Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 8GB


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απο τα παραπανω site το παιρνεις ξεκλειδωτο, ελληνικα ομως δεν θα εχουν ετσι?Μπορουμε να βαλουμε χωρις να επηρεαστει η εγγυηση?

Εφόσον δεν είναι branded από κάποιο δίκτυο π.χ.: Vodafone Live, δεν χάνεις την εγγύηση σου. Τα ελληνικά τα περνάς μέσω της γνωστής διαδικασίας του Nemesis Service Suite.

 

Βεβαια αυτα τα σχολια θα ακουστουν τρελα σε καποιους,αλλα ειμαι σιγουρος πως υπαρχει κοσμος που θα το εκανε ευχαριστως!Εγω ειμαι ενας απο αυτους!

Γιατί να ακουστεί τρελό. Κέρδος έχεις...

Και εγώ ότι θέλω (ρούχα, gadgets κλπ) το παίρνω από ΗΠΑ, είναι η οικογένεια μου εκεί. Σιγά μη χρυσοπληρώνω τους Έλληνες εμπόρους.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το εφερε η Βοντα!!!Αυτο δε μας λεει το παιδι επανω?ΠΟΣΟΟΟΟΟΟΟ?

Eδωσα 350 ευρω. αλλα εχω πολυ καλη επιδοτηση λογο εταιρικου προγραμματος

Δεν ειναι vodafone live!!!

Link to comment
Share on other sites

Eδωσα 350 ευρω. αλλα εχω πολυ καλη επιδοτηση λογο εταιρικου προγραμματος

Δεν ειναι vodafone live!!!

Και ξαναρωταω, αφου στο σαιτ της η βοντα το εχει στα προσεχως και μαλιστα για τον φεβρουαριο!!! εσυ απο που και πως το πηρες? μηπως δεν ηταν vodafone shop? ειναι μηπως ιδιωτικο καταστημα?

Link to comment
Share on other sites

Χτες το αγορασα και εγω απο Πλαισιο.

 

Η πρωτες εντυπωσεις ειναι Αριστες.

 

Ειχα το Ν80 και δεν το αντεξα πανω απο 2 μηνες , ελπιζω αυτο να ειναι πολυ καλυτερο και ετσι μου φαινεται:D:D

Link to comment
Share on other sites

Eδωσα 350 ευρω. αλλα εχω πολυ καλη επιδοτηση λογο εταιρικου προγραμματος

Δεν ειναι vodafone live!!!

 

Vodafone live ενοεις οτι δεν εχει σημα της βοντα πανω αλλα παρολα αυτα μπαινει κανινικα στο vodafone live μπορεις να δεις τηλεοραση? Εγω ενεργοποιησα το vodafone live unlimited και με χρεωσε κανονικα τα 5 ευρω αλλα τηλεοραση δεν μπορω να δω και μου ειπαν οτι δεν υποστηριζεται ακομα η συσκευη!

[sIGPIC][/sIGPIC]Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Το Expansys έφερε σήμερα στοκ 230 τεμάχια! Θέλω να δω πόσα θα υπάρχουν τη Δευτέρα (μετά την εκκαθάριση του ΣΚ)!
[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Χτες το αγορασα και εγω απο Πλαισιο.

 

Η πρωτες εντυπωσεις ειναι Αριστες.

 

Ειχα το Ν80 και δεν το αντεξα πανω απο 2 μηνες , ελπιζω αυτο να ειναι πολυ καλυτερο και ετσι μου φαινεται:D:D

Εγω το Ν80 το κρατησα ... 15 μερες, τωρα το εχει ο γιος μου... ανυποφορο.

Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα και εγώ σήμερα στα MediaMarkt. Aπό ποιότητα κατασκευής είναι το ίδιο με το απλό Ν95 και δεν έχει βελτιωθεί όπως είπαν κάποιοι (τα έβαλα δίπλα δίπλα και τα κοίταξα). Επίσης δεν είδα διαφορά στο slide μεταξύ τους. Η ταινία spiderman φαίνεται πολύ ωραία στην οθόνη αλλά θα ήθελα μεγαλύτερη ένταση από τα ηχεία. Επίσης το μενού του Ν95 8gb είναι πολύ πιο γρήγορο. Το Ν95 8gb που δοκίμασα, είχε ελληνικό πληκτρολόγιο και αγγλικό μενού. Πως γίνεται αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα και εγώ σήμερα στα MediaMarkt. Aπό ποιότητα κατασκευής είναι το ίδιο με το απλό Ν95 και δεν έχει βελτιωθεί όπως είπαν κάποιοι (τα έβαλα δίπλα δίπλα και τα κοίταξα). Επίσης δεν είδα διαφορά στο slide μεταξύ τους. Η ταινία spiderman φαίνεται πολύ ωραία στην οθόνη αλλά θα ήθελα μεγαλύτερη ένταση από τα ηχεία. Επίσης το μενού του Ν95 8gb είναι πολύ πιο γρήγορο. Το Ν95 8gb που δοκίμασα, είχε ελληνικό πληκτρολόγιο και αγγλικό μενού. Πως γίνεται αυτό;

Απλά θα είχαν επιλεγμένη την Αγγλική γλώσσα...:rolleyes:

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Η ποιότητα του ήχου από τα ακουστικά σε τι επίπεδο κυμαίνεται; Είναι ισάξια, κατώτερη ή ανώτερη από εκείνη του κλασικού Ν95;
Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα και εγώ σήμερα στα MediaMarkt. Aπό ποιότητα κατασκευής είναι το ίδιο με το απλό Ν95 και δεν έχει βελτιωθεί όπως είπαν κάποιοι (τα έβαλα δίπλα δίπλα και τα κοίταξα). Επίσης δεν είδα διαφορά στο slide μεταξύ τους. Η ταινία spiderman φαίνεται πολύ ωραία στην οθόνη αλλά θα ήθελα μεγαλύτερη ένταση από τα ηχεία. Επίσης το μενού του Ν95 8gb είναι πολύ πιο γρήγορο. Το Ν95 8gb που δοκίμασα, είχε ελληνικό πληκτρολόγιο και αγγλικό μενού. Πως γίνεται αυτό;

 

Με αυτο το 95αρι που το συγκρινες για την ταχυτητα του μενου μηπως ειχε την παλια αναβαθμιση?

Γιατι εγω που το συγκρινα το 8gb με το απλο με περασμενη την καινουργια αναβαθμιση δηλ.την 20 το απλο ηταν λιγο πιο γρηγορο!

Link to comment
Share on other sites

Με αυτο το 95αρι που το συγκρινες για την ταχυτητα του μενου μηπως ειχε την παλια αναβαθμιση?

Γιατι εγω που το συγκρινα το 8gb με το απλο με περασμενη την καινουργια αναβαθμιση δηλ.την 20 το απλο ηταν λιγο πιο γρηγορο!

Μαλλον η παλια αναβαθμιση ηταν γιατι με την καινουργια ειναι αγνωριστο.

Link to comment
Share on other sites

το πηρα και εγω σημερα απο nokia shop.

ειναι πολυ ομορφο τηλ.μ'αρεσε πολυ η οθονη του

και το χρωματακι του.

τελικα τι γινετε με την ταινια που εχει μεσα??

εχω μπερδευτει αμα το κανω update η format την χανω??η

μου ζηταει το κλειδι??

ευχαριστω!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μηπως ξερει κανεις γιατι το screensaver βγαινει πλαγιως (landscape) και οτι εικονα και να βαλω ή gif (240*320) ενω στην προεπισκοπηση δειχνει fullscreen οταν μπαινει το screensaver το γυριζει και το δειχνει κομμενο υπαρχει καποια ρυθμιση να το αλλαζει αυτο γιατι το εψαξα και δεν βρηκα.

 

 

Οσον αφορα για την ταινια φιλε Αρη απλως πριν κανεις αναβαθμιση κανε ενα μπακαπ στην καρτα μνημης και μετα επαναφορα απο καρτα και ολα θα ειναι οκ.

[sIGPIC][/sIGPIC]Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Σημερα και γω το ειδα στο Πλαισιο.Μαλιστα ειχα την ευκαιρια να το συγκρινω με το απλο(τα ειχαν βαλει σκοπιμα διπλα-διπλα)

Σαν μεγεθος ειχαν διαφορα παρολο που δεν το περιμενα.Το απλο μοιαζει μικροτερο και ελαφρυτερο στο χερι

Τα slides στην επιμαχη κλειστη θεση ηταν πανω κατω τα ιδια,αντε να χαν διαφορα 0.75 π.χ αν το απλο "επαιζε" 1.75 χιλ το αλλο "επαιζε" 1.Και να σημειωσω πως το 8 gb ειναι προφανως ολοκαινουργιο,ενω το αλλο ειναι στην προθηκη 2-3 μηνες(ειχαν ξεβαψει καποια πληκτρα) Γενικα και τα 2 ηταν τα κλασσικα slider της Νοκια

Η οθονη του 8 Gb αν και μεγαλυτερη,φωτεινοτερη και με μεγαλυτερη αντιθεση εχανε στον κορεσμο και τη δυναμικοτητα των χρωματων,δλδ το απλο ειχε πιο ελεκτρικ χρωματικους τονους.

 

Παντως ενω ηταν νο1 στις επιλογες μου αρχιζω να σκεφτομαι πως το απλο ισως αξιζει παραπανω

"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

σημερα το πηρα και εγω απο τον κωτσοβολο επιτελους!!!!!!!!!!!Π.Α.Ν.Ε.Μ.Ο.Ρ.Φ.Ο!!!
[sIGPIC][/sIGPIC]AEK FC. FUN
Link to comment
Share on other sites

τελικά από ότι κατάλαβα τον τζόγο στο slide, έστω και μικρό (αν και αυτό είναι υποκειμενικό), τον έχουν τα περισσότερα. Θα περίμενε κανείς ότι ένα τέτοιο κινητό θα ήταν πολύ στιβαρό. Πήγα στο nokia shop που το πήρα και μου είπαν ότι είναι φυσιολογικό και ότι πρέπει να 'δίνει' για να μη σπάσει.

 

Όταν ζήτησα να δω ένα άλλο, δεν είχε καθόλου τζόγο αλλά μου είπαν ότι μόλις βγήκε από το κουτί. Τώρα τι να πεις? μου την έχει σπάσει λίγο αλλά κατά τα άλλα είναι άψογο

Link to comment
Share on other sites

Εγω ξερω οτι αυτο που συμφερει ειναι να παρεις το καινουργιο με 520 ευρω απο Ιταλια και να εχεις κανονικα εγγυηση aplha copy.Δωστε εσεις 500 για να παρετε το παλιο.

 

Τα υπολοιπα ειναι ανευ ουσιας.

 

 

Φιλικα

 

Ξεχνάς οτί πολλοί από εμάς θα χρησιμοποιήσουμε και επιδοτήσεις. Δεν είναι πολλοί αυτοί που 8α σκάσουν 500Ε για ένα κινητό, πόσο μάλιστα 740.

EvEn DeAtH MaY DiE
Link to comment
Share on other sites

Δείτε τη φωτό.

 

και σε μ'ενα γινεται αυτο.

αλλα μονο οταν λεει -εκθεση-

στ'αλλα ειναι κανονικα.:O

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, όντως, ένας μικρός τζόγος υπάρχει στο μηχανισμό. Αν έχετε παρατηρήσει, ο συρόμενος μηχανισμός έχει αλλάξε σε σχέση με το απλό Ν95. Και αυτό γιατί, το πάνω μέρος της συσκευής εφάπτεται πλήρως με το κάτω μέρος, ενώ στο απλό όχι γιατί οι οδηγοί τυ μηχανισμού είναι εξωτερικοί. Η Νόκια ξέρει να φτιάχνει πολύ καλούς συρόμενους μηχανισμούς όπως, για παράδειγμα, στο 8800. Ο μικρός αυτός τζόγος δικαιολογείται γιατί αλλιώς είναι πιθανό να υπάρχουν κάποια προβλήματα, όπως η χάραξη τη οπίσθιας επιφάνειας της οθόνης και, το σημαντικότερο, η μη φυσιολογική φθορά της ταινίας των καλωδίων μεταξύ των δύο μερών, Κατά τη γνώμη μου, δεν υφίσταται θέμα συμβιβασμού, γιατί το κινητό είναι πολύ καλό σε κάθε τομέα: Πολύ καλή οθόνη, γρήγορη περιήγηση στο διαδίκτυο(σε σύγκριση με το ipod touch), εξαιρετικά εύχρηστο και παραμετροποιήσιμο λειτουργικό και τέλος άπιερες δυνατότητες με αξιοπρεπείς χρόνους αναμονής. Συγνώμη για το μεγάλο μήνυμα...

Να ζητήσω μια βοήθεια:Σήμερα θα κατεβάσω το χάρτη της Ελλάδας στο τηλέφωνο.Κατεβσίνουν όλες οι πόλεις τις Ελλάδος; Και αν ναι πώς πηγαίνουμε στις πόλεις που θέλουμε;; Ξέρω υπάρχει το κατάλληλο topoic αλλά δεν είχα την πολυτέλεια να το διαβάσω όλο.Ευχαριστώ..

Link to comment
Share on other sites

Να ζητήσω μια βοήθεια:Σήμερα θα κατεβάσω το χάρτη της Ελλάδας στο τηλέφωνο.Κατεβσίνουν όλες οι πόλεις τις Ελλάδος; Και αν ναι πώς πηγαίνουμε στις πόλεις που θέλουμε;; Ξέρω υπάρχει το κατάλληλο topoic αλλά δεν είχα την πολυτέλεια να το διαβάσω όλο.Ευχαριστώ..

Ναι όλες οι πόλεις βρίσκονται στο χάρτη της Ελλάδος. Οπότε κατεβάζεις μόνο αυτόν. Με απλό scroll μεταβαίνεις από περιοχή σε περιοχή.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ!!!!!! Θα κάνω τη διαδικασία σε καμιά ώρα....

Εαν θελεις υπαρχει ενας οδηγος στο 1 ποστ που μπορει να σου χρειαστει :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Από χτες είμαι κι εγώ περήφανος κάτοχος του κινητού. Όλα είναι υπέροχα και δεν έχω μετανιώσει τα 590€ που έδωσα (με πρόγραμμα σύνδεσης) για να το πάρω. Έχω μόνο μία ερώτηση: Στο απλό Ν95 όταν ανοίγεις το 2ο κάλυμμα (πολυμέσων) αυτόματα σε βάζει στην έκθεση φωτογραφιών (τουλάχιστον σε όσα κινητά φίλων έχω δει). Στο Ν95 8GB δεν γίνεται αυτό... Είναι θέμα ρύθμισης ή κάτι άλλαξε η ΝΟΚΙΑ?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Από χτες είμαι κι εγώ περήφανος κάτοχος του κινητού. Όλα είναι υπέροχα και δεν έχω μετανιώσει τα 590€ που έδωσα (με πρόγραμμα σύνδεσης) για να το πάρω. Έχω μόνο μία ερώτηση: Στο απλό Ν95 όταν ανοίγεις το 2ο κάλυμμα (πολυμέσων) αυτόματα σε βάζει στην έκθεση φωτογραφιών (τουλάχιστον σε όσα κινητά φίλων έχω δει). Στο Ν95 8GB δεν γίνεται αυτό... Είναι θέμα ρύθμισης ή κάτι άλλαξε η ΝΟΚΙΑ?

Ευχαριστώ

 

Ειναι φυσιολογικο. Το αλλαξε η Νοκια γιατι θεωρηθηκε περιττο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...