Jump to content

Λογότυπα καναλιών


n80_s700i
 Κοινοποίηση

Λογοτυπα καναλιων  

235 members have voted

  1. 1. Λογοτυπα καναλιων

    • ET1
      6
    • NET
      10
    • ET3
      3
    • MEGA
      88
    • ANT1
      46
    • STAR
      21
    • ALPHA
      25
    • ALTER
      2
    • ΣΚΑΙ
      34


Recommended Posts

εμενα μου αρεσει του mega και της ΕΤ1 τωρα για τον ΑΝΤ1 το μονο που δεν με χαλασε ειναι το logo γιατι ειναι μικρο αλλα ολα τα αλλα ειναι χαλια με αυτο το μωβ!α και ευτυχως που το mega εβγαλε αυτη τη κυριουλα που ελεγε μεγκαλισιους γιατι δεν πηγαινε αλλα
Μέγιστο μέγεθος εικόνας 420Χ150 και μέχρι 16Κ.
Link to comment
Share on other sites

εμενα μου αρεσει του mega και της ΕΤ1 τωρα για τον ΑΝΤ1 το μονο που δεν με χαλασε ειναι το logo γιατι ειναι μικρο αλλα ολα τα αλλα ειναι χαλια με αυτο το μωβ!α και ευτυχως που το mega εβγαλε αυτη τη κυριουλα που ελεγε μεγκαλισιους γιατι δεν πηγαινε αλλα

 

Και επισης αρκετα ειναι χρονια με αυτο το μεγκαλισιους .Πιστευω εχει αρχιζει να κουραζει.Μπορουν να βρουν κατι καινοτομο,σιγουρα.αλλωστε το απεδειξαν στο παρελθον.

Link to comment
Share on other sites

Και επισης αρκετα ειναι χρονια με αυτο το μεγκαλισιους .Πιστευω εχει αρχιζει να κουραζει.Μπορουν να βρουν κατι καινοτομο,σιγουρα.αλλωστε το απεδειξαν στο παρελθον.

 

Είχε πολύ μεγάλη επιτυχία το megalicious, γι' αυτό και το ξεζουμίζουν... Νομίζω πως νέο σλόγκαν θα πρέπει να περιμένουμε από του χρόνου...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Είχε πολύ μεγάλη επιτυχία το megalicious, γι' αυτό και το ξεζουμίζουν... Νομίζω πως νέο σλόγκαν θα πρέπει να περιμένουμε από του χρόνου...

 

καλα μην το παρατραβηξουν οπως εκαναν κ οι του ΑΝΤ1 με το deal κ τα παραγωγα του, το εχουμε σκυλοβαρεθει κ μονο που ακουμε την λεξη deal :p

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου αρέσουν τα γραφικά στα νέα σποτάκια του Αντέννα. Ωραίες φιγούρες.

 

Τα γραφικά στο δελτίο ειδήσεων θα τα προτιμούσα κι εγώ λίγο πιο φωτεινά.

 

Όσο για το σήμα που μεταφέρθηκε προς τα δεξιά, δεν ξέρω ακόμη, ίσως να είναι θέμα συνήθειας, αλλά σαν να άρχισα να το συνηθίζω πλέον έτσι που είναι (έχω την εντύπωση ότι μεγάλωσε κιόλας λίγο τις τελευταίες μέρες). Και πάλι όμως θα προτιμούσα μια πιο ριζική αλλαγή στο σήμα του..κάτι πιο φρέσκο.

 

Το Mega δεν έχει κάνει και πολλές αλλαγές, αλλά νομίζω ότι τα περσινά γραφικά στα σποτάκια τους ήταν πολύ καλύτερα.

Link to comment
Share on other sites

Τι σημαίνει έχει επιτυχία;

 

Σημαίνει πολύ απλά ότι άρεσε στον κόσμο σαν σλόγκαν. :)

 

καλα μην το παρατραβηξουν οπως εκαναν κ οι του ΑΝΤ1 με το deal κ τα παραγωγα του, το εχουμε σκυλοβαρεθει κ μονο που ακουμε την λεξη deal :p

 

Όχι ακριβώς το ίδιο, αλλά γενικά παρόμοιο...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...
Μπειτε στο http://www.mediablog.gr/ και δειτε τα νεα λογοτυπα της ΕΡΤ.Προσωπικη μου αποψη με την πρωτη ματια:χαλια...............................
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει, δεν τα λες και χάλια, αλλά δεν με ενθουσιάζουν...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Mega, εννοείται.

 

Εμένα μου άρεσαν, κάπως, τα σήματα της ΕΡΤ... αλλά όχι και να τα πληρώσεις (-ουμε) 1 εκατομμύριο!

 

Εγώ απορώ γιατί το ΣΚΑΪ, ενώ είναι ξένη λέξη... το συμβολίζουν με ελληνικά γράμματα.

Link to comment
Share on other sites

Απ' ότι φαντάζομαι θα προσέξατε, τα λογότυπα των καναλιών της κρατικής τηλεόρασης άλλαξαν πρόσφατα.

Αυτά είναι:

 

http://img361.imageshack.us/img361/3513/et1updn7.gif http://img361.imageshack.us/img361/1012/netupew0.gif http://img361.imageshack.us/img361/6590/ert3uprv1.gif

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Ναι, έχουν κάτι σε χάπι. Παρεμπιπτόντως, αν θέλουν να βελτιώσουν κάτι, όχι μόνο τα κρατικά, αλλά και τα υπόλοιπα ελληνικά κανάλια, ας εκπέμψουν επιτέλους στερεοφωνικά, είμαστε στο 2008. :X
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Δεν μου αρεσουν ιδιαιτερα!!

Και δεν ειναι καν οπως στις εικονες που εβαλες.. δεν γυαλιζουν στην πραγματικοτητα..

Οχι οτι θα εκανε τι διαφορα βεβαια....

 

Καλυτερα να τα κανουν μικροτερα και ημιδιαφανα!!

Link to comment
Share on other sites

Ναι, έχουν κάτι σε χάπι. Παρεμπιπτόντως, αν θέλουν να βελτιώσουν κάτι, όχι μόνο τα κρατικά, αλλά και τα υπόλοιπα ελληνικά κανάλια, ας εκπέμψουν επιτέλους στερεοφωνικά, είμαστε στο 2008. :X

+1 :music:

http://img404.imageshack.us/img404/9686/bestiolnv6nd7.gif
Link to comment
Share on other sites

Δεν μου αρεσουν ιδιαιτερα!!

Και δεν ειναι καν οπως στις εικονες που εβαλες.. δεν γυαλιζουν στην πραγματικοτητα..

Οχι οτι θα εκανε τι διαφορα βεβαια....

 

Καλυτερα να τα κανουν μικροτερα και ημιδιαφανα!!

ontos ta imidiafana einai pleon tis modas,an deis kai apo ta kanalia toy eksoterikoy.

Stin arxi eixa parei strava to sima toy ant1 alla pleon m aresei,oxi pio poly apo ta alla kanalia alla se sxesi me to palio.

Den enoxlei katholoy,kai den soy xtypaei sto mati opos ekeino to kitrino.

 

Emena moy aresei poly toy alpha,modato kai mikro,toy mega kai telos ant1.

 

To pio athlio einai toy alter,katholoy fantasia,ena paidi 12 xronon pio oraia sima tha ftiaxne sto pc.Genika to alter den exei tpt oyte logotypo,oyte trailers ktl..

 

Tis ert simpathitika einai,alla tis net to palio moy areze pio poly,edeixne pio sobaro,kai ta skinika kai ola ta trailer apo deltia eidiseon itan klasis anotero.eida deltio tora tis net me ta torina kai einai athlia.

tis et1 protimoysa to palio,arkei ligo na to smikrinan.

Link to comment
Share on other sites

Ψιλοτραγικά είναι τα νέα λογότυπα της ΕΡΤ.

 

Τα προηγούμενα αν και παλιομοδίτικα ήταν πιο κομψά.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε τι παίζει με τη μετακίνηση των λογοτύπων πάνω δεξιά ή αριστερά στο κάδρο; Μπορούν να το κάνουν ελεύθερα;

 

Είναι πολύ εκνευριστικό να βλέπεις ποδοσφαιρικό αγώνα και να μη σε αφήνει το κ***λογότυπο να δεις το σκορ. Χθες το βράδυ αργά π.χ. είχε στον ΑΝΤ1 το Βραζιλία-Βενεζουέλα και στραβώθηκα μέχρι να δω σκορ κλπ. :blink:

 

Για τα ημιδιαφανή λογότυπα συμφωνώ κι εγώ, αν το υιοθετούσαν αυτό τα ελληνικά κανάλια, θα ήταν πιο εύκολα να δεις την οποιαδήποτε εκπομπή, σειρά, ταινία κλπ. :rolleyes:

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με τα λογότυπα, παρατήρησε κανείς τα νέα λογότυπα των novacinema; Τα βρίσκω εξαιρετικά, θυμίζουν δορυφορικά κανάλια εξωτερικού.

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι της ΕΡΤ, minimal και μοντέρνα. Αν και στην οθόνη μου φαίνεται οτι δε "γράφουν" καλά σε σημείο που να χαρακτηρίζονται και ενοχλητικά με αυτά τα ζωντανά χρώματα.

 

Ξέρετε τι παίζει με τη μετακίνηση των λογοτύπων πάνω δεξιά ή αριστερά στο κάδρο; Μπορούν να το κάνουν ελεύθερα;

Αν ρωτάς για το αν επιτρέπεται, λογικά ναι αφού ο ΑΝΤ1 στην αρχή της φετινής περιόδου το είχε δεξιά. Επίσης και το νέο της ΕΤ3 είναι δεξιά.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...