Jump to content

[Επίσημο] Nokia 8800 Arte, Sapphire Arte, Carbon Arte, Gold Arte


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

οντος επεσε παρα πολυ!

Στο ebay πλεον μπορεις να το βρεις κλειστο στο κουτι του ακομα και 300 ευρω!!:blink:

 

Η ανακοίνωση του Carbon Arte λειτούργησε καταλυτικά...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 695
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

οντος επεσε παρα πολυ!

Στο ebay πλεον μπορεις να το βρεις κλειστο στο κουτι του ακομα και 300 ευρω!!:blink:

 

τα τελευταία "κλειστό στο κουτί του" με 300 ευρώ, είτε ήταν κινέζικη μούφα, πανομοιότυπη με το κανονικό (και το μενού και τα πάντα ολοιδια - το καταλάβαινες μόνο από τον τηλεφωνικό κατάλογο που χώραγε 300 τηλ έναντι 1000 και άμα το συνέδεες με το nss) , είτε δεν έφταναν ποτέ....

Link to comment
Share on other sites

τα τελευταία "κλειστό στο κουτί του" με 300 ευρώ, είτε ήταν κινέζικη μούφα, πανομοιότυπη με το κανονικό (και το μενού και τα πάντα ολοιδια - το καταλάβαινες μόνο από τον τηλεφωνικό κατάλογο που χώραγε 300 τηλ έναντι 1000 και άμα το συνέδεες με το nss) , είτε δεν έφταναν ποτέ....

 

χμ..περιεργο παντος μια και οσα εχω παρει απο εκει εχουν ερθει κανονικα και ειναι γνησια(8800 sirocco gold,versace)και ελεγα να παρω και ενα art τωρα η sapphire arte...:worry:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω τους ιδιοκτήτες τους saphire arte, πόσο "γρήγορο" είναι το μενού.

Ενας πολύ σημαντικός λόγος που ποτέ δεν πήρα κινητό σειράς Ν, ηταν ότι με εκνεύριζε το ότι είχε αργό μενού, π.χ όταν έμπαινες στα μηνύματα.

Ισχύει το ίδιο και εδώ?

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω τους ιδιοκτήτες τους saphire arte, πόσο "γρήγορο" είναι το μενού.

Ενας πολύ σημαντικός λόγος που ποτέ δεν πήρα κινητό σειράς Ν, ηταν ότι με εκνεύριζε το ότι είχε αργό μενού, π.χ όταν έμπαινες στα μηνύματα.

Ισχύει το ίδιο και εδώ?

 

Μα δεν έχει symbian... (και ουτε και ειναι N series....)

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω τους ιδιοκτήτες τους saphire arte, πόσο "γρήγορο" είναι το μενού.

Ενας πολύ σημαντικός λόγος που ποτέ δεν πήρα κινητό σειράς Ν, ηταν ότι με εκνεύριζε το ότι είχε αργό μενού, π.χ όταν έμπαινες στα μηνύματα.

Ισχύει το ίδιο και εδώ?

Μην μπερδεύεις το πόσο γρήγορα ανοίγει ο φάκελος με τα μηνύματα με το πόσο γρήγορη είναι η απόκριση του κινητού όταν χρησιμοποιείς το μενού. Τα περισσότερα κινητά καθυστερούν όταν ανοίγεις τον φάκελο των μηνυμάτων και έχεις αποθηκευμένα υπερβολικά πολλά μηνύματα. Είναι απόλυτα φυσιολογικό.
Link to comment
Share on other sites

Μην μπερδεύεις το πόσο γρήγορα ανοίγει ο φάκελος με τα μηνύματα με το πόσο γρήγορη είναι η απόκριση του κινητού όταν χρησιμοποιείς το μενού. Τα περισσότερα κινητά καθυστερούν όταν ανοίγεις τον φάκελο των μηνυμάτων και έχεις αποθηκευμένα υπερβολικά πολλά μηνύματα. Είναι απόλυτα φυσιολογικό.

 

Πάντως στο δικό μου, με 2500 μηνύματα στα Εισερχόμενα δεν κάνει ούτε ένα δευτερόλεπτο...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Nokia 8800 Carbon Arte review: Carbon copy

 

http://i.gsmarena.com/vv/reviewsimg/nokia-8800-carbon-arte/gsmarena_003.jpg

 

http://www.gsmarena.com/nokia_8800_carbon_arte-review-284.php

Link to comment
Share on other sites

Ξέρω ότι γίνομαι κουραστικός, αλλά αυτή είναι η κύρια απορία μου:

Έχω ήδη το scirocco black, και σχεδιάζω να πάρω έίτε το atte, είτε το saphire arte, είτε το carbon arte.

To οικονομικό, δεν είναι θέμα.

Θέλω λοιπόν να ρωτήσω την γνώμη σας.

Για το arte, δεν έχω ιδέα, και οι κριτικές είναι αρκετά καλές.

Το saphire arte μου αρέσει πολύ ως design, αλλά φοβάμαι το δέρμα του και το ότι αναφέρθηκαν διάφορα προβληματάκια.

Το carbon arte, μου αρέσει πολύ ως design, με χαλάει λίγο το ότι δεν είναι μαύρο και από κριτικές δεν έχουμε ακόμα διαθέσιμες.

Μπορείτε να μου πείτε μια γνώμη πιο θα αγοράζατε και γιατί?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχουμε κριτικές διαθέσιμες; :wacko:

 

Σε αυτή την σελίδα έχει αυτή.. Και στην αμέσως προηγούμενη αυτή και πιο πίσω αυτή.

 

Όρεξη να έχεις για διάβασμα.

 

Προσωπικά θα έπαιρνα χωρίς δεύτερη σκέψη το Carbon Arte.

Link to comment
Share on other sites

Θα απεύφευγα το saphire, καθώς όσο όμορφο είναι καινούργιο, τόσο χάλια γίνεται μετά από χρήση, καθώς το "δέρμα" (όμοιο με αυτό του Ε65) φθείρεται και χάνει το χρώμα του.

 

Για το carbon δεν έχω άποψη, αλλά το θεωρώ πιο σπορτίφ, ενώ οι κριτικές όσων το είδαν (όχι δικιά μου γιατί δεν το έχω δει) μιλάνε για πιο "φθηνή" κατ'όψιν εμφάνιση.

Link to comment
Share on other sites

Θα απεύφευγα το saphire, καθώς όσο όμορφο είναι καινούργιο, τόσο χάλια γίνεται μετά από χρήση, καθώς το "δέρμα" (όμοιο με αυτό του Ε65) φθείρεται και χάνει το χρώμα του.

 

Για το carbon δεν έχω άποψη, αλλά το θεωρώ πιο σπορτίφ, ενώ οι κριτικές όσων το είδαν (όχι δικιά μου γιατί δεν το έχω δει) μιλάνε για πιο "φθηνή" κατ'όψιν εμφάνιση.

 

Άρα συμφωνείς κι εσύ μαζί μου, το «απλό» Arte ίσως είναι η καλύτερη επιλογή, καίτοι είναι το φθηνότερο...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά πότε επιτέλους θα έρθει στα καταστήματα το carbon; έχουμε καμία επίσημη πληροφορία;

[sigpic][/sigpic]

I Am, by any practical defintion of the words, foolproof and incapable of error. - HAL9000

Link to comment
Share on other sites

Θα απεύφευγα το saphire, καθώς όσο όμορφο είναι καινούργιο, τόσο χάλια γίνεται μετά από χρήση, καθώς το "δέρμα" (όμοιο με αυτό του Ε65) φθείρεται και χάνει το χρώμα του.

 

Για το carbon δεν έχω άποψη, αλλά το θεωρώ πιο σπορτίφ, ενώ οι κριτικές όσων το είδαν (όχι δικιά μου γιατί δεν το έχω δει) μιλάνε για πιο "φθηνή" κατ'όψιν εμφάνιση.

 

Ισχύει δηλαδή ότι "τρώγεται" το δέρμα?

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει δηλαδή ότι "τρώγεται" το δέρμα?

 

Το ειχα 3 μήνες. καθημερινή χρηση. δεν μου παρουσιασε κανενα προβλημα και καμια φθορα. Ουτε το εμπρος μερος απο το δαχτυλο, ουτε το πισω από την επαφη του με τραπεζια, τσεπες κτλ.

Link to comment
Share on other sites

Το ειχα 3 μήνες. καθημερινή χρηση. δεν μου παρουσιασε κανενα προβλημα και καμια φθορα. Ουτε το εμπρος μερος απο το δαχτυλο, ουτε το πισω από την επαφη του με τραπεζια, τσεπες κτλ.

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ, και συγνώμη αν γίνομαι φορτικός.

Από θέμα αξιοπιστίας?

Link to comment
Share on other sites

Δεν χαμπαριάζει τίποτα, μην ακούς κανέναν. Εγώ είχα το απλό και το έδωσα να πάρω το sapphire, διότι εμένα μου άρεσε πολύ περισσότερο!Δεν το προσέχω καθόλου και είναι ΑΓΡΑΤΖΟΥΝΙΣΤΟ:X και στην τελική μέχρι να χαλάσει, θα το έχεις αλλάξει.....τηλέφωνο άντρα είναι όχι γοβάκι γκόμενας....ας έχει και τα σημαδάκια του.... I think I made my point :cry:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μου ήρθε κι εμένα επιτέλους το ARTE...

Έχω κάποιες ερωτήσεις-παρατηρήσεις για τους παλιούς.... :

1) Είχα συνιθίσει την μικρή γραμματοσειρά του LUNA στις επαφές και τώρα (στο ARTE) τα γράμματα δεν μικραίνουν άλλο από τις ρυθμίσεις και είναι ένα κλίκ μεγαλύτερα απο τα αντίστοιχα του LUNA. Το αποτέλεσμα είναι να δείχνει δύο γραμμές λιγότερες απ'οτι το LUNA όταν μπαίνεις στις επαφές...!!!! (μ@λ@κία της ΝΟΚΙΑ).

2) Το αναλογικό ρολόι που εμφανίζεται λίγο μετά που σβήνει το κινητό από πού ρυθμίζεται???? (θέλω να εμφανίζεται για περισσότερη ώρα...) δεν μπορώ να το βρώ.

........(ούτε θα το βρώ ποτέ... αφού απ' ότι κατάλαβα δεν ρυθμίζεται και εμφανίζεται μόνο αν ταρακουνήσεις το κινητό..!!! (αισθητήρας)

3) Το 3G, που το συμβολάκι του εμφανίζεται πάνω αριστερά, απενεργοποιείται??? και αν ναί, απο πού????? (δεν θέλω 3G και δεν το χρησιμοποιώ!!!)

........(απαντήθηκε... thanx itchrist86)

4) Η εντολή "Καθαρότητα φωνής" που υπάρχει στις ρυθμίσεις κλήσεων τι ρόλο παίζει? τι κάνει??

5) Στις ρυθμίσεις τηλεφώνου υπάρχει μία εντολή "Ρυθμίσεις αισθητήρα" ΄(εκεί διαλέγεις και το ρολόι να είναι αναλογικό ή ψηφιακό), οι άλλες εντολές "Αισθητήρας" και "Απόκριση με δόνηση" τί σημαίνουν ρε παιδιά????

........(OK... αυτό το ανακάλυψα, έχει να κάνει με το ταρακούνημα του κινητού το οποίο εμφανίζει το ρολόι...)

 

Μ''εχει μπερδέψει αυτό το τηλέφωνο λίγο...

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων...

GH388-> GF788e-> GA628-> GD90-> 8210-> 6210-> 6510-> 3510i-> 8910-> V525-> 6230-> 8800-> 8600Luna-> 8800Arte-> 8800Carbon Arte-> iPhone 5...
Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο.:)

 

3) Επιλέξτε Μενού > Ρυθμίσεις > Τηλέφωνο > Λειτουργία δικτύου - για να επιλέξετε διπλή κατάσταση λειτουργίας (UMTS ή

GSM). Δεν έχετε δυνατότητα πρόσβασης στην επιλογή αυτή κατά τη διάρκεια μιας

κλήσης.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Pictures: Nokia 8800 Carbon Arte

 

http://dailymobile.se/wp-content/uploads/2008/10/nokia-8800-carbon-arte06.jpg

 

http://dailymobile.se/2008/10/24/pictures-nokia-8800-carbon-arte/

Link to comment
Share on other sites

Νokia 8800 carbon arte gold 24k

 

http://www.continentalmobiles.com/images/Nokia_Arte_carbon_24k_yellow_gold_Luxury_Mobile_Phone.jpg

 

PRICE TAG: £2099 GBP Sterling

 

http://www.continentalmobiles.com/Nokia_Arte_carbon_24k_yellow_gold_Luxury_Mobile_Phone.cfm

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...