Jump to content

WIND Mobile Broadband / Web&Mail


chris_2005
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

οταν λες την αναλογη συσκευη? για λαπτοπ το θελω. μαλλον kbps εχεις δικιο απλα δε ξερω απ αυτα:O

Για να συνδέσεις το laptop χρειάζεσαι ένα "modem". Αυτό μπορεί να είναι ένα χωριστό usb stick ή ένα κινητό.

Motorola Razr i XT890 + Alcatel 2005D + Samsung GT-N5110
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

κινητο?πως? βαζω τη σιμ τησ wind πχ, (αυτη που ειναι για νετ?) στο κινητο,το συνδεω με usb και μπαινω?
Όλη η ζωή είναι μπροστά μου αλλά εγώ εξακολουθώ να κοιτάω πίσω.
Link to comment
Share on other sites

Το Κινητό το συνδέεις με τον υπολογιστή, με Usb ή Bluetooth. Επιπλέον θέλεις ένα πρόγραμμα .

π.χ Nokia pc suite , Sony-ericson Pc Suite , Lg Pc suite.

Καλό είναι το κινητό που θα χρησιμοποιήσεις να έχει δυνατότητα 3G

Link to comment
Share on other sites

Μην ξεχνάς υπάρχει και το άλλο με 43 ευρώ.

Αυτό το "ακριβό" δεν δίνει 2 βδομάδες αλλά έχει καλύτερη ταχύτητα και σήμα.

Είναι σαν αυτά που δίνουν στα συμβόλαια!

 

 

Αυτό το usb το πουλάνε μόνο του ή το δίνουν μόνο στα συμβόλαια... γιατί εγώ που το ζήτησα στο Κατάστημα Μεσολογγίου μου είπαν πως είναι μόνο για συμβόλαια.

__________

 

Αν οι εκλογές άλλαζαν κάτι θα ήταν παράνομες

Link to comment
Share on other sites

Το πουλάνε και μόνο του σε πολλλά καταστήματα , Π.χ μπορεί να το βρείς και σε cosmote Vodafone wind Germanos Πλαίσιο και γενικά σε οποιοδήποτε κατάστημα με αξεσουάρ κινητής τηλεφωνίας

αλλά αν το Laptop έχει Bluetooth ,μπορείς να συνδεθείς και με αυτό .

Link to comment
Share on other sites

εννοώ αν μπορώ να αγοράσω μόνο του το usb stick της wind με τα 43 ευρω, χωρίς να κάνω συμβόλαιο.

__________

 

Αν οι εκλογές άλλαζαν κάτι θα ήταν παράνομες

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τώρα και ένα προπληρωμένο με 35 ευρώ ( μέχρι τέλος Αυγούστου ) το οποίο περιλαμβάνει και μια κάρτα F2G με 7 ημέρες Internet .

Αυτό το πέρνεις έτσι απλά χωρίς συμβόλαιο.

Link to comment
Share on other sites

το ξέρω.. αλλά επειδή στο Μεσολόγγι δεν το έχουν φέρει το πακετάκι που λες.. ρωτάω μήπως μπορώ να αγοράσω μόνο το usb με τα 43 ευρώ..

__________

 

Αν οι εκλογές άλλαζαν κάτι θα ήταν παράνομες

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν ενδιαφέρει κάποιον, αλλά διάβασα τυχαία στο site του pc world ότι υπάρχουν διαθέσιμα τεύχη με το κουπόνι για αγορά του usb modem από τη vodafone με 50% έκπτωση. Τα κουπόνια έχουν ισχύ μέχρι τέλος Αυγούστου. Εφόσον αγοράσει κανείς το στικάκι της vodafone μπορεί να το χρησιμοποιήσει και με wind f2g προπληρωμένο
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

που μπορουμε να βρουμε τευχος με στικ? το ζηταμε απ το site?
Όλη η ζωή είναι μπροστά μου αλλά εγώ εξακολουθώ να κοιτάω πίσω.
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνοντας στο site Wind και κρίνοντας από τη φωτογραφία του πακέτου των 35€, το στικάκι που περιλαμβάνεται, μάλλον είναι το Huawei E169.

Δεν είναι κακό γενικά, αλλά η πιο ουσιώδης έλλειψη του είναι το HSUPA, οπότε στο upload περιορίζεται σε ταχύτητες UMTS (384Kbps).

 

Αρκεί να το βρούμε και πουθενά, γιατί για την ώρα το πακέτο είναι σκέτο vaporware!:ninja:

Motorola Razr i XT890 + Alcatel 2005D + Samsung GT-N5110
Link to comment
Share on other sites

που μπορουμε να βρουμε τευχος με στικ? το ζηταμε απ το site?

 

παίρνεις τηλέφωνο στο περιοδικό και σου το στέλνουν (προφανώς στην τιμή που είχε όταν κυκλοφορούσε). Το στικάκι κόστιζε με το κουπόνι 25 ευρώ.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνοντας στο site Wind και κρίνοντας από τη φωτογραφία του πακέτου των 35€, το στικάκι που περιλαμβάνεται, μάλλον είναι το Huawei E169.

Δεν είναι κακό γενικά, αλλά η πιο ουσιώδης έλλειψη του είναι το HSUPA, οπότε στο upload περιορίζεται σε ταχύτητες UMTS (384Kbps).

 

Αρκεί να το βρούμε και πουθενά, γιατί για την ώρα το πακέτο είναι σκέτο vaporware!:ninja:

 

Σε ένα κατάστημα είδα πως ήταν ένα Alcatel One touch X200? κάτι τέτοιο...

 

Ενδιαφέρον αυτό με το pcworld,τι modem δίνει η vodafone με αυτό;

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρον αυτό με το pcworld,τι modem δίνει η vodafone με αυτό;
USB modem τύπου Κ3565 με ταχύτητα σύνδεσης 3.6Μbps :)
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω όποιον ξέρει, αν το usb modem της wind με τα 43 ευρώ είναι καλύτερο ποιοτικά από το usb modem που περιέχεται στο πακετάκι του προπληρωμένου internet με τα 35 ευρώ.

Ποιό από τα δύο θα μου συνιστούσατε να αγοράσω, δεδομένου ότι με ενδιαφέρει η ποιότητα.

__________

 

Αν οι εκλογές άλλαζαν κάτι θα ήταν παράνομες

Link to comment
Share on other sites

παιδια εκανα το προγραμμα που μου δινει για το κινητο μου 420 mb για σερφαρισμα.....

 

απο σημερα το προγραμμα αυτο ισχύει κανονικοτατα...!

ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΡΕΣΩ ΝΑ ΣΕΡΦΑΡΩ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΣΤΙΣ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΝΑ ΕΧΩ ΤΑ gint.b-oline.gr ΣΑΝ ΣΗΜΕΙΟ ΠΡΟΣΒΑΣΗΣ ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ....?

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω όποιον ξέρει, αν το usb modem της wind με τα 43 ευρώ είναι καλύτερο ποιοτικά από το usb modem που περιέχεται στο πακετάκι του προπληρωμένου internet με τα 35 ευρώ.

Ποιό από τα δύο θα μου συνιστούσατε να αγοράσω, δεδομένου ότι με ενδιαφέρει η ποιότητα.

Επί του παρόντος δεν γίνεται να πάρεις σωστή απάντηση γιατί δεν ξέρουμε καν με σιγουριά ποιά usb modem έχει το κάθε πακέτο!

 

Το Alcatel που ανέφερε ο mixtri παντως είναι ταχύτερο (ειδικά στο upload) από τα συγκεκριμένα Huawei, οπότε μακάρι να έχει δίκιο.

Motorola Razr i XT890 + Alcatel 2005D + Samsung GT-N5110
Link to comment
Share on other sites

Αναμένουμε από την WIND τις MicroSIM.

Για χρήση iPhone_4 και iPad(3G)

Link to comment
Share on other sites

Αναμένουμε από την WIND τις MicroSIM.

Για χρήση iPhone_4 και iPad(3G)

Ξέρεις πιθανές ημερομηνίες;

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Τελικά υπάρχει έστω και ένας που να έχει αγοράσει το πακέτο "Mobile Broadband με κάρτα" των 35€; :wacko:

 

Μου φαίνεται ότι αυτό δεν ήταν καν προσφορά-κράχτης λίγων τεμαχίων, αλλά Wind πρέπει να μοίρασε μερικά άδεια κουτάκια στα καταστήματα της για μόστρα, χωρίς να έχει ούτε ένα διαθέσιμο πραγματικό προϊόν για πώληση, πουθενά!

Motorola Razr i XT890 + Alcatel 2005D + Samsung GT-N5110
Link to comment
Share on other sites

γιατι θυμαστε τοτε την προσφορα μεταφορας δεδομενων απο το ενα κινητο στο αλλο και σου εδινε ενα στικακι δωρο; κανενα καταστημα δεν ειχε τα στικακια διαθεσιμα! :)

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Εχω το στικακι ZTE vodafone k 3565-z.

εχω windows 7, 64bit.

θα ηθελα να μαθω αν 1) ειναι ξεκλειδωτο το στικακι ωστε 2)να μπορω να χρησιμοποιησω &καρτα SIM της WIND και αν ναι, ποιο προγραμμα πρεπει να κατεβασω για να λειτουργησει η wind.ΔΕΝ ξερω επισης το το apn της wind,καθως επισης ποιο name/password πρεπει να χρησιμοποιησω.3)θα ηθελα να μαθω επισης ποιες ειναι οι ρυθμισεις για nokia pc suite ετσι ωστε να εχω mobile internet με την wind παντου!

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
σήμερα πάντως το κατάστημα στο the mall είχε στικάκια

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Γεια χαρα, θελω να με βοηθησετε στην εξης απορια μου.

 

Εχω δανειστει απο ενα φιλο μια καρτα wind f2g με την προσφορα του 1,5gb, την χρησιμοποιω με ενα usb modem και ξεπερασα την χρηση του 1,5gb (πολύ πιθανό και τις μοναδες που ειχε μεσα η καρτα) και πλεον δεν εχω ιντερνετ.

 

Τι πρεπει να κανω?

αγοραζω καρτα f2g 10 ευρω απο το περιπτερο, την περναω μεσω κινητου και ανανεωνεται ο χρονος και η προσφορα συναμα?

 

Οποιος γνωριζει ας με ενημερωσει.

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...