Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 8GB


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ την πήρα με αναβάθμιση προχθες από vodafone κατάστημα στην Κρήτη που είχα πάει για δουλειά της εταιρίας μου. Το καταστημα είχε πολλές ακόμα μέχρι προχθες.

 

Ναι, απότι έχω καταλάβει στην επαρχεία υπάρχει ακόμα. Για αυτό και εμένα θα μου φέρουν υποτίθεται ένα από Πάτρα.

 

Απλά για να το επιβεβαιώσουμε, δεν ήταν η VF Live έκδοση, έτσι; Ήταν η κλασσική, στο κουτί με τον Spiderman απέξω;

http://card.mygamercard.net/sig/shodangr.jpg

New York, Neeeeeeeeeeeeeeeeeew York!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ενδιαφέρομαι να αγοράσω από αγγελεία το Ν95 8GB και μου είπε ότι το ΙΜΕΙ ξεκινάει από 3569830141.... ! Είναι από Finland?

 

Δεν ξερω αν παιζει ρολο αυτο αλλα και εμενα που ειναι απο finland ετσι ξεκιναει

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρομαι να αγοράσω από αγγελεία το Ν95 8GB και μου είπε ότι το ΙΜΕΙ ξεκινάει από 3569830141.... ! Είναι από Finland?

 

ελενξε το απο εδω

http://www.numberingplans.com/?page=analysis&sub=imeinr :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δε μπορώ να το ελέγξω από το site αυτό γιατί δεν έχω όλο το ΙΜΕΙ! Πάντως από ότι διάβασα στο forum τα ψηφία 7-8 του ΙΜΕΙ λένε από που "κατάγεται"! Αλλά δεω έχω δει κάπου το 01 από ποιά χώρα προέρχεται!
Link to comment
Share on other sites

λογικα ειναι φιλανδια Ν73,Ν80,Ν95 που εχω/χα απο a/c ειναι 01 και finland

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να αγοράσω το Ν95 8gd από τις HΠΑ. Υπάρχει κάποιο thread που να περιγράφει πώς μπορώ να περάσω τα ελληνικά?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να αγοράσω το Ν95 8gd από τις HΠΑ. Υπάρχει κάποιο thread που να περιγράφει πώς μπορώ να περάσω τα ελληνικά?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

δες εδω τι θα κανεις βημα βημα

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=189724 post #3

και θα βαλεις product code 0550801: GREECE, CYPRUS:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να αγοράσω το Ν95 8gd από τις HΠΑ. Υπάρχει κάποιο thread που να περιγράφει πώς μπορώ να περάσω τα ελληνικά?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Για να περάσεις τα Ελληνικά θα πρέπει να ακολουθήσεις πιστά αυτό τον οδηγό, βάζοντας όμως το Ελληνικό product code: 0550801.

 

Το Nemesis Service Suite το κατεβάζεις από εδώ.

 

Το Nokia Software Updater το κατεβάζεις από εδώ.

 

Σημείωση 1: Ο οδηγός που γράφω αναφέρεται για το N73, αλλά η διαδικασία είναι ακριβώς ίδια.

Σημείωση 2: Κατά τη διαδικασία της αναβάθμισης δεν πειράζεις το κινητό για κανένα λόγο.

Σημείωση 3: Για να δουλέψει το NSS θα πρέπει να έχεις εγκαταστήσει στο pc σου το Nokia PC Suite και να έχεις συνδεθεί τουλάχιστον μια φορά με αυτό.

 

Edit: Με πρόλαβε ο φίλος aris_21!

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Στο δικο μου κουνιεται το πορτακι της οθονης οταν το ανοιγω,σε σημειο που κατανταει ενοχλητικο οταν γραφω μηνυμα.Να το γυρησω πισω? Θα μου το αλλαξουν γιαυτον τον λογο? Επισης οταν ειναι κλειδωμενο και μου ερχεται μηνυμα οταν παει να σβησει η οθονη μετα απο λιγα δευτερολεπτα τρεμοσβηνει.. Τι λετε?
Link to comment
Share on other sites

έχω το κινητό κανά τρεις εβδομάδες, σίγουρα το κινητό είναι καταπληκτικό αφού τα κάνει όλα, αλλά για να είμαι ειλικρινής περίμενα το GPS του πολύ καλύτερο, ίσως επειδή προέρχομαι από destinator σε windows mobile. Υπάρχει κάποιο άλλο (καλύτερο) GPS software που να τρέχει σε symbian?
Link to comment
Share on other sites

έχω το κινητό κανά τρεις εβδομάδες, σίγουρα το κινητό είναι καταπληκτικό αφού τα κάνει όλα, αλλά για να είμαι ειλικρινής περίμενα το GPS του πολύ καλύτερο, ίσως επειδή προέρχομαι από destinator σε windows mobile. Υπάρχει κάποιο άλλο (καλύτερο) GPS software που να τρέχει σε symbian?

 

Κατ' αρχήν το ότι το GPS του Ν95 8GB δεν είναι τόσο καλό σε σχέση με ένα WindowsMobile PDA/PPC με destinator οφείλεται σε αυτό καθαυτό το τσιπάκι, δηλαδή τον ενσωματωμένο δέκτη, που δεν είναι εφάμιλλος ενός sirf star iii.

Κατά δεύτερον, το software που φοράει το Ν95 8GB (και όλα τα GPS phones της Nokia) απλά δεν είναι Destinator.

Τα πιο δημοφιλή από τα διαθέσιμα προγράμματα για τηλέφωνα symbian για χρήση με GPS είναι το smart2go (Nokia Maps), το TomTom και το Route66.

Κανένα από αυτά δε μπορεί να χτυπήσει το Destinator στα ίσα.

Προς το παρόν το Destinator δεν υπάρχει στην πλατφόρμα Symbian. Κάποιοι αναφέρουν ότι κάποια στιγμή θα το δούμε στο μέλλον. Μακάρι...

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Στο δικο μου κουνιεται το πορτακι της οθονης οταν το ανοιγω,σε σημειο που κατανταει ενοχλητικο οταν γραφω μηνυμα.Να το γυρησω πισω? Θα μου το αλλαξουν γιαυτον τον λογο? Επισης οταν ειναι κλειδωμενο και μου ερχεται μηνυμα οταν παει να σβησει η οθονη μετα απο λιγα δευτερολεπτα τρεμοσβηνει.. Τι λετε?

Φίλε μου και εμενα κουνιεται ελαχιστα όμως οχι σε φάση να κανταντάει ενοχλητικό η οθόνη και σε μένα τρεμοπέζει όταν έρχεται μήνυμα και είναι σε αναμονή μάλλον σε όλα έτσι γίνεται ας μας το επιβαιβεώσουν κι αλλοι απο 'δω μέσα βέβαια , επίσης τρεμοπαίζει και όταν είναι κλειδωμένο και βρίσκεται σε αναμονή και πας να το φορτίσεις........ ας μας πουν τη συμβαίνει σε άλλους χρήστες

ck
Link to comment
Share on other sites

εχω σκασει ρε παιδια και δεν βρισκω λυση. Λοιπον περασα κατι mp3 στο κινητακι απο το Music Transfer του Νokia PC Suite. Λοιπον... Τα περνω ολα καλα. Μετα απο 2-3 μερες εσβησα μερικα και περασα καποια αλλα. Οταν ανοιγω απο το κινητο την εφραμογη να και διαλεξω να δω τα τραγουδια ανα καλλιτεχνη μου εμφανιζει καλλιτεχνες που εχουν σβηστει απο το κινητο και μεσα στον καλλιτεχνη δεν υπαρχει τιποτα... παω να το σβησω και μου λεει αδυνατη η διαγραφη. Μεσα στο κινητο παντως δεν υπαρχουν πουθενα τα mp3 του συγκεκριμενου καλλιτεχνη παντως. μπορει να βοηθησει καποιος γιατι εχω σκασει ρε παιδια; Ευχαριστω εκ των προτερων
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου και εμενα κουνιεται ελαχιστα όμως οχι σε φάση να κανταντάει ενοχλητικό η οθόνη και σε μένα τρεμοπέζει όταν έρχεται μήνυμα και είναι σε αναμονή μάλλον σε όλα έτσι γίνεται ας μας το επιβαιβεώσουν κι αλλοι απο 'δω μέσα βέβαια , επίσης τρεμοπαίζει και όταν είναι κλειδωμένο και βρίσκεται σε αναμονή και πας να το φορτίσεις........ ας μας πουν τη συμβαίνει σε άλλους χρήστες

 

τα ίδια κι εδώ.

Link to comment
Share on other sites

τα ίδια κι εδώ.

 

και εμένα μία από τα ίδια

άρα είναι η κατασκευή προβληματική

πάνω απο 4 άτομα μαλλον δεν είναι τυχαίο

Ο Επιμένων Νικά
Link to comment
Share on other sites

Από την Παρασκευή 14/12/2007 νωρίς το μεσημέρι είμαι κάτοχος της νέας υπερσυσκευής Νοkia Ν95-8GB εισαγωγής Αlpha Copy από το Πλαίσιο Ανατολικής Θεσσαλονίκης στα 739€.

 

To αναβάθμισα κιόλας με ΝSU:

V 11.0.026

01-11-07

RM-320

Nokia N95 (07.01)

 

Δεν χρειάζεται να αναφέρω τις εντυπώσεις μου που είναι και υποκειμενικές... απλά σε γενικές γραμμές αναφέρω άριστο!

Link to comment
Share on other sites

Παρόλο που έχω απενεργοποιήσει την αναζήτηση ασύρματου δικτύου περιστασιακά και χωρίς λόγο ψάχνει για ασύρματο. Μια μου βγάζει ότι έχει μια όχι και για να φύγω από την οθόνη αυτή πρέπει να πατήσω ακύρωση το οποίο είναι αρκετά ενοχλητικό.

 

Το έχει συναντήσει κανείς άλλος αυτό? Πριν 10 περίπου μέρες δεν το έκανε και από τότε δεν πείραξα κάτι. Μήπως είναι κάποιο μπαγκ του λειτουργικού γιατί μου κάνει μεγάλη εντύπωση να είναι απενεργοποιημένη η αναζήτηση ασύρματου στην οθόνη αναμονής και αυτό να ψάχνει δίκτυο...

On Mate RS and support for

iPad3 (η μπέμπα. Extreme user) /

iPhone 6 (η κυρά. Aschetos user)

Link to comment
Share on other sites

Παρόλο που έχω απενεργοποιήσει την αναζήτηση ασύρματου δικτύου περιστασιακά και χωρίς λόγο ψάχνει για ασύρματο. Μια μου βγάζει ότι έχει μια όχι και για να φύγω από την οθόνη αυτή πρέπει να πατήσω ακύρωση το οποίο είναι αρκετά ενοχλητικό.

 

Το έχει συναντήσει κανείς άλλος αυτό? Πριν 10 περίπου μέρες δεν το έκανε και από τότε δεν πείραξα κάτι. Μήπως είναι κάποιο μπαγκ του λειτουργικού γιατί μου κάνει μεγάλη εντύπωση να είναι απενεργοποιημένη η αναζήτηση ασύρματου στην οθόνη αναμονής και αυτό να ψάχνει δίκτυο...

 

πηγαινε....εργαλεια/ρυθμισεις/συνδεση/ασυρματο δικτυο lan...

και βαλε ποτε.:O

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εχω σκασει ρε παιδια και δεν βρισκω λυση. Λοιπον περασα κατι mp3 στο κινητακι απο το Music Transfer του Νokia PC Suite. Λοιπον... Τα περνω ολα καλα. Μετα απο 2-3 μερες εσβησα μερικα και περασα καποια αλλα. Οταν ανοιγω απο το κινητο την εφραμογη να και διαλεξω να δω τα τραγουδια ανα καλλιτεχνη μου εμφανιζει καλλιτεχνες που εχουν σβηστει απο το κινητο και μεσα στον καλλιτεχνη δεν υπαρχει τιποτα... παω να το σβησω και μου λεει αδυνατη η διαγραφη. Μεσα στο κινητο παντως δεν υπαρχουν πουθενα τα mp3 του συγκεκριμενου καλλιτεχνη παντως. μπορει να βοηθησει καποιος γιατι εχω σκασει ρε παιδια; Ευχαριστω εκ των προτερων

 

από σβησμένα mp3 εμένα μου κρατάει και τους καλλιτέχνες και τα είδη. αν βρει κάποιος λύση..

και φυσικά έχει γίνει άπειρες φορές ανανέωση της βιβλιοθήκης..

Link to comment
Share on other sites

Απο το σάββατο 15/12 είμαι και εγώ ένας ευτυχής κάτοχος του Ν95 8GB.Τολμώ να πώ ότι αξίζει με το παραπάνω μέχρι και το τελευταίο απο τα 730 € του.Αυτή η οθόνη ειδικά είναι το κάτι άλλο.:)
Swift-Red-Arrow:ninja:
Link to comment
Share on other sites

θα μπορύσατε να μου πείτε σε πόση ώρα σας κλειδώνει δορυφόρους??

μου βγάζει ότι βρίσκει 4,21,3,12 αλλά τα νταμάκια δεν γεμίζουν για να δείξει πόσο καλά τους πιάνει

αυτό μετά απο δεκάλεπτο έξω στο δρόμο, σε ανοιχτό χώρο

πάει κάτι στραβά????

ενεργοποιώ και το a-gps και χωρίς αυτό

το bluetooth gps είναι απενεργοποιημένο

το ίδιο και μέσω δικτύου είναι απενεργοποιημένο, διότι μεθαύριο γίνεται φορητότητα και βάζω κάρτα sim

 

ευχαριστώ εκ των προτερων

Ο Επιμένων Νικά
Link to comment
Share on other sites

θα μπορύσατε να μου πείτε σε πόση ώρα σας κλειδώνει δορυφόρους??

μου βγάζει ότι βρίσκει 4,21,3,12 αλλά τα νταμάκια δεν γεμίζουν για να δείξει πόσο καλά τους πιάνει

αυτό μετά απο δεκάλεπτο έξω στο δρόμο, σε ανοιχτό χώρο

πάει κάτι στραβά????

ενεργοποιώ και το a-gps και χωρίς αυτό

το bluetooth gps είναι απενεργοποιημένο

το ίδιο και μέσω δικτύου είναι απενεργοποιημένο, διότι μεθαύριο γίνεται φορητότητα και βάζω κάρτα sim

 

ευχαριστώ εκ των πρεοτερων

 

για να δουλεψει το A-GPS πρεπει να εχεις δικτυο οποτε πρεπει να περιμενεις να ενεργοποιηθει η συνδεση σου. Το A-GPS ειναι μια υπηρεσια που χρησιμοποιει το δικτυο προκειμενου να βοηθησει το GPS να lockαρει πιο γρηγορα.

[sIGPIC][/sIGPIC] N e m e s o k l a s ! ! !

 

Mobile History: Sony Erricson T630, Siemens S65, Qtek S100, Nokia N80 ... and finally N95!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...