Jump to content

ETEN Glofiish X600


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ΦΥΣΙΚΑ ΓΙΑΤΙ ΜΟΛΙΣ ΒΓΕΙ Η ΝΕΑ ΡΟΜ,ΠΟΥ ΑΝΑΜΕΝΕΤΑΙ ΑΠΟ ΜΕΡΑ ΣΕ ΜΕΡΑ,ΘΑ ΤΗΝ ΠΕΡΑΣΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΙΔΙΟΙ ΣΤΟ Χ600 ΚΑΙ ΘΑ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΤΕΙ. ΡΟΜ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΚΟ ΚΑΤΑ ΚΑΠΟΙΟΝ ΤΡΟΠΟ ΤΟΥ PDA ΜΑΣ
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ευχαριστώ για την απάντηση. Νόμιζα είναι σαν τα κινητά που αν κάνεις αναβάθμιση χανεις σε καποιες περιπτώσεις την εγγύηση. Και πρέπει να το πας στην αντιπροσωπεία και δε θα ηθελα σε καμια περιπτωση να το πάω στο ΠΛΑΙΣΙΟ!!!

Τωρα αυτό που με ψιλοαπασχολεί ειναι αν πρέπει να αλλάξω τη μνήμη και να πάρω μια 4 GB μιας και δεν την εχω ανοίξει ακόμα. Ισως βεβαια και τα δύο να είναι αρκετά!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω το χ600 εδω και 2 εβδομαδες.... Αυτο που μπορω να πω πως με εχει ξενερωσει ειναι οτι λεει οτι εχει 128mb rom και 64mb ram αλλα στην ουσια εχει 54mb rom και 47mb ram..... Επισης να τονισω οτι στο ανοιγμα η συσκευη χωρις να εχω φωρτωσει κανενα προγραμμα τρωει 19mb ram... Αυτη τη στιγμη με οσα εχω βαλει στο ανοιγμα τρωει 23mb, δηλαδη μονο 24mb ram ελευθερα για τα υπολοιπα προγραμματα!!! Μια απορια ετσι ειναι κ σε σας που εχετε αυτη τη συσκευη ή ειναι προβλημα στη δικια μου?
Link to comment
Share on other sites

Ετσι ειναι σε ολες.

Προτεινω ανεπιφυλακτα, μετα απο hard reset να μη φορτωσετε τιποτα (πατωντας το κουμπι της καμερας οταν αρχισει η αντιστροφη μετρηση κατα την εκκινηση της συσκευης) απο τα utilities της ETEN και να φορτωσετε επιλεκτικα (απο το restore programs) μονο αυτα που πραγματικα χρειαζεστε...

Link to comment
Share on other sites

Και κατι ακομα, αν τελικα οντως κανω hard reset και δε φωρτωσω τιποτα.... μετα θα μπορεσω χωρις hard reset να βαλω καποιο default προγραμμα ή θα πρεπει να ξανακανω hard reset?
Link to comment
Share on other sites

Θα εχεις περι τα 48 ΜΒ Storage και 30 ΜΒ RAM.

Φυσικα μπορεις να εγκαταστησεις ο,τι θελεις μετα απο το Application Recovery στα Programs --> Utilities.

Link to comment
Share on other sites

Ωραιος φιλε... θα το δοκιμασω να δω τι παιζει... Ασχετο εχει δοκιμασει κανεις το προγραμμα pocket mechanic? Θελω ενα καλο προγραμμα για να καθαριζει τη registry και το μονο που εχω βρει ειναι αυτο.... Και κατι ακομα τι antivirus χρισιμοποιειτε για το pda, οχι το pc...
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ωραιος φιλε... θα το δοκιμασω να δω τι παιζει... Ασχετο εχει δοκιμασει κανεις το προγραμμα pocket mechanic? Θελω ενα καλο προγραμμα για να καθαριζει τη registry και το μονο που εχω βρει ειναι αυτο.... Και κατι ακομα τι antivirus χρισιμοποιειτε για το pda, οχι το pc...

 

Αντί του pocket mechanic θα σου συνιστούσα το SKTools. Για antivirus δεν χρειάζεται να βάλεις κάτι. Το μόνο που θα καταφέρεις είναι να βαρύνεις αισθητά τη λειτουργία του PPC σου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

re paidia kserei kaneis tis rithmiseis tis voda gia mms sto x600???Episis otan den pianei asyrmato diktio kai anoikseis kata lathos ton explorer sindeete me to gprs!Ebgala tin sindesi pou elege internet.vodafone.gr alla akoma to kanei.Yparxei kapoia lisi...sorry eimai kainourgios sta ppc...
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
re paidia kserei kaneis tis rithmiseis tis voda gia mms sto x600???Episis otan den pianei asyrmato diktio kai anoikseis kata lathos ton explorer sindeete me to gprs!Ebgala tin sindesi pou elege internet.vodafone.gr alla akoma to kanei.Yparxei kapoia lisi...sorry eimai kainourgios sta ppc...

 

Gia tis rythmiseis voda gia mms/gprs: http://www.htc.com.gr/9090_vodafone.html

 

Gia na apenergopoieis/energopoieis to GPRS opote esy theleis: http://www.ngi.gr/forum/viewtopic.php?t=2944

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΚΥΚΛΟΦΟΡΗΣΕ ΕΠΙΣΗΜΑ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ Η 263 ΣΕ WWW ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ .ΜΠΟΡΕΙΤΑΙ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΤΕΒΑΣΕΤΕ ΑΠΟ ΤΟ ΠΑΡΑΚΑΤΩ LINK

 

http://www.unicom.pl/index.php?page=11&showfiles=572

Link to comment
Share on other sites

Την εχω φλασαρει εδω και μερικες ωρες και συντομα θα ποσταρω τις πρωτες εντυπωσεις (με ενδιαφερουν κυριως το θεμα με το ασυρματο ακουστικο και η αυτονομια σε κατασταση αναμονης).

Η ημερομηνια της ROM ειναι 26/12/07.

Link to comment
Share on other sites

EΓΩ ΠΟΥ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩ ΤΗΝ 263 ELL ΛΟΓΩ ΑΓΟΡΑΣ ΑΠΟ ΠΛΑΙΣΙΟ ΤΗΝ ΕΙΧΕ ΦΟΡΕΜΕΝΗ , ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ. ΔΙΑΦΟΡΑ ΣΤΟ GSM ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΣΗΜΑ ΚΑΙ ΠΙΟ ΣΤΑΘΕΡΟ , ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ME TO BLUETOOTH HANDSFREE ,ΣΤΑΘΕΡΟΤΕΡΟ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΑΛΛΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ . ΕΙΧΑ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟ ΑΠΟ EXPANSYS ΟΠΟΤΕ ΕΙΔΑ ΤΙΣ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΩ. ΘΑ ΕΠΑΝΕΛΘΩ ΦΥΣΙΚΑ ΜΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας είμαι και εγώ άλλος ένας νέος κάτοχος χ600. Έχω παρατηρήσει όταν έχω συνδεδεμένα τα ακουστικά και δεχτώ κλίση δεν ακούγεται ο ήχος κλίσης στα ακουστικά αλλά όταν το ράδιο είναι ανοιχτό ακούγεται επίσης ενώ πατώ το κουμπί πάνω στα ακουστικά για να απαντήσω δεν γίνετε τίποτα. Κάνω κάτι λάθος ευχάριστο
Link to comment
Share on other sites

ΟΙ ΑΛΛΑΓΕΣ ΟΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΓΡΑΜΜΕΝΕΣ ΣΤΟ

 

http://www.etenblog.com/2008/01/30/new-x600-rom-0263/

 

 

* Better mp3 playback via external speaker with max volume

* Battery metter is more acurate

* Added SDHC support

* Dialer doesn’t hang system

* If you soft-reset your device with usb cable connected you have communication

* Better camera support

* Corrected “no sound from mp3 after using FM radio” issue

* You can now stop mp3 playback when phone call comes

* GSM icon connects/disconnects without delay

* Eten backup during phonecall works better

* BT pairing takes more time to avoid pairing errors

* Added support for headset/speaker switching

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως που επισης το αγορασα απο πλαισιο με 263 ell δεν μου δουλευει το ακουστικο μοτορολα h700(κανει pairing αλλα οταν πας να το χρησιμοποιησεις ακουγεται ενα βουητο και τπτ αλλο).Tι ακουστικο χρησιμοποιεις?Να το στειλω πισω η να περιμενω αλλη rom?
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παίδες!!!Δεν έχω ξαναπάρει PDA και το χ600 μου αρέσει αρκετά,για τα λεφτά του φαίνεται να είναι καλό,η ΕΤΕΝ όμως σαν εταιρεία τι λέει?γιατί δεν είναι και πολύ γνωστή,(σε εμένα τουλάχιστον)

είναι αξιόπιστη εταιρεία?Στα χρήματα αυτά τι άλλο μου προτείνεται?Με gps εννοείται,ευχαριστώ προκαταβολικά

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Γειά σας παίδες!!!Δεν έχω ξαναπάρει PDA και το χ600 μου αρέσει αρκετά,για τα λεφτά του φαίνεται να είναι καλό,η ΕΤΕΝ όμως σαν εταιρεία τι λέει?γιατί δεν είναι και πολύ γνωστή,(σε εμένα τουλάχιστον)

είναι αξιόπιστη εταιρεία?Στα χρήματα αυτά τι άλλο μου προτείνεται?Με gps εννοείται,ευχαριστώ προκαταβολικά

 

H ETEN einai poly gnwsti sto xwro kai i sygkekrimeni syskevi isws einai kai i kalyteri pou exei bgalei mexri simera. Mia xara einai loipon kai ta sxolia genikotera gia to X600 einai poly thetika.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν θα το φέρει ο γερμανός?

 

Για το γερμανο μαλλον χλωμο το κοβω μιας και η vodafone και η cosmote δεν εχουν eten.Στο πλαισιο το εχει 450 και ειναι αρκετα καλη τιμη για αυτα που προσφερει χωρις να θελω να κανω τον ειδικο.Παντως το βρηκα στο vnp.gr το δινει στο vodafone 200 με 350ευρω.Εγω ειμαι ευχαριστημενος απο αυτο εως τωρα οντας λειτουργικο χωρις προβληματα(μεχρι στιγμης) με σχετικα καλη αυτονομια.Το μονο που μπορω να πω πως καπως με προβληματιζει ειναι οτι δεν εχει ιδιαιτερα καλο σημα(vodafone εχω) σε σχεση με τα αλλα κινητα που ειχα,στα ιδια σημεια παντα.Επισης δινω και ενα mio p350 οποιος ενδιαφερεται(ασχετο)....

Link to comment
Share on other sites

Ψηνομαι αναμεσα στο χ600 και το lg κs20.

ενταξει το πρωτο εχει gps,το αλλο ειναι πιο μικρο.

445 το χ600,399 το αλλο.

To x600 ειναι tuch screen?

Δηλαδει πληκτρολογεις με τον ιδιο τροπο και στα δυο?

Ευχαριστω

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ETEN Glofiish X600

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...