Jump to content

ETEN Glofiish X600


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Δείχνει πολύ αξιόλογη συσκευή αλλά αδικημένη... ένεκα HTC Touch Cruise (δικαιολογημένα ίσως ή μήπως όχι? :X)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Πολυ ποιοτική συσκευή, οντως παρεξηγημένη, καμμια σχέση με προηγουμενα μοντελα της ΕΤΕΝ, το GPS ειναι καμπανα (ισως απο τους καλυτερους δεκτες) ουτε gps gate και διαφορες αλχημειες για να παιξουν τα destinator κλπ....εχει καταπληκτικο ηχειο, μικρο και βολικό, ωραιο design με καλα ποιοτικα υλικα. Πιανει δορυφορους εκει που τα άλλα αγκομαχουν.

Σε γενικες γραμμες ενα αξιολογο μηχανακι σε παραααα πολυ καλη τιμή!

http://i216.photobucket.com/albums/cc97/nero62_photos/x600.jpg

 

http://i216.photobucket.com/albums/cc97/nero62_photos/x600-1.jpg

 

Aν το πάρετε απο EXPANSYS βαλτε το resco keyboard (δοκιμασμενη λύση-με το greek.map) και έχετε 160 χαρακτηρες στα sms με κεφαλαια γραμματα!

Εχει πολυ καλες λειτουργιες προεγκατεστημενες απο την ΕΤΕΝ, και γι αυτους που δεν θελουν να δώσουν μια μικρη περιουσια είναι ιδανικό!

 

ΥΓ. Το gps όντως μαμαει, SIRF STAR 3....ετσι κι αλλιως η ΕΤΕΝ ειναι αρκετα μπροστα στην ευαισθησια του δεκτη!

Link to comment
Share on other sites

Από ταχύτητα πως παέι?? Τα destinator τα τρέχει σωστα? Μέ την μνήμη πως τα βγάζει πέρα ?? Επεδη υπάρχει ένα δίλημμα Χ800-Χ600.

Yπάρχουν δυο τρόποι για να πετύχεις…

1)ποτέ μη λες όλα όσα ξέρεις

2)

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι, να σου πω την αληθεια δεν ειδα και μεγαλες διαφορες απο το Χ800. Η μνημη στα γνωστα επιπεδα, παραμενουν 22-24 ΜΒ ελευθερα μετα απο αρκετα προγραμματα. Το destinator το παει πολυ καλα (βρισκει αμεσως δορυφορους και λοκαρει σχετικα γρηγορα). Του εχω περασει και το Μιο maps το οποιο ειναι κορυφη!

Σε γενικες γραμμες και για τα λεφτα του ειναι μια πολυ αξιολογη συσκευη με ποιοτικα υλικα, λεπτη και designάτη!:)

Link to comment
Share on other sites

ε το χ800 δεν εχει 22-24 μετα απο αρκετα προγραμ ομως οποτε νομιζω θα πηγαινει καλυτερα το 600.

Παντως παιδια εμαθε κανεις αν το εφερε η wind η ακομη τπτ?

TrelosPlanitis.blogspot.com

- ολα τα τρελά εδώ .. -

Link to comment
Share on other sites

κι εγω σκεφτομαι να το παραγγειλω.8α επαιρνα το htc cruise αλλα αρχισα ξαφνικα να βλεπω πιο πρακτικα τα πραγματα και να εκτιμω λιγο περισσοτερο τα λεφτα.Το χ600 μου φαινεται εχει οτι χρειαζομαι αν και 8α η8ελα μια καμερα πιο καλη και περισσοτερη μνημη.Οσο αφορα την καμερα , γενικα τα pda δεν τα επιλεγεις με πρωταρχικο κριτηριο την ποιοτητα φωτογραφιων.(ασε που δεν ακουω και για το cruise εκ8ιαστικα σχολια για την καμερα που ειναι 3.2 με αυτοματη εστιαση ).

Οσον αφορα στη μνημη , επειδη 8α ειναι η πρωτη μου συσκευη pda το χ600 , κι επειδη βλεπω σε αλλα pda να εχουν 256rom / 128 ram , και δεν ξερω απο αυτα 8ελω να μου πει καποιος που το εχει η' καποιος που γνωριζει αν 8α ''κολλαει'' συχνα.

Αν ειμαι ας πουμε στο ιντερνετ , απο πισω εχω ενα pdf ανοιχτο και ταυτοχρονα ακουω mp3 8α εχω προβλημα ?? Αν οχι ποτε λετε να εχω προβλημα??

everyone can see things.

few can see into things...

Link to comment
Share on other sites

κι εγω σκεφτομαι να το παραγγειλω.8α επαιρνα το htc cruise αλλα αρχισα ξαφνικα να βλεπω πιο πρακτικα τα πραγματα και να εκτιμω λιγο περισσοτερο τα λεφτα.Το χ600 μου φαινεται εχει οτι χρειαζομαι αν και 8α η8ελα μια καμερα πιο καλη και περισσοτερη μνημη.Οσο αφορα την καμερα , γενικα τα pda δεν τα επιλεγεις με πρωταρχικο κριτηριο την ποιοτητα φωτογραφιων.(ασε που δεν ακουω και για το cruise εκ8ιαστικα σχολια για την καμερα που ειναι 3.2 με αυτοματη εστιαση ).

Οσον αφορα στη μνημη , επειδη 8α ειναι η πρωτη μου συσκευη pda το χ600 , κι επειδη βλεπω σε αλλα pda να εχουν 256rom / 128 ram , και δεν ξερω απο αυτα 8ελω να μου πει καποιος που το εχει η' καποιος που γνωριζει αν 8α ''κολλαει'' συχνα.

Αν ειμαι ας πουμε στο ιντερνετ , απο πισω εχω ενα pdf ανοιχτο και ταυτοχρονα ακουω mp3 8α εχω προβλημα ?? Αν οχι ποτε λετε να εχω προβλημα??

 

πιστευω οτι θα ειναι πιο "ελαφρυ" απο το χ800 που εχω,και ειναι βαρυ λογω της vga.ΑΛΛΑ ΑΝ ΒΑΛΕΙς ΠΟΛΛΑ ΜΑΖΙ ΝΑ ΤΡΕΧΟΥΝ,ΘΑ ΤΑ ΠΑΙΞΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΣΙΓΟΥΡΑ...για να λειτουργει τελεια και χωρις αγχος,με τοση αιχμη τεχνολογιας που κουβαλαει επανω του,θα επρεπε να ειχε 128 ram.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

κι εγω σκεφτομαι να το παραγγειλω.8α επαιρνα το htc cruise αλλα αρχισα ξαφνικα να βλεπω πιο πρακτικα τα πραγματα και να εκτιμω λιγο περισσοτερο τα λεφτα.Το χ600 μου φαινεται εχει οτι χρειαζομαι

+1000 και να προσθέσω ότι η videoκλήση στην Ελλάδα είναι ακριβή και (προσωπικά) αχρείαστη/άχρηστη.

Οπότε έχουμε και λέμε:

από vnp 550E (διαθέσιμο από σήμερα)

από play247 513E (διαθεσιμότητα αναμένεται)

από expansys 450Ε (διαθέσιμα 23 κομμάτια)

Για τα πρώτο και τρίτο στα αντίστοιχα site αναφέρεται ότι πρόκειται για Αγγλική έκδοση στο δεύτερο site δεν διευκρινίζεται

Διαλέγετε και παίρνετε...:) ή περιμένετε άφιξη και τιμή από Πλαίσιο

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά και χρόνια πολλά!!! Μπορεί κάποιος να απαντήσει με συντομία τι είναι καλύτερο?? Το Χ600 ή το Χ800?? Επειδή θέλω να πάρω άμμεσα μία από τις δύο και είναι η πρώτη μου επαφή με PDA θα ήθελα τη βοήθειά σας!! :) Είναι τόσο προβληματική όσο λένε η Χ800 και σε τι υπερτερεί από την Χ600?? Μόνο στο 3G?? Και στην οθόνη?? Αξίζει να δώσω 100Ε παραπάνω για το Χ800 ή θα το μετανιώσω γιατί θα σέρνεται??? :confused:

 

Ευχαριστώ και καλή μας χρονιά!!!! :D:D

[sIGPIC][/sIGPIC] ΠΑΟΚ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ

Ο Π.Α.Ο.Κ. είναι... ΣΤΑΣΗ ΖΩΗΣ... Η μπάλα είναι μόνο η αφορμή...

Γι'αυτό γίναμε Π.Α.Ο.Κ. ρε μάγκες...ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΜΙΚΡΟΙ ΕΙΜΑΣΤΑΝ ΜΕ ΤΟΥΣ ΙΝΔΙΑΝΟΥΣ...

Link to comment
Share on other sites

+1000 και να προσθέσω ότι η videoκλήση στην Ελλάδα είναι ακριβή και (προσωπικά) αχρείαστη/άχρηστη.

Οπότε έχουμε και λέμε:

από vnp 550E (διαθέσιμο από σήμερα)

από play247 513E (διαθεσιμότητα αναμένεται)

από expansys 450Ε (διαθέσιμα 23 κομμάτια)

Για τα πρώτο και τρίτο στα αντίστοιχα site αναφέρεται ότι πρόκειται για Αγγλική έκδοση στο δεύτερο site δεν διευκρινίζεται

Διαλέγετε και παίρνετε...:) ή περιμένετε άφιξη και τιμή από Πλαίσιο

 

Το πλαίσιο προβλέπω να έχει βάλει κανένα γνωστό καπέλο 100-200 ευρώ και το κόβω για 650 :mad:

Η τιμή από expansys είναι καταπληκτική. Πρέπει να προσθέσεις και 15 ευρώ μεταφορικά.

 

Η videoκλήση είναι ουσιαστικά αχρείαστη. Αυτό που για μένα λείπει από το τηλέφωνο (για τα λεφτά του πάντα) είναι HSDPA 3.6 Mbit/s.

 

Πάντως κατά πάσα πιθανότητα θα αγοράσω κι εγώ ένα για μια φίλη που θέλει gps. Έλεγα να της πάρω ένα mio gps αλλά σε αυτή την τιμή βάζω κάτι παραπάνω και της παίρνω τηλέφωνο/gps :happy::happy:

Στάθης
Link to comment
Share on other sites

Είμαι ευχαριστημένος το έχω 1 εβδομάδα.

Παρουσιάζει ένα πρόβλημα με την οθόνη.

Απενεργοποιείται η οθόνη κάποιες φορές, το touch screen. Επανέρχεται έπειτα από hardware reset (το έκανε 2 φορές όταν το ζόρισα) νομίζω ότι οφείλετε στην όχι πολύ μεγάλη μνήμη.

Εκτός από το παραπάνω είναι παρά πολύ καλό.

Το σήμα του Gps είναι πολύ καλό , καλύτερο από το htc 3600 το οποίο το δούλεψα κάποιες μέρες.

Έχω βάλει Mio map 3 και Detonator 7 και δουλεύουν άψογα και τα δυο

Η μπαταρία του είναι καλή ... μόνο εάν ανοίξεις το wi fi τότε σε 6 ώρες θα έχει αδειάσει .

Link to comment
Share on other sites

αν το αγορασω να παρω και destinator ή ειναι απλο να το βαλω μετα? ωστε να γλιτωσω καποια χρηματα?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
αν το αγορασω να παρω και destinator ή ειναι απλο να το βαλω μετα? ωστε να γλιτωσω καποια χρηματα?

 

Το destinator με τους τελευταίους χάρτες της NGI αξίζει να το έχεις αγορασμένο γιατί έχει γίνει πολύ καλή δουλειά από τα παιδιά της NGI και το αποτέλεσμα είναι πραγματικά αξιόλογο. Εντούτοις υπάρχουν και άλλοι τρόποι να το αποκτήσεις χωρίς να πληρώσεις. Εσύ αποφασίζεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Επειδή αυτό το διάστημα ψήνομαι να αγοράσω το ΜΙΟ Ρ560. Θα ήθελα τη γνώμη σας. Η τιμη του Χ600 είναι πολυ κοντά σε αυτή του ΜΙΟ. Το ΜΙΟ ομως έχει και περισσοτερη μνήμη που για τα wm6 είναι μαλλον απαραίτητη. Το Χ600 είναι και κινητό οποτε δεν κουβαλάς 2 συσκευές. Τι μου προτείνετε?
Link to comment
Share on other sites

Ουτε να το σκεφτεσαι. Χ600. Κανει πολλα pda-gps μηχανακια να ντρεπονται με το μεγεθος-ποιοτητα κατασκευης του. Και η απουσια 3G αποτελει και μια καλη αφορμη για πιο λογικο κοστος. Το best value που αναγραφει η συσκευασια του ισχυει 100%.

Υ.Γ Το GPS του για αλλη μια φορα δινει ρεστα. 11 δορυφορους για πλακα σε εθνικη οδο, κλειδωμα σε 3 δευτερολεπτα (!), 8-9 με δυνατο σημα μεσα στην πολη. Μπραβο στην ΕΤΕΝ, σε αυτο τον τομεα (κι οχι μονο) βαζει τα γυαλια στην HTC...

Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσαμε να δούμε ένα (έστω και μίνι) review της συσκεύης από κάποιον από τους (λιγοστούς?) χρήστες της ???

Άντε συμφορουμίτες και έμειναν μόνο 8 συσκευές στο expansys (ooops έριξε και το vnp την τιμή του στα ίδια επίπεδα ~450Ε) και ακόμα να έρθει ο Αγ.Βασίλης... :confused:

Link to comment
Share on other sites

Ειναι ακριβως ενα Χ500, σε πιο κομψο πακετο (επιτελους το πανω με το κατω μερος του κινητου διαφοροποιουνται), με πραγματικα καλη ποιοτητα κατασκευης για τα δεδομενα των ppc (λαστιχο και πολυ καλη αισθηση στο χερι) και καλυτερο ηχειο (απο τα καλυτερα που εχω δει σε ppc ανεξαρτητως κατασκευαστη). Για gps δεκτη κ.λ.π λεπτομερειες παραπεμπω σε παρουσιασεις του Χ500.

Το κινητο εχει δυο μεγαλα μειον:

1) Πρακτικα δε μπορεις να χρησιμοποιησεις ασυρματο ακουστικο (ο ηχος στο συνομιλητη ειναι απαραδεκτος) -κι αυτο ισχυει για ολα τα ακουστικα.

2) Εχει σοβαρα memory leaks (που δε φαινονται εκ πρωτης οψεως) και στο τελος της ημερας το ppc σερνεται ασχημα απαιτωντας επιτακτικα επανεκκινηση.

Μετα απο 1-2 αναβαθμισεις το κινητο θα ειναι πιθανως κορυφη...

Link to comment
Share on other sites

Το ηχείο του παιδιά πως είναι;

 

 

Edit: Μου απάντησε ο V@gelis

 

Κάτι ακόμα, η σημπεριφορά του σαν τηλέφωνο πως είναι;

Δηλαδή είναι καλή η απόδοση ακουστικού και του μικροφώνου;

Και η κάμερα πως είναι σε λειτουργία macro?

Μπορείς να βγάλεις φωτογραφία κείμενο και να είναι ευανάγνωστο;

 

Ευχαριστώ

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Το ακουστικο εχει πολλα πριμα. Το μικροφωνο ειναι μια χαρα.

Απο φωτο μην περιμενεις πολλα.

Για κειμενο με μακρο και να το διαβαζεις χωρις να σε κουρασει, απλα ξεχασε το...

Link to comment
Share on other sites

Κρίμα, γιατί βγάζω φωτογραφία σημειώσεις από τετράδια με το

7390 και είναι πολύ πρακτικό...

 

Επειδή είδα ότι η κάμερα του Χ800 τα πάει καλά με μάκρο

και κείμενο λέω μήπως μπορεί και του Χ600 να είναι εξίσου καλή.

 

Ευχαριστώ

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ETEN Glofiish X600

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...