Jump to content

HP iPAQ 210 (Enterprise Handheld)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Ακόμα δεν το πήρες, ψάχνεις για ROM upgrade; Δεν βρίσκω το λόγο. Η συσκευή δεν ανήκει σε αυτό το target group χρηστών που φτιάχνουν cooked ROMs.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 445
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ακόμα δεν το πήρες, ψάχνεις για ROM upgrade; Δεν βρίσκω το λόγο. Η συσκευή δεν ανήκει σε αυτό το target group χρηστών που φτιάχνουν cooked ROMs.

 

Απλα τα ψαχνω ολα, κακο ειναι αυτο;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Να ρωτησω κατι? Εχει βγει καποια ρομ για το συγκεκριμενο μοντελο? εψαξα στο xda αλλα δεν βρηκα τιποτα. Γενικα ουτε στο site της hp βρηκα αναβαθμισεις η κατι αλλο που να χει να κανει με update-upgrade. Υπαρχει κατι η δεν ψαχνω εκει που πρεπει?

 

Δες εδώ

http://h20000.www2.hp.com/bizsupport/TechSupport/SoftwareIndex.jsp?lang=en&cc=us&prodNameId=3544117&prodTypeId=215348&prodSeriesId=3544060&swLang=8&taskId=135&swEnvOID=4014

Link to comment
Share on other sites

Το παραγγειλα παιδες και εχω χεστει απο τη χαρα μου! Σας ευχαριστω για την υποστηριξη!Ελπιζω να μην εκανα καμια πατατα επιλογη... :P ( Και αν μπορει καποιος να μου πει τι ειναι η θυρα memorie SDIO )
Link to comment
Share on other sites

Πο πο! Εχω καταντησει σπαστικος ε; Γνωριζει κανεις που μπορω να βρω σπασμενο το πραγραμμα Gotomypc (remote access software); Επισης αν μπορει καποιος να μου δωσει ενα λινκ για οδηγιες εγκαταστασης του destinator 7. Εχει ενα tutorial στο φορουμ απο minotavrs για p3300 http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2108199#post2108199 . Με τον ιδιο τροπο και στο ipaq;
Link to comment
Share on other sites

Οι εφαρμογες των Htc που κυκοφορουν στα διαφορα μαγαζακια λειτουργουν σε αλλες συσκευες; Οπως πχ το Htc Home Plugin ή το HTC Album ;
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω μεγαλο προβλημα! Δεν ξερω τι να κανω! Με το που εβαλα μπαταρια στο 214 αυτο ανοιξε μονο του. Δεν εδωσα σημασια. Το κοιταζω λιγο λεω τωρα να το κλεισω να το φορτισω. παταω το power button παρατεταμενα και τρωω την πρωτη πατατα. Δεν κλεινει. λεω δεν μπορει κατι θα κανω λαθος. Το ψαχνω λιγο απελπιζομαι και βγαζω μπαταρια. Την ξαναβαζω και δεν ανοιγει! Λεω ΟΚ. Αλλα μολις εβαλα το φορτιστη παλι ανοιξε! Μηπως δεν κανω κατι καλα; Ανοιγει αυτοματα οταν φορτιζεται; Οταν πατας παρατεταμενα το power button βγαζει προειδοποιητικο παραθυρακι οπως στα htc; Εχω τρελαθει...
Link to comment
Share on other sites

Βάλε πάνω την μπαταρία και κάνε ένα soft reset.

Το πιθανότερο είναι να στρώσει.Αν όχι, τότε ίσως να έχει πρόβλημα

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Βάλε πάνω την μπαταρία και κάνε ένα soft reset.

Το πιθανότερο είναι να στρώσει.Αν όχι, τότε ίσως να έχει πρόβλημα

 

Εκανα soft reset αλλα τιποτα... η συσκευη κλεινει μονο αν της βγαλεις την μπατα ρια γα@#$ την π^&@$#@ μου! Συγγνωμη για τα νευρα αλλα εχω απογοητευτει. Τεσπα. Δεν μου ειπες ομως οταν ειναι να κλεισει η συσκευη πεταει κανα παραθυρακι?Επισης καοπυ διαβασα οτι για να κλεισει η συσκευη δεν χρειαζεται να πατησεισ παρατεταμενα το Power button. Αληθευει?

Link to comment
Share on other sites

Η συσκευή δεν κλεινει τελείως,πάρα μόνο αν βγάλεις την μπαταρία.Πατώντας το power button μπαίνει σε standby mode.Σαν τα eten δηλαδή.Δεν βγάζει κανένα παραθυράκι για το κλείσιμο.Aν πατώντας το, δεν μπαίνει σε αναμονή, μόνο τότε έχει πρόβλημα.Αν μείνεις από μπαταρία και το βάλεις να φορτίσει θα ανοίξει μόνο του και ανάλογα το πόση μπαταρία είχε πριν κλείσει,θα ανοίξει είτε στο πρόγραμμα που το είχες αφήσει είτε με soft reset.Εμένα αυτή η κατάσταση μου φαίνεται φυσιολογική,ίσως γιατί το είχα συνηθίσει από το eten x500/m700 που είχα πριν.
Link to comment
Share on other sites

Η συσκευή δεν κλεινει τελείως,πάρα μόνο αν βγάλεις την μπαταρία.Πατώντας το power button μπαίνει σε standby mode.Σαν τα eten δηλαδή.Δεν βγάζει κανένα παραθυράκι για το κλείσιμο.Aν πατώντας το, δεν μπαίνει σε αναμονή, μόνο τότε έχει πρόβλημα.Αν μείνεις από μπαταρία και το βάλεις να φορτίσει θα ανοίξει μόνο του και ανάλογα το πόση μπαταρία είχε πριν κλείσει,θα ανοίξει είτε στο πρόγραμμα που το είχες αφήσει είτε με soft reset..

 

Πες το ετσι ρε φιλε και εχω τρελαθει!!!! Δηλαδη δεν κλεινει ποτε παρα μονο αν ξεμεινει απο μπαταρια? επαναλαμβανομαι αλλα θελω να δω αν καταλαβα καλα γιατι απο το πρωι δεν εχω σταματησει να ψαχνω! Να σαι καλα ρε φιλε!(Και μια και ηρεμησα τωρα) Τις εφαρμογες εσεις που τις εγκαθισταται?

Link to comment
Share on other sites

Eτσι είναι φίλε μου,δεν κλείνει ποτέ παρά μόνο από μπαταρία.Τα προγράμματα τα φορτώνω στην εσωτερική μνήμη,εκτός του destinator που έχω στην κάρτα μνήμης.Αυτά που χρησιμοποιώ σε καθημερινή βάση:

1.netfront 3,5

2.resco explorer 6.15 μαζί με το today plugin για το οποίο υπάρχουν skin για vga oθόνη.

3.spb weather

4.sk tools

5.force hires

6.Eoρτολόγιο

7.core player

8.Destinator 6 & 7.

9.Τgps

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ! Αν μπορεσεις καποια στιγμη να μου πεις και σε γενικες γραμμες πως να βαλω destinator 7 θα ημουν ευγνωμον... Ευχαριστω και παλι!
Link to comment
Share on other sites

Αντε θα σταματησω να σας πρηζω σιγα σιγα! Μια φορα υπηρχε ενα προγραμματακι που το ελεγαν startdestinator και εκανε τρεις διαφορετικες δουλειες μαζι. Ετρεχε το destinator κρατουσε το backlight ανοιχτο και δεν θυμαμαι τι αλλο! Εψαξα στα γνωστα μαγαζακια και δεν βρηκα τπτ. Μπορει να το ανεβασει κανεις η να μου πει που μπορω να το βρω?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αν μπορεσεις καποια στιγμη να μου πεις και σε γενικες γραμμες πως να βαλω destinator 7 θα ημουν ευγνωμον...

 

http://www.navimania.gr/showthread.php?t=5384

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

 

Ευχαριστω! Το βαλα και ας ελπισουμε να δουλεψει! Αυτο που θελω να ρωτησω τωρα ειναι για το δεκτη του gps. Να παρω bluetooth ή κατι τετοιο http://www.expansys.com.gr/p.aspx?i=127375 ; Σας ευχαριστω ολους για την βοηθεια που μου δινεται...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ξερει κανεις τι το προκαλει αυτο; http://img167.imageshack.us/my.php?image=capture30062008132822nv3.png Εννοω το μαυρο τετραγωνακι που εχουν σαν φοντο τα εικονιδια των .cab. Αλλες φορες το δειχνει και αλλες οχι. Ειναι καποιο bug ή χρειαζεται καποια ρυθμιση; Χρησιμοποιω resco explorer αλλα το ιδιο συμβαινει και στον file explorer.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω! Το βαλα και ας ελπισουμε να δουλεψει! Αυτο που θελω να ρωτησω τωρα ειναι για το δεκτη του gps. Να παρω bluetooth ή κατι τετοιο http://www.expansys.com.gr/p.aspx?i=127375 ; Σας ευχαριστω ολους για την βοηθεια που μου δινεται...

 

Με αυτό http://www.expansys.com.gr/p.aspx?i=149541 δουλεύει άψογα σε μένα

Εάν οι άνθρωποι πάντα ακολουθούσαν τον κοινό νου, εμείς μέχρι σήμερα θα σερνόμασταν στα τέσσερα
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ξερει κανεις τι το προκαλει αυτο; http://img167.imageshack.us/my.php?image=capture30062008132822nv3.png Εννοω το μαυρο τετραγωνακι που εχουν σαν φοντο τα εικονιδια των .cab. Αλλες φορες το δειχνει και αλλες οχι. Ειναι καποιο bug ή χρειαζεται καποια ρυθμιση; Χρησιμοποιω resco explorer αλλα το ιδιο συμβαινει και στον file explorer.

Δεν το έχω δει στο δικό μου.Μήπως κάποιο πρόγραμμα που έβαλες,έχει ασυμβατότητα?Προτιμώ το bluetooth gps.Aπλά με sdio gps γλιτώνεις τον δεύτερο φορτιστή στο αυτοκίνητο.Ομως το gps που δείχνει ο garet έχει πολύ μεγαλύτερη αυτονομία από το hp 214, οπότε αν το φορτίσεις σπίτι θα σου φτάσει για να πας από Χανιά-Αλεξανδρούπολη και να ξεναγηθείς ως πεζός :p

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...