Jump to content

eBay: Χρήση και Γενικές Ερωτήσεις


Silmur
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μίλα με των πωλητή και πες του να ακυρώσει τη συναλλαγή. πες ότι είσαι νεα/νεος, εκανες λάθος, κλπ

αλλιώς βγάλε καρτα και πλήρωσέ το

 

πως θα μιλησω με πωλητη???εγω εστειλα μαιλ στο e-bay

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

πας στο προφιλ του πωλητή και επιλεγεις contact member (στα αριστερα της σελίδας)

 

λεει οτι δεν γινεται να την ακυρωσω...τωρα τι μπορει να γινει?

Link to comment
Share on other sites

δΕν έχεις καμμία συνέπεια

Αρνητική δεν μπαίνει σε αγοραστή .

Link to comment
Share on other sites

δΕν έχεις καμμία συνέπεια

Αρνητική δεν μπαίνει σε αγοραστή .

 

εκανα λαθος εχεις δικιο.γιατι να βαλω αρνητικη στον αγοραστη μπορεις να γινεις πιο συγκεκριμενος?

Link to comment
Share on other sites

Εσύ είσαι ο αγοραστής...

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

@roulita23

 

Eχεις ομως μια απλήρωτη συναλλαγή στον λογαριασμό σου.

 

Αν θελεις την θυκη μόλις βγάλεις κάρτα πλήρωσε την και παρτην.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,ρε παιδια παράγγειλα δυο προιοντα απο τον ιδιο πωλητη αλλα τα παράγγειλα ξεχωριστα με αποτελεσμα να μου χρεωσει διπλα μεταφορικα,τι μπορω να κανω τωρα?του εχω στηλει δυο φορες μηνυμα αλλα δεν μου απανταει..
Link to comment
Share on other sites

 

Θα γλίτωνες 1GBP οποτε άστο ετσι, δεν νομιζω να αξιζει να μπεις στην διαδικασία ακυρώσεις κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εκανα ακυρωση σε κατι που παραγγειλα κατοπιν συμφωνιας με τον πωλητη και κατι μου εστηλε τωρα αλλα επειδη δεν κατεχω καλα καλα τα αγγλικα μπορει καποιος να μου πει τι λεει?

 

go to resolution centre ask for refund. i can do refund myself but then you will loose one pound because of ebay and paypal taxes, u to you mate,

but if you go customers suppor resolution centre, then item not as described and you want full refund ill do that for you , no problem

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εκανα ακυρωση σε κατι που παραγγειλα κατοπιν συμφωνιας με τον πωλητη και κατι μου εστηλε τωρα αλλα επειδη δεν κατεχω καλα καλα τα αγγλικα μπορει καποιος να μου πει τι λεει?

 

go to resolution centre ask for refund. i can do refund myself but then you will loose one pound because of ebay and paypal taxes, u to you mate,

but if you go customers suppor resolution centre, then item not as described and you want full refund ill do that for you , no problem

 

Σου λέει ότι αν επιστρέψει αυτός τα χρήματα θα χάσεις 1 λίρα λόγω κάποιων φόρων του ebay.. και αν θες εσύ να πας στο customers support resolution center και να κάνεις δήλωση ότι το αντικείμενο δεν είναι έτσι όπως περιγράφετε για να πάρεις πίσω όλο το ποσό..

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εκανα ακυρωση σε κατι που παραγγειλα κατοπιν συμφωνιας με τον πωλητη και κατι μου εστηλε τωρα αλλα επειδη δεν κατεχω καλα καλα τα αγγλικα μπορει καποιος να μου πει τι λεει?

 

go to resolution centre ask for refund. i can do refund myself but then you will loose one pound because of ebay and paypal taxes, u to you mate,

but if you go customers suppor resolution centre, then item not as described and you want full refund ill do that for you , no problem

Εκτός αν άλλαξε κάτι στο ΕΒΑΥ, μου φαίνεται ότι αναφέρει μούφες.

Μου έχουν κάνει αρκετές φορές refund απευθείας διάφοροι πωλητές και ποτέ δεν μου έχουν κρατήσει φόρους από EBAY ή Paypal.

Μπορεί να το τσεκάρει και κανένας άλλος?

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εκανα ακυρωση σε κατι που παραγγειλα κατοπιν συμφωνιας με τον πωλητη και κατι μου εστηλε τωρα αλλα επειδη δεν κατεχω καλα καλα τα αγγλικα μπορει καποιος να μου πει τι λεει?

 

go to resolution centre ask for refund. i can do refund myself but then you will loose one pound because of ebay and paypal taxes, u to you mate,

but if you go customers suppor resolution centre, then item not as described and you want full refund ill do that for you , no problem

 

Σου λέει ότι αν επιστρέψει αυτός τα χρήματα θα χάσεις 1 λίρα λόγω κάποιων φόρων του ebay.. και αν θες εσύ να πας στο customers support resolution center και να κάνεις δήλωση ότι το αντικείμενο δεν είναι έτσι όπως περιγράφετε για να πάρεις πίσω όλο το ποσό..

 

Αυτο που ζηταει ο φιλος @WR200 ειναι όπως ειπε συμφωνία, μετα απο δικο του λαθος κατα την αγορά, αρα για να του επιστρέψει τα χρηματα ο πωλητής ζητάει να κρατήσει την προμήθεια του εβαυ.

Αν δεν συμφωνήσει σε αυτο τον στέλνει στο παυπαλ να κάνει τη κανονική διαδικασία (dispute, claim) με τον κίνδυνο να τον κρεμάσει και το παυπαλ να αρνηθεί την επιστροφή.

Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα τη γνωμη σας στο εξης:

Εχω κανει μια παραγγελια μεσω του ebay ( απο usa ), ενα iphone 3gs.To προιον λεει οτι σταλθηκε στις 8/4 .Το trucking number οταν το βαζω στα ελτα μου λεει το no information was found.Μηπως βιαζομαι πολυ για κατι που ερχετε απο τοσο μακρια?Ποσο πιστευετε οτι θα κανει για να φτασει?Ειναι η πρωτη μου αγορα μεσω νετ :wacko:

Ευχαριστω !!

Link to comment
Share on other sites

με ποια εταιρία στο στέλνει το δέμα;

όταν μπει ελλάδα θα βάλεις το tracking number στα ελτα για να δεις που βρισκεται.

λογικά κάπου στις 2 βδομάδες κανει να σταλεί από αμερική, αλλά δεν ειναι κατι στανταρ

Link to comment
Share on other sites

με usps το στελνει.Οταν ειναι Ελλαδα εγω πως θα το καταλαβω για να βαλω το trucking number ?Θα μπαινω καθημερινα στα ελτα να δω αν το δεχεται? Σ ευχαριστω για την απαντηση!
Link to comment
Share on other sites

Nαι θα μπαινεις καθημερινα, περαν αυτου οι αγορες απο εβαυ θελουν υπομονη, εγω πλεον δεν ασχολούμαι με τa tranking παρα μονο αν υπάρξει προβλημα.

 

Υπομονή λοιπον μην αγχώνεσαι, μετα τις 30+ μερες να ανησυχείς.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω ! Εχω και μια ακομα ερωτηση.Θελω να φερω κατι ακουστικα απο το αγγλικο ebay.Τα στοιχεια μου στο ebay οταν μου εστειλαν το email ελεγαν unconfirmed.Αργοτερα διαβασα οτι για αγορες απο usa δεν χρειαζεται να ειναι confirmed.Αυτη τη φορα ομως που θα ειναι απο αγγλικο θα εχω θεμα?
Link to comment
Share on other sites

Διεύθυνση στην ελλαδα που να ειναι confirm δεν υπάρχει και για αυτο ευθύνονται τα ελληνικα ταχυδρομεία και το ελληνικο κρατος που ειναι 200χρ πίσω και δεν μπορει να εγγυηθεί οτι η διεύθυνση (χχχχχχ 10 στην Αθηνα) υπάρχει πράγματι και δεν είναι απάτη.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...