Jump to content

ETEN Glofiish X600


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστώ πολύ Δημήτρη. Θα το ψάξω αύριο κι' όλας. Όσο για το νόμο κάτι έχω ακούσει και εγώ. Θα μάθω αύριο από κάποιον που δουλεύει σε κατάστημα με ηλεκτρικές συσκευές και θα σε ενημερώσω.

 

Το Χ600 τέλος. Το πήγα στο Πλαίσιο, το έχουν εδώ και 2 μήνες και ακόμα τίποτα οπότε με απλό και ήρεμο τρόπο ζήτησα αντικατάσταση η οποία και έγινε. Για την ακρίβεια μου πίστωσαν το ποσό και πήρα χωρίς να πληρώσω ένα Χ800 βιτρίνας (ελπίζω, δεν ξέρω.) Πάντως η συσκευή είναι σε πολύ καλή κατάσταση. Και ευτυχώς ξεμπέρδεψα (...προς το παρόν) με το άλλο

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεν θέλω να σε απογοητεύσω αλλά πραγματικά σου έδωσαν ότι τους είχε μείνει στο ράφι.

 

Το πιστεύω αυτό που λες. Απλώς ελπίζω να καταφέρω να δουλέψω με αυτό μέχρι να έρθει το επόμενο...

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο link με κάποια Ελληνική έκδοση rom, γιατί με αυτή που έχω εδώ και αρκετό καιρό έχω προβλήματα στην επικοινωνία με το συνομιλητή (φεύγει-έρχεται όποτε θέλει)!!

Έχω την wwe 411 με Ελληνικά.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
παιδαι χρειαζομαι βοηθεια.περασα αυτη τη rom:ETEN_X600_WM6.5_V06_M2D_B21159 και θελω να την αλλαξω και το κινητο δε συνεργαζεται με το active...με τιποτα ..δοκιμασα τα παντα...προσπαθησα να κανω αλλαγη και απο τη καρτα αλλα τιποτα...καμια ιδεα?
Link to comment
Share on other sites

παιδαι χρειαζομαι βοηθεια.περασα αυτη τη rom:ETEN_X600_WM6.5_V06_M2D_B21159 και θελω να την αλλαξω και το κινητο δε συνεργαζεται με το active...με τιποτα ..δοκιμασα τα παντα...προσπαθησα να κανω αλλαγη και απο τη καρτα αλλα τιποτα...καμια ιδεα?

 

Κατά τα άλλα το κινητό λειτουργεί κανονικά? Πέρασε κανονικά η καινούρια ROM ή σου έβγαλε κάποιο μήνυμα σφάλματος?

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

ενταξει..τα καταφερα...δε ξερω ακριβως τι εφταιξε...εβγαλα το active και το ξαναπερασα..απο το pc...ξετικαρισα και το κουτακι στο...USB TO PC...αφου του εκανα αρκετα hard reset...την αλλαξα...ευχαριστω πολυ παιδια παντως!
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Παιδια Βοηθεια!!

 

Μολις φλασαρα το Χ600 με το ETEN_X600_WM6.5_V06_M2D_B21159

Ολα πηγαν καλα.

Αλλα μετα το reset , μου δειχνει τη μπαρα του start κ απο κατω η υπολοιπη οθονη ειναι λευκη κ δν μπορω να κανω τπτ!!

 

επισης πως μπορω να περασω την κανονικη ρομ τωρα ?

μου λεει οτι ειναι incompatible...:wacko:

Edited by athanaso77
Δεν γράφουμε συνεχόμενα μηνύματα. Κάνε χρήση της "Τροποποίησης" ή της "Πολλαπλής Παράθεσης".
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Για σας παιδιά. Έχω ένα Glofiish 600 αγορασμένο από το 2008, για κάποιους λόγους, πχ. δεν έβλεπα τις μικρές γραμματοσειρές (γκαβομαρα) το είχα αφήσει στο περιθώριο

Τώρα αποφάσισα να το χρησιμοποιώ επειδή έχει εφαρμογές που μου χρειάζονται όπως GPS κλπ

Έχω διαβάσει πολλά πράγματα από το forum αυτό και με έχουν βοηθήσει αρκετά αλλά επειδή είμαι άσχετος με το αντικείμενο σας παρακαλώ αν μπορείτε να με βοηθήσετε σε ορισμένα ερωτήματα που έχω

1. Με ποιον τρόπο μπορώ να κάνω εγκατάσταση με κάποια αρχεία που είναι σαν και αυτό «SRS_WO-1.CAB» συμπιεσμένο rar, (κάποιοι αναφέρουν ότι έχουν κάνει εγκατάσταση με αυτού του τύπου αρχεία) Όταν το κατεβάζω και το αποσυμπιέζω το «setup» έχει κατάληξη .xlm με αποτέλεσμα να το ανοίγει ο explorer και φυσικά από εκεί και μετά σηκώνω τα χέρια ψηλά.

2. Αν καταφέρω με την βοήθεια σας να μάθω να κάνω εγκατάσταση (εκτός από «εφαρμογές» με κατάληξη .exe μέσω του «κέντρου συσκευών») στο PPC θα ήθελα να με καθοδηγήσετε που μπορώ να βρω α) μεγαλύτερες γραμματοσειρές αν υπάρχουν β) αν υπάρχουν προγράμματα που δίνουν στο συγκεκριμένο PPC την δυνατότητα κύλισης

3. Η «411 ROM» δίνει στο PPC τις δυνατότητες που αναφέρω στο (2β) ?

Αυτά για αρχή και για να μην σας ζαλίζω.

Σας ευχαριστώ προκαταβολικά

Link to comment
Share on other sites

1. Το αρχείο που έχει κατάληξη .cab (αλλά φαίνεται στο pc σαν αρχείο zip/rar) το 'τρέχεις' από τον file explorer του τηλεφώνου όπως είναι (χωρίς αποσυμπίεση). Κατά την διάρκεια της εγκατάστασης του εκάστοτε προγράμματος μπορείς να επιλέξεις αν αυτό θα εγκατασταθεί στην κάρτα μνήμης (αν υπάρχει) ή στην μνήμη του τηλεφώνου (μη επιθυμητό!)

 

2. Για μεγαλύτερες γραμματοσειρές δεν ξέρω (ίσως αν πας στις ρυθμίσεις του τηλεφώνου να βρεις κάτι), όσο για τη δυνατότητα 'κύλισης' σου προτείνω να εγκαταστήσεις το Spb Mobile Shell το οποίο στα διάφορα μενού έχει τις δυνατότητες 'κύλισης'. Θα το βρεις εδώ: http://www.spbsoftwarehouse.com/pocketpc-software/mobileshell/ (δες το βιντεάκι - θα σε κατατοπίσει)

 

3. Δεν γνωρίζω (αν και πρώην κάτοχος Χ600.....)

Link to comment
Share on other sites

1. Τα cab αρχεία τα μεταφέρεις στη συσκευή και τα τρέχεις από εκεί, μέσω του file explorer. Έτσι γίνεται η εγκατάστασή τους.

2. Όσον αφορά το μέγεθος των γραμμάτων, πρέπει να υπάρχει η επιλογή αυτή στις ρυθμίσεις-> οθόνη-> Μέγεθος κειμένου.

3. Σχετικά με την κύλιση, η εργοστασιακή 411 δεν έχει. Είχα όμως πριν πολύ καιρό ανεβάσει εδώ:

http://www.eten-users.eu/index.php?showtopic=17009

μια παραμετροποιημένη έκδοση αυτής της ρομ με ελληνικά, υποστήριξη εφαρμογών της htc και κύλισης. Βέβαια η διαδικάσία εγκατάστασης δεν είναι τόσο απλή, υπάρχουν όμως οδηγίες στο παραπάνω φόρουμ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σας ευχαριστώ για τις άμεσες και κατατοπιστικές απαντήσεις σας

Θα δοκιμάσω με τις συμβουλές σας !

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γεια σας και πάλι.

Αυτά που με συμβουλέψατε να κάνω είχαν μεγάλη επιτυχία και σας ευχαριστώ.

Θα ήθελα από εσάς αν γνωρίζετε, να με βοηθήσετε σε ένα πρόβλημα που αντιμετωπίζω.

Στις τηλεφωνικές κλήσεις παραπονιούνται όλοι οι συνομιλητές μου, ότι ακούν την φωνή τους (επιστροφή) στο ακουστικό τους. Τι μπορώ να κάνω ώστε να αντιμετωπιστεί το πρόβλημα? (αν υπάρχει λύση) !

Σας ευχαριστώ !

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Παιδια καλησπερα.Σημερα πηρα στα χερια μου μια μπαταρια για το χ600 που εχω,την ειχα παραγγειλει απο το e-bay...ειναι 3000 mah.Tη φορτησα και την εβαλα στο κινητο...απο τοτε καθε τρεις και λιγο σβηνει μονο του.Εχει κανεις υποψη του τιποτα?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Προφανώς τίθεται θέμα ποιότητας της μπαταρίας. Σε αυτές τις περιπτώσεις δεν πειραματιζόμαστε, εάν η μπαταρία δεν ανταποκρίνεται άψογα, την αφαιρούμε άμεσα από τη συσκευή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα παίδες, είμαι χρηστης του x600 από το 2008 αλλα το χα στην άκρη λόγω κάποιων προβλημάτων που μου έβγαλε με το δίκτυο όταν γύρισα από Αμερική,θα ήθελα αν είναι δυνατόν κάποια link μαζεμένα με προγράμματα/εφαρμογές η ακόμα και συμβουλές για να το πιάσω από την αρχή (hard reset),

αν όχι καθημερινά πιάνω σελίδα σελίδα και ότι βλέπω χρήσιμο το κρατάω...σας ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Είναι όλα τόσα γενικά που ζητάς που στην ουσία δεν μπορούμε να πούμε τίποτα. Δες στο Windows Mobile Software για το τι κυκλοφορεί, ασχολήσου σιγά σιγά και για ότι χρειαστείς, εδώ είμαστε.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
parigila kati apo to ebay gia dual sim.se liges meres tha to dokimasw kai tha sas pw.ektos an eihei kapios allos idi kati na mas pei.

 

Κανενα αποτελεσμα με την dual sim ?

Link to comment
Share on other sites

Κανενα αποτελεσμα με την dual sim ?

 

 

doulepse mia hara apo oti thimame.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ενημερωτικά... τα greeklish απαγορεύονται και μηνύματα γραμμένα κατά αυτό τον τρόπο διαγράφονται χωρίς προειδοποίηση.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Ποπο ξεθαμα που κανω...

 

Καλησπερα! Μπορει κανεις να ανεβασει τα

FIX 1: 03 HTC Opal BatteryFix (WM6.5).cab

FIX 2: 04 HTC Opal Canvas GUI Fix WM6.5.cab

Για την 6.5v 32 του Ericwill? Ευχαριστω! :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
καλησπερα μολις βρεθηκε στα χερια μου 1 χ600 και θελω να του περασω wm 6.5 η και ποιο καινουριο αν υπαρχει....βρηκα κατι λινκ στις προηγουμενες σελιδες αλλα δεν υπαρχουν πια....και πως να τα φλασαρω please help me:!:
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δεν υπάρχει λόγος να μπεις σε αυτή τη διαδικασία. Αν θέλεις να βάλεις κάποια... δες καλύτερα την ελληνική που δίνεται μερικά post πιο πάνω.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...
Καλήσπερα και καλές γιορτές να έχουμε!Σήμερα κάηκε το ακουστικο απο το x600...θεωρησα σωστο να αλαξω rom(βλακεια μου)...για να σιγουρεψω οτι ειναι καμενο το ηχειο...αλλα ...τιποτα.....προσπαθησα και απο τη καρτα μενει στην αρχικη εικονα που εχει οταν ενεργοποιω το τηλεφωνο...υπαρχει περιπτωση να ειναι αιτια το καμενο ηχειο...?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ETEN Glofiish X600

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...