Jump to content

[Εφαρμογή] Εορτολόγιο Greek Today Screen


WindowsNT
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μα στο in.gr έχει και για την Θεσσαλονίκη http://www.in.gr/thes/phones/thespharm06.htm για φαρκακεία και http://www.in.gr/thes/phones/theshosp06.htm για νοσοκομεία :rolleyes: Για άλλες πόλεις δυστυχώς δεν γνωρίζω :(

Πάμε γερά για εφημερεύοντα φαρμακεία και νοσοκομεία (αχρείαστα να είναι) για την Θεσ/νίκη... :D :lol:

 

EDIT: Και κάτι που ξέχασα, update του προγράμματος μέσω Wind plus non stop (δλδ μέσω proxy) γίνεται; Ο καιρός ενημερώνεται μια χαρά αλλά στο update του προγράμματος μου βγάζει σφάλμα

 

EDIT 2: Δυστυχώς μόλις ανακάλυψα πως ούτε ο καιρός ενημερώνεται αλλά ούτε και το πρόγραμμα της τηλεόρασης κατεβαίνει μέσω Wind Plus Non Stop :( Άλλαξε κάτι στο πρόγραμμα; WindowsNT μπορείς να το κοιτάξεις λίγο σε παρακαλώ; Σε ευχαριστώ και πάλι για το γ@μάτο προγραμματάκι ;)

Απλώς... FAZER FZ6-S '04
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 942
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα, έχω ένα πρόβλημα με τα .htm και .html αρχεία. Για κάποιο λόγο συμπεριφέρονται σαν μη συνδεδεμένα με κάποιο πρόγραμμα παρότι και από το skotools και χειροκίνητα από την registry του έχω δηλώσει τον internet explorer να τα ανοίγει με default action: open με %1.

Αυτό που κάνει όμως είναι κάπως κουφό....πάει να ανοίξει το αρχείο και πηγαίνει στον file explorer! όταν όμως δεν του πω open αλλά view, τότε ανοίγει το αρχείο κανονικά.... τι να κάνω;;; μήπως μπορεί να δει κανείς το default action στο registry για τα htm και html αν είναι open και όχι view...μήπως κάνω εκεί λάθος;;;;

Αλλιώς...έχει κανείς καμία ιδέα πως μπορώ να επαναφέρω τον internet explorer σαν default browser με τα σωστά file associations; Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

 

Κάτι συμπληρωματικό, το πρόβλημα πρέπει να οφείλεται στην απεγκατάσταση του NetFront Web Browser από όσα διάβασα στο net....κανείς όμως δεν είχε λύση για το πως επαναφέρεις τον PIE ως default web browser......

HD2 T-Mobile WM6.5 OS Version: 5.2.21892(21892.5.0.89) - Manila version: 2.5.20121412.2 - ROM version: 2.13.531.1(90963) WWE / 28/04/2010 - Radio version: 2.10.50.26 - Protocol version: 15.39.50.07U
Link to comment
Share on other sites

Πάμε γερά για εφημερεύοντα φαρμακεία και νοσοκομεία (αχρείαστα να είναι) για την Θεσ/νίκη... :D :lol:

 

EDIT: Και κάτι που ξέχασα, update του προγράμματος μέσω Wind plus non stop (δλδ μέσω proxy) γίνεται; Ο καιρός ενημερώνεται μια χαρά αλλά στο update του προγράμματος μου βγάζει σφάλμα

 

EDIT 2: Δυστυχώς μόλις ανακάλυψα πως ούτε ο καιρός ενημερώνεται αλλά ούτε και το πρόγραμμα της τηλεόρασης κατεβαίνει μέσω Wind Plus Non Stop :( Άλλαξε κάτι στο πρόγραμμα; WindowsNT μπορείς να το κοιτάξεις λίγο σε παρακαλώ; Σε ευχαριστώ και πάλι για το γ@μάτο προγραμματάκι ;)

Sorry που κάνω quote στον εαυτό μου αλλά.... κανένα νέο έχουμε;:rolleyes:

Απλώς... FAZER FZ6-S '04
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Update 1.81.

 

Τώρα το εορτολόγιο ρωτάει κάθε φορά εαν θέλετε να αρχίσει. Εαν πείτε ναι και κολλήσει, στο επόμενο reboot λέτε οχι και το βγάζετε.

Εαν δουλεύει, τότε στο μενού των ρυθμίσεων υπάρχει επιλογή για να μην ξαναρωτήσει.

Link to comment
Share on other sites

Update 1.81.

 

Τώρα το εορτολόγιο ρωτάει κάθε φορά εαν θέλετε να αρχίσει. Εαν πείτε ναι και κολλήσει, στο επόμενο reboot λέτε οχι και το βγάζετε.

Εαν δουλεύει, τότε στο μενού των ρυθμίσεων υπάρχει επιλογή για να μην ξαναρωτήσει.

Ωραία επιλογή αυτή ;) Θα σώσει κάποιους από hard reset :rolleyes: ΑΛΛΑ το eortologio συνεχίζει να μην συνδέεται μέσω proxy (Wind Plus Non Stop) :( Μήπως θα μπορούσες να κάνεις κάτι για αυτό; Ευχαριστώ πολύ :D

Απλώς... FAZER FZ6-S '04
Link to comment
Share on other sites

Εορτολόγιο για PC...

http://www.turboirc.com/tools/epc.rar

Εχει μερικά προβλήματα ακόμα.

 

Θα το δώ και αυτό που λές.

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω (και να ζητήσω) αν είναι εύκολο, σε επόμενη αναβάθμιση να μπορούν να γίνουν κάποιες προσθήκες. Συνήθως στο εορτολόγιου χρησιμοποιώ bold γραμματοσειρά, οπότε με επανεκκίνηση του ppc ή αλλάζοντας κάποιο θέμα πρέπει να ξαναεπιλέξω να εμφανιστεί πάλι bolt. Επίσης αν έχω επιλεγμένο τον καιρό, σε επανεκκίνηση πρέπει πάλι να συνδεθώ στο νετ για να λάβω πληροφορίες του καιρού (δηλαδή δεν παραμένει ο καιρός στο plugin του εορτολογίου).

Και τέλος, στο τι παίζει τώρα στο πρόγραμμα της τηλεόρασης, η τελευταία σειρά δε φαίνεται καθόλου, γιατί την κρύβει το κάτω panel.

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

EDIT: Και κάτι που ξέχασα, update του προγράμματος μέσω Wind plus non stop (δλδ μέσω proxy) γίνεται; Ο καιρός ενημερώνεται μια χαρά αλλά στο update του προγράμματος μου βγάζει σφάλμα

 

συνφωνω οτι πρεπει να κανουμε κατι με τα proxys!

 

κατα τα αλλα οσο παει γινετε και καλυτερο!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒ.
Link to comment
Share on other sites

Επίσης αν έχω επιλεγμένο τον καιρό, σε επανεκκίνηση πρέπει πάλι να συνδεθώ στο νετ για να λάβω πληροφορίες του καιρού (δηλαδή δεν παραμένει ο καιρός στο plugin του εορτολογίου).

Και τέλος, στο τι παίζει τώρα στο πρόγραμμα της τηλεόρασης, η τελευταία σειρά δε φαίνεται καθόλου, γιατί την κρύβει το κάτω panel.

 

Και γω μια απ'τα ίδια.

Ακόμα στο πρόγραμμα της τηλεόρασης κάτι έγινε με το encoding των ελληνικών χαρακτήρων που τώρα πια δεν εμφανίζονται...

(Έχω Opera 8.65 σε WM5)

 

Ευχαριστώ.

 

Α! αν γίνεται κάτι ώστε ο καιρός να εμφανίζεται με μικρά εικονίδια στο today screen και όχι πολύ κείμενο, το πρόγραμμα θα ήταν τέλειο!

 

Διόρθωση: Τα ελληνικά διορθώθηκαν. Άλλαξα το encoding στον Opera από αυτόματη επιλογή που το είχα σε κάτι άλλο και μετά σε utf-8 και τώρα δουλεύει και στο αυτόματο. Όλα ΟΚ!

Link to comment
Share on other sites

αν βαλω 2 γενεθλια την ιδια μερα δεν τα βγαζει σε ποπ απ, αλλα ουτε και στην λιστα.

 

Σας ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Το προγραμματάκι είναι πάρα πολύ καλό και χρήσιμο! :)

'Ομως,δεν μπορώ με τίποτα να κατεβάσω δεδομένα για τον καιρό.Κρίμα...:(

Επίσης,όταν επιλέγω να κατεβάσει το πρόγραμμα της τηλεόρασης,δεν το κάνει...:(

Μπορεί μόνο να κατεβάσει το πρόγραμμα που παίζει εκείνη τη στιγμή αλλά και πάλι,αν το κάνω το βράδυ(δεν ξέρω ακριβώς μετά από ποια ώρα και μετά),βγάζει κενό...:(

Αυτά τα προβληματάκια έχω προς το παρόν διαπιστώσει κι ελπίζω πολύ σύντομα να λυθούν και να έχουμε στα χέρια μας ένα εκπληκτικό προγραμματάκι! :)

 

Υ.Γ.Στο pda μου έχω WM5,αν αυτό έχει καμιά σημασία για τα προβλήματα που ανέφερα.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κι απο μένα. Χρησιμοποιώ πολύ καιρό τώρα το προγραμματάκι. Συγχαρητήρια για την προσπάθεια.

 

Εχω όμως ένα θέμα.

 

Το "Τι παίζει τώρα" εμφανίζεται ως εξής:

 

Χάνεται το τελευταίο κανάλι...

HTC Desire Root User
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μετά από ένα update που έκανα μου είπε ότι θα απεγκατασταθεί η προηγούμενη έκδοση για να μην υπάρξει πρόβλημα και αφού μου έβγαλε ένα μήνυμα (να πάω στο Ρυθμίσεις->... για να το ξανατρέξω) εξαφανίστηκε. Το θέμα είναι ότι έχω αγγλικά WM και δεν ξέρω ποιο είναι το path που μου πρότεινε.
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μετά από ένα update που έκανα μου είπε ότι θα απεγκατασταθεί η προηγούμενη έκδοση για να μην υπάρξει πρόβλημα και αφού μου έβγαλε ένα μήνυμα (να πάω στο Ρυθμίσεις->... για να το ξανατρέξω) εξαφανίστηκε. Το θέμα είναι ότι έχω αγγλικά WM και δεν ξέρω ποιο είναι το path που μου πρότεινε.

Πάς Έναρξη-Ρυθμίσεις-Σήμερα-Στοιχεία και θα στο τρέξει.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πάς Έναρξη-Ρυθμίσεις-Σήμερα-Στοιχεία και θα στο τρέξει.

 

Υποθέτοντας ότι ρυθμίσεις=settings δεν υπάρχει τίποτε για να τρέξω. Στο ActiveSync (Tools->Add/Remove Programs...) φαίνεται να είναι εγκατεστημένο. Το απεγκατέστησα από εκεί και θα εγκαταστήσω manually την τελευταία έκδοση.

Link to comment
Share on other sites

Υποθέτοντας ότι ρυθμίσεις=settings δεν υπάρχει τίποτε για να τρέξω. Στο ActiveSync (Tools->Add/Remove Programs...) φαίνεται να είναι εγκατεστημένο. Το απεγκατέστησα από εκεί και θα εγκαταστήσω manually την τελευταία έκδοση.

Πάνω στα στοιχεία θα 'τικάρης' το εορτολόγιο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κι απο μένα. Χρησιμοποιώ πολύ καιρό τώρα το προγραμματάκι. Συγχαρητήρια για την προσπάθεια.

 

Εχω όμως ένα θέμα.

 

Το "Τι παίζει τώρα" εμφανίζεται ως εξής:

 

Χάνεται το τελευταίο κανάλι...

 

Το ίδιο ακριβώς πρόβλημα έχω κι εγώ σε ένα Mio P350 (240X320) και δεν διορθώνεται ούτε σε landscape... :blink:

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Πάνω στα στοιχεία θα 'τικάρης' το εορτολόγιο.

 

Μετά από εγκαταστάσεις, κολλήματα κατά τη διάρκεια τους και hard reset, εντελώς αναπάντεχα κάποια στιγμή έπαιξε.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Εξαιρετικός ο κος Χουρδάκης. Φοβερή δουλειά, εύγε, τι να πει κανείς και να μην είναι λίγο....

ένα δικό μου ερώτημα.

Από τη στιγμή που χρησιμοποιήσα στο eten x650 το spb mobile shell δεν υπάρχει πια για μένα πισογύρισμα.

Υπάρχει τρόπος να το χώσουμε στη βασική οθόνη του mobile shell?

Έστω και πειραματικά, θα είμαι χαρούμενος να τεστάρω οποιαδηποτε alpha έκδοση

Link to comment
Share on other sites

Εξαιρετικός ο κος Χουρδάκης. Φοβερή δουλειά, εύγε, τι να πει κανείς και να μην είναι λίγο....

ένα δικό μου ερώτημα.

Από τη στιγμή που χρησιμοποιήσα στο eten x650 το spb mobile shell δεν υπάρχει πια για μένα πισογύρισμα.

Υπάρχει τρόπος να το χώσουμε στη βασική οθόνη του mobile shell?

Έστω και πειραματικά, θα είμαι χαρούμενος να τεστάρω οποιαδηποτε alpha έκδοση

Θες να έχεις καθαρή την οθόνη του κινητού σου ε; :) Και εγώ είμαι αυτής της λογικής. Στο spb mobile shell (αν κατάλαβα καλά, θες να το βάλεις σε tab) δε γίνεται. Αλλά μπορείς να εγκαταστήσεις το spb pocket plus, το οποίο έχει και αυτό tabs, όμως η διαφορά είναι ότι σε κάθε tab μπορείς να προσθέσεις πολλά plugins και ένα από αυτά είναι και το εορτολόγιο. Εγώ έτσι το κάνω. Αν και εδώ που τα λέμε και στο mobile shell μπορείς να το κάνεις αυτό, αλλά θα πρέπει να αφιερώσεις ένα tab για το εορτολόγιο, ενώ με το pocket plus, μπορείς να έχεις στο ίδιο tab πολλά plugins.

Επίσης μία πρόταση που έχω να σου κάνω (αν η οθόνη σου είναι 240Χ320) να εγκαταστήσεις τα mobile shell skins (δε θυμάμαι τη σελίδα, αλλά θα τη βρεις στο θέμα του Omnia). Η σελίδα αυτή έχει τα themes για 240Χ400 (που έχει το Omnia), αλλά παρέχεται και για 240Χ320 ανάλυση.

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Βασικά θέλω απλά να μη χρειάζεται να κλείνω το mobile shell για να πρέπει να βλέπω το εορτολόγιο.Θέλω να έχω στην πρώτη οθόνη του mobile shell το εορτολόγιο. Χώρο έχω γιατί έχω βγάλει το ημερολόγιο
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...