Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 8GB


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εργαλεία-->Ρυθμίσεις-->Σύνδεση-->Ρυθμίσεις SIP

 

Δημιουργούμε ένα νέο προφίλ SIP

 

Στα πεδία συμπληρώνουμε:

 

Όνομα προφίλ: VoipDiscount

 

Προφίλ υπηρεσίας: IETF

 

Προεπιλεγμένο σημείο πρόσβασης: Επιλέξτε το ασύρματο μόντεμ σας

 

Κοινό όνομα χρήστη: sip:to_user_name_sas@voipdiscount.com

 

Χρήση συμπίεσης: Όχι

 

Εγγραφή: Πάντα ενεργή*

 

Χρήση ασφάλειας: Όχι

 

Διακομιστής μεσολάβησης

  • Διεύθυνση διακομιστή μεσολάβησης: sip:sip.voipdiscount.com
  • Τομέας προστασίας: voipdiscount.com
  • Όνομα χρήστη: Το username σας
  • Κωδικός πρόσβασης: Ο κωδικός σας
  • Επιτρεπόμενη χαλαρή δρομολόγηση: Ναι
  • Τύπος μεταφοράς: UPD
  • Θύρα: 5060

 

Διακομιστής καταχώρισης

  • Διεύθυνση διακομιστή καταχώρησης: sip:sip.voipdiscount.com
  • Τομέας προστασίας: voipdiscount.com
  • Όνομα χρήστη: Το username σας
  • Κωδικός πρόσβασης: Ο κωδικός σας
  • Τύπος μεταφοράς: UPD
  • Θύρα: 5060

Καλώς εχόντων των πραγμάτων, θα πρέπει να βλέπετε στην οθόνη σας τα δυο εικονίδια του WLAN και του τηλέφωνου διαδικτύου.

http://img137.imageshack.us/img137/3687/screenshot0002hc8.jpg

 

Επίσης στις ρυθμίσεις SIP θα πρέπει να φαίνεται το VoipDiscount σαν καταχωρισμένο.

http://img210.imageshack.us/img210/3119/screenshot0003te5.jpg

 

* Αν στο πεδίο εγγραφή επιλέξουμε «Όταν απαιτήται» ενδέχεται να υπάρχει πρόβλημα σύνδεσης.

Επειδή όμως με το «Πάντα ενεργή» το WiFi θα είναι συνεχώς ανοιχτό και θα καταναλώνει μπαταρία, καλό θα είναι αν δεν χρειαζόμαστε άλλο το VoipDiscount, να αλλάζουμε την τιμή σε «Όταν απαιτήται», έτσι ώστε να απενεργοποιηθεί η υπηρεσία.

 

Υ.Γ. Από την στιγμή που θα ενεργοποιηθεί με τον παραπάνω τρόπο το VoipDiscount, θα χρειαστεί να περιμένετε λίγο μέχρι να εμφανιστούν τα εικονίδια στην οθόνη.

Μόλις εμφανιστούν, είμαστε έτοιμοι να πραγματοποιήσουμε κλήσεις διαδικτύου.

Πληκτρολογήστε τον σταθερό αριθμό που θέλετε να καλέσετε με το διεθνές πρόθεμα (ή κάποια από τις επαφές σας) κι από τις επιλογές, επιλέξτε κλήση διαδικτύου.

 

 

Ζητάω απεγνωσμένα βοήθεια! Έχω ακολουθήσει λεπτομερώς τις οδηγίες για να ρυθμίσω το VoipDiscount (άμεσα μέσω των ρυθμίσεων και όχι μέσω FRING/TRUPHONE) αλλά δεν ενεργοποιείται (παραμένει "Μη καταχωρισμένο":( Τί μπορεί να κάνω λάθος; Στις ρυθμίσεις "Τηλ.Διαδικτύου" τί πρέπει να κάνω!;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Γειας παιδια.Εδω και 5 μερες ειμαι και εγω κατοχος του πολυποθητου

N95 8G.Σε γενικες γραμμες ειμαι αρκετα ευχαριστημενος απο το κινητο.Εχω ομως μια απορια και οποιος μπορει ας με βοηθησει.Μετεφερα καποια τραγουδια(περιπου 40) mp3 απο τον υπολογιστη στο n95 8g, μεσω bluetooth και μου βγαζει ενα μυνημα οτι δεν χωραει αλλα αρχεια διοτι δεν επαρκη η μνημη του τηλεφωνου.Δεν μπορω να καταλαβω, που ειναι τα 8g.Τα τραγουδια τα αποθηκευει ολα στην εκθεση.

Link to comment
Share on other sites

τα τραγουδια και οτιδηποτε στελνεις τα αποθηκευει και στα μηνυματα πρωτα. στα μηνυματα προφανως εχεις επιλεξει να αποθηκευονται στη μνημη τηλεφωνου.

πηγαινε μηνυματα>ρυθμισεις>αλλο>μνημη>καρτα μνημης.. θα σε ρωτησει 2 πραγματα, απαντησε αυτο που θελεις(να αντιγραψεις και να κρατησεις τα αρχικα μηνυματα)

Link to comment
Share on other sites

τα τραγουδια και οτιδηποτε στελνεις τα αποθηκευει και στα μηνυματα πρωτα. στα μηνυματα προφανως εχεις επιλεξει να αποθηκευονται στη μνημη τηλεφωνου.

πηγαινε μηνυματα>ρυθμισεις>αλλο>μνημη>καρτα μνημης.. θα σε ρωτησει 2 πραγματα, απαντησε αυτο που θελεις(να αντιγραψεις και να κρατησεις τα αρχικα μηνυματα)[/Ευχαριστω πολυ, να εισαι καλα.]

Link to comment
Share on other sites

Kalimera kai xronia polla se olous katarxin. :D

 

Loipon paidia, na sas rwtisw kati, paei to mualo sas se kapio allo kinito pou na mporei na sigkri8ei me to Nokia N95 8GB ?

 

Prosopika skeftomai na to parw, apla o logos pou akoma den to exw kanei einai oti den me pi8ei apolita.. pistevo oti einai la8os h mi ypar3h kartas mnimis, kai exw kapio fobo oso afora tin camera tou, an einai eukolo as balei kapios kamia foto na doume (sorry an idi to exei kanei kapios, eimai neos sto forum.. den exw brei kati oso epsa3a.

kai kati akoma, an balei kapios sto kinito arxeia se sinolo 7GB to kinito meta sernete ? :worry:

 

Euxaristo, sorry an ta exete 3anapei :X

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

θα ρωτησω κατι χαζο μαλον..αυτες οι επιλογες πχ.αναζ δισδ.και περιεχ. , ημερολογιο και δυκτιο wlan που εχει κατω απο τις συντομευσεις στην αρχικη οθονη πως μπορω να τις βγαλω?
Link to comment
Share on other sites

θα ρωτησω κατι χαζο μαλον..αυτες οι επιλογες πχ.αναζ δισδ.και περιεχ. , ημερολογιο και δυκτιο wlan που εχει κατω απο τις συντομευσεις στην αρχικη οθονη πως μπορω να τις βγαλω?

 

θα πας...εργαλεια/ρυθμισεις/τηλεφωνο/κατασταση αναμονης/

ενεργη αναμονη...οχι

αλλα να φυγουνε και οι συντομευσεις που εχεις οχι μονο αυτα.:O

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

χρόνια πολλα σε όλους και όλες

να ρώτησω κάτι δίοτι έχω μεγάλο πρόβλημα

έχω αναβαθμισει από προχθές το ν95 8gb στο τελευταίο firmware, όλα καλα

σήμερα όταν με παίρνουν τους βγάζει μήνυμα ότι δεν υπαρχει αυτό το νούμερο ή ότι δεν υπάρχει πρόσβαση απο το δίκτυο τους

έχω δοκιμάσει τεστ και από cosmote, και από σταθερά και απο vodafone

μία πιάνει μία δεν πιάνει, οπότε του έρθει

εγώ έχω wind τους πήρα τηλέφωνο και όλα είναι φυσιολογικά απο αυτούς

να σημειώσω ότι έχω εγκαταστήσει κάποια προγράμματα και παιχνίδια

παρακαλώ βοηθήστε με όσοι γνωρίζεται διότι δεν μπορούν να με πάρουν, τι φταίει?????

ευχαριστώ εκ των προτέρων

Ο Επιμένων Νικά
Link to comment
Share on other sites

χρόνια πολλα σε όλους και όλες

να ρώτησω κάτι δίοτι έχω μεγάλο πρόβλημα

έχω αναβαθμισει από προχθές το ν95 8gb στο τελευταίο firmware, όλα καλα

σήμερα όταν με παίρνουν τους βγάζει μήνυμα ότι δεν υπαρχει αυτό το νούμερο ή ότι δεν υπάρχει πρόσβαση απο το δίκτυο τους

έχω δοκιμάσει τεστ και από cosmote, και από σταθερά και απο vodafone

μία πιάνει μία δεν πιάνει, οπότε του έρθει

εγώ έχω wind τους πήρα τηλέφωνο και όλα είναι φυσιολογικά απο αυτούς

να σημειώσω ότι έχω εγκαταστήσει κάποια προγράμματα και παιχνίδια

παρακαλώ βοηθήστε με όσοι γνωρίζεται διότι δεν μπορούν να με πάρουν, τι φταίει?????

ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Τσέκαρε τις προωθήσεις σου. ;)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Τσέκαρε τις προωθήσεις σου. ;)

 

τισ τσέκαρα είναι οκ

όταν παίρνα απο το σταθερο του σπιτιού μου όλα οκ

όταν παίρνω απο τηλέγωνο της συζύγου μου μία λεεί όταν δεν υπα΄ρχει ο αριθμός και μία πιάνει

ενώ άλλα τηλέφωνα τα παίρνει οκ

και το άλλο είναι ότι με καλούν μου βγάζει στο τηλέφωνο τον κωδικό ελλάδας +30 με αποτέλεσμα σε ορισμένα τηλέφωνα να μην βλέπω το όνομα και σε κάποια άλλα να το βλέπω

όλα στον τηλεφωνικό κατάλογο είναι χωρις το πρόθεμα καταχωρημένα

λέτε να φταίει το firmware???

μύστηρια πραγματα συμβαίνουν, έκανα και απαναφορα ρυθμίσεων τίποτε έβγαλα και σιμ την έβαλα στο παλιό κινητό 6600 όλα οκ

Ο Επιμένων Νικά
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και χρόνια πολλά!

Θα ήθελα να ρωτήσω αν το κινητό θα έχει συνέπειες (καίριες) απο μια ενδεχόμενη απρόσμενη πτώση!

Μιλάω για συνέπειες στο σκληρό του δίσκο που είναι και το κύριο πλεονέκτημά του!

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και χρόνια πολλά!

Θα ήθελα να ρωτήσω αν το κινητό θα έχει συνέπειες (καίριες) απο μια ενδεχόμενη απρόσμενη πτώση!

Μιλάω για συνέπειες στο σκληρό του δίσκο που είναι και το κύριο πλεονέκτημά του!

 

Χρονια Πολλα

Δεν εχει σκληρο δισκο ,flash memory ειναι τα 8gb

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

.... flash memory ειναι τα 8gb

 

Και αυτο ειναι καλο ;

σαν μια καρτα μνημης ενσωματωμενη ;)

Link to comment
Share on other sites

σαν μια καρτα μνημης ενσωματωμενη ;)

 

δεν ακούγετε καλά αυτό. Σίγουρα όμως είναι όπως λες " ΣΑΝ " και όχι ενσωματωμένη κάρτα μνήμης (ελπίζω δηλαδή).

 

Πάντως να λέμε και του στραβού το δίκιο ... Για ένα τηλεφωνο

όπως αυτό, η Οθόνη που έχει και η απώλεια υποδοχής κάρτας μνήμης είναι επιεικώς απαράδεκτο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά ενδιαφέρομαι και εγώ να αγοράσω το Ν95, εχώ διαβάσει όλο το topic και δεν κατάλαβα τι εννοειτε τζόγο στην οθόνη
Link to comment
Share on other sites

δεν ακούγετε καλά αυτό. Σίγουρα όμως είναι όπως λες " ΣΑΝ " και όχι ενσωματωμένη κάρτα μνήμης (ελπίζω δηλαδή).

 

Πάντως να λέμε και του στραβού το δίκιο ... Για ένα τηλεφωνο

όπως αυτό, η Οθόνη που έχει και η απώλεια υποδοχής κάρτας μνήμης είναι επιεικώς απαράδεκτο.

Ίσα ίσα που με την μνήμη flash δεν έχεις πρόβλημα πχ λόγω πτώσης να πάθει τίποτα, όπως συμβαίνει με το σκληρό δίσκο.

 

 

ρε παιδιά ενδιαφέρομαι και εγώ να αγοράσω το Ν95, εχώ διαβάσει όλο το topic και δεν κατάλαβα τι εννοειτε τζόγο στην οθόνη

Με την λέξη τζόγο εννοούμε τη χαλαρότητα (δλδ αν παίζει παραπάνω από τα θεμιτά πλαίσια) του μηχανισμού slide που συνδέει το τμήμα της οθόνης με το υπόλοιπο κινητό.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Παιδια την προσφορα που εχει στο kinitomania Nokia N95 8gb US + Nokia 1110 ΔΩΡΟ στα 689 ευρω. Αν το αγορασω μπορω να του βαλω ελληνικα; Μετα θα λειτουργει κανονικα με τα ελληνικα και η μονη διαφορα με το ελληνικο μοντελο θα ειναι οτι δεν θα εχει τους ελληνικους χαρακτηρες στο πληκτρολογιο;
Link to comment
Share on other sites

Παιδια την προσφορα που εχει στο kinitomania Nokia N95 8gb US + Nokia 1110 ΔΩΡΟ στα 689 ευρω. Αν το αγορασω μπορω να του βαλω ελληνικα; Μετα θα λειτουργει κανονικα με τα ελληνικα και η μονη διαφορα με το ελληνικο μοντελο θα ειναι οτι δεν θα εχει τους ελληνικους χαρακτηρες στο πληκτρολογιο;

Ναι μπορείς με την αλλαγή του product code!

Το μόνο μειονέκτημα θα είναι πως δεν θα έχει εγγύηση από την A.C. διότι δεν προέρχεται από αγορά εντός της E.E.

 

Πρόσεξε να είναι το N95 8GB και όχι το απλό Ν95 διότι είναι διαφορετικό από αυτό που κυκλοφορεί στην Ελλάδα και δεν θα μπορείς να του βάλεις ελληνικά διότι δεν υπάρχει ελληνικό product code.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, πόση ώρα περίπου κάνει το GPS σας να συνδεθεί με τον δορυφόρο; Εμένα κάνει πάνω από 10λεπτο και πιστεύω δεν είναι λογικό..
http://i39.tinypic.com/ojjlzk.gif
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, πόση ώρα περίπου κάνει το GPS σας να συνδεθεί με τον δορυφόρο; Εμένα κάνει πάνω από 10λεπτο και πιστεύω δεν είναι λογικό..

 

toso kanei mono tin proti fora!!meta prepei na kanei 1 me 2 lepta to poly!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, σε όλους. Θα ήθελα λίγο τη βοήθεια σας. ΌΛΕΣ οι εισερχόμενες, εξερχόμενες και αναπάντητες κλήσεις από και προς το τηλέφωνο καταχωρίζονται με εικονίδιο ένα κινητό τηλέφωνο. Έκανα επίτηδες αναπάντητη κλήση από το σπίτι, το τηλέφωνο του οποίου το έχω καταχωρισμένο με το εικονίδιο τηλέφωνο, και όταν πήγα στο κινητό το είχε αποθηκευμένο με το εικονίδιο κινητό. Έχει παρατηρηθεί σε κανέναν άλλο το ίδιο πρόβλημα; Είναι σπαστικό γιατί, αν σε μία επαφή έχεις καραχωρίσει ένα κινητό και ένα ένα σταθερό και θελήσεις να κάνεις επανάκληση μετά από ώρα, δεν ξέρεις άν η κλήση ήταν από το κινητό ή από το σταθερό. Να τονίσω ότι, τη στιγμή που με καλούν εμφανίζει κανονικά το αντίστοιχο εικονίδιο στο οποίο το έχω αποθηκεύσει. Ευχαριστώ πολύ και συγνώμη για το μεγάλο post. Χρόνια πολλά σε όλους!!!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...