Jump to content

Λογότυπα καναλιών


n80_s700i
 Κοινοποίηση

Λογοτυπα καναλιων  

235 members have voted

  1. 1. Λογοτυπα καναλιων

    • ET1
      6
    • NET
      10
    • ET3
      3
    • MEGA
      88
    • ANT1
      46
    • STAR
      21
    • ALPHA
      25
    • ALTER
      2
    • ΣΚΑΙ
      34


Recommended Posts

Συμφωνώ.Τόσα χρόνια το ίδιο,το έχω βαρεθεί :p:happy:.Εμένα,μου αρέσει το λογότυπο του ANT1.:D:)

 

Το λογότυπο του ant1 είναι τεράστιο & Πολύ χαμηλά.

Δεν μου αρέσει πολύ προσωπικά… :down:

Του "μεγάλου καναλιού" είναι μικρό ευδιάκριτο και σε καλό σημείο.

Είναι θέμα συνήθειας… ;)

Link to comment
Share on other sites

Το λογότυπο του ant1 είναι τεράστιο & Πολύ χαμηλά.

 

Δεν είναι ακριβώς χαμηλά, όσο πιο κοντά στο κέντρο της οθόνης σε σχέση με τα άλλα. Ούτε εμένα μ' αρέσει.

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Το MTV(για οσους το λαμβανουν) αλλαξε τα γραφικα του και το λογοτυπο του!με μια πρωτη ματια εχω να παρατηρησω οτι οι τιτλοι των τραγουδιων ειναι παρα πολυ μικροι!σου βγαινει το ματι για να δεις τι γραφει!:mad:
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το Αντ1 κανει μεγαλη πατατα που βαζει διαφημισεις σχετικα με το προγραμμα του(π.χ.Ελλαδα εχεις ταλεντο Παρασκευη 21:00) στο κατω μερος της οθονης γιατι κρυβει μεγαλο μερος της εικονας+τους υποτιτλους στα ξενα προγραμματα.Θα ηταν καλυτερα να τα βαζει στο πανω μερος της οθονης και το πλαισιο να ειναι πιο μικρο και διακριτικο.

Συμφωνώ.Τόσα χρόνια το ίδιο,το έχω βαρεθεί :p:happy:.Εμένα,μου αρέσει το λογότυπο του ANT1.:D:)

Το mega ισως αλλαξει λογοτυπο τον Νοεμβριο στα πλαισια των 20 χρονων mega.Το ιδιο ειχε κανει και το 1999 στα 10 χρονια.Τοτε πρωτοεμφανιστηκε το λογοτυπο που εχει τωρα το mega.Οσο για τον ant1 δεν ξερω αν θα αλλαξει και φετος λογοτυπο παντως το παλιο κιτρινο λογοτυπο ηταν το καλυτερο.

Link to comment
Share on other sites

Οσο για τον ant1 δεν ξερω αν θα αλλαξει και φετος λογοτυπο παντως το παλιο κιτρινο λογοτυπο ηταν το καλυτερο.

 

Απαπα...Χάλια ήταν!Πολύ παλιομοδίτικο...

Ας κρατήσει αυτό που έχει τώρα!Μια χαρά είναι.

Link to comment
Share on other sites

Απαπα...Χάλια ήταν!Πολύ παλιομοδίτικο...

Ας κρατήσει αυτό που έχει τώρα!Μια χαρά είναι.

Συμφωνώ.Επίσης,δεν φτάνει που ήταν κίτρινο,είχε και μαύρο γέμισμα που το έκανε χάλια :cold:.Λίγα χρόνια μετά που έβγαλαν το μαύρο γέμισμα ήταν κάπως καλό,αλλά αυτό που έχει τώρα είναι το καλύτερο.:)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Σημερα αλλαξε λογοτυπο το ΣΚΑΙ!Ενταξει δεν ειναι και μεγαλη η διαφορα,καλο ειναι...:)

Δεν μου αρέσει.Προτιμώ το παλιό.:D

Link to comment
Share on other sites

Δεν αλλαξε και τελειως. Απλως εγινε πιο ανοιχτοχρωμο μπλε και αλλαξε ελαφρα η γραμματοσειρα.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τα καινούρια που έβαλαν στην ΕΤ1, ΝΕΤ και ΕΤ3 είναι ωραία. Που έχουν διαφορετικό χρώμα το καθένα.

my Desktop PC: Intel Core I7-920 2.66GHz - OCZ Gold Low Voltage 6GB 1600MHz - Sapphire 5850 SVGA 1GB - Asus P6T - 2XWD Caviar Blue 640GB - Windows 7 Professional 64bit GR

my Phones: HTC HD (Dutty's HD WM6.5 Leo Holly Grail R0) - HTC Desire AMOLED (AOSP Oxygen v2.0.3 Android 2.3 Gingerbread)

Σταύρος

Link to comment
Share on other sites

Μα δεν αλλαξανε λογοτυπα.Τελευταια φορα αλλαξαν στις 07/06/2008.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Αυτη η ροζ κορδελα που εχει μπει στα λογοτυπα ολων των καναλιων για τι ειναι?Για την παγκοσμια ημερα ψωριασης?

 

http://ygeia.tanea.gr/default.asp?pid=8&ct=85&articleID=7923&la=1

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Εδω και λιγη ωρα το MEGA αλλαξε το λογοτυπο του στα πλαισια του εορτασμου των 20 χρονων λειτουργιας του!Πως σας φαινεται?Εμενα μάρεσει πολυ,και ειναι πολυ διακριτικο!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εδω και λιγη ωρα το MEGA αλλαξε το λογοτυπο του στα πλαισια του εορτασμου των 20 χρονων λειτουργιας του!Πως σας φαινεται?Εμενα μάρεσει πολυ,και ειναι πολυ διακριτικο!

 

Όντως, το πρόσεξα κι εγώ.

Επίσης κάτι πήρε το μάτι μου στο trailer του Όμορφου Κόσμου για "τα καλύτερα γενέθλια" ή κάτι τέτοιο...

Μάλλον σαν σήμερα πριν 20 χρόνια ξεκίνησε να εκπέμπει το Mega και το "γιορτάζουν". Εξ ου και το λογότυπο.

Link to comment
Share on other sites

http://4.bp.blogspot.com/_xh3B4JuwOo8/SwXIFLfws3I/AAAAAAAACNI/fxdHPmq87WI/s320/new_logo_mega20_11_09.jpg

 

Εδώ και λίγη ώρα το mega παίζει με καινούργιο, επετειακό λογότυπο! Το νέο λογότυπο του σταθμού που...

έκανε πρώτη εμφάνιση στις οθόνες μας σήμερα 20/11 και λίγο μετά τις 12:00 δεν διαφέρει και πολύ από το παλιό… Ζούμε ιστορικές στιγμές; (χαχα)

 

Το MEGA αύριο γιορτάζει και κλείνει τα 20 του χρόνια στον αέρα τις Ελλάδας και όχι μόνο.

20 Νοεμβρίου 1989 το πρώτο ιδιωτικό κανάλι κάνει πρεμιέρα στις Ελληνικές τηλεόρασης.

Το κανάλι θα κάνει αφιερώματα από νωρίς αυτή την Παρασκευή.

 

Στην Κοινωνία ώρα Megaθα δούμε ενημερωτικές εκπομπές</b> άλλα και τα δελτια ειδήσεών από το 1989 μέχρι και τωρα. Μαζι τους αύριο θα είναι η Ολγα Τρέμη, Γιάννης Πρετεντέρης, Παύλος Τσίμας, Νίκος Στραβελάκης και ο Αντώνης Λιάρος.

 

Στον Όμορφο κόσμο το πρωί θα δούμε ωραίες στιγμές από σειρες από show και πολλά άλλα που θα μας γυρίσουν ευχάριστα πίσω. Θα έχουμε ευχές από πολλά πρόσωπα τις Tv, όπως βεβαίως βεβαίως και από τον Γρήγορη Αρναουτογλου.

 

Από τις 16.50 θα ξεκινήσει την Κυριακή 22 Νοεμβρίου στο MEGA η επετειακή εκπομπή «20 χρόνια MEGA αθλητικά» και θα κρατήσει μέχρι τις 19.20.Στην παρουσίαση θα είναι ο Χρήστος Σωτηρακόπουλος.

(tileorasi-hellas)

Link to comment
Share on other sites

Άλλαξαν πάλι λογότυπο... :mad:

Λογικό, αφού πέρασαν τα γενέθλια.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα μια που περασαν 10 χρονια με αυτο το λογοτυπο θα ηταν καλυτερα να το εκαναν πιο διακριτικο.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
υπέροχο το νέο διακριτικό λογότυπο του ALPHA από σήμερα. σίγουρα το πιο ευρωπαικό και καλαίσθητο από όλα τα άλλα κανάλια.
Link to comment
Share on other sites

υπέροχο το νέο διακριτικό λογότυπο του ALPHA από σήμερα. σίγουρα το πιο ευρωπαικό και καλαίσθητο από όλα τα άλλα κανάλια.

 

Δεν έχει τρομερή αλλαγή! Καλό είναι :happy:

Link to comment
Share on other sites

το ειδατε το νεο λογοτυπο του αλφα πιο διακριτικο ειναι απο το παλιο

 

Ναι, το είδα κι εγώ. Μια στιγμή δεν ήξερα ποιο κανάλι βλέπω. :p

Link to comment
Share on other sites

BALANTHS προσπάθησε να μην χρησιμοποιείς κεφαλαία γράμματα γιατί μοιάζει σαν να φωνάζεις. Ευχαριστώ.

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...