Jump to content

WIND Mobile Broadband / Web&Mail


chris_2005
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σου στελνουν γραπτο μηνυμα για την ληξη της υπηρεσιας

Ναι χρειαζεται αλλαγη προφιλ και στα δυο( PC & Mobile)

 

Θα σας εχω περισσοτερα νεα μολις παω στο καταστημα και γινουμε μπλιλιες....

 

Και η συνεχεια .... πηγα στο καταστημα που εκανα την συνδεση, και μου υποσχεθηκαν οτι θα γινει πιστωση στον επομενο ή μεθεπομενο λογαριασμο, για τα ΜΒ που χρεωθηκα την πρωτη μερα πριν εκδοθει ο λογαριασμος, τα οποιο ειναι περιπου δεκα ευρωπουλα.:worry::worry::worry:

Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Λοιπόν, πήρα την απεριόριστη σύνδεση ADSM και δώρο ενα Router της Ericsson.

το πήρα για το γραφείο γιατί το ADSL δεν είναι και πάντα πάνω τις τελευταίες μέρες.

Το σύνδεσα και η απόλυτη απογοήτευση..

 

Παρότι δείχνει σήμα UMTS καμπάνα, η απόδοση είναι μεταξύ ISDN και DSL 384k.

Τι 1.6MBit και @@... εύχομαι να το διαβάζει κάποιος απο την Wind το φόρουμ γιατί είναι κρίμα τόσο καλή τεχνολογία να είναι τόσο χάλι..

Link to comment
Share on other sites

Σου στελνουν γραπτο μηνυμα για την ληξη της υπηρεσιας

Ναι χρειαζεται αλλαγη προφιλ και στα δυο( PC & Mobile)

:

 

xilia eyxaristo file moy.

to setarisa kai doyleyei kai me to gint.b-online.gr,ebala kai mia 10ara karta gia 2 meres,etsi gia periegeia,doylepse mia xara

:)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, πήρα την απεριόριστη σύνδεση ADSM και δώρο ενα Router της Ericsson.

το πήρα για το γραφείο γιατί το ADSL δεν είναι και πάντα πάνω τις τελευταίες μέρες.

Το σύνδεσα και η απόλυτη απογοήτευση..

 

Παρότι δείχνει σήμα UMTS καμπάνα, η απόδοση είναι μεταξύ ISDN και DSL 384k.

Τι 1.6MBit και @@... εύχομαι να το διαβάζει κάποιος απο την Wind το φόρουμ γιατί είναι κρίμα τόσο καλή τεχνολογία να είναι τόσο χάλι..

 

Σου δωσανε δωρο το ρουτερ?!!? απιστευτο!

Προφανως θελουν να διωξουν τα W20 εν αναμονη των W21...Γιατι κοστιζει σχεδον 500 ευρω το ρουτερ, και κανονικα μια 250αρα επρεπε να την χρεωθεις να το παρεις!

Link to comment
Share on other sites

Παρότι δείχνει σήμα UMTS καμπάνα, η απόδοση είναι μεταξύ ISDN και DSL 384k.

Τι 1.6MBit και @@... εύχομαι να το διαβάζει κάποιος απο την Wind το φόρουμ γιατί είναι κρίμα τόσο καλή τεχνολογία να είναι τόσο χάλι..

Για ποια περιοχη αναφερεσαι?
Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

προφανως θα υπαρχουν μεγαλες ατελειες, συμφερει μονο για τις περιοχες που δεν υπαρχει ADSL αλλιως αξιζει μονο για οσους εχουν να πληρωσουν..
Link to comment
Share on other sites

Για ποια περιοχη αναφερεσαι?

 

 

Βούλα μένω, το router δείχνει καμπάνα το UMTS.

Και Κορωπί που το έφερα σήμερα τα ίδια.. :(

Link to comment
Share on other sites

Μα η Τιμ παει,ετσι λενε ολοι,σφερα!

ΘΑΣΟΣ το σμαραγδενιο νησι!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/12161p_goldenbeach1.JPG

Link to comment
Share on other sites

παντως εμένα πάει πολύ γρήγορα.

'Εχω παρει την pcmcia xpress και μερικές φορές πάει καλύτερα και από την dsl(768) που έχω. Απίστευτω μου φάνηκε την πρώτη φορά....

Με σήμα 3g εννοείται....

Link to comment
Share on other sites

παντως εμένα πάει πολύ γρήγορα.

'Εχω παρει την pcmcia xpress και μερικές φορές πάει καλύτερα και από την dsl(768) που έχω. Απίστευτω μου φάνηκε την πρώτη φορά....

Με σήμα 3g εννοείται....

 

Κοίτα αμα έχεις 768 θα σου φανεί εντάξει, αλλά σε εγώ το περίμενα 1.6Mbit ότι τάζουν δλδ. Αλλά ούτε σαν 768 δεν πάει, upload 12k, download 30k, το δε response είναι άστα-βράστα..

Link to comment
Share on other sites

Κατι παιζει τοτε, εχεις καποιο αλλο μοντεμ(usb, pcmcia κτλ) να δοκιμασεις προσωρινα?Γιατι για upload σχεδον παντα πιανεις το μεγιστο,(ουτως η αλλως ειναι μολις 384κ) δηλαδη 45-47 K/s ..... πολυ περιεργο...καμια ρυθμιση θα ειναι...γιατι να σου δινει μολις 96kbps upload δεν υπαρχει περιπτωση!
Link to comment
Share on other sites

Pios sou etakse re file 1,8 mbit? (oxi 1,6....). Ta panta einai 8eoritika, oi megistes taxitites aforoun stis poio idanikes syn8ikes. To paketaki einai super, kai an to syndiaseis kai me gwap profile akoma pio super.

Οι πωλητές στα περισσότερα καταστήματα το τάζουν με τυμπανοκρουσίες μάλιστα! Και όχι μόνο 1,8 αλλά και 3,6. Ή μήπως κάνω λάθος; Λογικό δεν είναι να διαμαρτύρονται οι περισσότεροι όταν πιάνουν με το ζόρι 512 kbps;

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Pios sou etakse re file 1,8 mbit? (oxi 1,6....). Ta panta einai 8eoritika, oi megistes taxitites aforoun stis poio idanikes syn8ikes. To paketaki einai super, kai an to syndiaseis kai me gwap profile akoma pio super.

 

 

Τι ενvοείς gwap profile?

Όταν το σήμα είναι καμπάνα, δεν μιλάμε για ιδανικές συνθήκες?

 

Οσο για ρυθμίσεις δεν έχει και πολλά να κάνεις.. :blink:

Link to comment
Share on other sites

Καλο καιρο,χαμηλη υγρασια....ΜΠΟΥΡΔΕΣ!

Ιταλια ειχα 384 φουλ σε ενα υπογειο με την 3 πριν 2,5 χρονια και με 2 γραμμες!

ΘΑΣΟΣ το σμαραγδενιο νησι!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/12161p_goldenbeach1.JPG

Link to comment
Share on other sites

Λογικό δεν είναι να διαμαρτύρονται οι περισσότεροι όταν πιάνουν με το ζόρι 512 kbps;

Στις καλύτερες των περιπτώσεων 512 και σπανίως!!!

Εμενα συνήθως είναι στα 200 με 300kbps.

Στις 06:00 τα χαράματα μπορεί και να χτυπήσει 500....

Wind = άπνοια...

Fiat justitia et pereat mundus.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα δοκιμάσει το προπληρώμενο για 2 μέρες με 10 ευρώ το προηγούμενο σαββατοκύριακο και οι ταχύτητες που έπιανα από το 6120 στο κατέβασμα αρχείων μέσα από το κινητό ήταν περίπου στα 110 kb ανά δευτερόλεπτο. Όταν δοκίμασα να το συνδέσω με τον υπολογιστή κατέβαζε αρχεία μόνο με 4 kb το δευτερόλεπτο... ενώ στην πλοήγηση σε ιστοσελίδες είχε κανονική ταχύτητα... Ξέρετε τι μπορεί να φταίει και να κατεβάζει τόσο αργά από τον υπολογιστή; Σήμερα δοκίμασα να συνδεθώ με το Wind plus non stop(gwap) από τον υπολογιστή και κατέβαζε με 50 kb ανά δευτερόλεπτο αρχεία μικρότερα από 1mb
Link to comment
Share on other sites

κατεβαζε με 50 γιατι δεν προλαβαινει να παει παραπανω στο wap. Για το θεμα των 4 ΚΒ ανα δευτερολεπτο, κοιτα τις ρυθμισεις του μοντεμ στον υπολογιστη. Βαλε την ταχυτητα στο μεγιστο δυνατο. Προφανως καποιο σφαλμα υπαρχει στο σεταρισμα/συνδεσμολογια. Δεν ειναι δυνατον απο το κινητο 110 και την ιδια στιγμη απο τον υπολογιστη .....4!
Link to comment
Share on other sites

Ακριβως!Το ιδιο και απο μενα!Βασικα αν δεις στο σαιτ τους φανταζομαι θα υπαρχουν τα αναλογα σετινγκς.Ριξε μια ματια και αν οχι ας πει καποιος που ξερει!

Εκτος και αν εχεις κρασαρισμενο πι σι.

ΘΑΣΟΣ το σμαραγδενιο νησι!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/12161p_goldenbeach1.JPG

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
Παιδιά καλησπέρα.Εδώ και δύο μήνες έχω Ίντερνετ με Wind Plus, σε δύκτιο 3G και ταχύτητα στα 350kbps (Maximum download per file 1MB).Είδα τώρα αυτό το ADSM της Wind εδώ Forum αλλά δεν κατάλαβα τι είναι.Τί πληρώνοντας € παραπάνω έχεις καλύτερη ταχύτητα και μεγαλύτερο download per file??Αν είναι έτσι τι τιμές ισχύουν, τι περιορισμός υπάρχει και αν μπορώ να μπαίνω μέσω δύκτιο 3G με το Sony Ericsson W880i.Σας παρακαλώ ας μπει κάποιος στον κόπο να με βοηθήσει.
Link to comment
Share on other sites

Βασικα να ξερεις οτι η ταχυτητα ειναι θεμα συσκευης. Εαν εχεις 3G συσκευη, οτι πακετο και να βαλεις, οτι και να συνδεσεις, η ταχυτητα σου ειναι θεωρητικα το μεγιστο 384kbps. Εσυ πιανεις τα 350, αψογος. Για παραπανω ταχυτητα, πρεπει να εχεις ειτε καποια datacard, η ενα HSDPA κινητο, δεν υπαρχει αλλη λυση!To κινητο σου , ειναι μονο για 384! Οχι παραπανω!
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
Ωραία.Μια datacard πόσο έχει??Η προσφορά ισχύει για καρτοκινητά??Αν ναι μπορώ να χρησιμοποιήσω πχ ADSM 300 όπως με το κινητό και να κατεβαζεί μεγαλύτερου όγκου αρχεία απο 1mb??Οταν λέει 300Mb τι εννοεί, 300 mb την μέρα αλλιώς μετα χρέωση,300 mb το μήνα??Τι εννοεί??Θέλω βοήθεια!
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
Τουλάχιστον η Cosmote είναι ειλικρινής και αναφέρει οτι για την υπηρησία Wireless Internet/Intranet/Intranet Plus με 50€/μήνα αναφέρει οτι αν υπερβείς το όριο των 20GB θα πληρώνεις 0,5€/Extra ΜΒ.Το όριο της χρέωσης σταματά στα 22,38GB, δηλαδή με επιπλέον χρέωση για τα 2,35GB που αντιστοιχούν σε 1190€+50€ για τον μήνα.Για 2Gb παραπάνω χρέωση 1000€, ενώ για 20GB 50€.Ελεος.Μετα απο τα 22,38GB γυρνάει την Extra χρέωση σε 0,005/ΜΒ!!!Λυπήθηκε φαίνεται τους χρήστες της.Τι να πώ, σκέτη κλεψια άλλα έχει θάρρος να το λέει και όχι να βάζει διάφορους extra φόρους όπως η Wind.
Link to comment
Share on other sites

Βασικα δε καταλαβαινω γιατι απλα δε σου το κοβουν μετα τον προπληρωμενο ογκο?

ΘΑΣΟΣ το σμαραγδενιο νησι!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/12161p_goldenbeach1.JPG

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...