Jump to content

WIND Mobile Broadband / Web&Mail


chris_2005
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν μιλάω για 5GB, για 30 και άνω ή απεριόριστο εντελώς δεν υπάρχει στην κοτε?

Δεν έχω 3G στην wind εδώ, στην κοτε έχω.

 

Απεριοριστο απο ΟΤΕΣ περιπου 60€....

Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Απεριοριστο απο ΟΤΕΣ περιπου 60€....

Για αυτό λες?

60€ έχει όριο τα 20GB.

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Ωραία, τώρα θα βγάλουν μια ανακοίνωση και θα πουν ότι δίνουν μόνο 500ΜΒ το μήνα... μαζί με 500 sms !!! :(

Για να μην... υπερφορτώνεται το δίκτυο !!!

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Μονο που στην περιφερεια δεν υπαρχει παντου δικτυο 3ης γενιας ακομα και με το ζορι και σε μεγαλες πολεις. Οποτε συμφερει μονο εντος δικτυου 3ης γενιας.
Link to comment
Share on other sites

Με συμβόλαιο cosmote είναι 50 ευρώ.

Ε δώσε κανα λίνκ, εγώ δεν το βρίσκω..

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Μονο που στην περιφερεια δεν υπαρχει παντου δικτυο 3ης γενιας ακομα και με το ζορι και σε μεγαλες πολεις. Οποτε συμφερει μονο εντος δικτυου 3ης γενιας.

 

Και εγω που είμαι εντός δικτύου 3G, σήμερα δεν ξεπέρασα τα 100Kbps.... Download me 6-7Κb/s. Χάλια λέμε....

Fiat justitia et pereat mundus.
Link to comment
Share on other sites

Ε δώσε κανα λίνκ, εγώ δεν το βρίσκω..

 

Στο τιμοκατάλογο για τα προγράμματα συμβολαίου να πας θα το δεις. Υπάρχει και η ανακοίνωση τις 03/10/2007 που το αναφέρει εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Στο τιμοκατάλογο για τα προγράμματα συμβολαίου να πας θα το δεις. Υπάρχει και η ανακοίνωση τις 03/10/2007 που το αναφέρει εδώ.

Χμ.. thanks δεν το είχα δει.

Πάλι όμως ο περιορισμός στα 20GB...

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποίησα το φοιτητικό Wind ADSM (30€/μήνα+2€ τέλη κινητής τηλεφωνίας) στις 30.10.07.

Ο λογαριασμός εκδόθηκε στις 4.11.07 και για τις 5 μέρες του Οκτώβρη μου είπανε πως θα χρεωθώ αναλογικά το πάγιο και να προσέξω να μην καταναλώσω περισσότερα δεδομένα από τα αναλογούντα.

30Gb το μήνα αντιστοιχούν σε 5Gb για τις 5 μέρες (20:00-08:00) και 3Gb σε 100Μb (08:00-20:00).

 

Ο όγκος που κατανάλωσα τις 5 μέρες του Οκτώβρη δεν ξεπέρασε τα 50Μb την μέρα και τα 200Mb το βράδυ.

 

Και ενώ περίμενα λογαριασμό κοντά στα 40 ευρώ (5€ για τον Οκτώβρη και 30€ για τον Νοέμβρη + 5€ τέλη) ήρθε για 84 ευρώ γιατί λένε ότι ξεπέρασα το αναλογούν του παγίου του Οκτώβρη....

 

Τι μπορώ να κάνω....?

Fiat justitia et pereat mundus.
Link to comment
Share on other sites

Τι μπορώ να κάνω....?

Απολύτως τίποτα.

Όλοι είχαμε πρόβλημα με τον πρώτο μας λογαριασμό στη Wind, και δεν καταφέραμε ποτέ να πετύχουμε κάτι.

Τα παιδιά του 1260 προωθούν το αίτημα στο λογιστήριο, το οποίο το προωθεί στα σκουπίδια.

Είναι αυτή η καθεστωτική νοοτροπία των 3 εταιριών κινητής, σύμφωνα με την οποία ό,τι χρεώσεις βγάλει το σύστημα είναι σίγουρα σωστές και ο πελάτης που διαμαρτύρεται είναι ζώον. Και ειδικά η Wind κάνει πάρα πολλά λάθη στους λογαριασμούς (η Cosmote λιγότερα και η Vodafone ακόμα λιγότερα).

 

Στις εταιρίες ADSL μπορεί να υπάρχει μεγαλύτερη αναμονή για την εξυπηρέτηση, αλλά τα λάθη στις χρεώσεις αναγνωρίζονται συνήθως και διορθώνονται.

 

 

Τώρα εσύ ή πληρώνεις τα 84 ευρώ και λες και ευχαριστώ, ή δεν τα πληρώνεις για να αναγκαστεί να ασχοληθεί κάποιος μαζί σου και να του εξηγήσεις το πρόβλημα.

Αν τα πληρώσεις και μετά προσπαθήσεις να στα επιστρέψουν, απλά δε θα πετύχεις τίποτα.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή το πρόβλημα είναι στο πρώτο λογαριασμό και μετά όχι? Το έχουν σύστημα να φουσκώνουν το πρώτο λογαριασμό?

Το ότι δεν πρόκειται να το πληρώσω είναι δεδομένο αλλά σκοπεύω να τους καταγγείλω στην ΕΕΤΤ. Τώρα τι θα πετύχω είναι άλλη ιστορία...

Αν το κάναν όμως όλοι ίσως τους βάζανε χέρι....

Fiat justitia et pereat mundus.
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή το πρόβλημα είναι στο πρώτο λογαριασμό και μετά όχι? Το έχουν σύστημα να φουσκώνουν το πρώτο λογαριασμό?

Το ότι δεν πρόκειται να το πληρώσω είναι δεδομένο αλλά σκοπεύω να τους καταγγείλω στην ΕΕΤΤ. Τώρα τι θα πετύχω είναι άλλη ιστορία...

Αν το κάναν όμως όλοι ίσως τους βάζανε χέρι....

Εγω ειμαι απο τοτε που ηρθε ως Telestet στην Ελλαδα συνδρομητης της και μια φορα εγινε λαθος στον λογαριασμο το αναγνωρισαν και μου επεστρεψαν τα χρηματα.Μην ακους οτι λεει ο καθενας.Τωρα μια ερωτηση βλεπω οτι ενεργοποιησες το πακετο στις 30/10 και λες για 5 ημερες του Οκτωβριου.Πως ειναι 5 οι ημερες αφου ο μηνας εχει 31 ημερες και εσυ ενεργοποιησες στις 30 το πακετο δηλ. μονο μια μερα μεσα στον Οκτωβριο;Και κατι αλλο εχεις αλλο λογαριασμο στην Wind;

Μετεωρολογικός σταθμός Αμαρουσίου

http://users.otenet.gr/~oyxbc3/myweather/index.html

Link to comment
Share on other sites

Στις 30.10.07 έκανα την ενεργοποίηση φοιτητικού πακέτου (30€/μήνα).

Ο λογαριασμός εκδόθηκε στις 4.11.07.

30 ευρώ αφορούν το προπληρωμένο πάγιο απο 4.11.07 έως 4.12.07

Για τις προηγούμενες 5 ημέρες (που αναφέρω ως ημέρες Οκτωβρίου) η χρέωση μου είπανε πως θα είναι αναλογική με την ανάλογη χρήση δεδομένων.

Δηλαδή 30€ (πάγιο Νοέμβρη) + 5€ (πάγιο Οκτώβρη) + 5€ (τέλη κινητής τηλεφωνίας) = 40€

 

Απορώ όμως γιατί όταν παίρνω τηλέφωνο στο 1260 οι ηχογραφημένες εντολές λένε ότι στο non stop έχετε απεριόριστο internet με 99 ευρώ το μήνα!!!! Και στο site γράφουν 49 €!!!

 

Πολύ φοβάμαι ότι έχουν καταχωρημένο ακόμη στο σύστημα τους για το φοιτητικό πρόγραμμα το όριο των 70 Mb/μήνα (08:00 - 20:00) και των 20Gb/μήνα (20:00 - 08:00).

 

Ενώ στο site τα όρια που γράφουν είναι 3Gb/μήνα (08:00 - 20:00) και των 30Gb/μήνα (20:00 - 08:00).

 

Αλλα διαφημίζουν και άλλα χρεώνουν.... Μόνο έτσι μπορώ να εξηγήσω τη χρέωση που μου κάνανε..... Αν συμβαίνει αυτό είναι πράγματι απαράδεκτοι!

Fiat justitia et pereat mundus.
Link to comment
Share on other sites

Απο σημερα και εγω εχω το ADSM 5Gb... οι ταχυτητες ειναι καλουτσικες, για να δουμε και τις χρεωσεις σε κανα μηνα.

Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

εχω την παραπάνω κάρτα και θα ήθελα να μάθω εαν μπορώ να την χρησιμοποιήσω με adsm απο την TIM.

θα δουλεψει ή είναι κλειδωμένη;;;.

να περάσω τους drivers της vodafone;;;

Η κάρτα είναι η Option 3G datacard

My Phone Samsung Note 9

My Tablet Ipad Mini 4 4G, Samsung Tab S7 11'' 4G

My Notebook MICROSOFT SURFACE BOOK 2, HP elitebook x360

Link to comment
Share on other sites

Γιατι δεν περνεις στο Τμήμα Εξυπηρέτησης Πελατών Νέων Τεχνολογιών (+306935601231 ή 1231 απο κινητο WIND) να σου απαντησουν αν παιζει.

Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

Οχι, να μην καλεσει εκει. Να του πουν τι? Θα παιξει η δεν θα παιξει?

Δεν μπορουν να σου πουν τιποτα για datacard αλλης εταιρειας.

Που ξερει ο υπαλληλος της Wind εαν η Vodafone εχει θεσει περιορισμους στην ταδε καρτα της, η εαν ειναι συμβατη με τις καρτες σιμ που κανει χρηση η Wind κοκ (παραδειγμα, ειναι συμβατες :p)

Δεν μπορει να παρει το ρισκο να πει οτι θα παιξει, γιατι μπορει να κανει συμβολαιο και μετα να μην παιζει!!

Το 1231 υποστηριζει μονο προιοντα και υπηρεσιες Wind.

 

Αυτο που θα προτεινα στον φιλο ειναι να βαλει μια οποιαδηποτε καρτα sim wind, καρτα η συμβολαιο δεν εχει σημασια, να βαλει το λογισμικο της Wind (wind connection manager) και να κανει δοκιμη συνδεσης. Εαν καταφερει να συνδεθει , καλως, θα ειναι οκ. Απλα μην κανει χρηση με την test καρτα που θα βαλει, εχει μεγαλη χρεωση!!Απλα για δοκιμαστικο λογο θα το κανει.

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να δω ένα πακέτο για καρτοκινητά που να είναι λιγότερο... φαρμακείο σε τιμές! Παλιά υπήρχε πχ το b-online internet το οποίο απευθυνόταν και σε καρτοκινητούς σε λογικές τιμές. Δεν είναι άμεσα συκρίσιμο με το ADSM, αλλά ήταν ένα πακέτο που δινόταν με το μήνα σε λογική τιμή. Γιατί να μη δίνεται και το ADSM με το μήνα στα καρτοκινητά; 10 ευρώ και 30 ευρώ είναι πραγματικά πολλά...

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να δω ένα πακέτο για καρτοκινητά που να είναι λιγότερο... φαρμακείο σε τιμές! Παλιά υπήρχε πχ το b-online internet το οποίο απευθυνόταν και σε καρτοκινητούς σε λογικές τιμές. Δεν είναι άμεσα συκρίσιμο με το ADSM, αλλά ήταν ένα πακέτο που δινόταν με το μήνα σε λογική τιμή. Γιατί να μη δίνεται και το ADSM με το μήνα στα καρτοκινητά; 10 ευρώ και 30 ευρώ είναι πραγματικά πολλά...

 

Τα χεις μπλεξει... το b-online internet ηταν απλα μηνιαια συνδρομη PSTN. Εδω μιλαμε για internet via mobile. Καμια σχεση λοιπον...

 

Το ADSM που σου προσφερει ειναι μοναδικη και αρκετα προσιτη επιλογη.

Current status: Galaxy S7 Duos, HP Spectre X360, Synology DS215j
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω μπλέξει τίποτα απολύτως! Αυτό που είπα είναι ότι παλιά δινόταν μια υπηρεσία σε συμβόλαια και καρτοκινητά στην ίδια τιμή. Αν κάποιος νομίζει ότι τα 10 ή τα 30 ευρώ είναι... προσιτή επιλογή, είναι δικαίωμά του (το μοναδική να το δεχτώ και μάλλον γι'αυτό οι τιμές φαρμακείο)... Εγώ όπως και πολλοί άλλοι ΔΕΝ τα θεωρούμε προσιτή επιλογή. Θα μπορούσαν να δίνουν μια λύση για καρτοκινητά με διάρκεια 1 μήνα. Αλλά δεν μπορούν να το κάνουν αυτό όταν χρεώνουν 10 ευρώ τις 2 μέρες...

Τελικά πληρώνουμε αυτά που μας αξίζουν... Αφού είναι... προσιτά !!!

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή με πχ 60€ το μηνα θα έπρεπε να ειμαστε ευχαριστημενοι... διοτι 49€ εχει το "απεριοριστο" με οριο 30Gb το μηνα.

Η γνωμη μου είναι οτι το "απεριοριστο" θα 'επρεπε να ειναι 10€ το μηνα περιπου με τους μισθους που περνουμε στην Ελλάδα.

Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...