το μονο πραγμα που με απογοητευει (οχι δεν με πειραζει καθολου να το φορτιζω καθε βραδυ, ουτε που το gps δεν ειναι απ' τα καλυτερα).

 

Αν ειναι σελιδες του internet που σε δυσκολευουν τοτε δοκιμασε τον opera mini. Κανει θαυματα στις "βαριες" σελιδες.

Link to comment
Share on other sites

Magkes rixte mia matia se ayto to videaki??an deite prosektika auto to n95 exei egkatestimeno to ngage...tis simenei ayto??? :-) mipws neo firmware??

 

h**p://www.youtube.com/watch?v=ephzWRkMu2g&eurl=

Gia rixte mia matia :-)

Link to comment
Share on other sites

I pio pano ekdosi einai beta kai tin doulepsa meso RDA meta apo fresh boot exei giro sta 28mb free ram,exei ngage proegkatestimeno kathos kai to mousic store episis exei to search4 stin anamoni,epexa ligo mazi tou kai katafera na anoixo pano apo 6-8 eframoges tautoxrona... web broswer,gallery,maps,video center,mousiki ktl kai o task manager mou edeixne 16 mb free akoma :-).Profanos exei bug kai den tin bgazoune akoma pros ta exw.Anamenoume loipon...
Link to comment
Share on other sites

Δλδ θεωρητικα ενωματωνει και το demand paging του FP2 για τη ram?
"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...