Jump to content

Περί...digital gadgets γενικά


ipparxos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και πολυ σωστος ο προβληματισμος σου.... συνηθως τετοια συστημα γονατιζουν και δεν κανουν για media players σε υψηλες αναλυσεις.

 

επισης, λογω τιμης.. με 40-50 ευρω παιρνεις android media player ενω αντιστοιχα για windows pc θες 150... βαλε και τα εξτρα μετα, airmouse Κλπ..

απο κει και περα, εγω προτιμω να παιζω ταινιες με windows, εχοντας shared τους σκληρους με τις ταινιες στο δικτυο παρα απο καποιο προγραμμα τυπου kodi.. δεν ξερω ρε γμτ, οσες φορες δουλεψα kodi κατι με ενοχλει.. ενω με το pc, απλα ανοιγω το φακελο και παιζει η ταινια.. μου φαινεται πιο λειτουργικο.. βεβαια προσωπικη αποψη του καθενα αυτη!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Tv box πολύ καλύτερο από mini pc, καθαρά λόγω κόστους κτήσης, χωρου και απλότητα χρήσης.

 

Κουμπώνεις το hdmi και το ρεύμα και είσαι έτοιμος.

Αμέσως αμέσως κάνεις smart την τιβι σου!

Αν θες να απλοποιήσεις την χρήση παίρνεις ασύρματο πληκτρολόγιο+ποντίκι.

 

To kodi απ' την άλλη θεωρώ ότι θέλει τρέξιμο και ψάξιμο συνέχεια. Δεν το παιρνας και παίζει απροβληματιστα.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Αγόρασα τελικά mini-pc και συγκεκριμένα αυτό: https://www.amazon.co.uk/gp/product/B06XW8CQ8J/ref=oh_aui_detailpage_o00_s00?ie=UTF8&psc=1

 

Το δοκίμασα κυρίως με youtube videos 1080p, δεν κολλάει καθόλου και ειδικά με Microsoft All-in-One Media Keyboard (Amazon Link) μου μοιάζει το πιο άνετο PC σαλονιού.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλημέρα σας,

 

Μόλις παρέλαβα το Xiaomi Mi Band 3 από Κίνα, ωστόσο στο κατά τα άλλα άψογο κουτί του έχει ένα καλώδιο usb με την υποδοχή του mi band, δηλ δεν βλέπω κάποιο φις να βάλω στην πρίζα..Ως άσχετος να ρωτήσω πως φορτίζει? Το βάζω στον H/Y, προσαρμόζω ανταπτορα από το κινητό μου, παίρνω power bank, κάτι άλλο?

Παίζει να έχουν ξεχάσει αντάπτορα στο κουτί οι Κινέζοι?

Lenovo A630 -----> Cubot S200 -----> Xiaomi Redmi 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

Το βάζω στον H/Y, προσαρμόζω ανταπτορα από το κινητό μου, παίρνω power bank, ...

Αυτο.

ετσι ερχεται

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου. Γνωρίζεις πόση ώρα πρέπει να φορτίσει την πρώτη φορά?
Lenovo A630 -----> Cubot S200 -----> Xiaomi Redmi 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, ενδιαφέρομαι για μια φωτογραφική μηχανή (compact) μεταξύ 60-90 ευρώ. Για καθημερινή χρήση, αναμνηστικές φωτογραφίες και βίντεο (τα κλασσικά). Δεν έχω απαιτήσεις για αυτά τα λεφτά, απλά θέλω ότι καλύτερο υπάρχει σε αυτά τα λεφτά για καθημερινή χρήση. Τι προτείνετε; Ευχαριστώ! (Αν αξίζει να πάω λίγο παραπάνω στα 100 θα το σκεφτώ ΑΝ*υπάρχει ΜΕΓΆΛΗ διαφορά).
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ναι συμβαινει καμια φορα. Μην ξεχνας οτι οι τιμες που βλεπεις στα site εξω ,ειναι λιανικης. Ο εμπορος στην Ελλαδα , που μπορει

να αγορασε 100 κομματια, τα πηρε σε χαμηλοτερη τιμη

Link to comment
Share on other sites

Παλιο το θεμα, αλλα ας σου απαντησω.

 

Θες ενα δεκτη mpeg4 T2 με εξοδο HDMI. Εδω υπαρχει το εξης θεμα ομως.Αν η οθονη σου εχει δυνατοτητα να επιλεξεις

αναμεσα σε dvi και hdmi , τοτε βαζεις και τα 2 επανω (play station και δεκτη) και εισαι ετοιμος.

Αν οχι , πρεπει να παρεις εναν επιλογεα HDMI καλης ποιοτητας μιας και λες οτι παιζεις παιχνδια στο PS4 για να μην χανεις στην ποιοτητα,

και να διαλεγεις απο εκει ποια πηγη θες (ps4 ή δεκτη)

 

Οσο αφορα την κεραια, το σπιτι δεν εχει καθολου εγκατασταση? Αν οχι πρεπει παρεις εστω μια εσωτερικου χωρου, αλλα αν εισαι σε 7οροφη πολυκατοικια ,και μενεις στον 1ο δεν νομιζω να πιασεις σημα.

(καλυτερα βρες να δοκιμασεις , απο καποιον φιλο σου ή καμια μεταχειρισμενη, σιγουρα με εξωτερικη τροφοδοσια)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Γεια χαρά σε όλους,

 

υπάρχει τρόπος να μην δίνει τάση η θύρα USB όταν απενεργοποιείται (Power-off) ένα Piano V88 με λειτουργικό Android 7.1.2;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα παιδιά,

Θέλουμε να κάνουμε ένα δώρο σε ένα φίλο μας για ορκωμοσια μια action cam. To ζήτημα είναι πως δεν έχουμε ιδέα από αυτές.

 

Τι καλό έχετε να προτείνετε με βάση χαρακτηριστικά και μέχρι την τιμή των 150 ευρώ;

 

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

:worry: - παιδια θα ηθελα την βοηθεια σας,εχω παρει για το λαπτοπ αυτα τα ακουστικα

http://www.jts.com.tw/english/products/detail.php?fid=2&subid=10&pid=324

αντιμετωπιζω ομως ενα μεγαλο προβλημα: δεν βρισκω drivers πουθενα,τα δοκιμασα plug & play συν κατι ρυθμισεις δεξι κλικ στο εικονιδιο ηχοι και παιζουν ομως το θεμα ειναι το εξης, εχει καποια διαδικασια οπως πχ οταν βγαζουμε μια καρτα μνημης που το παμε απο την "ασφαλη καταργηση υλικων" ή εχουμε απλα βαλε-βγαλε το jack βυσμα?

εκει που παιζει ενα βιντεο ή ταινια και ακουω απο τα ηχεια της οθονης,βαζω το βυσμα να ακουσω απο τα ακουστικα και εικονα+ηχος παγωνουν και μετα δεν ακουω απο τα ακουστικα τιποτα.

δοκιμασα να κατεβασω drivers της Relatek αλλα αυτο το βαλε-βγαλε το βυσμα μου τα καταστρεφει ολα και μετα το λαπτοπ δεν αναγνωριζει τα ακουστικα λες και δεν ειναι συνδεδεμενα (!)

τι κανω λαθος μπορει καποιος φιλος να με βοηθησει ?

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, έχω την rollei actioncam 415, τη φόρτισα πλήρως μια φορά, την χρησιμοποίησα μ8α φορά και από τότε δεν ανάβει. Είναι νεκρή, μόνο ένα κόκκινο φωτάκι είναι μόνιμα αναμμένο στο πάνω μέρος.
Symbian, Die hard
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
σαν ασχετος εχω προβλημα με την ενεργοποιηση του band, δεν μπορω να το κανω pair η οθονη δεν ανοιγει και γενικα δοκιμασα να το φορτισω σε λαπτοπ, πριζα και power bank και δεν βλεπω σημαδια οτι φορτιζει ή κατι. καμια ιδεα?
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

HUAWEI Smart Scale

smart-scale-listimage-white.png

ΧΡΩΜΑΤΑ

Άσπρο

 

ΔΙΑΣΤΑΣΕΙΣ

300 x 300 x 23,7 mm

Καθαρό Βάρος: 1,.85 Kg

 

ΥΛΙΚΟ

Γυαλί & ABS πλαστικό

 

ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ

Προβολή βάρους και ποσοστού σωματικού λίπους στην επιφάνια της ζυγαριάς. Μέσω εφαρμογής προβάλει 9 δείκτες σύνθεσης σώματος όπως, βάρος, ποσοστό λίπους και νερού στο σώμα, μυϊκή και οστική μάζα, πρωτεΐνες, σπλαχνικό λίπος, δείκτη μάζας σώματος (ΒΜΙ) και βασικού μεταβολισμού (BMR). Προφίλ και διατήρηση ιστορικού μέσω της εφαρμογής HUAWEI Smart Scale App έως και 10 χρηστών με αυτόματη αναγνώριση χρήστη μέσω σύνδεσης Bluetooth.

 

ΜΕΓΙΣΤΟ ΒΑΡΟΣ

Μέχρι 150 Kg (330 lbs)

 

ΣΥΝΔΕΣΙΜΟΤΗΤΑ

Bluetooth 4.1

HUAWEI Smart Scale App

 

ΜΠΑΤΑΡΙΑ

4 x AAA

 

ΧΡΟΝΟΣ ΑΝΑΜΟΝΗΣ

12 μήνες

 

ΠΕΡΙΕΧΟΜΕΝΟ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑΣ

Έξυπνη ζυγαριά

Οδηγός χρήσης

 

ΠΗΓΕΣ

https://consumer.huawei.com/gr/accessories/smart-scale/

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Έχω κάποιες ασύρματες παγίδες και radar συναγερμού στα 433mhz μάρκας Chuango. Ξέρει κανείς αν μπορούν να συνδιαστουν με άλλη μονάδα; ώστε να γλυτώσω το έξοδο αγοράς νέων;

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

καλημερα παιδια

θελω να βαλω ipcam εξωτερικου χωρου εχω δει αυτες τις 2 θα ηθελα την γνωμη σας!

1.(Sricam SP007)

2.(CT-Vison CT-P724)

και αν δεν συμφωνητε τι εχετε να μου πρωτεινετε?

(πρωτεινετε και εσεις κατι απο 50-70 ευρω)

 

ΥΓ.και μια ερωτηση(πως δουλευει η ipcam χωρις να εχω σταθερη ip?):cool::!:

Link to comment
Share on other sites

Μολις περασα το update σε tizen 4.0.02 στο gear sport μου. Το ρολοι το αγορασα απο αμαζον γερμανιας. Ολα καλα μεχρι στιγμης :)

 

Υ.γ. επιτελους δουλευει και ο καιρος στο watch faces της samsung

 

Παρακαλω τον moderator να διαγραψει το θεμα. Ευχαριστω

Edited by akismei
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Πήρα δυο ip κάμερες xiaomi mijia 1080p απο bangood, αλλά δεν μπορώ να τις συνδέσω στην εφαρμογή yi home, στην οποία έχω συνδεδεμένες εδώ και καιρό δύο 720p yi home κάμερες, η οποίες έχουν αγγλικές ηχητικές οδηγίες εγκατάστασης. Οι καινούριες έχουν κινέζικα ηχητικά, αλλά εμπειρικά ακολουθώ την ιδια διαδικασία εγκαταστασης που έκανα με τις παλιές. Δεν αναγνωρίζουν όμως το qr code. Αν γνωρίζει κάποιος ας βοηθήσει, ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω καιρό να δουλέψω την εφαρμογή yi home, αν σου δείχνει επιλογή για server, να επιλέξεις mainland China. Μπορείς να δοκιμάσεις να τις συνδέσεις και μέσω της εφαρμογής Mi home. Γενικά παίξε λίγο με τους servers China και Europe. Αυτές που ήδη έχεις συνδεδεμένες, λογικά είναι ευρωπαϊκές εκδόσεις για να έχει ηχητικό στα αγγλικά.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα την εφαρμογή mi home και έβαλα Κίνα σαν τοποθεσία, αναγνώρισε την καμερα αλλά κολλάει εκεί που προσπαθεί να συνδεθεί στο δίκτυο.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί...digital gadgets γενικά
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...