Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 8GB


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πόσο χρόνο σας παίρνει εσάς για πλήρη φόρτιση;(Όταν είναί άδεια η μπαταρία);

 

περιπου 1.5ωρα μου εκανε.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημέρα παιδιά, σε όλους. Θα ήθελα λίγο τη βοήθεια σας. ΌΛΕΣ οι εισερχόμενες, εξερχόμενες και αναπάντητες κλήσεις από και προς το τηλέφωνο καταχωρίζονται με εικονίδιο ένα κινητό τηλέφωνο. Έκανα επίτηδες αναπάντητη κλήση από το σπίτι, το τηλέφωνο του οποίου το έχω καταχωρισμένο με το εικονίδιο τηλέφωνο, και όταν πήγα στο κινητό το είχε αποθηκευμένο με το εικονίδιο κινητό. Έχει παρατηρηθεί σε κανέναν άλλο το ίδιο πρόβλημα; Είναι σπαστικό γιατί, αν σε μία επαφή έχεις καραχωρίσει ένα κινητό και ένα ένα σταθερό και θελήσεις να κάνεις επανάκληση μετά από ώρα, δεν ξέρεις άν η κλήση ήταν από το κινητό ή από το σταθερό. Να τονίσω ότι, τη στιγμή που με καλούν εμφανίζει κανονικά το αντίστοιχο εικονίδιο στο οποίο το έχω αποθηκεύσει. Ευχαριστώ πολύ και συγνώμη για το μεγάλο post. Χρόνια πολλά σε όλους!!!

 

το ιδιο συμβαινει και στο Ν82 :O

 

Είναι όντως εκνευριστικό αυτό.

Ελπίζω να λυθεί σύντομα.

Μέχρι τότε αυτό που μπορεί να κάνει κανείς είναι να επιλέξει "Επιλογές" και μετά "Επεξεργασία αριθμού". Έτσι μπορείς έμμεσα να δεις ποιος αριθμός σε κάλεσε. ;)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

κοιτουσα ενα Ν85 απλο και το media player του ειναι πολυ ποιο ομορφο απο το δικο μας. τα εικονιδια εννοω...γινεται να το βαλουμε και εμεις αυτο ?
Link to comment
Share on other sites

κοιτουσα ενα Ν85 απλο και το media player του ειναι πολυ ποιο ομορφο απο το δικο μας. τα εικονιδια εννοω...γινεται να το βαλουμε και εμεις αυτο ?

Μάλλον Ν95 εννοείς.:O

Ποια εικονίδια εννοείς…;

Ο Media Player του απλού είναι ο ίδιος με του 8GB, στην τελευταία έκδοση λογισμικού, με αποτέλεσμα να έχου τα ίδια εικονίδια. Αλλά ούτως ή άλλως τα εικονίδια πάνε μαζί με το θέμα, αν βάλλεις το ίδιο θέμα θα έχεις και τα ίδια εικονίδια.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

ναι συγγνωμη εννοουσα το Ν95. Εννοουσα το μενου Εκθεση. Βγαζει ποιο ομορφα εικονιδια και τα ζηλεψα.
Link to comment
Share on other sites

Το έχει κανένας ? θέλω να μάθω αν έχει και αυτό τζόγο στο slide όπως είχε το άλλο Ν95 ?
Ζήσε το σήμερα γατί είναι το αύριο που περίμενες χθες ! ! !
Link to comment
Share on other sites

Το έχει κανένας ? θέλω να μάθω αν έχει και αυτό τζόγο στο slide όπως είχε το άλλο Ν95 ?

 

Διαβασε τα προηγουμενα ,εχει αναφερθει ...:rolleyes:

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Το έχει κανένας ? θέλω να μάθω αν έχει και αυτό τζόγο στο slide όπως είχε το άλλο Ν95 ?

 

Πάρα πολύ μικρό τζόγο. Δεν προκαλεί ανησυχία ;)

http://card.mygamercard.net/sig/shodangr.jpg

New York, Neeeeeeeeeeeeeeeeeew York!

Link to comment
Share on other sites

Η original θηκη για το κινητο μας ποια ειναι ρε παιδες? Πηρα μια και ειναι για το Ν95 και δεν χωραει κανονικα.
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να μεταφέρω μεσω usb ένα μεγάλο αρχείο (1.5 γίγα περίπου) από τον υπολογιστή στο κινητό και περίπου στα 400 ΜΒ μου λέει ότι ο δίσκος (του κινητού) είναι γεμάτος !!! Φυσικά έχω ελέυθερα περίπου 6 γίγα!

 

Μου είχε ξανασυμβεί σε μια ταινία περίπου 700ΜΒ το ίδιο φαινόμενο αλλά με την 2-3 προσπάθεια και χωρίς να έχω αλλάξει κάτι πέρασε κανονικά.Τωρα όμως έχω κάνει πάνω από 4-5 προσπάθειες και πάντα κολλάει.

 

Εχετε καμιά υποψία τι μπορεί να είναι? Σκέφτηκα την πιθανότητα να "πέφτει" για ύπνο ο ελεγκτής της κάρτας στο κινητό και να κόβεται η σύνδεση αλλά δεν μπόρεσα να βρώ κάποια επιλογή.

 

Το έχει συναντήσει κάποιος είτε στο N95-8GB είτε σε κάποιο άλλο κινητό με την κάρτα που είχε μέσα.

 

Οπως το είχα πει και παλιότερα αυτό με την εσωτερική κάρτα εξελίσσεται σε μακακία λόγω αυτών των προβλημάτων.

 

Κάθε βοήθεια ή ιδέα δεκτή με ευχαρίστηση ! :)

On Mate RS and support for

iPad3 (η μπέμπα. Extreme user) /

iPhone 6 (η κυρά. Aschetos user)

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να μεταφέρω μεσω usb ένα μεγάλο αρχείο (1.5 γίγα περίπου) από τον υπολογιστή στο κινητό και περίπου στα 400 ΜΒ μου λέει ότι ο δίσκος (του κινητού) είναι γεμάτος !!! Φυσικά έχω ελέυθερα περίπου 6 γίγα!

 

Μου είχε ξανασυμβεί σε μια ταινία περίπου 700ΜΒ το ίδιο φαινόμενο αλλά με την 2-3 προσπάθεια και χωρίς να έχω αλλάξει κάτι πέρασε κανονικά.Τωρα όμως έχω κάνει πάνω από 4-5 προσπάθειες και πάντα κολλάει.

 

Εχετε καμιά υποψία τι μπορεί να είναι? Σκέφτηκα την πιθανότητα να "πέφτει" για ύπνο ο ελεγκτής της κάρτας στο κινητό και να κόβεται η σύνδεση αλλά δεν μπόρεσα να βρώ κάποια επιλογή.

 

Το έχει συναντήσει κάποιος είτε στο N95-8GB είτε σε κάποιο άλλο κινητό με την κάρτα που είχε μέσα.

 

Οπως το είχα πει και παλιότερα αυτό με την εσωτερική κάρτα εξελίσσεται σε μακακία λόγω αυτών των προβλημάτων.

 

Κάθε βοήθεια ή ιδέα δεκτή με ευχαρίστηση ! :)

 

Το Ν958GB δεν έχει κάρτα μνήμης μέσα πάντως,οπότε ξαναπροσπάθησε;)

Link to comment
Share on other sites

Τελικά είχα δίκιο που προέβλεψα ότι το πιο σοβαρό ίσως μειονέκτημα του Ν95-8GB (και γενικά όσων τηλεφώνων έχουν ενσωματωμένη μνήμη και όχι αφαιρούμενη) είναι η fixed μνήμη ;)

 

Σε οποιοδήποτε άλλο τηλέφωνο, μετά από 1-2 αποτυχήμενες προσπάθειες: eject η κάρτα, μπάσιμο στο reader και βρίσκεις την υγειά σου. Συνεχίζει τα τερτίπια??? Πέταμα και αγορά καινούργιας :D

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να μεταφέρω μεσω usb ένα μεγάλο αρχείο (1.5 γίγα περίπου) από τον υπολογιστή στο κινητό και περίπου στα 400 ΜΒ μου λέει ότι ο δίσκος (του κινητού) είναι γεμάτος !!! Φυσικά έχω ελέυθερα περίπου 6 γίγα!

 

Μου είχε ξανασυμβεί σε μια ταινία περίπου 700ΜΒ το ίδιο φαινόμενο αλλά με την 2-3 προσπάθεια και χωρίς να έχω αλλάξει κάτι πέρασε κανονικά.Τωρα όμως έχω κάνει πάνω από 4-5 προσπάθειες και πάντα κολλάει.

 

Εχετε καμιά υποψία τι μπορεί να είναι? Σκέφτηκα την πιθανότητα να "πέφτει" για ύπνο ο ελεγκτής της κάρτας στο κινητό και να κόβεται η σύνδεση αλλά δεν μπόρεσα να βρώ κάποια επιλογή.

 

Το έχει συναντήσει κάποιος είτε στο N95-8GB είτε σε κάποιο άλλο κινητό με την κάρτα που είχε μέσα.

 

Οπως το είχα πει και παλιότερα αυτό με την εσωτερική κάρτα εξελίσσεται σε μακακία λόγω αυτών των προβλημάτων.

 

Κάθε βοήθεια ή ιδέα δεκτή με ευχαρίστηση ! :)

Το ίδιο πρόβλημα αντιμετώπισα και γώ φίλε μου την πρωτη μέρα που πήρα το κινητό οταν προσπάθησα να μεταφέρω ενα θέμα απο το pc στην καρτα μνήμης.Μου έλεγε οτι η κάρτα ειναι γεμάτη ενω δεν ειχα περάσει τπτ μέσα.Επειδή τρελλαθηκα τελείως , εκανα διαμόρφωση χάνοντας φυσικά τα πάντα απο χάρτες μέχρι την ταινία ...Μετα απ'αυτό όλα καλά!(τελικά η όλη διαδικασία μου έκανε καλο-ευτυχώς δεν είχα αρχίσει να το φορτώνω ακόμα- καθώς ξαναπέρασα και την ταινία αυτη την φορά με υπότιτλους:D

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αυτό το πρόβλημα με την αδυναμία αντιγραφής δεδομένων μεγάλου όγκου στην κάρτα είναι όντως μακακία:down: Δηλάδή δεν υπάρχει τρόπος να περάσεις δεδομένα στην μνήμη χωρίς να χρειάζεται 5 προσπάθειες? και εκτός αυτού δεν είσαι σίγουρος αν τελικά θα μπορέσεις να κάνεις τη μεταφορά!

Εγώ θα ήθελα να ρωτήσω και κάτι ακόμα! Αν γεμίσει περισσότερο η κάρτα μνήμης, η ταχύτητα του τηλεφώνου μήπως πέφτει?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, και Χρονιά πολλά

 

Διαβάζοντας όλα αυτά που λέτε, βλέπω πώς το κινητό (Ν95 8GB) έχει κάποια προβληματάκια... όπως αυτό με τα εικονίδια που είπε ο φίλος όταν γίνει αναπάντητη κλήση, η καθυστέρηση τις μνήμης και βεβαία η δυσκολία μεταφοράς δεδομένων, το αργό GPS που λένε κάποια παιδιά, βεβαία δεν χάνετε κ ο κόσμος, το κινητό στο σύνολο του είναι καλό απ όσο καταλαβαίνω, αλλά καλός κακός προσωπικά άρχισα να σκέφτομαι αν θα το αγοράσω γιατί με τα 730 euro υπολογίζω να πάρω μια συσκευή 3 σε 1 (ψηφιακή, GPS, κινητό + το WIFI που είναι χρήσιμο) και και έχω δυο ερωτήσεις,

Αυτά τα οποία λέτε θα μπορούνε να διορθωθούν με κάποιο Update που θα (ελπίζω) βγάλει η Nokia στο προσεχές μέλλον ?

Μπορεί το Ν95 8GB να καλύψει αυτό που ζητάω τελικά ?

 

Ευχαριστώ εκ τον προτέρων, καλά Χριστούγεννα και καλή πρωτοχρονιά σε όλους σας. :D

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

τισ τσέκαρα είναι οκ

όταν παίρνα απο το σταθερο του σπιτιού μου όλα οκ

όταν παίρνω απο τηλέγωνο της συζύγου μου μία λεεί όταν δεν υπα΄ρχει ο αριθμός και μία πιάνει

ενώ άλλα τηλέφωνα τα παίρνει οκ

και το άλλο είναι ότι με καλούν μου βγάζει στο τηλέφωνο τον κωδικό ελλάδας +30 με αποτέλεσμα σε ορισμένα τηλέφωνα να μην βλέπω το όνομα και σε κάποια άλλα να το βλέπω

όλα στον τηλεφωνικό κατάλογο είναι χωρις το πρόθεμα καταχωρημένα

λέτε να φταίει το firmware???

μύστηρια πραγματα συμβαίνουν, έκανα και απαναφορα ρυθμίσεων τίποτε έβγαλα και σιμ την έβαλα στο παλιό κινητό 6600 όλα οκ

Νομίζω οφείλουμε μια απάντηση στο φίλο Struggler γιατί θεωρώ κάπως σοβαρό το πρόβλημα που αντιμετωπίζει με το δίκτυο και το κινητό του!

Ας βοηθήσει κάποιος!

Να σημειώσω κι εγώ πάντως ότι αρκετά προβληματα βγάζει το Ν95 8GB και δεν με ενθαρύνει και τόσο για να το αγορασω!Ας απαντήσει όμως κάποιος σχετικά με το θέμα!

Link to comment
Share on other sites

τισ τσέκαρα είναι οκ

όταν παίρνα απο το σταθερο του σπιτιού μου όλα οκ

όταν παίρνω απο τηλέγωνο της συζύγου μου μία λεεί όταν δεν υπα΄ρχει ο αριθμός και μία πιάνει

ενώ άλλα τηλέφωνα τα παίρνει οκ

και το άλλο είναι ότι με καλούν μου βγάζει στο τηλέφωνο τον κωδικό ελλάδας +30 με αποτέλεσμα σε ορισμένα τηλέφωνα να μην βλέπω το όνομα και σε κάποια άλλα να το βλέπω

όλα στον τηλεφωνικό κατάλογο είναι χωρις το πρόθεμα καταχωρημένα

λέτε να φταίει το firmware???

μύστηρια πραγματα συμβαίνουν, έκανα και απαναφορα ρυθμίσεων τίποτε έβγαλα και σιμ την έβαλα στο παλιό κινητό 6600 όλα οκ

-----------------------------------------------------

Νομίζω οφείλουμε μια απάντηση στο φίλο Struggler γιατί θεωρώ κάπως σοβαρό το πρόβλημα που αντιμετωπίζει με το δίκτυο και το κινητό του!

Ας βοηθήσει κάποιος!

Να σημειώσω κι εγώ πάντως ότι αρκετά προβληματα βγάζει το Ν95 8GB και δεν με ενθαρύνει και τόσο για να το αγορασω!Ας απαντήσει όμως κάποιος σχετικά με το θέμα!

Νομίζω οφείλουμε μια απάντηση στο φίλο Struggler γιατί θεωρώ κάπως σοβαρό το πρόβλημα που αντιμετωπίζει με το δίκτυο και το κινητό του!

Ας βοηθήσει κάποιος!

Να σημειώσω κι εγώ πάντως ότι αρκετά προβληματα βγάζει το Ν95 8GB και δεν με ενθαρύνει και τόσο για να το αγορασω!Ας απαντήσει όμως κάποιος σχετικά με το θέμα!

 

βάση αυτών που διάβασα το firmware πρέπει να φταίει ..κάτι ίσως έγινε κατά την αναβάθμιση. έχεις δοκιμάσει να το ξαναπεράσεις ?

 

Πριν κανείς το update δεν είχες αυτό το πρόβλημα, σωστά?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους και χρονια πολλα......

ολοι πουλανε το Ν95 8 gb , εκτος απο την vodafone....

μονο αυτη δεν το εχει και ουτε δινει πληροφοριες για το ποτε θα ειναι διαθεσιμο.........

Πως ειναι δυνατον να συμβαινει αυτό;

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

πω ρε παιδια αρκετα προβληματα εχει αυτο το κινητό:wacko: Γι'αυτο όλοι το έχουν γυρίσει στο Ν82:whistle: Λες να είναι καλύτερο...:confused:

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΚΑΛΕΣ ΓΙΟΡΤΕΣ!!!:)

Link to comment
Share on other sites

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ.

ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΤΟ ROTATEME 2.0 ΣΤΟ ΚΙΝΗΤΟ.ΚΑΠΟΙΑ ΛΥΣΗ

Πριν κανεις εγκατασταση στο κινητο σου το rotateme θα πρεπει να το κανεις sing, εδω εχει οτι χρειαζεσαι για να κανεις sing μια εφαρμογη και οτι χρειαστεις μας λες :)

πω ρε παιδια αρκετα προβληματα εχει αυτο το κινητό:wacko: Γι'αυτο όλοι το έχουν γυρίσει στο Ν82:whistle: Λες να είναι καλύτερο...:confused:

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΚΑΛΕΣ ΓΙΟΡΤΕΣ!!!:)

Ηλια στο τελος το Ν82 θα παρεις :p

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

πω ρε παιδια αρκετα προβληματα εχει αυτο το κινητό:wacko: Γι'αυτο όλοι το έχουν γυρίσει στο Ν82:whistle: Λες να είναι καλύτερο...:confused:

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΚΑΛΕΣ ΓΙΟΡΤΕΣ!!!:)

 

Ηλια στο τελος το Ν82 θα παρεις :p

 

 

Χεχεχεχεχε, σωστός gianpithio! :lol:

 

Καλά Χριστούγεννα, χρόνια πολλά σε όλους. :)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια, αντιμετωπιζω ενα προβλημα με την μεταφορα αρχειων μεσω bluetooth.Ενω μπορω να μεταφερω απο αλλη συσκευη στο n95 8g αρχεια mp3 και αρχεια video δεν μπορω να μεταφερω αρχεια εικονων(φωτογραφιες).Δεν τις δεχεται με τιποτα.Δεν μπορω να καταλαβω τι συμβαινει.Αν καποιος εχει γνωση επι του θεματος ας με βοηθησει.Καλες γιορτες να εχεται και οτι επυθιμηται.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια, αντιμετωπιζω ενα προβλημα με την μεταφορα αρχειων μεσω bluetooth.Ενω μπορω να μεταφερω απο αλλη συσκευη στο n95 8g αρχεια mp3 και αρχεια video δεν μπορω να μεταφερω αρχεια εικονων(φωτογραφιες).Δεν τις δεχεται με τιποτα.Δεν μπορω να καταλαβω τι συμβαινει.Αν καποιος εχει γνωση επι του θεματος ας με βοηθησει.Καλες γιορτες να εχεται και οτι επυθιμηται.

μηπως εχεις βαλει την εφαρμογη χαρτων garmin;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...