Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 8GB


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ean ine etsi meta dianismatika grafika giati sto n80 mu den trehei shedon tpt?:P

i am back at last .....

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Γιατί όταν με παίρνουν τηλ και απαντάω το ακουστικο μπαινει στο αθόρυβο και πρέπει να αυξήσω την ένταση για να ακούσω?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

αξίζει τον κόπο να κάνω την αναβάθμιση;αυτοί θα βγάζουν συνέχεια καινούριες αναβαθμίσεις,αυτο που βαριέμαι είναι ότι πρέπει να ξαναπεράσω κάποια προγράμματα που έχω εγκατεστημένα στην μνήμη..υπάρχει λύση γιαυτό;
Link to comment
Share on other sites

η λύση είναι να κάνεις backup με το PC Suite.....

 

Δεν επαναφερονται ομως το μεγαλυτερο ποσοστο

των εφαρμογων δυστυχως :(

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

οπως ειπα και στο θεμα του Ν82, οταν εκανα αναβαθμιση, την ιδια μεν, αναβαθμιση δε, δε χρειαστηκε να επαναφερω τιποτα, τα ειχε σχεδον ολα οπως πριν. νομιζω κατι λεπτομερειες ειχε default. απο εφαρμογες μονο το route66 δε δουλευε.
Link to comment
Share on other sites

Ga...to??

Oh yes... vasika mou to kanan dwro, opote den kserw proeleush... Molis tou ekana update mesw pc suite, epanefera data apo to n73... alla den mporw na dialeksw ellhnika giati den yparxei glwssa ellhnika... Prepei na tou knaw nemesia?:confused:

 

UPDATE: Στο κουτί λέει MADE IN FINLAND

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το πήρα κι εγώ, αντέγραψα επαφές και calendar από το 9500 χωρίς προβλήματα. Τα μηνύματα που έχω στο 9500 μπορώ να τα περάσω στο N95 μου;

 

Επίσης ρε παιδιά, πείτε με χαζό αλλά δεν βρίσκω ρυθμίσεις για το Τ9 πουθενά! Που βόσκουν; Ελπίζω να μην είναι σαν το 9500 στο οποίο το Τ9 έλειπε!

 

Και κάτι τελευταίο: Την πρώτη φορά που πήγα να το ανοίξω μου έβγαλε το εξής μήνυμα: "Η εκκίνηση απέτυχε. Παρακαλώ επικοινωνήστε με τον προμηθευτή" και με άφησε μακάκα! Τελικά μετά από δύο τρία ανοίγματα το τηλέφωνο άνοιξε κανονικά. Αν μου το ξανακάνει πάει πίσω όπως είναι!

Μαϊμούδαρχος
Link to comment
Share on other sites

Ama kaneis apto kinito adigrafi twn arxeiwn tou tilefwnou stn karta mnimis dn xanetai tpt

 

εννοείς αντίγραφο ασφαλείας της μνήμης της συσκευής στην μνήμη μαζικής αποθήκευσης;

Link to comment
Share on other sites

Oh yes... vasika mou to kanan dwro, opote den kserw proeleush... Molis tou ekana update mesw pc suite, epanefera data apo to n73... alla den mporw na dialeksw ellhnika giati den yparxei glwssa ellhnika... Prepei na tou knaw nemesia?:confused:

 

UPDATE: Στο κουτί λέει MADE IN FINLAND

Για να περάσεις τα Ελληνικά θα πρέπει να ακολουθήσεις πιστά αυτό τον οδηγό, βάζοντας όμως αυτό το product code: 0550801.

 

Το Nemesis Service Suite το κατεβάζεις από εδώ.

 

Το Nokia Software Updater το κατεβάζεις από εδώ.

 

Σημείωση 1: Ο οδηγός που γράφω αναφέρεται για το N73, αλλά η διαδικασία είναι ακριβώς ίδια.

Σημείωση 2: Κατά τη διαδικασία της αναβάθμισης δεν πειράζεις το κινητό για κανένα λόγο.

Σημείωση 3: Για να δουλέψει το NSS θα πρέπει να έχεις εγκαταστήσει στο pc σου το Nokia PC Suite και να έχεις συνδεθεί τουλάχιστον μια φορά με αυτό.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Για να περάσεις τα Ελληνικά θα πρέπει να ακολουθήσεις πιστά αυτό τον οδηγό, βάζοντας όμως αυτό το product code: 0550801.

 

Το Nemesis Service Suite το κατεβάζεις από εδώ.

 

Το Nokia Software Updater το κατεβάζεις από εδώ.

 

Σημείωση 1: Ο οδηγός που γράφω αναφέρεται για το N73, αλλά η διαδικασία είναι ακριβώς ίδια.

Σημείωση 2: Κατά τη διαδικασία της αναβάθμισης δεν πειράζεις το κινητό για κανένα λόγο.

Σημείωση 3: Για να δουλέψει το NSS θα πρέπει να έχεις εγκαταστήσει στο pc σου το Nokia PC Suite και να έχεις συνδεθεί τουλάχιστον μια φορά με αυτό.

 

 

Καταρχάς σε ευχαριστώ πολύ!

 

Κατα δεύτερο, έκανα αλλαγή product code. Ανοιξα το Software Updater να κάνω Update, αλλά μου γράφει ότι απλά θα ξαναπεράσει την έκδοση που ήδη υπάρχει... αλλά κολλάει... Να κάνω restart to pc? Το κινητό μπορώ να το κάνω ή δε θα ξαναξεκινήσει?

 

Τhx προκαταβολικά!:)

Link to comment
Share on other sites

εννοείς αντίγραφο ασφαλείας της μνήμης της συσκευής στην μνήμη μαζικής αποθήκευσης;

 

Ναι αυτο ακριβως

:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτο ακριβως

 

Δηλαδή αν παρθεί αντίγραφο ασφαλείας της μνήμης του τηλεφώνου στη μνήμη μαζικής αποθήκευσης ακολούθως γίνει αναβάθμιση και μετά μεταφορά του αντίγραφου ασφαλείας από τη μνήμη στο τηλέφωνο ΔΕΝ χάνεται καμία εφαρμογή ούτε επίσης εμφανίζεται το ενοχλητικό φαινόμενο σε κάθε άνοιγμα του τηλ. να προσπαθεί αυτοβούλως να εγκαταστήσει εφαρμογές?

 

Αν "ναι", πόσο σίγουρο είναι αυτό? Έχει δοκιμαστεί και όλα είναι οκ? Ειναι λίγο μανίκι κάθε τρεις και λίγο να "χτίζεις" το τηλεφωνό σου για μια αναβάθμιση ακόμη και αν αυτή διορθώνει κάποια προβλήματα, για αυτό και σε ρωτάω πόσο βέβαιος είσαι...

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά...

On Mate RS and support for

iPad3 (η μπέμπα. Extreme user) /

iPhone 6 (η κυρά. Aschetos user)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια,για να ενεργοποιηθει το gps τι χρειαζεται?πρεπει να κατεβασω τοσ χαρτες απτο internet?πληρωνω καθε φορα που θα το χρησιμοποιω??
:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια,για να ενεργοποιηθει το gps τι χρειαζεται?πρεπει να κατεβασω τοσ χαρτες απτο internet?πληρωνω καθε φορα που θα το χρησιμοποιω??

 

πρεπει να περιμενεις μεχρι να κλειδωσει στιγμα.

οι χαρτες και το gps ειναι δωρεαν.

με την αναβαθμιση που εχει υπαρχουν και οι χαρτες ηδη μεσα.

δες λιγο το manual τι χρειαζεται να κανεις.

υπαρχει και το αναλογο θεμα

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=164791 :!:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολους!!!!! θελω να αγοράσω το n95 8gb ...αλλα δεν ειμαι σιγουρος πως?????...να παω σε καταστημα ???...ή μεσω ιντερνετ?????

απο ιντερνετ εχω αυτες τις επιλογες (και αλλεσ πιο ακριβες ).....

Pixmania

kinitomania

e-shop

και μια προσφορα απο το shopcenter.gr με 689 ευρώ...

 

πιο γρηγορα ειναι μεσω ιντερνετ η μεσω καταστηματος????

οι συμβουλες είναι ευπροσδεκτες ......προκαταβολικά ευχαριστώ....

ROM: Omega v22.5 ELL

Radio: 2.15.50.14

Link to comment
Share on other sites

paidia thelw tin voithia sas.enas filos paei india se 10meres kai thelei tin voithia moy gia xartes.thelei na parei to n95 8gb kai na valei xartes ekei mesa mesw fantazomai tou maploader.fantazomai tha exei gia to neo delxi xartes etsi?giati egw tha tou ta ftiaksw ola.

episis thelei to google earth pro sto n95 8gb ginetai ?

apo oti exw katalavei mesw toy map loader fortwnw xartes kai meta vgazei stigma kanonika kai ploigise alla gia fwnitiki ploigisi plirwneis?episis se sxediasmo diadromis thelei gprs internet prosvasi?(to kostos den einai provlima)

kali xronia efxaristw.kserw oti exei isws ksanasizitithei alla einai gia logous ygeias kai epeigei to thema.sygnwmi alla voithiste parakalw

 

google maps mazi me to gps paizei?

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.

Ειχα δει παλιοτερα στο youtube ενα βιντεακι που εδειχνε ενα Ν95 να αναπαραγει μια ταινια που επαιζε συγχρονως σε ενα PC. Η αναπαραγωγη γινοταν μεσω WiFi. Ξερει κανεις πως γινεται αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια.Εχω και εγω το n95 8g.Εχω μια απορια.Πως μπορω να κανω φωνητικες κλησεις;Δηλαδη, να φωναξω το ονομα και να κανει κληση.Οι οδηγιες στο βιβλιο δεν αναφερουν τιποτα για αυτο το θεμα.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια.Εχω και εγω το n95 8g.Εχω μια απορια.Πως μπορω να κανω φωνητικες κλησεις;Δηλαδη, να φωναξω το ονομα και να κανει κληση.Οι οδηγιες στο βιβλιο δεν αναφερουν τιποτα για αυτο το θεμα.

 

kratas patimeno to koympi pano apo to no sta eksoterika koympia!meta les to onoma poy thes!

Link to comment
Share on other sites

βγηκε η καινουργια εκδοση firmware για το ν958gb....σας παραθετω μερικα στοιχεια απο το http://www.gsmarena.com

 

Seems like the owners of Nokia N95 8GB are up for some happy news. A new version of the firmware of the company's top-of-the-shelf multimedia phone was released today.

 

The new version is 15.0.015 and as we managed to confirm brings in quite a large number of improvements. The main among them is the added Flash Lite 3 and full flash video support. It gives you the opportunity to watch flash videos on video sharing web sites such as YouTube in their full web glory (yes, we know YouTube has a mobile version).

The next addition brought by Nokia N95 8GB's firmware is the Web Run Time, which is used for Nokia's Widget platform. These are web-based applications that look very much like native S60 ones.

 

Another important feature of the new firmware is that it brings in a certain speed boost to Nokia N95 8GB. The start-up time of the phone has now been further reduced by a few seconds and the USB transfer speeds have also been greatly increased.

 

There are also some minor bug fixes and stability improvements but none of these deserves any special attention. After all, the phone was stable enough even before the update but there is always room for improvement as they say.

 

λοιπον την εγκατεστησα και εγω το καινουργιο firmware και μπορω να πω οτι οντως ειναι πολυ πιο γρηγορη τωρα η μεταφορα δεδομενων,αφου για τα 3σχεδον gb's μου πηρε περιπου 5λεπτα !!!!τωρα θα δω και για το flash lite.....

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚBytes.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...