Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 8GB


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τα χρωματα του πολεμου εχουν ""φορεθει"" και ας αρχισουμε!Εγω τα ειπα ποιο πανω......

Για να πω και εγω την αποψη μου λοιπον....η οθονη το απλου Ν95 ηταν καλυτερη η αυτη του Ν80?Εγω πιστευω οτι εκει χαθηκε ο δρομος......υποψειν το νεο 8gb δεν το εχω πιασει ακομα στα χερια μου!

ΘΑΣΟΣ το σμαραγδενιο νησι!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/12161p_goldenbeach1.JPG

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλά φίλε μου, εσύ πάρε επαγγελματική συσκευή (smartphone/PDA) για να ακούς ραδιόφωνο...

Αυτή είναι η χρήση του Kaiser και δε το είχα καταλάβει;

Ή μήπως πήρα και το Ν95, μόνο και μόνο για να μου καλύψει αυτή την ανάγκη (α, και για να τραβάω φωτογραφίες σε γάμους με την απίστευτα ποιοτική κάμερα που διαθέτει);

Μην τραβάτε ζόρι, εγώ σας πειράζω γιατί ξέρω τι είναι να περιμένετε τόσο καιρό για ένα gadget και να έρχεται κάποιος να σας καταστρέφει αυτό που ονειρευόσασταν. Μια χαρά είναι το μηχανάκι, με τα πλεονεκτήματα και τα μειονεκτήματά του...

 

Επί του προκειμένου, τελικά ΤΙ διορθώνει η αναβάθμιση;

Επίσης, υπάρχει κανένα ενσύρματο car kit με ειδική βάση για το 8GB; Τι μας την άλλαξε στα τελευταία μοντέλα τη pop-port η Nokia; Τζάμπα τα αξεσουάρ που έχουμε μαζέψει!

Α, και μόλις παρήγγειλα την ειδική για το 8GB θήκη (http://www.expansys.com.gr/p.aspx?i=158317&asource=156347), αλλά πρέπει να κάνει και η CP-191 του απλού.

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας. Το πήρα πριν από λίγο, και (εννοείται) ότι η πρώτη αίσθηση είναι πολύ καλή. Ψάχνομαι ακόμα γιατί έχω πολλά χρόνια να δουλέψω με Νόκια.

 

Το βασικό μου πρόβλημα αυτή τη στιγμή είναι πως θα μεταφέρω τις (πολλές) επαφές μου από ένα SE P900.

 

Υπάρχει καμια καλή ιδέα?

Link to comment
Share on other sites

Νεότερα περί backup:

Έκανα πρώτα backup με το PC Suite 6.84 και όλο-όλο ήταν 26ΜΒ. Μετά εγκατέστησα το νέο (χθεσινό) PC Suite 6.85 και τώρα παίρνω backup. Για την ώρα έχει φτάσει στα 230ΜΒ και συνεχίζει...(μόλις στο 9% του συνολικού backup είναι).

Πιθανολογώ ότι ΤΩΡΑ περνάει και τη ταινία στο δίσκο. Εντούτοις, όσοι κάνατε backup και μετά αναβάθμιση και μετά restore, μπορείτε να δείτε και να μας πείτε, πιο το μέγεθος του αρχείου backup που ξαναπεράσατε στο τηλέφωνο; Θα βοηθούσε πολύ.

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας. Το πήρα πριν από λίγο, και (εννοείται) ότι η πρώτη αίσθηση είναι πολύ καλή. Ψάχνομαι ακόμα γιατί έχω πολλά χρόνια να δουλέψω με Νόκια.

 

Το βασικό μου πρόβλημα αυτή τη στιγμή είναι πως θα μεταφέρω τις (πολλές) επαφές μου από ένα SE P900.

 

Υπάρχει καμια καλή ιδέα?

 

Φιλε μου ο πιο ασφαλες τροπος ειναι να περασεις τις επαφες του Ρ900 στο Outlook με το αντιστοιχο SE PCSuite και μετα να τις μεταφερεις απο το Outlook στο Ν95 8GB με το ΝΟΚΙΑ PC Suite.

Διαφορετικα δες αν μπορεις να κανεις στο Ρ900 επιλογη ολων των επαφων και αποστολη μεσω bluetooth.

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας. Το πήρα πριν από λίγο, και (εννοείται) ότι η πρώτη αίσθηση είναι πολύ καλή. Ψάχνομαι ακόμα γιατί έχω πολλά χρόνια να δουλέψω με Νόκια.

 

Το βασικό μου πρόβλημα αυτή τη στιγμή είναι πως θα μεταφέρω τις (πολλές) επαφές μου από ένα SE P900.

 

Υπάρχει καμια καλή ιδέα?

 

Tο πιο βολικό θα ήταν να συγχρονίσεις το αουτλουκ με το Ρ900 και ακολούθως να συγχρονίσεις το Ν95 με το αουτλουκ. Ετσι θα σου περάσουν όλα φίνα όπως ακριβώς τα έχεις (κινητό, σταθερό κλπ)...

 

(με πρόλαβε ο φίλος από πάνω αλλά τώρα δεν μπορώ να κάνω διαγραφή, οπότε σόρυ για το φαινομενικά διπλό ποστ...)

On Mate RS and support for

iPad3 (η μπέμπα. Extreme user) /

iPhone 6 (η κυρά. Aschetos user)

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου ο πιο ασφαλες τροπος ειναι να περασεις τις επαφες του Ρ900 στο Outlook με το αντιστοιχο SE PCSuite και μετα να τις μεταφερεις απο το Outlook στο Ν95 8GB με το ΝΟΚΙΑ PC Suite.

Διαφορετικα δες αν μπορεις να κανεις στο Ρ900 επιλογη ολων των επαφων και αποστολη μεσω bluetooth.

 

Δυστυχώς ξέχασα να σας αναφέρω ότι το PC Suite έχει γινει μπουχός εδώ και 2 χρόνια, και στο Internet δεν υπάρχει πουθενά να το κατεβάσω. Μέσω bluetooth προσπάθησα αλλά δεν μπορώ να καταλάβω τι γίνεται.

 

Κάνω send από το P900 μου λέει ότι ολοκληρώνει και έχει στείλει ένα contact.vcf αρχείο αλλά στο pc δεν υπάρχει τίποτα.

 

Ποια ακριβής μέθοδος υπάρχει να στείλω τις επαφές μου στο outlook με Bluetooth?

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς ξέχασα να σας αναφέρω ότι το PC Suite έχει γινει μπουχός εδώ και 2 χρόνια, και στο Internet δεν υπάρχει πουθενά να το κατεβάσω. Μέσω bluetooth προσπάθησα αλλά δεν μπορώ να καταλάβω τι γίνεται.

 

Κάνω send από το P900 μου λέει ότι ολοκληρώνει και έχει στείλει ένα contact.vcf αρχείο αλλά στο pc δεν υπάρχει τίποτα.

 

Ποια ακριβής μέθοδος υπάρχει να στείλω τις επαφές μου στο outlook με Bluetooth?

 

Φιλε μου δες εδω

http://www.sonyericsson.com/cws/support/products/software/p900/pcsuiterelease311englishuk9926?cc=gr&lc=el

pcsuite for P900;)

Link to comment
Share on other sites

 

Είχα κάνει αναζήτηση εκεί, αλλά μάλλον μου είχε κόψει τα αποτελέσματα της αναζήτησης το firewall. Και νόμιζα ότι είχε πρόβλημα ή δεν υπήρχε το αρχείο. #$@&*^%

 

This forum rules

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Νεότερα:

Έκανα το backup μόνο της μνήμης της συσκευής (όχι της μνήμης 8GB, γιατί κολλούσε στα 230κάτι ΜΒ) και στη συνέχεια αναβάθμιση. Μετά την αναβάθμιση, χωρίς να κάνω restore του backup, δεν έπαιζε το Spiderman (έλεγε ότι έχει λήξει το κλειδί). Όταν όμως έκανα restore από το backup που είχα κρατήσει, επανήλθε και το κλειδί (και τώρα παίζει κανονικά)!

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια αξιζει να δοσουμε 200 ευρω παραπανω απο το απλο τωρα που το απλο εγινε πιο γρηγορο και ισαξιο στην διαρκεια τις μπαταριας
Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν αξίζει, αλλά πώς έγινε ισάξιο στην μπαταρία;

 

Έτσι είπαν κάποιοι που έβαλαν το τελευταίο firmware. Ακούγεται παράξενο, αλλά ελπίζω να μην είναι ιδέα τους γιατί όντως δεν αξίζει να δώσεις 200Ε παραπάνω. Βέβαια μόνο στο Ελλαδιστάν έχει τόση διαφορά τιμής.

EvEn DeAtH MaY DiE
Link to comment
Share on other sites

πλακα πλακα εχω το απλο μετα την αναβαθμιση σημερα ειναι η 2η μερα και δεν εχει πεσει καμια μπαρα στην μπαταρια με ελαφρια χρηση βεβαια αλλα λιγο απ ολα.δεν υπαρχει καμια αμφιβολια οτι το 8gb ειναι ανωτερο σε ΟΛΑ αλλα οχι για 740ευρω!!

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

ΠΑιδια θα το πω αλλη μια φορα. οποιος εχει καποιον γνωστο ας παρει το Ν95 8GB απο Ιταλια. Εχει 529 ευρω στα μεγαλα e-shop Ιταλιας. Δεν αξιζει να τους τα σκασουμε εδω τα 740!!!
Link to comment
Share on other sites

αξιζει με τα 1000 και ηταν ευκαιρια εχθες ρε ****το σε οσους πηγαν να δουν τον ολυμπιακο να καναμε καμια ομαδικη:lol:

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

ΠΑιδια θα το πω αλλη μια φορα. οποιος εχει καποιον γνωστο ας παρει το Ν95 8GB απο Ιταλια. Εχει 529 ευρω στα μεγαλα e-shop Ιταλιας. Δεν αξιζει να τους τα σκασουμε εδω τα 740!!!

 

Η Ιταλία ακούγεται πιο ενδιαφέρουσα σε σχέση με Αμερική που σκεφτόμουν. :cool: Μήπως είναι κλειδωμένα όμως; :confused:

Μπορείς να δώσεις κανένα link;;

Λογικά θα έχει εγγύηση εδώ αν είναι από Ιταλία, έτσι;

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρια του απλου 95 με το καινουργιο firmware κραταει τουλαχιστον 20% παραπανω απο πριν το εχω 3 μερες τωρα και το εχω τσεκαρει παιζωντας mp3!

To εχω διαβασει και απο αλλους χρηστες σε διαφορα site!

Μαλλον οφειλετε στο demand paging που εχει τωρα και που εχει απο την αρχη το 8gb!

Αν υπολογισουμε την μεγαλυτερη οθονη του 8gb(που χρειαζετε περισοτερο ρευμα)και την μεγαλυτερη μπαταρια του με την μικροτερη οθονη και μπαταρια του απλου βγαινει περιπου στα ιδια ο χρονος που κρατανε!

Εμενα παντος τωρα η μπαταρια του απλου με βγαζει απο 1,5 μεχρι 2,5 μερες ενω πριν 1 με 2 το πολυ!

Ασε που εγινε και πολυ γρηγορο http://justamp.blogspot.com/2007/11/...t-up-time.html και δεν κρεμαει απο ram ουτε με 10 ανοικτες εφαρμογες!

Και εκει που ελεγα να το δοσω για να παρω το 8gb,τωρα η μονη διαφορα ειναι 0,2 στην οθονη και 4giga στην καρτα!

Link to comment
Share on other sites

Loipon shmera agorasa kai ta wireless headset gia to N95 8GB (platronics V2.0,A2DP) kai doulevi apsoga Stereo mousiki , epitelous akoume kai stereo meso bluetooth!

Satnews

Admin Team :http://www.satplanet.gr

http://rapidshare.com/users/R73U5V

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρια του απλου 95 με το καινουργιο firmware κραταει τουλαχιστον 20% παραπανω απο πριν το εχω 3 μερες τωρα και το εχω τσεκαρει παιζωντας mp3!

To εχω διαβασει και απο αλλους χρηστες σε διαφορα site!

Μαλλον οφειλετε στο demand paging που εχει τωρα και που εχει απο την αρχη το 8gb!

Αν υπολογισουμε την μεγαλυτερη οθονη του 8gb(που χρειαζετε περισοτερο ρευμα)και την μεγαλυτερη μπαταρια του με την μικροτερη οθονη και μπαταρια του απλου βγαινει περιπου στα ιδια ο χρονος που κρατανε!

Εμενα παντος τωρα η μπαταρια του απλου με βγαζει απο 1,5 μεχρι 2,5 μερες ενω πριν 1 με 2 το πολυ!

Ασε που εγινε και πολυ γρηγορο http://justamp.blogspot.com/2007/11/...t-up-time.html και δεν κρεμαει απο ram ουτε με 10 ανοικτες εφαρμογες!

Και εκει που ελεγα να το δοσω για να παρω το 8gb,τωρα η μονη διαφορα ειναι 0,2 στην οθονη και 4giga στην καρτα!

Για κάποιους στα συν είναι και το μαύρο χρώμα που το κάνει πιο σοβαρό και επαγγελματικό (και όμορφο θα έλεγα εγώ)...

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΙ η διπλάσια RAM ;)

ΚΑΙ το πορτάκι που δεν τρίζει! ;)

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΙ η διπλάσια RAM ;)

ΚΑΙ το πορτάκι που δεν τρίζει! ;)

 

Μιας και ανέφερες το πορτάκι ,

έγινε επιτέλους "ενεργό" ;

Γιατί στο απλό Ν95 η κλήση δεν μπορούσε να τερματίσει με το κλείσιμο του συρόμενου μέρους.

Είχα μια ελπίδα να διορθωθεί με την τελευταία αναβάθμιση.......αλλά δυστυχώς.

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΙ η διπλάσια RAM ;)

ΚΑΙ το πορτάκι που δεν τρίζει! ;)

 

Η διπλασια ram δεν ειναι πλεον τοσω απαραιτητη εκτος αν θες να εχεις μονιμα ανοικτα πανω απο 6-7 βαριες εφαρμογες!

Και το πορτακι το δικο μου δεν τριζει καθολου!

Παιδια απλα τωρα με την καινουργια αναβαθμιση το απλο 95 καρασυμφερει γιατι ειναι 200 ευρω φθηνοτερο απο το 8gb και αν παρεις και μια 8αρα καρτα απο ebay με 50ευρω κερδιζεις γυρο στα 150

Οσο για το ποιο τηλ. ειναι πιο γρηγορο θα εκπλαγειτε κανωντας μια βολτα στο youtube

Η μονη διαφορα πλεον ειναι η 0.2 στην οθονη!αν αυτο αξιζει 150ευρω παραπανω εσεις αποφασιζετε!

(το χρωμα ειναι θεμα γουστου,πρωσοπικα πηρα το n73 το ασημη+καρτα 2αρα+καλυτερα ακουστικα και μου βγηκε ιδια τιμη γιατι δεν μου αρεσε το μαυρο του m.e)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα,

 

Μόλις το αγόρασα από Πλαίσιο.Καταρχήν καλορίζικο σε όσους το έχουν πάρει.

Πρώτες εντυπώσεις θετικές.Οθόνη άψογη,φωτεινή και όντως το μέγεθος φτάνει για να κάνει την διαφορά;).

Ένα πολύ μικρό τζόγο τον έχει(slide είναι εξάλλου) αλλά όχι για να με προβληματίζει σε κάτι.

Περισσότερες και εκτενέστερες εντυπώσεις μετά την πρώτη φόρτιση.

Και πάλι καλορίζικο σε όλους παιδιά.

:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...