Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 8GB


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χρονια Πολλα :)

Φυσικα και εχει . Τα χαρακτηριστικα του τα τσεκαρες ? :worry:

Με τα ακουστικα ως κεραια ,δουλευει

 

χρησιμοποιησε την ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΣΗ ΜΗΝΥΜΑΤΟΣ εαν θες

να προσθεσεις κατι στο μυνημα σου

 

thanks

καλη χρονια

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

μια διευκρινιση σχετικα με τις επιδοτησεις...καθε συσκευη εχει καποιο εξτρα μπονους...οσο πιο ακριβη τοσο μεγαλυτερο το μπονους
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν με την εγγύηση ισχύουν τα παρακάτω:

  1. Αν αλλάξεις το product code σε μια απλή συσκευή για να βάλεις τα ελληνικά, η εγγύηση ισχύει κανονικά, αρκεί να προέρχεται από ευρωπαϊκή αγορά το κινητό.

  2. Αν αλλάξεις το product code για να κάνεις Debranding μια συσκευή (π.χ. να βγάλεις το Vodafone Live), τότε χάνεις την εγγύησή σου.

 

Εγώ στο k800i έβγαλα την vodafone έκδοση και πέρασα αυτήν της sony erricsson. Και το κινητό το έχω πάει δύο φορές για service(στη vodafone) και το πήραν κανονικά, και δεν πλήρωσα φυσικά.

Βέβαια το έιχα πάει γιατί τη μία είχε χαλάσει το joystick και την άλλη για τα κουμπιά. Ήταν θέμα τύχης απλά επειδή δεν χρειάστηκε να θέσουν σε λειτουργία το κινητό?

Αλλά και πάλι αν κάποιος το πάρει απο Ιταλία ας πούμε, και το φέρει στην Ελλάδα, τι σχέση έχει η εταιρία με την εγγύηση? Δηλαδή αν εγώ βγάλω το λογισμικό της ιταλικής Τιμ, τι θα πειράξει την Alpha Copy?

:X
Link to comment
Share on other sites

Σημερα που ξαναδοκιμασα το GPS βρηκε δορυφορους σε 15 δευτερα(χωρις AGPS). Απ'οτι φαινεται χτες το βραδυ λογω πυκνης συννεφιας δυσκολευοταν πολυ. Σημερα το πρωι επιασε αμεσως σημα.

Οποτε οταν εχει συννεφια θελει πολυ υπομονη το πραγμα και αν....:lol:

Link to comment
Share on other sites

ξέρεται ποιοι άλλοι 3d ήχοι υπάρχουν για το κινητό μας

εκτός το message 6.aac ??? και αν που μπορώ να βρώ ??

προσπάθησα να παίξω ήχους με το 3-d ενεργοποιημένο αλλά δεν τα κατάφερα, κκαι φυσικά λέει ότι δεν υποστηρίζονται όλοι οι ηχοι, αρα ποιοί είναι αυτοί???

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Φώτης

Ο Επιμένων Νικά
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά, έχω το ν95 και σκευτομαι να το αναβαθμήσω, δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα με το "απλο" Ν95 αλλά ειναι ωραίο να έχεις 8GB δισκο στο κινητο...

 

Αυτο που με προβληματίζει ειναι η ταχύτητα μεταφοράς, πως παει οταν μεταφέρεις αρχεία ( με usb σε data transfer mode)? το ν95 δεν τα παει και πολύ καλα...:wacko:

http://feeds.feedburner.com/Techwargr.1.gif
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά, έχω το ν95 και σκευτομαι να το αναβαθμήσω, δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα με το "απλο" Ν95 αλλά ειναι ωραίο να έχεις 8GB δισκο στο κινητο...

 

Αυτο που με προβληματίζει ειναι η ταχύτητα μεταφοράς, πως παει οταν μεταφέρεις αρχεία ( με usb σε data transfer mode)? το ν95 δεν τα παει και πολύ καλα...:wacko:

 

η ταχύτητα μεταφοράς ειναι χάλια δυστηχώς..π.χ 1,4GB σε 40-50 λεπτά...

Current Phones: Apple iPhone, Samsung U600 Gold Edition
Link to comment
Share on other sites

N95 8GB New Firmware v15.0.015

CAR MULTIMEDIA- Built in GPS for VOLKSWAGEN-

WIN CE 5-KINGSTON SDHC 4GB-IGO V 8.3,- AMIGO,

MIOMAP 8,DESTINATOR 8-7-6.1,SYGIC MOBILE,DRIVE ME,POLNAV,ROUTE 66,GARMIN ,TOMTOM V 7,NAVIMATE XTREME,GINIUS DRIVE,NDRIVE,AUTOMAPA,NAVIGON V 7.4.2(BUILD 802),POCKET NAVIGATOR 9

http://i432.photobucket.com/albums/qq41/vwgolfi5/th_Multi-1.jpg

Link to comment
Share on other sites

μεχρι τωρα αυτα τα νεα για το update..

OK, after an hour or so of v15, it seems that this is a speed-fixing update. Welcome, but no extra functionality that I can see.

The likes of Gallery and Search are now both faster and also kept resident in memory (even after pressing 'Exit'), in the same was as Contacts, so that they're much more responsive when needed.

Speed of access to the integral 8GB flash memory disk has been improved. Doing an 'Image store' from PC Suite only took 30 seconds to scan my device, rather than several minutes on v11 firmware.

Bugs have obviously been quoshed under the hood. In particular, the one that was stopping lots of third party themes working has gone

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά, έχω το ν95 και σκευτομαι να το αναβαθμήσω, δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα με το "απλο" Ν95 αλλά ειναι ωραίο να έχεις 8GB δισκο στο κινητο...

 

Αυτο που με προβληματίζει ειναι η ταχύτητα μεταφοράς, πως παει οταν μεταφέρεις αρχεία ( με usb σε data transfer mode)? το ν95 δεν τα παει και πολύ καλα...:wacko:

 

 

Αν σε ενδιαφέρει μόνο και μόνο να έχεις 8 giga μνήμη, τότε μπορείς απλά να πάρεις 1 κάρτα με τέτοια χωρητικότητα για το απλό Ν95.

Υπάρχουν ήδη στην αγορά.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

N95 8GB New Firmware v15.0.015

 

μεχρι τωρα αυτα τα νεα για το update..

OK, after an hour or so of v15, it seems that this is a speed-fixing update. Welcome, but no extra functionality that I can see...

 

Το έχει δοκιμάσει κανείς απο εδώ για να μας πει αν αξίζει να κάνουμε update?

Current Phones: Apple iPhone, Samsung U600 Gold Edition
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο εμένα,

Πρίν απο λίγες μέρες μου κάνανε δώρο το Ν95 8GB unbranded αγορασμένο απο ελλάδα.

 

Ολα καλά αλλά μου την έχει σπάσει το GPS του, Και απο το NOKIA MAPS και απο το τοοls αργεί τρομερά να βρεί δορυφόρους, το έχω δοκιμάσει με ανοιχτό το slide ή και με κλειστό αλλά αργά υπερβολικά, 10-12 λεπτα την φορά όταν το έχω ακίνητο και σχεδόν ποτέ όταν κινούμαι, έστω και με τα πόδια

Βρίσκει 4-5 δορυφόρους αλλά δεν γεμίζει με τίποτα η μπάρα ή μετά αρκετή ώρα

 

Κάποιο παιδί είπε για το Agps αλλά δεν το βρίσκω. Σε ποιo firmware υπάρχει.

Τώρα κατεβάζω την v15 αλλά υπάρχει μόνο στην v20? Και πότε με το καλό θα έρθει?

Link to comment
Share on other sites

Flash video, WRT and Speed Boost - the Nokia N95 8GB hits v15 firmware

 

Changes so far:

 

* The likes of Gallery and Search are now both faster and also kept resident in memory

(even after pressing 'Exit'), in the same was as Contacts, so that they're much more responsive when needed.

 

* Speed of access to the integral 8GB flash memory disk has been improved.

Doing an 'Image store' from PC Suite only took 30 seconds to scan my device, r

ather than several minutes on v11 firmware.

 

* Bugs have obviously been quoshed under the hood. In particular,

the one that was stopping lots of third party themes working has gone - PiZero's New Gold, here I come.

 

Updates and additions:

 

* Flash Lite 3 and Flash video is now fully supported, I just watched native YouTube content -

although emTube gives a better overall experience. Other web video sites using Flash technology,

such as Daily Motion, are also fully supported. The newer version of Flash Lite also gives much

better support for Flash web sites generally.

 

The Web Run Time (WRT) has been added. This is the run time for Nokia's new Widget platform.

Widgets are applications that look like normal S60 applications but are powered by the same engine

as the Web browser. They are written using HTML, CSS and Javascript (web technologies

traditionally used in writing web sites).

 

http://www.allaboutsymbian.com/news/item/6501_The_Nokia_N95_8GB_hits_v15_fir.php

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

xronia polla kai kalh xronia!xerei kapoios me poio programma metatrepoume tis tainies divx se mp4 gia na tis blepoume se poly kalh poiothta mesw tou kinhtou sthn thleorash?poies ry8miseis prepei na baloume sto programma auto?dokimasa me to total video converter alla h poiothta den htan kalh (isws na mhn eixa swstes ry8miseis). Thanx
Link to comment
Share on other sites

Πως συνδεομαστε στο gps χωρις χρεωση......?

Το GPS σε γενικές γραμμές δεν χρεώνει...

Η μόνη χρέωση που υπάρχει είναι στην αρχή όπου με τη βοήθεια το δικτύου GSM προσπαθεί να βρει πιο γρήγορα το στίγμα σου και να κλειδώσει δορυφόρους. Βέβαια αυτό απενεργοποιείται από τις ρυθμίσεις του προγράμματος "Χάρτες".

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Παιδια με το νεο update ηρθε και το FlashLite 3 και youtube μεσω του browser.

Είναι κρίμα, καθώς μετά την τελευταία αναβάθμιση λογισμικού. το N95 8GB γίνεται το καλύτερο smartphone/multimedia phone όλων των εποχών (και δεν μπορεί να το αμφισβητήσει κανένας αυτό) η ΝΟΚΙΑ να μην έχει βάλει μια μεγαλύτερης ανάλυσης οθόνη(όπως 480x320pixels).Θα γινόταν πολύ καλύτερη εκμετάλευση των δυνατοτήτων του τηλεφώνου.Και δεν νομίζψ να είναι δικαιολογία το αυξημένο κόστος καθώς κάποιος που προκειται να δώσει 750 ευρώ είναι συνειδητοποιημένος στο τι αγοράζει και δεν θα τον πολυέννοιαζε αν θα έδινε 100 ευρώ επιπλέον για να πάρει κάτι πολυ καλύτερο

 

Ν95 8GB BEST PHONE EVER!!!!

Link to comment
Share on other sites

σκεψου ομως τη καντιλια θα κατεβαζαμε ομως αν διναμε 750 ευρω και δεν ειχαμε εφαρμογες/παιχνιδια επειδη δεν υποστηριζονται λογω αναλυσης:)τοτε θα λεγαμε 1000φορες την ιδια παρα να μην εχουμε τιποτα!

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

σκεψου ομως τη καντιλια θα κατεβαζαμε ομως αν διναμε 750 ευρω και δεν ειχαμε εφαρμογες/παιχνιδια επειδη δεν υποστηριζονται λογω αναλυσης:)τοτε θα λεγαμε 1000φορες την ιδια παρα να μην εχουμε τιποτα!

Δηλάδη το Ε90 που έχει εσωτερική οθόνη ανάλυσης 800x352 δεν υποστηρίζει όλες αυτές τις εφαρμογές.Δεν νομίζω (αν και δεν ξέρω).

 

 

Επίσης πολύ καλή εφαρμογή το Ιnternet radio

http://www.nseries.com/index.html#l=applications,internetradio

 

Eπισης βλέποντας βιντεάκια από το Youtube στο κινητό, παρατηρείς την μπάρα του όγκου δεδομένων που κατεβαίνουν να γράφει Megabyte (και πολλά!!! για ένα μόνο βίντεο)

 

Γι'αυτό προσοχή ειδικά σε αυτούς που δεν ασχολούνται πολύ να είστε σίγουροι ότι έχετε συνδεθεί σε κάποι ασύρματο δίκτυο WLAN και ότι δεν λαμβάνεται τα δεδομένα από τον παροχέα υπηρεσιών κινητής τηλέφωνίας (καλο το HSDPA αλλα οι χρεώσεις είναι πολύ υψηλές,απο όσο ξέρω στη Wind που είμαι 1MB χρεώνεται με 5 ευρώ,εκτός αν έχει αλλάξει κάτι, για τις άλλες δεν ξέρω)

Όπως και να έχει πηγαίνετε σε καποιο κατάστημα κινητής τηλεφωνίς και ρωτήστε για τις χρεώσεις και για το αν υπάρχει κάπιο πακέτο που να συμφέρει)

Μεγάλη προσοχή γιατί μπορεί να έρθει τεράστιος λογαριασμός.

 

Γι' αυτό Υoutube ΜΟΝΟ ΜΕΣΩ WIFI !!!!!

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο πέρασα και το καινούργιο firmware αν και είχα πρόβλημα στην αναβάθμιση:mad:..Η ταχύτητα του κινητού είναι αισθητα πιο γρήγορη απο την πρώτη στιγμή που το χρησιμοποίησα. Τώρα για το flash..Δοκίμασα το youtube, να σας πω την αλήθεια το emtube είναι 10 φορές καλύτερο, γιατί τα βιντεο ψιλο-πανε αργα και ψιλο-κολανε καμια φορά..Ασε που με πέταξε και μια φορά απο το browser:!:
Current Phones: Apple iPhone, Samsung U600 Gold Edition
Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο πέρασα και το καινούργιο firmware αν και είχα πρόβλημα στην αναβάθμιση:mad:..Η ταχύτητα του κινητού είναι αισθητα πιο γρήγορη απο την πρώτη στιγμή που το χρησιμοποίησα. Τώρα για το flash..Δοκίμασα το youtube, να σας πω την αλήθεια το emtube είναι 10 φορές καλύτερο, γιατί τα βιντεο ψιλο-πανε αργα και ψιλο-κολανε καμια φορά..Ασε που με πέταξε και μια φορά απο το browser:!:

Τι ακριβως προβλημα ειχες στην αναβαθμιση?

Link to comment
Share on other sites

Είναι κρίμα, καθώς μετά την τελευταία αναβάθμιση λογισμικού. το N95 8GB γίνεται το καλύτερο smartphone/multimedia phone όλων των εποχών (και δεν μπορεί να το αμφισβητήσει κανένας αυτό) η ΝΟΚΙΑ να μην έχει βάλει μια μεγαλύτερης ανάλυσης οθόνη(όπως 480x320pixels).Θα γινόταν πολύ καλύτερη εκμετάλευση των δυνατοτήτων του τηλεφώνου.Και δεν νομίζψ να είναι δικαιολογία το αυξημένο κόστος καθώς κάποιος που προκειται να δώσει 750 ευρώ είναι συνειδητοποιημένος στο τι αγοράζει και δεν θα τον πολυέννοιαζε αν θα έδινε 100 ευρώ επιπλέον για να πάρει κάτι πολυ καλύτερο

 

Ν95 8GB BEST PHONE EVER!!!!

 

Σε 2.8 ίντσες διαγώνιο, προσωπικά πιστευώ ότι ανάλυση μεγαλύτερη της QVGA είναι δυσδιάκριτη...Το iphone ας πούμε που έχει την ανάλυση που προτείνεις, έχει αρκετά μεγαλύτερη οθόνη (και πάλι από άποψη "δεδομένων" δεν μπορείς να δεις πολλά περισσότερα, απλά τα πάντα είναι πιο "απαλά" λόγω των περισσότερων εικονοστοιχείων).

 

edit: Περνάω το update στο Ν95-2 μου τώρα. Αν έχουν φτιάξει την ταχύτητα της flash, τότε το κινητό μόλις ανέβηκε ΠΟΛΥ στα μάτια μου.

http://card.mygamercard.net/sig/shodangr.jpg

New York, Neeeeeeeeeeeeeeeeeew York!

Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβως προβλημα ειχες στην αναβαθμιση?

 

έκανε restart οταν εκανε update και έβγαλε άσπρη οθόνη αλλά το θεώρησα λογικό γιατί στο τέλος της αναβάθμισης μπαίνει σε κάποιο test mode, αλλά δεν μπήκε ποτε...εκανα restart το pc και το κιν, ξαναέκανα την αναβάθμιση με επιτυχία ομως την 2 φορα:rolleyes:.. κ τωρα ολα οκ!!

Current Phones: Apple iPhone, Samsung U600 Gold Edition
Link to comment
Share on other sites

σκεψου ομως τη καντιλια θα κατεβαζαμε ομως αν διναμε 750 ευρω και δεν ειχαμε εφαρμογες/παιχνιδια επειδη δεν υποστηριζονται λογω αναλυσης:)τοτε θα λεγαμε 1000φορες την ιδια παρα να μην εχουμε τιποτα!

Δηλάδη το Ε90 που έχει εσωτερική οθόνη ανάλυσης 800x352 δεν υποστηρίζει όλες αυτές τις εφαρμογές.Δεν νομίζω (αν και δεν ξέρω).

Η S60 υποστηρίζει διανυσματικά γραφικά πλέον με αποτέλεσμα όλα τα προγράμματα να μπορούν να τρέξουν σε ότι οθόνη θέλεις, ανεξαρτήτου ανάλυσης.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...