Jump to content

HP iPAQ 210 (Enterprise Handheld)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εριξα μια ματια τωρα στο site το ipmart

 

θελω απλα να βαζω λεξεις ή προτασεις απο ελληνικα στα αγγλικα ή κ το αντιστροφο κ να μου κανει μεταφραση.

 

Μονο το "Paragon SlovoEd Dictionary English <-> Greek for Smartphone" βρεθηκε να εχει http://www.lingvosoft.com/main.jsp?do=products-view_products&page=11&id=1124 το αλλο που μου προτεινεις δεν εχει αγγλικα-ελληνικα εκτος αν δεν βλεπω κατι σωστα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 445
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • Administrators

Καλό είναι να αφαιρέσεις το link με παράνομο λογισμικό γιατί βάση των κανονισμών του forum που μας φιλοξενεί απαγορεύεται.

 

Επίσης δες και το Lingvosoft Phrasebook.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες αν δουλεύει το aekmap; http://ae.inc.ru/aekmap.php

Ναι, φιλε, δουλεψε!!

Χωρις τονους βεβαια, αλλα δουλεψε.

Σε ευχαριστω πολυ!!!!!

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

μπορεί κάποιος να μου πει αν μπορώ να βάλω 6.1 σε αυτό το pda?
Link to comment
Share on other sites

Γίνονται κάποιες προσπάθειες στο xda

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=387232&highlight=ipaq+200

Κάποιος στην κίνα λέει ότι τα πέρασε αλλά χωρίς να αναφέρει πως το έκανε αυτό

@ddr2

Oι τόνοι έχουν να κάνουν με το layout που χρησιμοποιείς.Eδώ http://rapidshare.com/files/205181147/layouts.rar.html είναι τα layout για το qtek 9000 για sms και unicode ελληνικά.Με το δεύτερο για να βάλεις τόνο πατάς sym και μετά το γράμμα που θες.Δοκίμασε αν υπάρχει κάποιος αντίστοιχος συνδυασμός στο πληκτρολόγιο σου.

Link to comment
Share on other sites

@ddr2

Oι τόνοι έχουν να κάνουν με το layout που χρησιμοποιείς.Eδώ http://rapidshare.com/files/205181147/layouts.rar.html είναι τα layout για το qtek 9000 για sms και unicode ελληνικά.Με το δεύτερο για να βάλεις τόνο πατάς sym και μετά το γράμμα που θες.Δοκίμασε αν υπάρχει κάποιος αντίστοιχος συνδυασμός στο πληκτρολόγιο σου.

 

Μπα.... δεν γίνεται τίποτα.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Μπα.... δεν γίνεται τίποτα.

 

με τα λεξικα δεν μπορεσα απολυτως τιποτα να κανω,εχετε να προτεινεται κατι?? δηλ οσα βρηκα δεν μπορεσα να τα....:shifty:

 

κ μια 2ή ερωτηση σχετικα με τα themes υπαρχει καποιο συγκεκριμενο προγραμμα??

 

Γεια σας περασα ενα προγραμμα το LingvoSoft κ περασα κ καποια Keyboards που εχει λαθος μου φυσικα δεν το προσεξα,το θεμα ειναι οτι οσα remove και αν προσπαθησα να τουσ κανω ΔΕΝ ΒΓΑΙΝΟΥΝ με την καμια ομως,στην SDcard το εχει κανει,εχουμε καποια ιδεα-βοηθεια??

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Να μη γράφεις συνεχόμενα μηνύματα. Για ότι θέλεις να προσθέσεις να χρησιμοποιείς την "Τροποποίηση".

 

Τα πληκτρολόγια που εγκατέστησες δεν υπάρχουν στην Αφαίρεση Προγραμμάτων; Εάν δεν μπορείς να τα απεγκαταστήσεις, δεν θέλεις να κάνεις hard reset και σε ενοχλούν, μπορείς να τα απενεργοποιήσεις με τη βοήθεια του SKTools.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Να μη γράφεις συνεχόμενα μηνύματα. Για ότι θέλεις να προσθέσεις να χρησιμοποιείς την "Τροποποίηση".

 

Τα πληκτρολόγια που εγκατέστησες δεν υπάρχουν στην Αφαίρεση Προγραμμάτων; Εάν δεν μπορείς να τα απεγκαταστήσεις, δεν θέλεις να κάνεις hard reset και σε ενοχλούν, μπορείς να τα απενεργοποιήσεις με τη βοήθεια του SKTools.

 

 

Απο χθες τα κανω Remove βγαινουν κ μου ζηταει να κανω reboot κανω κ στο ξεκινημα του pda παλι βγαινουν!!!!1 αδυνατο τι να πω!!!!! αυτο με το SKTools δεν το γνωριζω μπορεις να με βοηθησεις??

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
αυτο με το SKTools δεν το γνωριζω μπορεις να με βοηθησεις??

 

Είναι ένα πολύ χρήσιμο προγραμματάκι που έχει πολλές επιλογές.

 

Εδώ έχει μια ενδιαφέρουσα αναφορά για τις δυνατότητές του.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το συγκεκριμένο εργαλείο είναι πολύ αξιόπιστο. Δεν ξέρω τι κάνεις ακριβώς αλλά συνήθως τα tweaks που κάνει πιάνουν. Προσοχή βέβαια στη χρήση του γιατί είναι πολύ δυνατό εργαλείο και μπορεί να χαλάσεις κάτι αντί να φτιάξεις πειράζοντας πράγματα που δεν γνωρίζεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω να βρω την καρτελα Input Methods που μου ειπες!!!!!! το βλεπω στα links που εστειλε ο φιλος!!!

 

που ειναι αυτο εχεις ιδεα?? για να τα κανω disable οπως δειχνει εδω αν και θα ηθελα remove να τα κανω κ δεν γινονται Σοβαρολογω!!!

 

το βρηκα ενταξει,αναμενω να λυθει μονο

Link to comment
Share on other sites

Το πλεον ηλιθιο ειναι οτι bootarei το HP κ στο ξεκινημα μου βγαζει το εξης error: ** Ενα παραθυρο pop up you need to restart your device to complete unistallation,save all unsaved documents and press OK to restart.Συνεχεια αυτο κανει γμτ!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Για δες στο φάκελο windows\startup μήπως έχει μείνει κάποια συντόμευση που προκαλεί αυτό το πρόβλημα.Δες και μια εικόνα από το φάκελο windows\startup στη δική μου συσκευή για σύγκριση

http://img27.imageshack.us/img27/3003/display41.png

Τα αρχεία 1,4,5,9,10,13 είναι από προγράμματα που έχω εγκαταστήσει εγώ

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με το λινκ εδώ http://www.mobilitysite.com/boards/x50-x51-forums/231283-start-up-question.html

το Rkbinit είναι

RKbdInit.lnk= Generally Resco keyboard's initiation. Could be another virtual keyboard. If you use it, leave it alone. If not, uninstall the program.

Ισως αυτό δημιουργεί το πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου το Resco Kb χρησιμοποιω εχει για ελλην&αγγλικα οποτε παιζω με αυτο,τι προτεινεις να το κανω unistall??? το θεμα ειναι οτι μου πεταει το παραθυρακι καθε φορα που ξεκιναει το pda.Ολοι αναφερουν για "hard reset" αυτο που με προβληματιζει ειναι οτι εχω καποια προγραμματακια κ το Σημαντικοτερο το Garmin ομως ολα τα εχω περασμενα στην SDcard εαν τελικα κανω hard reset δεν θα εχω προβλημα με το Garmin??? ολα παντως τα εχω κανει εξ αρχης install στην SDcard
Link to comment
Share on other sites

Ok τότε.Επειδή ανέφερες πιο πάνω για πληκτρολόγια,γιαυτό έγραψα αυτό.Μάλλον δε το γλιτώνεις το hard reset.Oσο για τα προγράμματα.Υπάρχουν κάποια που τρέχουν απευθείας από την κάρτα και άλλα που ρίχνουν αρχεία και στο φάκελο των windows.Αυτά θα πρέπει να τα ξαναφορτώσεις.Το garmin από την στιγμή που το έχεις στην κάρτα,δε θα έχεις πρόβλημα.Στη χειρότερη να πρέπει να ξαναδώσεις τα κλειδιά σου ή να ξαναφτιάξεις τα αρχεία ξεκλειδώματος με τον γνωστό τρόπο :ninja: στην περίπτωση που δεν το έχεις γνήσιο
Link to comment
Share on other sites

κατι SpbWeather Resco explorer & ολα αυτα τα εχω τα .cab στην καρτα δεν ειναι τιποτα τα ξανα φορτωνω αμεσα το Garmin με κανει κ σκεφτομαι την ολη διαδικασια βασικα...

 

το hard reset γινεται πατωντας το κουμπι πλαγια το Reset και το πληκτρο με το εικονιδιο Windows???

 

Μολις διαπιστωσα το εξης,εβγαλα την SDcard κ το HP εκανε boot κανονικα διχως αυτο το error!!!!!!!!!!! τι προτεινουμε τωρα για οπως φανηκε ειναι κριμα να κανω "hard reset"

Link to comment
Share on other sites

Κρατάς το κουμπί windows,το οκ και το πλαϊνό και κάνεις soft reset.Δεν αφήνεις τα κουμπιά μέχρι να δεις στην οθόνη clean boot

Δες και εδώ

http://www.hardreset.eu/hp_ipaq_210_hard_reset_soft_reset.html

Αντιγραφή των αρχείων της κάρτας στο pc.format στην κάρτα και πέρασμα των αρχείων από την αρχή.Ετσι θα δεις σε ποιο αρχείο σου πετάει το σφάλμα.Αν και το πιο λογικό είναι το πρόβλημα να βρίσκεται σε κάποιον υποφάκελο του Program files που δημιουργείται στην κάρτα με την εγκατάσταση των προγραμμάτων.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
διχως την SDcard κανει boot κανονικα δεν πεταει το error με την καρτα μεσα πεταει το error!!!.

 

Hard reset τελικά έκανες;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...