Jump to content

HP iPAQ 210 (Enterprise Handheld)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πως τρέχει αυτό το pocketcm ρε παιδιά? Προσπαθώντας να το τρέξω μου βγάζει μήνυμα λάθους και διαβάζοντας στο faq του site, αναφέρει (και μάλιστα με bold γραμματοσειρά) πως απαιτεί phone device.

 

Δεν μπορείς να το τρέξεις από τις ρθυμίσεις, αντί αυτού πρέπει να το τρέξεις μέσα από ένα πρόγραμμα εν ονόματι "IM Selector''. Μετά του κάνεις ένα Soft Reset και το τρέχεις από τις ρυθμίσεις.

 

Ελπίζω να βοήθησα...:O

Notebook User: Lenovo 3000 N200
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 445
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Eδώ θα βρεις ότι χρειάζεσαι

http://rs320.rapidshare.com/files/111609228/keyboards.rar

Το pocket cm αφού το εγκαταστήσεις στη μνήμη συσκευής,βάλε στο φάκελο του και τα υπόλοιπα αρχεία(touch vga,greek) και κάνε soft reset.Στη συνέχεια μπορείς να το επιλέξεις πηγαίνοντας start-->settings.Μπες στα options του pcm και επέλεξε ελληνικά και το skin touch vga.

Eναλλακτικά μπορείς να βάλεις το greek keyboard το οποίο είναι ακριβώς όπως το default του 214 με ελληνικά.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Πως τρέχει αυτό το pocketcm ρε παιδιά? Προσπαθώντας να το τρέξω μου βγάζει μήνυμα λάθους και διαβάζοντας στο faq του site, αναφέρει (και μάλιστα με bold γραμματοσειρά) πως απαιτεί phone device.

 

Επειδή εγώ δεν είμαι σίγουρος εάν μιλάς για το Keυboard ή για το Contacts, εδώ θα βοηθηθείς στο πως να τα εγκαταστήσεις και τα δύο απροβλημάτιστα.

 

Pocket CM Keyboard

 

Pocket CM Contacts

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Eδώ θα βρεις ότι χρειάζεσαι

http://rs320.rapidshare.com/files/111609228/keyboards.rar

Το pocket cm αφού το εγκαταστήσεις στη μνήμη συσκευής,βάλε στο φάκελο του και τα υπόλοιπα αρχεία(touch vga,greek) και κάνε soft reset.Στη συνέχεια μπορείς να το επιλέξεις πηγαίνοντας start-->settings.Μπες στα options του pcm και επέλεξε ελληνικά και το skin touch vga.

Eναλλακτικά μπορείς να βάλεις το greek keyboard το οποίο είναι ακριβώς όπως το default του 214 με ελληνικά.

 

Με ενδιαφέρει απλά να μου εμφανίζει το ελληνικό πληκτρολόγιο και όχι να γράφω με το δάχτυλο. Πως μπορώ να βάλω το greek keyboard το οποίο είναι ίδιο με το default του 214?

Xiaomi Redmi Note 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε το αρχείο που ανέβασα και εγκατέστησε το αρχείο Greek vga keyboard

 

Οπς! σωστός. Δούλεψε. Αλλά γιατί στα contacts, στο επάνω μέρος της οθόνης δε μου εμφανίζει, προς αναζήτηση, τα ελληνικά γράμμμα και μου εμφανίζει τα αγγλικά? Μήπως δεν προβλέπεται?

Xiaomi Redmi Note 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ξερετε κανα προγραμμα Voip που να δουλευει με αυτη την συσκευη ωστε οταν ειμαι σε wifi χωρο να μπορω να κανω κλησεις ??Δηλαδη να μπορεις να του βαλεις SIP serve οπως για το voipdisocunt thnx
Link to comment
Share on other sites

Οπς! σωστός. Δούλεψε. Αλλά γιατί στα contacts, στο επάνω μέρος της οθόνης δε μου εμφανίζει, προς αναζήτηση, τα ελληνικά γράμμμα και μου εμφανίζει τα αγγλικά? Μήπως δεν προβλέπεται?

Mάλλον επειδή η έκδοση του λειτουργικού είναι στα αγγλικά.

Link to comment
Share on other sites

Mάλλον επειδή η έκδοση του λειτουργικού είναι στα αγγλικά.

 

Ναι, μάλλον αυτό φταίει. Δε με χαλάει όμως.

Να ρωτήσω κάτι άλλο. Γνωρίζει κανείς κάποιο κατάστημα που να πουλάει το μηχανάκι με ελληνικά windows. Το είδε ένας συνάδελφος στη δουλειά και έπαθε πλάκα. Αλλά επειδή δεν ξέρει αγγλικά, ξέρετε, είναι λίγο δύσκολο.

Xiaomi Redmi Note 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

Παιδια γινεται καποιος που εχει το Ipaq 214 να μου πει πως φαινεται το zoo.gr στο PDA ?(IE η αλλος browser)Kαι συγκεκριμενα καποιο online game απο κει:O
Link to comment
Share on other sites

Mε τον i.e. που δοκίμασα δεν ανοίγει καθόλου το zoo.gr.Βγάζει λευκή την αρχική σελίδα και δε μπορείς να επιλέξεις τίποτε.Γενικά στους browsers των wm τo μεγαλύτερο πρόβλημα εντοπίζεται στις σελίδες με flash και αναδυόμενα μενού.π.χ. Στο meteo.gr ενώ ανοίγει κανονικά η σελίδα,δε μπορείς να ανοίξεις το αριστερό αναδυόμενο μενού για επιλογή πόλης.Το τελευταίο εκτός του ie το έχω δοκιμάσει με netfront και opera.
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση ακομα

(Και για το συγκεκριμενο μοντελο αλλα και γενικα για ολα τα PDA με WIFI)

Ανακυλψα ενα προγραμμα για να κατεβαζεις torrent.(δεν ειναι free).Θα ηθελα καποιος παιδια να το δοκιμασει να δουμε αν κατεβαζει πραγματικα torrents γιατι με μια συνδεση wifi και 8gb μνημης μπορουμε να κανουμε θαυματα

http://www.adisasta.com/wmTorrent.html

Link to comment
Share on other sites

Video 640*480 συμπιεσμένο με pocket divx encoder με full ποιότητα (περίπου 100mb τα 6 λεπτά) παίζει στον core player full screen χωρίς κολλήματα.
Link to comment
Share on other sites

Plz παιδια αν μπορειτε δοκιμαστε αυτο το προγραμματακι για τα torrents να μου πειτε αν δουλευει γιατι ειναι ο κυριος λογος που θα παρω το PDA:O
Link to comment
Share on other sites

Φίλε κατά την γνώμη μου το pda δεν είναι laptop.Αλλωστε η μπαταρία του τελειώνει σχετικά γρήγορα σε χρήση internet.Kαι να σου αναφέρω και ένα περιστατικό που μου έτυχε κάποια στιγμή.Δεν είχα πολύ μπαταρία και ήμουν στο νετ μέσω wi-fi σε ένα flocafe.Tελειώνει η μπαταρία και όταν το έβαλα για φόρτιση,φαινόταν πως είχε σύνδεση wi-fi,ενώ δεν είχε.Δεν αναγνώριζε καν ότι έχει wi-fi.Ξεκόλλησε με hard reset.
Link to comment
Share on other sites

Φίλε κατά την γνώμη μου το pda δεν είναι laptop.Αλλωστε η μπαταρία του τελειώνει σχετικά γρήγορα σε χρήση internet.

Σίγουρα δεν είναι λαπτοπ, αλλά η αυτονομία του pda είναι μεγαλύτερη από ότι ενός λάπτοπ;)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ναι παιδια το ξερω οτι δεν ειναι laptop , ενω θα κατεβαζει στο ρευμα θα το εχω.Εχω ασυρματο στο σπιτι και το pc κανει απιστευτο θορυβο και παρα πολυ φως απο μεσα με αποτελεσμα να πρεπει να κοιμαμαι σε αλλα δωματια το βραδυ καθως το βραδυ/ξημερωματα δυστυχως η συνδεση ακουμπαει τα 1024 (πιταρισμενο dslam ολη την μερα)

To δοκιμασε καποιος το προγραμμα ?

Link to comment
Share on other sites

To wmtorrent τρέχει, αλλά δε βλέπω να κατεβάζει. Ίσως δεν έχω καλές ρυθμίσεις, ίσως η συσκευή δεν τραβάει, αλλά εδώ και 5 λεπτά έχει κατεβάσει 192kb...
Link to comment
Share on other sites

Βασικά δεν την παλευει το πρόγραμμα. Κολλάει πολύ.

Δε φταιει οτι είναι demo. Aς το δοκιμάσει και κάποιος άλλος μήπως κάνω εγώ λάθος..

Link to comment
Share on other sites

Ναι ας το δοκιμασει και καποιος αλλο μην παω και πεταξω 500 ευρω σε laptop μονο και μονο για κατεβασμα (ειμαι μεγαλος fan του κατεβασματος και εχω 700GB να γεμισω!:p)

Σχετικα με το USB host που ανεφερα πιο πανω , τι λετε ?:confused:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...