Jump to content

ETEN Glofiish X600


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν εχεις ελληνικη εκδοση Χ600, το Πλαισιο δηλωνει ρητα πως η εγγυηση χανεται αν προσπαθησεις να βαλεις αλλη γλωσσα - αλλωστε κι η ιδια η ΕΤΕΝ για αυτο κανει ταυτοποιηση της γλωσσας της ROM που φοραει το μηχανημα πριν σου επιτρεψει να κανεις την αναβαθμιση.

Με λιγα λογια, αν το "πειραξεις" με το κολπακι που λες (αν και οποτε βγει), ειναι στη διακριτικη ευχερεια του Πλαισιου να δεχτει να σου περασει ενδεχομενη βλαβη στην εγγυηση.

 

Δεν ξέρω εάν σου έχει τύχει ποτέ και το λες αυτό, αλλά εγώ ξέρω πολλές περιπτώσεις X500 (μεταξύ των οποίων και το δικό μου) όπου δεν είπε κουβέντα το Πλαίσιο. Στην τελική το γυρνάς πάλι στην αρχική ROM και τελειώνει το θέμα. Απλά το κολπάκι αυτό ίσως αργήσει παραπάνω να βγει.

 

Πάντως συμφωνώ ότι είναι πολύ καλύτερη επιλογή η Αγγλική ROM και από όσο ξέρω δίνει κι αυτή την επιλογή το Πλαίσιο...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεν ξέρω εάν σου έχει τύχει ποτέ και το λες αυτό, αλλά εγώ ξέρω πολλές περιπτώσεις X500 (μεταξύ των οποίων και το δικό μου) όπου δεν είπε κουβέντα το Πλαίσιο. Στην τελική το γυρνάς πάλι στην αρχική ROM και τελειώνει το θέμα. Απλά το κολπάκι αυτό ίσως αργήσει παραπάνω να βγει.

 

Πάντως συμφωνώ ότι είναι πολύ καλύτερη επιλογή η Αγγλική ROM και από όσο ξέρω δίνει κι αυτή την επιλογή το Πλαίσιο...

 

 

Αυτο που λεω ειναι η πολιτικη της ΕΤΕΝ και του Πλαισιου, απο τη στιγμη που πλεον δινεται η επιλογη για αγορα ελληνικης η αγγλικης εκδοσης Χ600. Γι'αυτο και δυσκολα θα δουμε ROM localized για κατεβασμα. Αρα, πραγματι, γυρνωντας στην αρχικη ROM το προβλημα θα λυνοταν, ελα ομως που πιθανοτατα να μη δουμε ελληνικη ROM στο διαδικτυο (οποτε, τελικα αυτο ειναι ανεφικτο), οποτε και το κολπακι να βγει θα ειναι δωρο αδωρον...

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που λεω ειναι η πολιτικη της ΕΤΕΝ και του Πλαισιου, απο τη στιγμη που πλεον δινεται η επιλογη για αγορα ελληνικης η αγγλικης εκδοσης Χ600. Γι'αυτο και δυσκολα θα δουμε ROM localized για κατεβασμα. Αρα, πραγματι, γυρνωντας στην αρχικη ROM το προβλημα θα λυνοταν, ελα ομως που πιθανοτατα να μη δουμε ελληνικη ROM στο διαδικτυο (οποτε, τελικα αυτο ειναι ανεφικτο), οποτε και το κολπακι να βγει θα ειναι δωρο αδωρον...

 

 

Φίλε v@gelis άκου τι σου λέμε και εγώ και ο Hab και μην επιμένεις χωρίς να έχεις πλήρη άποψη επί του θέματος;)

Φιλικά πάντα & χωρίς παρεξήγηση

Link to comment
Share on other sites

Φίλε v@gelis άκου τι σου λέμε και εγώ και ο Hab και μην επιμένεις χωρίς να έχεις πλήρη άποψη επί του θέματος;)

Φιλικά πάντα & χωρίς παρεξήγηση

 

Κοιταξε, εγω επισημανα την επισημη γραμμη του εισαγωγεα (στην προκειμενη του Πλαισιου) για να μη βρεθει προ εκπληξεως εστω και ενας μελλοντικος κατοχος του κινητου. Στην πραξη πολλες φορες ειναι διαφορετικα τα πραγματα, αλλα στα χαρτια ειναι οπως τα λεω. Οπως και να εχει, δεν αξιζει ουτως η αλλως τον κοπο να σκεφτομαστε το απευκταιο (service), οποτε ας ασχοληθουμε με το κινητακι.

Link to comment
Share on other sites

Κοιταξε, εγω επισημανα την επισημη γραμμη του εισαγωγεα (στην προκειμενη του Πλαισιου) για να μη βρεθει προ εκπληξεως εστω και ενας μελλοντικος κατοχος του κινητου. Στην πραξη πολλες φορες ειναι διαφορετικα τα πραγματα, αλλα στα χαρτια ειναι οπως τα λεω. Οπως και να εχει, δεν αξιζει ουτως η αλλως τον κοπο να σκεφτομαστε το απευκταιο (service), οποτε ας ασχοληθουμε με το κινητακι.

 

+1:bow:

Link to comment
Share on other sites

Η βαση στηριξης αναμενεται απο το expansys στις 2 Μαρτίου. Οποτε πιστεύω να τη φέρει και το ΠΛΑΙΣΙΟ μεχρι τότε. Δυστυχώς δεν βρίσκω καμία συμβατη ως τώρα!!!

Καλό χρυσό αυτό το μοντέλο αλλά πολύ στο φτύσιμο το έχει η ΕΤΕΝ γιατί??

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Η βαση στηριξης αναμενεται απο το expansys στις 2 Μαρτίου. Οποτε πιστεύω να τη φέρει και το ΠΛΑΙΣΙΟ μεχρι τότε. Δυστυχώς δεν βρίσκω καμία συμβατη ως τώρα!!!

Καλό χρυσό αυτό το μοντέλο αλλά πολύ στο φτύσιμο το έχει η ΕΤΕΝ γιατί??

 

http://cgi.ebay.com/Car-Mount-Holder-kit-for-Eten-X500-X600-X800-M500-M700_W0QQitemZ140204762741QQihZ004QQcategoryZ3728QQrdZ1QQssPageNameZWD2VQQcmdZViewItem?_trksid=p1638.m122

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά στη βάση αυτή καθεαυτή, θα μπορούσε κανείς να αγοράσει οποιαδήποτε που να μπορεί να ρυθμιστεί για το πλάτος του Χ600. Το πρόβλημα είναι τελικά στο φορτιστή.

Και ερωτώ:

Αν χρησιμοποιήσω mini-USB φορτιστή αυτοκινήτου άλλης μάρκας (π.χ. αυτόν της HTC που έχει το Πλαίσιο), υπάρχει περίπτωση να μη δουλεύει ή να πάθει κάτι η μπαταρία; Χλωμό μου φαίνεται.

Αν το έχει δοκιμάσει κανείς ας μας λύσει την απορία.

 

Merci.

Link to comment
Share on other sites

Η πλάκα είναι ότι το σετάκι βάση+φορτιστής του Χ800 θα έπαιζε μια χαρά και για το Χ600 (η διαφορά των 2 mm στο πλάτος είναι αμελητέα), αν η υποδοχή USB του Χ600 ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΚΑΤΑ 180 ΜΟΙΡΕΣ ROTATED ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΑΥΤΗ ΤΟΥ Χ800 !!!

Κ@#ΦΑΛΑ Ε-ΤΕΝ. ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΕΝ ΣΟΦΙΑ ΕΠΟΙΗΣΕΣ :mad:

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αν χρησιμοποιήσω mini-USB φορτιστή αυτοκινήτου άλλης μάρκας (π.χ. αυτόν της HTC που έχει το Πλαίσιο), υπάρχει περίπτωση να μη δουλεύει ή να πάθει κάτι η μπαταρία; Χλωμό μου φαίνεται.

Αν το έχει δοκιμάσει κανείς ας μας λύσει την απορία.

 

Δεν έχεις πρόβλημα με τον φορτιστή. Αυτός που λες δουλεύει μια χαρά όπως και ένας οποιοσδήποτε από Motorola που έχουν και αυτά miniUSB θύρα και τα βρίσκεις πάμφθηνα στην αγορά.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

εχω παρει το x600 και θελω να ρωτησω δυο πραγματακια(πριν ειχα p3300)

το σημα σας κανει σκαμπανεβασματα χωρις το κινητο να αλλαζει θεση?

το htc x-button 1.5 γιατι δε δουλευαει στο eten?

επισης το ptravel alarm διμιουργει κολληματα σε σχεση με το p3300

εχετε διαπιστωσει και αλλα προγραμματα που δε δουλευουν στο χ600?

το ραδιο δεν ακουγεται απο το μεγαφωνο?

πατωντας το πρασινο κουμπι την ωρα που επαιρνες τηλ. στο p3300 σε εβαζε σε ανοιχτη ακροαση εδω?

καμια μερια για download programs για το χ600?

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

εγώ που το πήρα το Σάββατο από το πλαίσιο είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος πιστεύω πως είναι ότι καλύτερο μπορείς να πάρεις σε αυτά τα λεφτά.Για να πάρεις ένα htc με Gps δεν σε φτάνουν 600 ευρώ,μπορεί να είναι καλύτερα, δεν είμαι σε θέση να το πω αυτό αλλά πιστεύω ότι είναι πολύ ακριβά ειδικά με Ελληνική rom.Τέλος πάντων το συστληνω ανεπιφύλακτα κανένα πρόβλημα με bluetooth και το gps πετάει :D
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
εγώ που το πήρα το Σάββατο από το πλαίσιο είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος πιστεύω πως είναι ότι καλύτερο μπορείς να πάρεις σε αυτά τα λεφτά.Για να πάρεις ένα htc με Gps δεν σε φτάνουν 600 ευρώ,μπορεί να είναι καλύτερα, δεν είμαι σε θέση να το πω αυτό αλλά πιστεύω ότι είναι πολύ ακριβά ειδικά με Ελληνική rom.Τέλος πάντων το συστληνω ανεπιφύλακτα κανένα πρόβλημα με bluetooth και το gps πετάει :D

 

Kaloriziko.

 

Oson twra afora tin agora apo to Plaisio exei to megalo avantage pws oti kai na pathei to pigaineis sto plaisio kai analambanoun aftoi tin diadikasia gia tin episkevi/antikatastasi me tin antiproswpia sto ekswteriko. Enw ean to agoraseis apo to expansys... prepei na ta analabeis proswpika esy afta. Oxi oti den bgazeis akri, bgazeis alla to thewrw megalyteri fasaria.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ναι το πλαισιο τοχει 450 ενω το expansys 399 αν το παρω απο expansys με την εγγυηση τι γινετε αν χαλασει που το παω ξερει κανεις?
myphone_2.png
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ναι το πλαισιο τοχει 450 ενω το expansys 399 αν το παρω απο expansys με την εγγυηση τι γινετε αν χαλασει που το παω ξερει κανεις?

 

To stelneis sti gernania. Enw to plaisio to analambanei afto, ase pou mporei kai na sou dwsei kai allo. ;)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Γεια σας και απο μένα.

Ηθελα να ρωτήσω αν το έχει παρει κανεις με νέα σύνδεση και πόσο του βγήκε;

 

Giati den rwtas tis etairies kinitis tilefwnias na sou poun? H timi allazei analoga me to paketo tis syndesis opws katalabaineis.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εχω ρωτήσει ΤΙΜ ,Vodafone και Γερμανο αλλα δεν το φέρνει κανένας εδω στην επαρχία.

Γι' αυτο λεω να παω Θεσσαλονίκη για να το παρω με TIM FLEXY 25.

Link to comment
Share on other sites

To stelneis sti gernania. Enw to plaisio to analambanei afto, ase pou mporei kai na sou dwsei kai allo. ;)

μαλιστα τοτε τι σοι εγγυηση ειναι αυτη του expansys αμα ειναι να τρεχω εγω να το στελνω γερμανια μηπως να πληρωσω κιολας την επισκευη:lol:

myphone_2.png
Link to comment
Share on other sites

Η νεα rom ειναι επισημη απο την eten? την εχει δοκιμασει κανεις?διορθωνει προβληματα?το εχω απο expansys εδω και 3 βδομαδες οποτε υποθετω εχω την προηγουμενη εκδοση rom και ρωταω αν αξιζει η αναβαθμιση?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μήπως μπορει κάποιος να μου προτεινει ένα καλό πρόγραμμα για διαχείρηση επαφών?Καί ένα βολικό πληκτρολόγιο ελληνικών?Δέ βρίσκω cr@@k για το τελευταίο Risco:(
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ETEN Glofiish X600

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...