Jump to content

Λογότυπα καναλιών


n80_s700i
 Κοινοποίηση

Λογοτυπα καναλιων  

235 members have voted

  1. 1. Λογοτυπα καναλιων

    • ET1
      6
    • NET
      10
    • ET3
      3
    • MEGA
      88
    • ANT1
      46
    • STAR
      21
    • ALPHA
      25
    • ALTER
      2
    • ΣΚΑΙ
      34


Recommended Posts

Νεο λογοτυπο ετοιμαζι ο ΑΝΤ1 για την νεα τηλεοπτικη χρονια.

 

Και από ότι ακούγεται,θα παρουσιαστεί την ερχόμενη Δευτέρα.

Για να δούμε λοιπόν...

Link to comment
Share on other sites

Και από ότι ακούγεται,θα παρουσιαστεί την ερχόμενη Δευτέρα.

Για να δούμε λοιπόν...

Ελπίζω κάτι σε πουά με glitter :p

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ωραίο το νέο στρογγυλεμένο του STAR με το outline που δείχνει στα διαφημιστικά. Το όλο σκηνικό με την κουρτίνα προϊδεάζει οτι θα γίνει μόνιμο.
Link to comment
Share on other sites

και εμενα μου αρεσε αυτο του σταρ και προφανως η ολικη αλαγη στο πανω μερος της οθονης θα γινει με την εναρξη της νεας ενημερωτικης(????)εκπομπης την δευτερα που μας ερχεται!
Link to comment
Share on other sites

Πράγματι πολύ όμορφο το καινούργιο του STAR.Ελπίζω να γίνει μόνιμο και να αντικαστήσει το υπάρχον το οποίο και υπάρχει τόσα χρόνια,και είναι και χειρότερο!
Link to comment
Share on other sites

Μιλάτε για το χρωματιστό του ΣΤΑΡ ή το ασημί;πάντως κι εμένα μ'αρέσει του ΣΤΑΡ,και το λογότυπο και τα τρέιλερς!ειδικά αυτό που κάνει με τις φωτογραφίες,πχ στις μάγισσες που είδα σήμερα!πολύ αμερικανιά!επίσης ο ΑΝΤ1 στα τρέιλερς εκεί που λέει copyright 2008 έχει το τωρινό λογότυπο.είναι σίγουρο ότι θα αλλάξει;εγώ πάντως το ελπίζω!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγώ λέω για το χρωματιστό. Το ασημί καλό είναι, αλλά μόνο για trailers...
Link to comment
Share on other sites

Ωραίο το νέο στρογγυλεμένο του STAR με το outline που δείχνει στα διαφημιστικά. Το όλο σκηνικό με την κουρτίνα προϊδεάζει οτι θα γίνει μόνιμο.
Στο επανω μερος της οθονης ομως υπαρχει ακομα το παλιο. Θα αντικατασταθει?
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω, αλλά υποθέτω πως ναι. Γι' αυτό είπα προϊδεάζει :p
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα προτιμούσα κάτω απο το λογότυπο του STAR να γραφόταν και το ''STAR'' γιατί το λογότυπο μόνο δεν μου αρέσει.:cool:
Link to comment
Share on other sites

Σωστη η παρατηρηση σου,αλλα και παλι δειχνει ομορφο!

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Όντως θα ήταν ωραίο να έγραφε και το STAR από κάτω,μόνο που θα έπρεπε να μικρύνει αρκετά για αισθητικούς λόγους!για να δούμε,θα γίνει η αλλαγή ή μπα...
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ποιο ειναι το νεο στρογγυλεμενο λογοτυπο του star?

μονο το ασημι εχω δει...

"We should all start to live before we get too old. Fear is stupid. So are regrets." - Marilyn Monroe
Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο με το παλιό είναι, μόνο που έχει ένα ελαφρύ outline γύρω-γύρω και οι γωνίες είναι λίγο στρογγυλεμένες. Νομίζω είναι αυτό που ανοίγει και κλείνει τις διαφημισεις, ή το παίζει ενδιάμεσα σε αυτές.
Link to comment
Share on other sites

όσο και ν΄αλλάξει το λογότυπο,******** θα παραμείνει...

011110010110111101110101011101000111010101100010011001010010111001100011011011110110110100101111011101110110000101110100011000110110100000111111011101100011110101101111010010000110011100110101010100110100101001011001010100100100100001000001

00110000

Link to comment
Share on other sites

Και από ότι ακούγεται,θα παρουσιαστεί την ερχόμενη Δευτέρα.

Για να δούμε λοιπόν...

 

Σχετικά με αυτό που λέτε, χθες βράδυ την ώρα που ο ΑΝΤ1 δείχνει το Simple Life σε επανάληψη, εξαφανίζεται τελείως το λογότυπο στα αριστερά (τετράγωνο με το λογότυπο στο εσωτερικό) και τη θέση του παίρνει ένα νέο που θυμίζει πολύ το παλιό του ΑΝΤ1 χωρίς τις οριζόντιες γραμμές πάνω και κάτω από το ΑΝΤ. Ολα αυτά, όπως και το 1 ήταν λευκά με λίγο γκρί. Εμφανίστηκε και εξαφανίστηκε δύο φορές. Μάλιστα την πρώτη φορά το τοποθετήσανε με μεγάλη απόσταση απο τα αριστερά. Στη δεύτερη εμφάνιση μπήκε σωστά. Μετά απο λίγο εξαφανίστηκε και τη θέση του πήρε το "παλιό" (2007-2008).

 

Εντύπωση: Δεν ενθουσιάστηκα καθόλου. Αν είναι να βάλουν απο τη Δευτέρα αυτό, καλύτερα να κρατήσουνε το παρών.

 

Σε δελτίο τύπου του ΑΝΤ1 (http://tv.antenna.gr/articleDetail/0,4051,184964,00.html) για το νέο σκηνικό ειδήσεων που κάνει πρεμιέρα τη Δευτέρα φαίνεται σε μία φωτογραφία το λογότυπο για το οποίο μιλάω.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω πως φαινεται στην οθονη,αλλα αυτο που βλεπω στις φωτογραφιες δεν μ'αρεσει ΚΑΘΟΛΟΥ!!!συμφωνω οτι καλυτερα να κρατησουν το παλιο!το καλυτερο θα ηταν να κρατησουν το ιδιο μοτιβο(δηλαδη με τις οριζοντιες γραμμες πανω-κατω) και παραλληλα να αλλαξει το χρωμα και ισως το μεγεθος!παντως το τωρινο πολυ ωραιοτερο απο το καινουριο!αμαν αυτος ο ΑΝΤ1,δεν αφηνε εκεινο το χρυσο που ειχε?:p
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Από την άλλη εγώ προτιμώ το καινούργιο. Εξ άλλου το τωρινό είναι το λιγότερο γρουσούζικο, αν αναλογιστεί κανείς την περσινή πορεία του καναλιού...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Από την άλλη εγώ προτιμώ το καινούργιο. Εξ άλλου το τωρινό είναι το λιγότερο γρουσούζικο, αν αναλογιστεί κανείς την περσινή πορεία του καναλιού...

 

Και όμως δεν οφείλεται το σήμα για την περσινή πορεία του καναλιού...

Link to comment
Share on other sites

Δεν είπε οτι φταίει αυτό, απλά οτι ήταν γρουσούζικο... Το περσινό ήταν μια χαρά πάντως. Το καινούργιο δε λέει και πολλά, αλλά σε σχέση με το παλιό κλάσεις ανώτερο :p
Link to comment
Share on other sites

Και όμως δεν οφείλεται το σήμα για την περσινή πορεία του καναλιού...

 

Δεν είπε οτι φταίει αυτό, απλά οτι ήταν γρουσούζικο... Το περσινό ήταν μια χαρά πάντως. Το καινούργιο δε λέει και πολλά, αλλά σε σχέση με το παλιό κλάσεις ανώτερο :p

 

Αυτό ακριβώς είπα. :)

 

Καλά, σου άρεσε το περσινό μωβ; Σαν γραφείο κηδειών ήταν... :p

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

 

Καλά, σου άρεσε το περσινό μωβ; Σαν γραφείο κηδειών ήταν... :p

 

Δεν ήταν μωβ.Ροζ προς φουξ ήτανε!Και η αλήθεια είναι πως εμένα μου άρεσε σε σχέση με εκείνο το παλιό,χρυσό σήμα!

Link to comment
Share on other sites

Σιγα τη φαντασια που ειχαν οι υπευθυνοι....θα μπορουσαν να το αλλαξουν εντελως..
:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Δεν ήταν μωβ.Ροζ προς φουξ ήτανε!Και η αλήθεια είναι πως εμένα μου άρεσε σε σχέση με εκείνο το παλιό,χρυσό σήμα!

 

Το παλιό είχε μία αίγλη, ήταν σύμβολο της «χρυσής εποχής της ιδιωτικής τηλεόρασης»... :p

 

Σιγα τη φαντασια που ειχαν οι υπευθυνοι....θα μπορουσαν να το αλλαξουν εντελως..

 

Δε νομίζω πως ήταν αναγκαίο. Εξ άλλου οι περισσότερες ενστάσεις ήταν με το χρώμα, όχι με το layout.

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή, μόνο εμένα μου αρέσει πολύ περισσότερο το περσινό σήμα του ANT1;

Νομίζω ότι είναι το πιο διακριτικό και λιγότερο κραυγαλέο από όλα τα υπόλοιπα και το στυλ μου θυμίζει λίγο λογότυπα εξωτερικού, που είναι μακράν ανώτερα από τα δικά μας :p

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...