Jump to content

WIND Mobile Broadband / Web&Mail


chris_2005
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρα αφού είναι 2 μέρες ΚΑΙ η τρέχουσα, συμφέρει να το ενεργοποιείς όσο νωρίτερα γίνεται (δηλ πρωί και όχι βράδυ)

;)

 

Ετσι για την ιστορία, το πρόγραμμα σύνδεσης της Vodafone έχει ένα μετρητή που μετράει ανάποδα τις ώρες-λεπτά-δεύτερα που σου έχουν απομείνει.

(Το οποίο είναι πολύ πιο κατατοπιστικό)

Εχω 2 SIM (μία wind και μία voda) οπότε κάνω χρήση όποιου έχει καλύτερο σήμα κάθε φορά ανάλογα με το που βρίσκομαι

(Προς το παρόν νικάει η Wind)

 

Ακριβώς , αν το ενεργοποιήσης πρωί , έχεις 3 μέρες στην πράξη . Και το πρόγραμμα των 7 ημερών , κρατάει 8 αν το ενεργοποιήσης το πρωί.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ακριβώς , αν το ενεργοποιήσης πρωί , έχεις 3 μέρες στην πράξη . Και το πρόγραμμα των 7 ημερών , κρατάει 8 αν το ενεργοποιήσης το πρωί.

 

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου για την σαφέστατη απάντησή σου.

:)

 

Μόλις πριν λίγο κάλεσα την Εξυπ. πελατών της wind, όπου μου μασούσαν την απάντηση,

δίνοντάς μου να καταλάβω πως "ΔΕΝ ήξεραν να μου απαντήσουν ΣΑΦΩΣ"

:mad:

May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
ερωτηση: καποια προγραμματα mobile broadband internet με 3gb το πρωι και απεριοριστα το βραδυ για φοιτητες που υπήρχαν,έχουν καταργηθεί?
Link to comment
Share on other sites

οχι υπαρχουν κανονικα στα καταστηματα

Ρωτάω γιατι,άν δεν κάνω λάθος, δεν υπάρχουν πλέον στο site της wind...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

α μάλιστα,τελικά μόνο μέσω διοδος ειναι το προγραμμα? Δεν ειναι δηλαδη κάτι αντιστοιχο με το 5 gb φοιτητικο της κοσμοτε που ενεργοποιειται απλά με πασο?

Link to comment
Share on other sites

α μάλιστα,τελικά μόνο μέσω διοδος ειναι το προγραμμα? Δεν ειναι δηλαδη κάτι αντιστοιχο με το 5 gb φοιτητικο της κοσμοτε που ενεργοποιειται απλά με πασο?

 

Είναι "πραγματικό" φοιτητικό - επιδοτούμενο μέσο diodos.

Τα φοιτητικά mobile broadband θέλουν μόνο πάσο, ΧΩΡΙΣ diodos.

Είναι ενδεικτικό ότι στη δεύτερη περίπτωση θα συνεχίσεις να έχεις τη φοιτητική τιμή ακόμα και αν πάψεις να είσαι φοιτητής (όσο συνεχίζεις να κρατάς ενεργό το συμβόλαιο). Δεν τους πολυ-νοιάζει.

Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ερώτηση για την προσφορά του καλοκαιριού με τα διπλάσια ΜΒ.

Το συμβόλαιο μου λήγει στις 4 κάθε μήνα.

Ενεργοποιώ τα 100mb (άρα 200mb για χρήση ενός μήνα) με sms στις 9/7 και ξαναστέλνω sms για την απενεργοποίηση στις 3/8 για να μην με χρεώσει τα 5€ για Αύγουστο.

Άρα έπρεπε να χρεώσει αναλογικά τα 5€ για την χρήση του Ιουλίου από 9/7-3/8.

Βγαίνει ο λογαριασμός Ιουλίου και βλέπω χρέωση 8,16€ για χρήση 115mb. :blink: :blink: Προφανώς δεν ενεργοποίησαν καθόλου την προσφορά για μένα?

Τους έχω στείλει πάντως email για το θέμα και τους πήρα και τηλέφωνο και σχεδόν 1 βδομάδα λένε το κοιτάνε.. Απαράδεκτοι. :mad:

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση για την προσφορά του καλοκαιριού με τα διπλάσια ΜΒ.

Το συμβόλαιο μου λήγει στις 4 κάθε μήνα.

Ενεργοποιώ τα 100mb (άρα 200mb για χρήση ενός μήνα) με sms στις 9/7 και ξαναστέλνω sms για την απενεργοποίηση στις 3/8 για να μην με χρεώσει τα 5€ για Αύγουστο.

Άρα έπρεπε να χρεώσει αναλογικά τα 5€ για την χρήση του Ιουλίου από 9/7-3/8.

Βγαίνει ο λογαριασμός Ιουλίου και βλέπω χρέωση 8,16€ για χρήση 115mb. :blink: :blink: Προφανώς δεν ενεργοποίησαν καθόλου την προσφορά για μένα?

Τους έχω στείλει πάντως email για το θέμα και τους πήρα και τηλέφωνο και σχεδόν 1 βδομάδα λένε το κοιτάνε.. Απαράδεκτοι. :mad:

 

Εσύ από 9/7 έως 3/8 πόσα mb κατανάλωσες;

Είδες στον αναλυτικό ποιες ημερομηνίες σε χρέωσε για τα mb;

Μπες στο ebill καλύτερα να δεις διαρκεία και ημερομηνία.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως Μπήκες στο Internet από 1 Ιουλίου μέχρι 9 Ιουλίου ( 10 ημέρες λόγω του 4:00)

Και σε χρέωσε 10 ημέρες Internet per day;

8,16 + 23% = 10,03

Link to comment
Share on other sites

Έχω δωρεάν 300mb τον μήνα.Ο λογαριασμός έγραφε χρήση 300+mb εντός παγίου (άρα δεν μας νοιάζουν αυτά) και 115mb εκτός παγίου τα οποία μας νοιάζουν.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Έχω δωρεάν 300mb τον μήνα.Ο λογαριασμός έγραφε χρήση 300+mb εντός παγίου (άρα δεν μας νοιάζουν αυτά) και 115mb εκτός παγίου τα οποία μας νοιάζουν.

 

Μα πως έχει δωρεάν 300mb;

Αφού δεν είπες ενεργοποίησες το πακέτο 100mb (2πλασιος όγκος προσφορά) άρα είχες 200mb

 

Μπερδεμένα τα λες...

Link to comment
Share on other sites

Γιατί μπερδεύεσαι χωρίς λόγο?

Έχω 300mb δωρεάν κάθε μήνα λόγω νέου συνδρομητή.Αλλά αυτά είναι μέσα στο συμβόλαιο.Μην τα μπλέκεις με την προσφορά που την ενεργοποίησα πρώτη φορά για να πάρω τα 100χ2.

Οπότε κατανάλωσα 300+ που αφορά τα δωρεάν ΜΒ και μετά άλλα 115 περίπου που έπρεπε να μπούνε στην προσφορά κανονικά και προφανώς δεν μπήκανε.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Οπότε κατανάλωσα 300+ που αφορά τα δωρεάν ΜΒ και μετά άλλα 115 περίπου που έπρεπε να μπούνε στην προσφορά κανονικά και προφανώς δεν μπήκανε.

 

Δηλαδή σου έχουν κάνει μια προσφορά επειδή είσαι νέος συνδρομητής (?συνδυασμό με σταθερό να υποθέσω?) και έχεις 300mb το μήνα. Εσύ επιπλέον ενεργοποίησες το πακέτο 100mb με κόστος 5€ (έχεις διπλάσια για 2 μήνες//200mb)

Κατανάλωσες τα 300mb της προσφοράς και σε χρέωσε 115mb. Δηλαδή σύνολο κίνησης είχες 415mb;;;;

Αν μέχρι εδώ έχω καταλάβει τότε υπάρχουν 2 περιπτώσεις:

 

1) Δεν ενεργοποίησες σωστά τα 100mb και έχεις μόνο 300mb. Έστω πως ενεργοποίησες τα 100mb και δεν σου έβαλαν αυτοί από λάθος την προσφορά με τα διπλάσια θα έπρεπε να είχες χρεωθεί 15mb (300+100). Κάλεσες το 1231 να επιβεβαιώσεις πως ενεργοποιήθηκαν τα 100mb; Με μήνυμα(σου ήρθε απάντηση για επιτυχής ενεργοποίηση?), από κατάστημα ή τηλεφωνικά τα ενεργοποίησες;

 

2) Η προσφορά που είχες μπορεί να σταμάτησε αν πέρασε ένα συγκεκριμένο διάστημα (π.χ 12 μήνες) ή μπορεί να απενεργοποιήθηκε όταν ενεργοποίησες τα 100mb. Μπορεί οι όροι να γράφουν πως δεν συνδυάζεται με άλλο πακέτο web n' mail. Οπότε σε αυτή την περίπτωση ενεργοποίησες μόνο 100mb (πήρες 200mb λόγω προσφοράς) εσύ κατανάλωσες 315mb και σε χρέωσε επιπλέον τα 115mb. Οπότε το κόστος είναι 0,10€/MB πέρα από το ενσωματωμένο.

 

PS: Τα 300mb είναι η προσφορά που αν θυμάμαι καλά είχες αναφέρει παλαιότερα με κάποιο συνδυασμό σταθερής;;; Πρέπει να έχει περάσει χρόνος πάντως. Αν θυμάμαι καλά....

Link to comment
Share on other sites

το 1 GB με 15 ευρώ, με αποστολή 19595 "1GB" , είναι το πιο φτηνό της αγοράς καρτο-ιντερνετ ή όχι?

__________

 

Αν οι εκλογές άλλαζαν κάτι θα ήταν παράνομες

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή σου έχουν κάνει μια προσφορά επειδή είσαι νέος συνδρομητής (?συνδυασμό με σταθερό να υποθέσω?) και έχεις 300mb το μήνα. Εσύ επιπλέον ενεργοποίησες το πακέτο 100mb με κόστος 5€ (έχεις διπλάσια για 2 μήνες//200mb)

Κατανάλωσες τα 300mb της προσφοράς και σε χρέωσε 115mb. Δηλαδή σύνολο κίνησης είχες 415mb;;;;

Αν μέχρι εδώ έχω καταλάβει τότε υπάρχουν 2 περιπτώσεις:

 

1) Δεν ενεργοποίησες σωστά τα 100mb και έχεις μόνο 300mb. Έστω πως ενεργοποίησες τα 100mb και δεν σου έβαλαν αυτοί από λάθος την προσφορά με τα διπλάσια θα έπρεπε να είχες χρεωθεί 15mb (300+100). Κάλεσες το 1231 να επιβεβαιώσεις πως ενεργοποιήθηκαν τα 100mb; Με μήνυμα(σου ήρθε απάντηση για επιτυχής ενεργοποίηση?), από κατάστημα ή τηλεφωνικά τα ενεργοποίησες;

 

2) Η προσφορά που είχες μπορεί να σταμάτησε αν πέρασε ένα συγκεκριμένο διάστημα (π.χ 12 μήνες) ή μπορεί να απενεργοποιήθηκε όταν ενεργοποίησες τα 100mb. Μπορεί οι όροι να γράφουν πως δεν συνδυάζεται με άλλο πακέτο web n' mail. Οπότε σε αυτή την περίπτωση ενεργοποίησες μόνο 100mb (πήρες 200mb λόγω προσφοράς) εσύ κατανάλωσες 315mb και σε χρέωσε επιπλέον τα 115mb. Οπότε το κόστος είναι 0,10€/MB πέρα από το ενσωματωμένο.

 

PS: Τα 300mb είναι η προσφορά που αν θυμάμαι καλά είχες αναφέρει παλαιότερα με κάποιο συνδυασμό σταθερής;;; Πρέπει να έχει περάσει χρόνος πάντως. Αν θυμάμαι καλά....

1)Σωστός.Έχω sms που λέει ότι η προσφορά ενεργοποιήθηκε.

2)Ισχύει για ένα χρόνο τα 300mb και είναι λόγω συνδυασμού με σταθερό.

Στον λογαριασμό βλέπεις τι είναι εντός παγίου (δωρεάν) και τι εκτός (χρεώνεσαι).Το γράφει ξεκάθαρα ότι τα 300mb που κατανάλωσα είναι εντός (άρα χωρίς χρέωση) και ότι μόνο τα 115mb είναι εκτός.

 

Περιμένω από την προηγούμενη Δευτέρα απάντηση.Αύριο θα τους ξαναπάρω, αλλιώς καταγγελία στο ΙΝΚΑ για την αδιαφορία τους.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

το 1 GB με 15 ευρώ, με αποστολή 19595 "1GB" , είναι το πιο φτηνό της αγοράς καρτο-ιντερνετ ή όχι?

 

Είναι το πιό φτηνό της αγοράς αν το θέλεις για 1 μήνα . Η Vodafone δίνει τώρα 2GB με 20 ευρώ αλλά για 15 ημέρες.

Αν τα τρώς σε 15 ημέρες συμφέρει η Vodafone .

Αν τα τρώς ακόμα πιό γρήγορα το NS7 της WIND είναι το μοναδικό.

Link to comment
Share on other sites

θα είχες την καλοσύνη να μου πεις για την προσφορά που λες με το σταθερό????

300 mb στο κινητό ή σε stick???

 

 

αν έχεις και κάποιο link θα ήταν ακόμη καλύτερα!

 

 

 

1)Σωστός.Έχω sms που λέει ότι η προσφορά ενεργοποιήθηκε.

2)Ισχύει για ένα χρόνο τα 300mb και είναι λόγω συνδυασμού με σταθερό.

Στον λογαριασμό βλέπεις τι είναι εντός παγίου (δωρεάν) και τι εκτός (χρεώνεσαι).Το γράφει ξεκάθαρα ότι τα 300mb που κατανάλωσα είναι εντός (άρα χωρίς χρέωση) και ότι μόνο τα 115mb είναι εκτός.

 

Περιμένω από την προηγούμενη Δευτέρα απάντηση.Αύριο θα τους ξαναπάρω, αλλιώς καταγγελία στο ΙΝΚΑ για την αδιαφορία τους.

Link to comment
Share on other sites

Σου εστειλα PM.

 

Sent from Nook Color on Cm7 Nightly 129 @1.300Mhz

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Να αναφέρω το πρόβλημα για να βοηθήσω κι άλλους... Με την προσφορά διπλάσιος όγκος 2 μήνες το καλοκαίρι με web n' mail

Είχα ενεργοποιήσει τα 100mb και παρατήρησα στο λογαριασμό πως μετά τον ενσωματωμένο όγκο με χρέωσε.

Ουσιαστικά από 15/7 έως 14/8 είχα καταναλώσει 170mb και τα 70mb τα χρέωσε. Κάλεσα το cc ανέφερα το πρόβλημα, μου είπαν πως με πρώτη ματιά βλέπουν τη λανθασμένη χρέωση και θα πιστωθούν. Το αναφέρω για όσους ενεργοποίησαν την προσφορά να προσέξουν λίγο το λογαριασμό.

Το ανέφερε ξεκάθαρα στο ebill. Χρήση ενσωματωμένου όγκου περίπου 100mb χρήσης εκτός περίπου 70mb

 

Μπορεί να είμαι η μοναδική περίπτωση αλλά...

Οπότε καλό είναι όλοι να έχουμε ένα μετρητή στο κινητό μας. Λάθη γίνονται!

 

PS: Δεν είναι ίδια περίπτωση με @junglist γιατί εμένα τα 100mb μπήκαν κανονικά! Ο διπλάσιος όγκος δεν μπήκε...

Edited by DemetreKre
Link to comment
Share on other sites

@ admin,

Εγω ρωτησα τεχνικες πληροφοριες για το στικακι που δινει η wind...!

Εδω η συζητηση γινεται για ιντερνετ στο κινητο..., οποτε ακυρη/ατοπη η μεταφορα εδω.

(Msg Deleted)

Edited by spash
Link to comment
Share on other sites

Είναι εξοργιστικό αυτό το πράγμα ΠΑΝΤΑ τα λάθη να είναι εις βάρος του συνδρομητή. Μας περνούν για ιθαγενείς. Δεν το ανέχομαι αυτό το πράγμα. Ειλικρινά, είναι αίσχος.
Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

Να αναφέρω το πρόβλημα για να βοηθήσω κι άλλους... Με την προσφορά διπλάσιος όγκος 2 μήνες το καλοκαίρι με web n' mail

Είχα ενεργοποιήσει τα 100mb και παρατήρησα στο λογαριασμό πως μετά τον ενσωματωμένο όγκο με χρέωσε.

Ουσιαστικά από 15/7 έως 14/8 είχα καταναλώσει 170mb και τα 70mb τα χρέωσε. Κάλεσα το cc ανέφερα το πρόβλημα, μου είπαν πως με πρώτη ματιά βλέπουν τη λανθασμένη χρέωση και θα πιστωθούν. Το αναφέρω για όσους ενεργοποίησαν την προσφορά να προσέξουν λίγο το λογαριασμό.

Το ανέφερε ξεκάθαρα στο ebill. Χρήση ενσωματωμένου όγκου περίπου 100mb χρήσης εκτός περίπου 70mb

 

Μπορεί να είμαι η μοναδική περίπτωση αλλά...

Οπότε καλό είναι όλοι να έχουμε ένα μετρητή στο κινητό μας. Λάθη γίνονται!

 

PS: Δεν είναι ίδια περίπτωση με @junglist γιατί εμένα τα 100mb μπήκαν κανονικά! Ο διπλάσιος όγκος δεν μπήκε...

 

Μόλις ήρθε sms αναφέροντας πως πιστώθηκαν 6,40€

Μπορεί για κάποιον να φαίνεται μικρό ποσό αλλά το ebill πραγματικά βοηθά την κατάσταση!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Βλέπω στο ebill στην κατηγορία Υπηρεσίες Δεδομένων Εντός Παγίου εκτός από το γνωστό gind.b-online.gr και το σημείο σύνδεσης Facebook Zero το οποίο μου έχει 'φαει' περίπου 1800 Kb. Στο Facebook δεν έχω καν λογαριασμό και εννοείτε δεν μπαίνω καθόλου από το κινητό. Προσπάθησα να το απεγκαταστήσω από το κινητό αλλά δεν μπορώ (ideos x5) αλλά δεν γίνεται. Μήπως ξέρει κάποιος την λύση σε αυτό το πρόβλημα;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...