Jump to content

Περί...digital gadgets γενικά


ipparxos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γράψε ποια ρύθμιση έκανες,

να μεταλαμπαδεύουμε τη γνώση :)

τα καλύτερα είναι... δίπλα σας

πρώην συντονιστής συζητήσεων στα fora Windows Phone και Digital Gadgets[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

heh, αφου έκανες 1 χρόνο να απαντήσεις. Κάνω και γω άλλα δύο. :cool:

Αν ενδιαφέρεσε ακόμα. Τέτοια gadget τα πουλούν στο ebay με μηδενική τιμή. :D

Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Αξιζει ρε παιδια το appletv τωρα που γινεται και jailbreak? Ειναι καλυτερη αγορα απο τα υπολοιπα media streaming players(popcorn,wd tv live,e-great)???
Πέρασαν...panasonic g500,sony z1,motorola startac,ericsson 768,nokia 3210,sony z5,siemens sl45i,sonyericsson t68i,nokia 7210,panasonic gd87,sonyericsson p800,orange spv,nokia 6600,qtek 8080,sonyericsson t610,samsung sgh-i530,qtek 8010,qtek s100,treo 650,motorola mpx220,nokia n70,qtek 8310,qtek s200,ubiquio 401,htc TyTN, htc p3300, apple iphone 2G, iphone 3G, iphone 3GS, iphone 4, Motorola Droid Razr, HTC One X, Samsung S3, S4, Sony Z1, 1+1, Note4 ...... :p
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Προσφατα πηρα μια 40αρα lcd samsung,και παροτι απο μονη της εχει εκπληκτικο ηχο(dolby digital plus,dts)ψηνωμαι για ενα home theatre.

O χωρος ειναι το δωματιο μου 10-12 τετραγωνικα.

Πριν ομως προχωρησω στην αγορα και μιας και εχω απο προηγουμερνο συστημα ηχεια 5.1 και dvd recorder hyundai (hdr 5001 το μοντελο) το οποιο εχει εξοδους 5.1,(front x 2,rear x 2, γουφερ και ενα διαλογων),τι θελει να πει ο κορεατης?

Αυτες οι εξοδοι πανε σε ηχεια(δοκιμασα αλλα δεν παιζει τιποτα) η παλι πρωτα σε home theatre,οποτε δωρον αδωρον?

Επισης η τηλεοραση εχει 5 εξοδους στην σειρα,οι 2 ειναι audio οι αλλες 3 δεν γραφουν αν βαλω εξωτερικα ηχεια θα παιξουνε?Δηλαδη εβαλα πατησα και την επιλογη εξωτερικα ηχεια και παλι τιποτα!

Kαι τελικα αν τα παραπανω δεν παραγουν οικιακο κινηματογραφο,το κατωθι συστημα θα με καλυψει για ενα δωματιο 12 τετραγωνικα?

(να μην αγοραζω ΚΑΙ dvd player αφου εχω και οπως ειπα εχει εξοδο 5.1)

Edited by isolove

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

Tις εξόδους 5.1 του hyundai στις αντίστοιχες εισόδους της τηλεόρασης.:)

 

Η εξοδος ήχου της τηλεόρασης είναι για μικρά εξωτερικά ηχεία.Αν θες παραπάνω τις συνδέεις σε ενισχυτή και μέσω αυτού σε ότι ηχεία θες.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Τέλος καλοκαιριου κι ειμαι πανευτυχής γιατι το tuner μου (pinnacle pctv 340e στικάκι) πιάνει τα ψηφιακα κ της ΕΡΤ και -αν και φοβόμουν πως δεν...- και της DIGEA ... Λόγω οικογενειακής ανάγκης έλειψα ολόκληρο τον Οκτώβριο απο την Αθήνα ... Τώρα που έχω επιστρέψει και καθώς άργησα να το συνειδητοποιήσω , έχω χάσει ΟΛΑ τα ψηφιακά... μετά απο πολλές σαρώσεις -κατέβασα και τη νέα έκδοση του TVCenter pro- μήπως φταίει η θέσης της κεραιούλας του στικ , τα παράτησα οτι μπορεί να φταίει αυτό και το κέντρο εξυπηρέτησης της DIGEA το μόνο που είχε να προσθέσει ήταν στο λογιαριασμό του κινητού μου, καθώς απεφάνθη -όποιος μίλησα μαζί του- πως δεν μπορεί να φανταστεί τι συμβαίνει , δεν έχουν αλλάξει κάτι αυτοι... προσθέτω σημαντική πληροφορία πως μιλάμε για περιοχή Δάφνη -αρα λογικα σήμα απο Υμηττο- και περιμένω ιδέες ή ερωτήσεις για περαιτέρω πληροφορίες για τι μπορεί να έχει γίνει ή τι μπορεί να έκανα εγώ και έχασα όλα μου τα ψηφιακά κανάλια ...ουφ!
Link to comment
Share on other sites

ναι η μικρή μαγνητική που έχει... τι να έκανα? να απεγκατέστησα κάτι κ να έχασα codecs? Ισα ισα σήμερα εγκατέστησα το τελευταίο powerdvd (σίγουρα έχει mpeg4 codecs) ...να έκανα κάτι άλλο? καμιά ιδέα γιατι έχω στερέψει...πλήρωσα και στη pinnacle 5 euro για ενεργοποίηση premium πακέτου για dolby digital ,τπτ
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε να φερεις απο καποιο αλλο χωρο καλωδιο κεραιας που να ερχεται απο κανονικη κεραια στην ταρατσα (ενδεχομενως). Να τσεκαρεις τουλαχιστον αν εχει να κανει με την κεραια.
Link to comment
Share on other sites

Να πω οτι έχετε δίκιο? πήγα έκοψα καλώδιο-καθώς είναι μακριά- , και πήρα σήμα απο την εξωτερική κεραία, που δίνει στην τηλεόραση μας σήμα...βρήκα της DIGEA μόνο, όχι της ΕΡΤ. Αλλα δικαιολογούμαι, καθώς το γεγονός οτι τα είχε πιάσει ολα η μικρούλα η δικιά του στην αρχή -και σχετικά εύκολα, με ελάχιστη μετακίνηση!!!- με αποπροσανατόλησε και έψαχνα να βρώ το πρόβλημα σε hardware, σε απεγκατεστημένα codecs, σε κάτι που έκαναν αυτοι... ευχαριστώ!!!
Link to comment
Share on other sites

http://www.lightinthebox.com/iMito-iM7-Android-2-1-Tablet-PC-MID-7-TFT-Touch-Screen-Telechips-TCC8902-800MHZ-256-DDR2-2G-Wifi-Camera-SMQ5774-_p144622.html

 

καλησπέρα σας, εχω δει το συγκεκριμένο tablet στο ebay σε τιμή περιπου 120-130 €.

Για internet wi-fi βολευει για να μην κουβαλαω το laptop 17inch Μαζι μας ?

smartphone madness:)
Link to comment
Share on other sites

http://www.lightinthebox.com/iMito-iM7-Android-2-1-Tablet-PC-MID-7-TFT-Touch-Screen-Telechips-TCC8902-800MHZ-256-DDR2-2G-Wifi-Camera-SMQ5774-_p144622.html

 

καλησπέρα σας, εχω δει το συγκεκριμένο tablet στο ebay σε τιμή περιπου 120-130 €.

Για internet wi-fi βολευει για να μην κουβαλαω το laptop 17inch Μαζι μας ?

 

Φυσικά και είναι μια πολύ καλή λύση και σε πολύ καλή τιμή. Προσωπικά δε το έχω χρησιμοποιήσει για να σου πω τυχόν προβλήματα ή δυσλκειτουργίες του αλλά φαίνεται συμπαθητικό....

:dance:
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΕΣ !!!

ΠΑΙΔΙΑ ΕΧΩ ΜΙΑ ΓΕΝΝΗΤΡΙΑ 220V /12V Η ΟΠΟΙΑ ΕΧΕΙ ΚΑΕΙ Η ΒΕΝΖΙΝΟΜΗΧΑΝΗ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΕΤΑΤΡΕΨΩ ΤΗΝ ΓΕΝΝΗΤΡΙΑ ΣΕ ΑΝΕΜΟΓΕΝΝΗΤΡΙΑ . ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΤΗΣ ΕΔΩΣΑ ΚΙΝΗΣΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΕΡΝΩ ΕΝΔΕΙΞΗ ΟΥΤΕ ΓΙΑ 220V ΟΥΤΕ ΓΙΑ 12V.

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΦΙΛΟΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΠΩΣ ΘΑ ΜΕΤΡΗΣΩ ΤΟΝ ΡΟΤΟΡΑ ΚΑΙ ΤΑ ΜΑΞΙΛΑΡΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΔΩ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΜΕΝΑ . ΣΕ ΠΟΙΑ ΘΕΣΕΙ ΘΑ ΒΑΛΩ ΤΟ ΠΟΛΗΜΕΤΡΟ , ΚΑΙ ΤΗ ΕΝΔΕΙΞΗ ΘΑ ΠΑΡΟ ΚΑΙ ΑΠΟ ΠΟΙΑ ΣΗΜΕΙΑ.

 

ΕΧΕΙ ΕΝΑ ΤΕΤΡΑΓΩΝΟ ΤΑ ΕΞΑΡΤΗΜΑ 30Χ30 ΧΙΛΙΟΣΤΑ ΚΑΙ ΕΠΑΝΩ ΕΚΕΙ ΠΑΝΕ ΤΡΙΑ ΚΑΛΩΔΙΑ ΚΟΚΚΙΝΑ ΚΑΙ ΕΝΑ ΚΙΤΡΙΝΟ ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ( FACON 9143 / BF 37933 ) ΑΥΤΟ ΑΝ ΔΕΝ ΚΑΝΟ ΛΑΘΟΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΤΑ 12V .ΑΥΤΟ ΜΟΥ ΚΛΙΝΗ ΚΥΚΛΩΜΑ ΜΕ ΕΝΑ ΑΠΟ ΤΑ ΚΟΚΚΙΝΑ ΜΕ ΤΟ ΚΙΤΡΙΝΟ .

ΠΡΩΤΙΣΤΩΣ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ Η ΜΕΤΡΗΣΗ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΜΕΝΗ Η ΓΕΝΝΗΤΡΙΑ

ΕΥΧΑΡΙΣΤΟ ΠΟΛΥ!!! ΙΩΑΝΝΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

ενδιαφέρομαι να αγοράσω ένα (σχετικά προσιτό στην τιμή) ασύρματο τηλέφωνο το οποίο να λειτουργεί και με hands free. Γνωρίζω ότι τα Panasonic έχουν αντίστοιχη είσοδο για ακουστικά-μικρόφωνο, όμως δεν είναι συνήθως διαθέσιμα (τα Hands free).

Γνωρίζει κάποιος να με βοηθήσει?

Link to comment
Share on other sites

Πλέον έχουν πέσει και αυτές τόσο που σου κάνει εντύπωση. Κάτω από 50 ευρώ

http://www.plaisio.gr/Sound-Vision/Photography/Digital-Photo-Frames/HP-DF770-DIGITAL-FRAME-(7--).htm

 

και με τηλεχειρισμό http://www.letsbuy.gr/product_info.php?products_id=1325

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους ηθελα να ρωτησω κ βεβαια ο καθενας με τη γνωμη του ποια απο τα δυο θα επελεγε καποιοσ απο εσας

κ ποιο εχει ποιο πολλα future κ σε δυνατοτητες για ηχο βεβαια αλλα κ να εχει κ πλοηγο?

http://www.pioneer.eu/uk/products/25...0BT/index.html

η

http://www.cartft.com/catalog/il/1116

Motorola Moto X 2014

Samsung Galaxy Note II GT-N7100(Rom stock Jb 4.3)Lost imei :blink:

Vodafone smart 2 (DDESIGN ROM V1.0)http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=340377

LG V490 4G

Link to comment
Share on other sites

Θα σε παρακαλέσω την επόμενη φορά να προσέξεις περισσότερο τον τίτλο του θέματος που θα ανοίξεις.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

Δεν βρηκα αναλογο θεμα οποτε το βαζω εδω . Εχει αγορασει κανεις το liveview απο την sony ericsson ? Θελω να ρωτησω μερικα πραγματακια :O

 

http://www.sonyericsson.com/cws/products/accessories/overview/liveview#view=overview

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

http://www.cityshop.gr/index.php?target=products&product_id=32226

 

Kαμια γνωμη για το συγκεκριμενο κινητο?

Το εχει κανεις?

Απο οθονη αφης θα ειναι καλη η μαπα το καρπουζι?

Βιντεοκληση???

 

Thanks....

TO NOY SAS
Link to comment
Share on other sites

http://www.cityshop.gr/index.php?target=products&product_id=32226

 

Kαμια γνωμη για το συγκεκριμενο κινητο?

Το εχει κανεις?

Απο οθονη αφης θα ειναι καλη η μαπα το καρπουζι?

Βιντεοκληση???

 

Thanks....

 

εγω εχω κακη εμπειρια απο κινεζικα κινητα

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, θα ηθελα βοηθεια για μεταφορα και αποθηκευση απο σκληρο βιντεοκαμερας σε pc. Εχουμε τη canon legria HF R18. Θελουμε να μεταφερουμε τα βιντεακια και να τα αποθηκευσουμε. Εχουμε εγκαταστησει το προγραμμα που ειχε η βιντεοκαμερα στο κουτι το image mixer. Μεταφεραμε τα βιντεακια στο σκληρο και βλεπουμε οτι το καθε βιντεακι εχει 2 αρχεια, ενα που εχει και μικρογραφια και ειναι mts και ενα cpi. Το πρωτο ειναι και αυτο που αναπαραγουμε με τον gom player. Μεχρι εδω νομιζω σωστα ετσι; Το προβλημα ειναι οταν παμε να παιξουμε τα βιντεακια. Ειναι σαν να δειχνει καρε και το πηγαινει στο "γρηγορο". Ο ηχος παλι ειναι κανονικος. Υπαρχει προβλημα; Γιατι πρεπει να αδειασουμε επιγοντως την καμερα και φοβομαστε μηπως σβησουμε 8ωρες βιντεο. Η μεταφορα μπορει να γινει και με απλο copy paste και αδικα ταλαιπωρουμεστε με προγραμμα μεταφορας; Περιμενω απαντηση γιατι αυριο πρεπει να τα σβησω οποσδηποτε!!!!! Ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

Τα video που κατεβάσατε τι ποιότητας είναι ; Το λέω γιατί άμα είναι 720p ή καλύτερα

υπάρχει περίπτωση ο H/Y να laggarei γιατί δεν είναι αρκετά γρήγορος ώστε να

μπορεί να αναπαράγει το video.

Link to comment
Share on other sites

Τα βιντεο δεν τα κατεβασαμε απο ιντερνετ αλλα τα τραβηξαμε με την καμερα. Ο υπολοιστης ειναι καινουργιος τετραπυρινος με καρτα γραφικων 1GB... :D Τα βιντεο ειναι τραβηγμενα σε full HD αλλα με τετοιο υπολογιστη δεν υπαρχει προβλημα....

Βοηθηστε λοιπον γιατι μεχρι το απογευμα πρεπει να τα σβησω καιδεν ξερω αν εχουν περαστει καλα.... :cry:

Link to comment
Share on other sites

Τα βίντεο αυτά δοκίμασες να τα παίξεις με κάποιον άλλο player? Τα mts είναι πάντως κανονικά υποστηριζόμενα αρχεία, δεν είναι κάτι proprietary της canon. Θεωρητικά από τη στιγμή που θα είναι στο σκληρό δίσκο, θα είναι οκ.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

εχω το πανασονικ ΚΧ-ΤGA711EX καποιος να με βοηθησει να εμφανιζει την ημερομηνια κ ωρα...στην οθονη εχω συνεχως γραμμενο το ΡΥΘΜ ΗΜΕΡ/ΩΡΑΣ αλλα δεν μπορω να τα βρω.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

 

edit:

 

οκ το βρηκα

Edited by thief
Συνεχόμενα μηνύματα - παρακαλώ να χρησιμοποιείς την "τροποποίηση" κάτω από το αρχικό μήνυμα
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί...digital gadgets γενικά
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...