Jump to content

HP iPAQ 210 (Enterprise Handheld)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 445
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΤΠ HP 214 ΕΧΕΙ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΜΕΝΟΥ?

 

Καλωσόρισες στο Forum μας, την μεγαλύτερη κοινότητα Gadgetάκιδων!

Ναι έχει η ελληνική έκδοση του...

 

Φίλε, καλό θα ήταν να μην γράφεις με κεφαλαία διότι είναι σαν να φωνάζεις και απαγορεύεται απο τους κανονισμούς.

Notebook User: Lenovo 3000 N200
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον καποιος δυνατος να βοηθησει παλι λιγακι! Το default προγραμμα που εχει το Ipaq μεσα για να βλεπεις φωτογραφιες ( Hp Photosmart Mobile ) αν το φορτωσεις με πολλες φωτογραφιες κρασαρει. Εχω περασει καμια 100 μεσα ( τραβηγμενες απο ψηφιακη δηλαδη αρκετα μεγαλες σε μεγεθος ) και μολις πατησω να ανοιξει ο συγκεκριμενος φακελος βγαινει το κυκλακι-κλεψυδρα και μενει εκει. Χρειαζεται reset. To συγκεκριμενο προβλημα δεν εμφανιζεται με αλλα προγραμματα οπως το resco photo viewer ή to spb imageer. Αυτο που θελω να κανω λοιπον ειναι μεσα απο την registry να βρω τροπο να απενεργοποιησω το συγκεκριμενο προγραμμα η να το κανω τελοσπαντων να μην ανοιγει αυτο τις φωτογραφιες... Επειδη ομως στη registry τα πραγματα μπερδευουν για μενα ας μου δωσει καποιος τα φωτα του! Ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

To Resco Photo Viewer δεν κάνει αυτό associate τα αρχεία εικόνων με αποτέλεσμα να γίνεται αυτό το default πρόγραμμα που τις ανοίγει; Στο ρωτάει αυτό όταν το πρωτοτρέχεις.

 

(Δεν υπάρχει λόγος να πειράξεις τη registry, δε θα γλυτώσεις κάτι.)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

To Resco Photo Viewer δεν κάνει αυτό associate τα αρχεία εικόνων με αποτέλεσμα να γίνεται αυτό το default πρόγραμμα που τις ανοίγει; Στο ρωτάει αυτό όταν το πρωτοτρέχεις.

 

(Δεν υπάρχει λόγος να πειράξεις τη registry, δε θα γλυτώσεις κάτι.)

 

Υπαρχει επιλογη να διαλεξω τα αρχεια που θα ανοιγει με το Resco Photo Viewer. Δεν ξερω για ποιο λογο αλλα συνεχιζει να ανοιγει το προγραμμα της hp και συνεχιζω εγω να κανω soft reset. Ελεγα μηπως μπορουσε να γινει κατι ετσι ωστε να μην λειτουργει το προγραμμα της hp για να μπορω και γω οταν παταω π.χ μια εικονα στον explorer μου να μην κρασαρει η συσκευη...

Link to comment
Share on other sites

Φίλε εγκατέστησα πριν λίγο την δοκιμαστική έκδοση resco photo viewer pro 6.33 έκανα associate τις καταλήξεις που ήθελα και πλέον οι εικόνες ανοίγουν με αυτό..
Link to comment
Share on other sites

Το soti pocket controller ειναι το προγραμμα που μπορεις να ελεγχεις το ppc σου μεσα απο την οθονη του υπολογιστη σου.Το μονο προβλημα ειναι οτι θελει active synch και εγω εχω vista. Υπαρχει κατι αντιστοιχο για vista;
Link to comment
Share on other sites

Μπορω εμφανισω με το Windows Mobile Device Center την οθονη του κινητου μου στην οθονη του υπολογιστη και με το mouse μου να περιηγηθω στο κινητο χωρις να το αγγιζω?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Άλλο το ένα... άλλο το άλλο.

 

Με το Windows Mobile Device Center πραγματοποιείς το connection μεταξύ συσκευής σου και PC.

 

Για αυτό που λες... χρειάζεσαι το My Mobiler αφού πρώτα έχεις πραγματοποιήσει την παραπάνω σύνδεση. Είναι και free και κατά τη γνώμη μου καλύτερο από το Soti Pocket Controller μιας και μπορείς να κάνεις copy-paste από τον υπολογιστή στην οθόνη του PPC! ;)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

zip code ηθελα να πω αλλα επειδη βιαζομουν ξεχασα τα μισα... Σιγα σιγα θα το φερω στα μετρα μου... Σας ευχαριστω ολους για την βοηθεια που μου δινετε...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχετε ακουσει τιποτα για κανενα update της rom; Επισημα πραγματα ομως. Καμια ανακοινωση απο την ΗP εχουμε;
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μηπως ξερει κανεις γιατι το hp 214 δεν μου φορτιζει μεσω usb.

(δεν βγαζει καν το εικονιδιο με την πριζα).

Θελει ως επιλογη fast or slow recharge? Μηπως υπαχει καποια επιλογη κατα το activesync ? Μηπως υπαρχει αλλο καλωδιο για αυτη την δουλεια ?

Εχω ακουσει οτι ειναι ο καλυτερος τροπος για την διαρκεια ζωης της μπαταριας.Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μηπως ξερει κανεις γιατι το hp 214 δεν μου φορτιζει μεσω usb.

(δεν βγαζει καν το εικονιδιο με την πριζα).

Θελει ως επιλογη fast or slow recharge? Μηπως υπαχει καποια επιλογη κατα το activesync ? Μηπως υπαρχει αλλο καλωδιο για αυτη την δουλεια ?

Εχω ακουσει οτι ειναι ο καλυτερος τροπος για την διαρκεια ζωης της μπαταριας.Ευχαριστω

 

Eμενα φιλε μου φορτιζει μια χαρα μεσω usb (με κοινο καλωδιο οχι το δικο του. Απο την μια usb και απο την αλλη μινι usb ). Δεν νομιζω οτι θελει καποια ρυθμιση το activesync. Το πακετο μεσα ειχε ενα καλωδιο για να το συνδεσεις στον υπολογιστη το οποιο ειχε και μια υποδοχη για να μπει ο φορτιστης του. Αν χρησιμοποιεις αυτο το καλωδιο λογικα για να φορτισει θα πρεπει να ειναι και ο φορτιστης απανω..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους σας.

 

Είναι καινούριος στο forum και ζητώ τη βοηθειά σας για την αγορά του ipaq 214. Διαθέτει εξελληνισμένο περιβάλλον ή απαιτείται πρόσθετη αγορά; Ο i_Falcon ανάφερε ότι υπάρχει η ελληνική έκδοση του, από που μπορώ να το αγοράσω με αυτή;

 

Διαθέτει (το σημαντικότερο) ελληνικό πληκτρολόγιο ή είναι και αυτό extra;

 

Ευχαριστώ πολύ προκαταβολικά.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους σας.

 

Είναι καινούριος στο forum και ζητώ τη βοηθειά σας για την αγορά του ipaq 214. Διαθέτει εξελληνισμένο περιβάλλον ή απαιτείται πρόσθετη αγορά; Ο i_Falcon ανάφερε ότι υπάρχει η ελληνική έκδοση του, από που μπορώ να το αγοράσω με αυτή;

 

Διαθέτει (το σημαντικότερο) ελληνικό πληκτρολόγιο ή είναι και αυτό extra;

 

Ευχαριστώ πολύ προκαταβολικά.

 

 

Καταρχήν καλωσόρισες στο Forum μας!

Από όσο γνωρίζω, δεν διαθέτει ελληνικό μενού, αλλά με ένα πρόσθετο δωρεάν πρόγραμμα, θα μπορείς να γράφεις ελληνικά. Εγώ είχα αναφέρει (αλλά δεν θυμάμαι πού:lol:) για πληκτρολόγιο ότι είναι μια πρόσθετη αγορά, αλλά όχι πλέον διότι κυκλοφορεί το PocketCM Keyboard!

 

Ελπίζω να βοήθησα...:)

Notebook User: Lenovo 3000 N200
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ, βοήθησες πολύ. Φαίνεται πολύ καλό πρόγραμμα για να γράφεις και με το δάκτυλο!

 

Προχωρώ στην αγορά του 214 για την αντικατάσταση του ACER n30.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ, βοήθησες πολύ. Φαίνεται πολύ καλό πρόγραμμα για να γράφεις και με το δάκτυλο!

 

Προχωρώ στην αγορά του 214 για την αντικατάσταση του ACER n30.

 

Προχώρα με κλειστά μάτια, είναι πολύ καλό Pocket PC!!!

Παλιά και εγώ το Acer n30 είχα...:)

Notebook User: Lenovo 3000 N200
Link to comment
Share on other sites

Πως τρέχει αυτό το pocketcm ρε παιδιά? Προσπαθώντας να το τρέξω μου βγάζει μήνυμα λάθους και διαβάζοντας στο faq του site, αναφέρει (και μάλιστα με bold γραμματοσειρά) πως απαιτεί phone device.
Xiaomi Redmi Note 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...