Jump to content

ETEN Glofiish X600


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κοιτα, αν σε ικανοποιησε η καμερα του Χ800, τοτε θα εισαι οκ και με το αποτελεσμα αυτης του Χ600 (ειναι απλα οι ιδιες).

Προσωπικα ειδικα σε macro mode δεν ειδα κατι ιδιαιτερο (και δη για καμερα κινητου). Η διαφορα με ψηφιακη φωτογραφικη ειναι πραγματικα μεγαλη...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ειναι ακριβως ενα Χ500, σε πιο κομψο πακετο (επιτελους το πανω με το κατω μερος του κινητου διαφοροποιουνται), με πραγματικα καλη ποιοτητα κατασκευης για τα δεδομενα των ppc (λαστιχο και πολυ καλη αισθηση στο χερι) και καλυτερο ηχειο (απο τα καλυτερα που εχω δει σε ppc ανεξαρτητως κατασκευαστη). Για gps δεκτη κ.λ.π λεπτομερειες παραπεμπω σε παρουσιασεις του Χ500.

Το κινητο εχει δυο μεγαλα μειον:

1) Πρακτικα δε μπορεις να χρησιμοποιησεις ασυρματο ακουστικο (ο ηχος στο συνομιλητη ειναι απαραδεκτος) -κι αυτο ισχυει για ολα τα ακουστικα.

2) Εχει σοβαρα memory leaks (που δε φαινονται εκ πρωτης οψεως) και στο τελος της ημερας το ppc σερνεται ασχημα απαιτωντας επιτακτικα επανεκκινηση.

Μετα απο 1-2 αναβαθμισεις το κινητο θα ειναι πιθανως κορυφη...

 

Ευχαριστώ v@gelis και τους λοιπούς. Λοιπόν alea jacta est (= ο κύβος ερίφθη) και το Χ600 αναμένεται να φτάσει στα χέρια μου. Ήγγικεν η ώρα για το μεγάλο (?) άλμα από WM2003SE σε WM6. Aπό εδώ λοιπόν θα τα λέμε (και θα συμπάσχουμε...) :D

 

ΥΓ: Όταν λές " ...ασύρματο ακουστικό ..." εννοείς bluetooth ??

Link to comment
Share on other sites

Η RAM που έχει ομως δεν ειναι πολύ μικρή? Ιδιως αμα τρέχει wm6? Πάντως βλέπω να αφήνω το ΜΙΟ κατά μέρος. Θα το ψαξω λίγο και θα επανέλθω για διευκρινίσεις.
Link to comment
Share on other sites

Απλα ο ηχος που φθανει στο συνομιλητη ειναι αρκετα παραμορφωμενος, σε σημειο καποιες φορες να μη μπορει να γινει διαλογος.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια βρηκα το x600 απο το vnp 460Ε... τι λετε ειναι καλη επιλογη για να το παρω? Επισης με φοβιζει το οτι εχει μονο 1 χρονο εγγυησει... διαθετω μεχρι 550Ε μηπως μου προτινεται κατι αλλο?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια βρηκα το x600 απο το vnp 460Ε... τι λετε ειναι καλη επιλογη για να το παρω? Επισης με φοβιζει το οτι εχει μονο 1 χρονο εγγυησει... διαθετω μεχρι 550Ε μηπως μου προτινεται κατι αλλο?

 

HTC Cruise

Link to comment
Share on other sites

Παιδια βρηκα το x600 απο το vnp 460Ε... τι λετε ειναι καλη επιλογη για να το παρω? Επισης με φοβιζει το οτι εχει μονο 1 χρονο εγγυησει... διαθετω μεχρι 550Ε μηπως μου προτινεται κατι αλλο?

http://www.expansys.com.gr/p.aspx?i=160263 (και σου περισσεύουν και 5 λεπτά :p)

He who controls the past,commands the future.He who commands the future,conquers the past.
Link to comment
Share on other sites

Οχι, καμια σχεση. Ειναι πολυ πιο διακριτικο (προσωπικα το θεωρω το πιο ομορφο και ποιοτικο ΕΤΕΝ που εχει κυκλοφορησει).

Απορω πως δεν ασχολειται ο κοσμος με αυτη την τοσο καλη συσκευη (σε ενα βαθμο αυτο φυσικα οφειλεται στο οτι δεν εχει κυκλοφορησει ακομα στη χωρα μας με ελληνικα μενου - κατι που με βρισκει αδιαφορο). Το τριτο Χ600 που πιανω στα χερια μου και πραγματικα το θεωρω για τα χρηματα του πραγματικα καλη αγορα (Μιο 501 κ.λ.π ανταγωνιστες σε αυτη την κατηγορια τιμης απλα ειναι 2 κλασεις κατω).

Μια ROM χρειαζεται μοναχα για να φτιαξουν την πατατα με τον ηχο απο ασυρματο ακουστικο και θα ειναι κορυφη!

Link to comment
Share on other sites

Xμμ, δεν εχω χρονο για να παιξω με τα ril.dll, αλλα μιας και η ΕΤΕΝ βλεπω να καθυστερει την πρωτη αναβαθμιση, πρεπει να αναλαβουμε δραση...:)
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ήρθε στο Πλαίσιο στη Θεσσαλονίκη αλλά όταν πέρασα από εκεί ακόμα δεν το είχαν βγάλει προς επίδειξη στον πάγκο.Θέλω να μου πει κάποιος που το έχει ή κάποιος που γνωρίζει , αν βάλω το destinator 7 θα έχω προβλήματα ? Αν είναι και έχει προβλήματα να μην το αγοράσω.Γιατί ο πωλητής στο Πλαίσιο μου ειπε οτι δεν το σηκώνει σίγουρα...

Πάντως είναι λιτό και ωραίο.

everyone can see things.

few can see into things...

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ήρθε στο Πλαίσιο στη Θεσσαλονίκη αλλά όταν πέρασα από εκεί ακόμα δεν το είχαν βγάλει προς επίδειξη στον πάγκο.Θέλω να μου πει κάποιος που το έχει ή κάποιος που γνωρίζει , αν βάλω το destinator 7 θα έχω προβλήματα ? Αν είναι και έχει προβλήματα να μην το αγοράσω.Γιατί ο πωλητής στο Πλαίσιο μου ειπε οτι δεν το σηκώνει σίγουρα...

Πάντως είναι λιτό και ωραίο.

 

Θα το σηκωνει,απλως ισως λογω μικρης μνημης 64ram να χρειαζεται reset

Κωνσταντινος..

-nokia 8800 special edition-XDA Flame-htc shift-nokia 8910i-htc touch HD-Blackberry Bold-Htc touch Pro 2-Qtek 9000-Nokia N900-BB Bold 9700-Htc Desire-Htc Desire HD-iphone 4 32gb...4s 64GB..Samsung Note 3-4-9-10+..iPhone 7 Plus..iPhone X 256..iPhone XS Max 512..iPhone 11 Pro Max 512

Link to comment
Share on other sites

Παιδια βρηκα το x600 απο το vnp 460Ε... τι λετε ειναι καλη επιλογη για να το παρω? Επισης με φοβιζει το οτι εχει μονο 1 χρονο εγγυησει... διαθετω μεχρι 550Ε μηπως μου προτινεται κατι αλλο?

 

HTC TYTN II με τεραστια διαφορα το καλυτερο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Κωνσταντινος..

-nokia 8800 special edition-XDA Flame-htc shift-nokia 8910i-htc touch HD-Blackberry Bold-Htc touch Pro 2-Qtek 9000-Nokia N900-BB Bold 9700-Htc Desire-Htc Desire HD-iphone 4 32gb...4s 64GB..Samsung Note 3-4-9-10+..iPhone 7 Plus..iPhone X 256..iPhone XS Max 512..iPhone 11 Pro Max 512

Link to comment
Share on other sites

HTC TYTN II με τεραστια διαφορα το καλυτερο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Συμφωνώ :rolleyes:.. αλλά όμως δεν έχει 550 ευρώ που διαθέτη ο remus ;).

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ :rolleyes:.. αλλά όμως δεν έχει 550 ευρώ που διαθέτη ο remus ;).

 

Μπορει να το βρει μεταχειρισμενο,σε αριστη κατασταση!!!Τοσοι και τοσοι πουλανε.

Κωνσταντινος..

-nokia 8800 special edition-XDA Flame-htc shift-nokia 8910i-htc touch HD-Blackberry Bold-Htc touch Pro 2-Qtek 9000-Nokia N900-BB Bold 9700-Htc Desire-Htc Desire HD-iphone 4 32gb...4s 64GB..Samsung Note 3-4-9-10+..iPhone 7 Plus..iPhone X 256..iPhone XS Max 512..iPhone 11 Pro Max 512

Link to comment
Share on other sites

Το εφερε και το πλαισιο και σε καλη τιμουλαhttp://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=21&category=69977961&product=1056336
Όταν ενας άνθρωπος ειναι περιτυλιγμένος γύρω απο τον εαυτό του,δημιουργεί πολυ μικρό δέμα.
Link to comment
Share on other sites

ωραία βλέπω να το παιρνω την επόμενη εβδομάδα. Με προβλημάτισε λίγο ο φίλος με το destinator οποτε θα περιμενω λίγο να μας πει κάποιος που το χρησιμοποιεί αν του παρουσιαζει κανένα προβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Θα το σηκωνει,απλως ισως λογω μικρης μνημης 64ram να χρειαζεται reset

 

Δλδ. πόσα ppc τις αγοράς έχουν πάνω από 64mb, το kaiser και το cruise? Πρέπει τελικά αυτό το destinator 7 να απεθύνεται μόνο σε αυτούς, όλοι οι άλλοι θα κάνουν reset συνέχεια :ninja:

 

Έλεος ρε παιδιά, μια χαρά δουλεύει το 7 σε ppc με 64mb, όπως κι όλα τα προγράμματα που έχουν κυκλοφορήσει μέχρι τώρα και θα κυκλοφορούν για αρκετό καιρό ακόμα...

 

@ hamil & v@gelis: το m600 είχε προβλήματα με τον ήχο, και με bluetooth ακουστικό, αλλά, ακόμα πιο σοβαρό, και χρησιμοποιώντας το κανονικά (μικροφώνιζε στον συνομιλητή γιατί ήταν δυνατό το μικρόφωνο). Το ril.dll και τα registry hacks που είχαν βγει είχαν να κάνουν μόνο με την κανονική λειτουργία κι όχι με το bluetooth, οπότε πιστεύω πως δε θα βοηθήσει και πολύ με το x600.

 

Πάντως με λίγη υπομονή, είμαι της άποψης ότι τα προβληματάκια θα διορθωθούν. Το μόνο που με βάζει σε σκέψεις είναι το ότι το eten-users δεν έχει ακόμα section για το x600 και ίσως τα update να αργούνε λιγάκι...

 

Τέλος, σχετικά με την τιμή του Πλαισίου, πιστεύω είναι πάρα πολύ καλή κι ούτε καν κοντά στις τιμές του Kaiser ή του Cruise. Για 350-250€ λιγότερα είναι καλύτερη επιλογή για μια συσκευή που το μόνο που έχει να ζηλέψει είναι τα 64mb RAM (και το πληκτρολόγιο από το Kaiser) αλλά προσφέρει σαφώς ανώτερο GPS...

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 3 ημέρες συμβίωσης, αποφάσισα ότι το λατρεύω....

Αριστη ποιότητα κατασκευής, πολύ όμορφο, παίζει το DEST 7 νεράκι,έχει ΑΡΙΣΤΟ μικρόφωνο και ακουστικό,πολύ καλό σήμα, 10 φορές πιο ισχυρό wifi από το ΚΑΙSER και φυσικά το κορυφαίο GPS. Στο - θέλει ένα reset κάθε μέρα να στρώσει η μνήμη.

 

Και για να βάλω φωτιά, αφού το ΚΑΙSER είναι θεικό, γιατί το πουλήσαμε οι 9 στους 10?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ETEN Glofiish X600

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...