Jump to content

ETEN Glofiish X600


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ψηνομαι αναμεσα στο χ600 και το lg κs20.

ενταξει το πρωτο εχει gps,το αλλο ειναι πιο μικρο.

445 το χ600,399 το αλλο.

To x600 ειναι tuch screen?

Δηλαδει πληκτρολογεις με τον ιδιο τροπο και στα δυο?

Ευχαριστω

 

Eν συντομια τα + και - των δυο:

 

LG KS20:

-Καλυτερη αυτονομια (στην πραξη)

-Μικροτερο, ελαφρυτερο

-3G, HSDPA

-Πολυ περισσοτερη διαθεσιμη μνημη (ROM, RAM)

-Kαλυτερο στο τηλεφωνικο κομματι

 

X600:

-GPS

-Καλυτερη ποιοτητα κατασκευης και αισθηση στο χερι

-Σαφως ταχυτερο (παλι αναφερομαι στην πραξη)

-καλυτερη οθονη (αποδοση χρωματων)

-mini USB (και οχι το proprietary της LG)

-Kαλυτερο support/scene (αναβαθμισεις κ.λ.π)

 

Αν θεωρεις το GPS σημαντικο, πηγαινε για το Χ600.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

XΩΡΙΣ ΝΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΠΗΡΕΑΣΩ ,ΑΚΟΥΣΑ ΟΤΙ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕ Η ΠΩΛΗΣΗ ΤΩΝ LG KS20 ΛΟΓΩ ΚΑΠΟΙΟΥ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΟΣ ΠΟΥ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΕ , ΨΑΧΤΕ ΤΟ ΛΙΓΟ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.Είμαι χρήστης του Acer n35 και επειδή εχω αγανακτήσει θέλω να πάρω άλλο. Με ενδιαφέρει πιο πολύ θέμα GPS και μετά όλα ταλλα. Θα δω τρελή διαφορα με το Χ600 απτο Acer n35?Θα σέρνεται το Χ600 με Destinator 7?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να πάρω ένα pda της eten που να έχει :

καλή οθόνη

καλή αυτονομία

μεγάλη μνήμη

3g προαιρετικά

καλή φωτογραφική μηχανή

να είναι και κινητό

gps & πρόγραμμα gps προαιρετικά το δεύτερο

ελληνικά windows

και σε καλή τιμή

ποιό να πάρω

Υπάρχει ένας πόλεμος που μαίνεται στο σύμπαν -

αλλά σε σκοτεινούς καιρούς αναδεικνύονται οι μεγάλοι ηγέτες...

Ogame

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Θέλω να πάρω ένα pda της eten που να έχει :

καλή οθόνη

καλή αυτονομία

μεγάλη μνήμη

3g προαιρετικά

καλή φωτογραφική μηχανή

να είναι και κινητό

gps & πρόγραμμα gps προαιρετικά το δεύτερο

ελληνικά windows

και σε καλή τιμή

ποιό να πάρω

 

Αυτό... X600.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.Είμαι χρήστης του Acer n35 και επειδή εχω αγανακτήσει θέλω να πάρω άλλο. Με ενδιαφέρει πιο πολύ θέμα GPS και μετά όλα ταλλα. Θα δω τρελή διαφορα με το Χ600 απτο Acer n35?Θα σέρνεται το Χ600 με Destinator 7?

 

Φιλε gasmas δεν εχω δουλεψει το n35 αλλα σε σχεση με το mio p350 που ειχα με destinator7 το gps του παει απλα σφαιρα χωρις κολληματα.Ο επαναυπολογισμος διαδρομης γινεται ταχυτατα πιο δυνατο ηχειο.Δορυφορους πιανει σχεδον αμεσως αφου ανοιξω το προγραμμα και πιανει ακομα και μεσα στο σπιτι πραγμα που δεν εκανε το mio.

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να πάρω ένα pda της eten που να έχει :

καλή οθόνη

καλή αυτονομία

μεγάλη μνήμη

3g προαιρετικά

καλή φωτογραφική μηχανή

να είναι και κινητό

gps & πρόγραμμα gps προαιρετικά το δεύτερο

ελληνικά windows

και σε καλή τιμή

ποιό να πάρω

 

φιλε Johny χωρις να θελω να σε προσβαλω και αν ειναι εγκυρη η ηλικια σου...το gps τι το θες???Θα το βαλεις στο ποδηλατο??? :)

Link to comment
Share on other sites

tha to parw ap'oti fenetai autes tis meres apo to plaisio,poio antivirus mou proteinete kai poio systhma plohghshs?exw katebasei apo to internet to destinator 7 mhpws tha ypaxei problhma epeidh den einai gnhsio?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
tha to parw ap'oti fenetai autes tis meres apo to plaisio,poio antivirus mou proteinete kai poio systhma plohghshs?exw katebasei apo to internet to destinator 7 mhpws tha ypaxei problhma epeidh den einai gnhsio?

 

Antivirus den xreiazesai. Kanenas den xrisimopoiei kai den exoun paratirithei tetoia problimata me ious (mexri twra toulaxiston). To mono pou tha katafereis einai na baryneis yperbolika ti leitourgia tis syskevis sou.

 

To Destinator 7 doulevei mia xara apo opou kai na to breis kai eidika se afti ti syskevi pou exei to kalytero GPS dekti.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εχω βάλει μία εκδοση του Destinator η οποία δε χρειαζόταν εγκατάσταση. Απλά έκανα copy paste στη μνημη της συσκευής. Πιστεύεται ότι αν εβαζα μία έκδοση που θέλει εγκατάσταση θα δούλευε πιο γρήγορα ή δεν εχει σημασία??

Επίσης επειδή είναι το πρώτο μου PDA μήπως θα μπορούσατε να μου πείτε ποιά προγράμματα είναι απαραίτητα να φορτώσω στο μηχανάκι. Έχω μια μεγάλη συλλογή από προγράμματα (σχεδόν ότι κυκλοφορεί) αλλά δε θα ήθελα να κάνω δοκιμές βαζοντας και βγάζοντας προγράμματα. Επίσης θα ήθελα και μια βοήθεια για τα ελληνικά των 160 χαρακτήρων. Πίστευα ότι με την ελληνική ΡΟΜ δε θα είχα τετοια προβλήματα αλλά μόλις γράφω το δεύτερο ή τρίτο γράμμα μου αλλάζει ο counter από το 160 στο 70.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εχω βάλει μία εκδοση του Destinator η οποία δε χρειαζόταν εγκατάσταση. Απλά έκανα copy paste στη μνημη της συσκευής. Πιστεύεται ότι αν εβαζα μία έκδοση που θέλει εγκατάσταση θα δούλευε πιο γρήγορα ή δεν εχει σημασία??

Επίσης επειδή είναι το πρώτο μου PDA μήπως θα μπορούσατε να μου πείτε ποιά προγράμματα είναι απαραίτητα να φορτώσω στο μηχανάκι. Έχω μια μεγάλη συλλογή από προγράμματα (σχεδόν ότι κυκλοφορεί) αλλά δε θα ήθελα να κάνω δοκιμές βαζοντας και βγάζοντας προγράμματα. Επίσης θα ήθελα και μια βοήθεια για τα ελληνικά των 160 χαρακτήρων. Πίστευα ότι με την ελληνική ΡΟΜ δε θα είχα τετοια προβλήματα αλλά μόλις γράφω το δεύτερο ή τρίτο γράμμα μου αλλάζει ο counter από το 160 στο 70.

 

Me to Destinator den exeis problima, kratise afti pou exeis, den epireazetai i taxytita apo afto.

 

Oson afora ta programmata... afto einai entelws ypokeimeniko, de tha tis glytwseis tis dokimes outws i allws. Psakse trigyrw kai analoga me tis apaitiseis sou bale oti esy xreiazesai.

 

Afou exeis elliniki ROM prepei na grafeis kanonika ellinika. Pigaine stis rythmiseis twn minimatwn kai tsekare to Unicode. Yparxei an thes kai se iPhone skin to Pocket CM Keyboard.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

να μωρέ για όταν μεγαλώσω και πάρω αμάξι να ξέρω που πατάω και που βρίσκομαι

Υπάρχει ένας πόλεμος που μαίνεται στο σύμπαν -

αλλά σε σκοτεινούς καιρούς αναδεικνύονται οι μεγάλοι ηγέτες...

Ogame

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Φίλοι μου μια ερώτηση.

Αν μπεί destinator cr....... θα δουλεύει σωστά,

η να το πάρω με original?

Ευχαριστώ

 

Ola doulevoun... kai o kathenas krinei an aksizei na to plirwsei i oxi. Kata tin tapeini mou gnwmi... einai apo ta liga programmata pou aksizei na to exeis agorasmeno.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, μόλις τελείωσα την αναβάθμιση σε 263, και ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ οτι η πρώτη δοκιμή ήταν το bluetooth ακουστικό. Λοιπόν, σύμφωνα με τους συνομιλητές μου, καμμία σχέση πριν και μετά. Με ακούνε πλέον καμπάνα :)

 

Ήθελα να ενημερώσω ASAP, γιατί έχω καταλάβει ότι αυτό είναι (ή μάλλον ήταν) το κυριότερο πρόβλημα των περισσοτέρων μας εδώ.

 

Άλλα ευρήματα εν καιρώ...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, μόλις τελείωσα την αναβάθμιση σε 263, και ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ οτι η πρώτη δοκιμή ήταν το bluetooth ακουστικό. Λοιπόν, σύμφωνα με τους συνομιλητές μου, καμμία σχέση πριν και μετά. Με ακούνε πλέον καμπάνα :)

 

Ήθελα να ενημερώσω ASAP, γιατί έχω καταλάβει ότι αυτό είναι (ή μάλλον ήταν) το κυριότερο πρόβλημα των περισσοτέρων μας εδώ.

 

Άλλα ευρήματα εν καιρώ...

 

Φιλε pastelo την ελληνικη 263 λες ή αγγλικη???(Ασχετο:δεν μπορω να κανω register στο site της eten οταν συμπληρωνω τα στοιχεια μου,εχει αλλος τετοιο προβλημα???)

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ που το πήρα απο το ΠΛΑΙΣΙΟ οταν βαζω το Σ/Ν μου λεει οτι ειναι λαθος!!!

 

Εμενα με το που συμπληρωνω ολα τα στοιχεια και παταω next μου βγαζει ενα καρτελακι με κινεζικα....(Το να σου βγαζει λαθος serial ειναι περιεργο εως υποπτο μιας και βρισκεται στο κατω μερος του κουτιου και μπορει να το χρησιμοποιησει ο οποιοσδηποτε...)

Link to comment
Share on other sites

παιδιά το Πλαίσιο το δίνει με επιδότηση μέσω σύνδεσης?

 

Λυπαμαι αλλα οχι γιατι και γω ετσι ηθελα να το παρω...Επιδοτηση συσκευης μονο απο τον παροχο σου επιλεγωντας καποια απο τις διαθεσιμες συσκευες.Μπορει ομως να το δινουν με καινουργια συνδεση,αν ενδιαφερεσε κανε ενα τηλ. στο πλαισιο...

Link to comment
Share on other sites

μια σύγκριση x600 vs x500

έχουν την ίδια μπαταρία? (μπορώ να αλλάξω μεταξύ τους δηλ?)

έχει το 600 κάτι περισσότερο σαν feature απο το 500?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!

 

Είμαι νέος χρήστης στο forum και ενδιαφέρομαι να αγοράσω το Χ600 απο το Πλαίσιο!

 

Διάβασα κάποια περίεργα σχετικά με τα serial numbers και κάτι τέτοια...

 

Επίσης τα προβλήματα που ακούστηκαν με τα bluetooth και η επίλυση που γίνεται με την καινούργια ROM ισχύει και για ελληνικές εκδόσεις που έχει το Πλαίσιο???

 

Αυτά προς το παρόν!

 

Σας ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Η ελληνική ROM με την οποία το πουλάει το ΠΛΑΙΣΙΟ δεν πρέπει να εχει πρόβλημα. Το δουλεύω μία εβδομάδα με ΒΤ και δεν έχω κανένα πρόβλημα. Όσον αφορά το θέμα με τo Serial Number έστειλα mail στην ΕΤΕΝ και περιμένω απάντηση!
Link to comment
Share on other sites

Τα ελληνικά windows 6 που λέει το Πλαίσιο είναι μέσω κομπίνας με προγραμματάκι ή είναι μέσω της ROM απο την εταιρεία???

 

Ποιός το εισάγει στην Ελλάδα αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 3 ημέρες συμβίωσης, αποφάσισα ότι το λατρεύω....

Αριστη ποιότητα κατασκευής, πολύ όμορφο, παίζει το DEST 7 νεράκι,έχει ΑΡΙΣΤΟ μικρόφωνο και ακουστικό,πολύ καλό σήμα, 10 φορές πιο ισχυρό wifi από το ΚΑΙSER και φυσικά το κορυφαίο GPS. Στο - θέλει ένα reset κάθε μέρα να στρώσει η μνήμη.

 

Και για να βάλω φωτιά, αφού το ΚΑΙSER είναι θεικό, γιατί το πουλήσαμε οι 9 στους 10?

 

φίλε απο πού το πήρες ?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ETEN Glofiish X600

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...