Jump to content

Sony Ericsson W910i


millis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δε γινεται...... Καλά, ε, όντως, αυτό με τα restarts έχει καταντήσει κοροϊδία...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δε γινεται...... Καλά, ε, όντως, αυτό με τα restarts έχει καταντήσει κοροϊδία...

 

το έχω δει σε άλλα κινητά.....

Παράδειγμα: Έχω δει πολλά βίντεο να εχει κάποιος το K750i και να του έχει βάλει λογισμικό του w810i.

Όπως το κινητό που είναι σαν το w580 αλλά όχι Walkman και να έχει λογισμικό του w580 με Walkman!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Το λογισμικό του W910 δεν είναι όμοιο με κανενός άλλου. Δεν ταιριάζει με άλλο μοντέλο. Και πάλι αν του βάλεις λογισμικό πιο καινούργιου τηλεφώνου, πες πως γινόταν, πιο πολλές επανεκκινήσεις θα έκανε, αφού τα καινούρια έχουν πιο "βαρύ" λογισμικό.
Πραγματικός φίλος είναι αυτός που έρχεται, όταν οι άλλοι φέυγουν... :worry:
Link to comment
Share on other sites

Το λογισμικό του W910 δεν είναι όμοιο με κανενός άλλου. Δεν ταιριάζει με άλλο μοντέλο. Και πάλι αν του βάλεις λογισμικό πιο καινούργιου τηλεφώνου, πες πως γινόταν, πιο πολλές επανεκκινήσεις θα έκανε, αφού τα καινούρια έχουν πιο "βαρύ" λογισμικό.

 

Ευχαριστώ πάρα πολύ!!!!!

Με κάλυψες!!:):):):):):)

Link to comment
Share on other sites

Όλα τα τελευταία κινητά της SE αυτό κάνουν. Το ίδιο και στο G502 μου. Επίσης έχω παρατηρήσει πως η ένταση στα hands free πολύ χαμηλή σε σχέση με τα παλαιότερα SE.
Link to comment
Share on other sites

περιμενε το νεο frimware που θα βγαλει η se καποια στιγμη μεχρι τοτε καλη τυχη και υπομονη!
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Παιδες βοηθεια. Κληρονομησα το w910i της αδερφης μου, και μετα απο ενα γερο ψαξιμο, ειδα οτι εχω το πρωτο firmware. Το προβλημα ομως ειναι οτι δεν μπορω να το κανω αναβαθμιση.

 

Πιο συγκεκριμενα, οταν παταω το πληκτρο c, και βαζω το usb καλωδιο, τα windows πετανε μυνημα usb device not recognized, και μετα μου εμφανιζει την καρτα μνημης και του κινητου.

 

Εδω να αναφερω οτι το κινητο εχει φαει κανα 2-3ς γερες τουμπες (συμφωνα με τα λεγομενα της αδερφης, το υπολοιπο ιστορικο μενει αγνωστο) και επισης εχει προβλημα με την καρτα μνημης (δεν βλεπει τα αρχεια απο το walkman, αλλα μεσα απο το υλικο μου, καθως και μονο απο playlist).

 

Νομιζω οτι χρειαζομαι επιπλεον drivers μονο και μονο για να αναγνωριζεται το κινητο στην κατασταση update? Το θεμα ειναι οτι τα windows μου λενε οτι εχει η συσκευη προβλημα και δεν αναγνωριζεται....

Τι να κανω? :(Υπαρχει καποιος αλλος τροπος αναβαθμισης?

Το κινητο ειναι Vodafone Live.....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.

Χρειάζομαι το usb καλώδιο για να μεταφ΄ρω αρχεία από και πρός το κινητό και τον Η/Υ μου. Ξέρετε πως να το ζητήσω? Και πόσο κοστίζει περίπου?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.

Χρειάζομαι το usb καλώδιο για να μεταφ΄ρω αρχεία από και πρός το κινητό και τον Η/Υ μου. Ξέρετε πως να το ζητήσω? Και πόσο κοστίζει περίπου?

 

καλωδιο συνδεσησ του κινητου με τον υπολιγιστη λεγεται

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.

Χρειάζομαι το usb καλώδιο για να μεταφ΄ρω αρχεία από και πρός το κινητό και τον Η/Υ μου. Ξέρετε πως να το ζητήσω? Και πόσο κοστίζει περίπου?

δεν σε συμφερει να αγορασεις το καλωδιο.

καλυτερα παρε ενα usb adaptor για την καρτα μνημης που εχεις στο κινητο η bluetooth adaptor! (για αρχεια εικονες,βιντεο,παιχνιδια,ringtones).

αμα εχεις το W910i στην βασικη συσκευασια θα βρεις το usb adaptor για την καρτα μνημης. :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδες βοηθεια. Κληρονομησα το w910i της αδερφης μου, και μετα απο ενα γερο ψαξιμο, ειδα οτι εχω το πρωτο firmware. Το προβλημα ομως ειναι οτι δεν μπορω να το κανω αναβαθμιση.

 

Πιο συγκεκριμενα, οταν παταω το πληκτρο c, και βαζω το usb καλωδιο, τα windows πετανε μυνημα usb device not recognized, και μετα μου εμφανιζει την καρτα μνημης και του κινητου.

 

Εδω να αναφερω οτι το κινητο εχει φαει κανα 2-3ς γερες τουμπες (συμφωνα με τα λεγομενα της αδερφης, το υπολοιπο ιστορικο μενει αγνωστο) και επισης εχει προβλημα με την καρτα μνημης (δεν βλεπει τα αρχεια απο το walkman, αλλα μεσα απο το υλικο μου, καθως και μονο απο playlist).

 

Νομιζω οτι χρειαζομαι επιπλεον drivers μονο και μονο για να αναγνωριζεται το κινητο στην κατασταση update? Το θεμα ειναι οτι τα windows μου λενε οτι εχει η συσκευη προβλημα και δεν αναγνωριζεται....

Τι να κανω? :(Υπαρχει καποιος αλλος τροπος αναβαθμισης?

Το κινητο ειναι Vodafone Live.....

 

Το πρόβλημα που έχεις οφείλεται στο ότι δεν είναι εγκατεστημένοι οι απαραίτητοι οδηγοί (υπάρχουν στο cd).

Καμιά σχέση με τα πεσίματα και τις τούμπες.

Για αναβάθμιση θα ακολουθήσεις μια από τις παρακάτω μεθόδους:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2588540#post2588540

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=227205

Ταυτόχρονα θα απαλλαγείς από το άθλιο vf live μενού.

Για την μνήμη που αναφέρεις υπάρχουν 2 λόγοι:

α) bug του firmware (99%)

β) προβληματική flash μνήμη (1%)

 

ΥΓ.

Μετά από πολύ ψάξιμο και δοκιμές έχω καταλήξει στο εξής συμπέρασμα.

Τα προβλήματα των επανεκκινήσεων οφείλονται, όπως έχω πει και σε παλιότερο post, σε κακογραμμένες εφαρμογές.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2606864#post2606864

Μία από αυτές είναι τα μενού του κινητού.

Το κινητό το έχω από κάτι περισσότερο από μισό χρόνο.

Επανεκκινήσεις είχα καμιά 10αριά.

Εδώ και 2 μήνες χρησιμοποιώ ένα flash μενού και μηδέν επανεκκινήσεις ακόμα και σε extreme καταστάσεις (επίτηδες για δοκιμή).

Συγκεκριμένα χρησιμοποιώ το Citybeat blue (flash theme) και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος.

Προσοχή γιατί υπάρχουν πολλά αυτής της έκδοσης.

Αυτή που χρησιμοποιώ εγώ είναι η παρακάτω:

[ATTACH]14060[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ παιδια!

 

Σήμερα μόλις ανακάλυψα ότι έχω χάσει το καπάκι της μπαταρίας του κινητού μου...ελπίζω να το βρω..αλλά τι κάνουμε σε περίπτωση που δεν το βρω?Υπάρχει η δυνατότητα να αγοράσω καινούργιο?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

ναι, φυσικά... στο ebay έχει πάρα πολλά, αλλά κ στο http://www.pds.com.gr
Link to comment
Share on other sites

δεν σε συμφερει να αγορασεις το καλωδιο.

καλυτερα παρε ενα usb adaptor για την καρτα μνημης που εχεις στο κινητο η bluetooth adaptor! (για αρχεια εικονες,βιντεο,παιχνιδια,ringtones).

αμα εχεις το W910i στην βασικη συσκευασια θα βρεις το usb adaptor για την καρτα μνημης. :)

 

Είσαι άψογος. Ευχαριστώ πολύ. Και έλεγα τι άραγε είναι αυτό το εξάρτημα χαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα που έχεις οφείλεται στο ότι δεν είναι εγκατεστημένοι οι απαραίτητοι οδηγοί (υπάρχουν στο cd).

Καμιά σχέση με τα πεσίματα και τις τούμπες.

Για αναβάθμιση θα ακολουθήσεις μια από τις παρακάτω μεθόδους:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2588540#post2588540

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=227205

Ταυτόχρονα θα απαλλαγείς από το άθλιο vf live μενού.

Για την μνήμη που αναφέρεις υπάρχουν 2 λόγοι:

α) bug του firmware (99%)

β) προβληματική flash μνήμη (1%)

 

To cd δεν υπαρχει, και τα windows μαλλον εγκατεστησαν δικους τους drivers:wacko: Τωρα τι κανω? Ακομα βγαζει μυνημα usb device malfunctioned.

 

Το τηλεφωνο δεν μπορει να συνδεθει ουτε με το pc suite μεσω usb... παντως η λειτουργια σαν usb flash λειτουργει... Προβλημα μαλλον στην usb ε?

 

Tελικα ηταν προβλημα του υπολογιστη. Εκανα debrand με τον δευτερο τροπο και επιασε.

 

Το κινητο λεει οτι πλεον τρεχω με την R1FA035! :D :D Ευχαριστω! :D

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Επειδή έχω ένα προβληματάκι με το κινητό μου (W850) ίσως χρειαστεί να πάρω άλλο και σκέφτομαι το εν λόγω κινητό.

 

Αξίζει?

"σκυλι" ειναι το w910,αλλα στην θεση σου θα επαιρνα κινητο με περισσοτερες λειτουργιες (καλυτερη καμερα,wi-fi) :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

"σκυλι" ειναι το w910,αλλα στην θεση σου θα επαιρνα κινητο με περισσοτερες λειτουργιες (καλυτερη καμερα,wi-fi) :)

 

Το κινητό το θέλω μόνο να έχει λειτουργία Walkman, να είναι ωραίο (για τα γούστα μου) και δε με ενδιαφέρει κάτι άλλο! Φωτογραφική έχω, δε χρησιμοποιώ το κινητό για να τραβάω φωτο! Άσε που τα MP είναι παραμύθια, ρόλο παίζει η ποιότητα του φακού! Ακόμη θυμάμαι τη φωτογραφική του Sharp GX-20!!

 

Αν και σκέφτομαι και το W595...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους!

Ελπίζω να μην κάνω πατάτα αυτή τη στιγμή,αλλά το συγκεκριμένο post είναι το πρώτο μου,και όσο και να έψαξα στις προηγούμενες σελίδες,δε βρήκα κάτι που να με βοηθά.

΄Μου έχει συμβεί το εξής καταπληκτικό:

Έδωσα το κινητό μου τηλέφωνο στον αδερφό μου γιατί το δικό του είχε ένα πρόβλημα,και άλλαξε τη δική μου sim κάρτα με τη δική του.Όταν μου το επέστρεψε και το άνοιξα,ως συνήθως έπρεπε να διαλέξω γλώσσα τηλεφώνου και ημερομηνία.Ψάχνοντας λοιπόν στη λίστα γλωσσών για τα ελληνικά,και ενώ ήμουν ακόμα στα βουλγαρικά ή ρωσικά(θα σας γελάσω)το *%@#$! κινητό κόλλησε και επέλεξε μιά από αυτές τις δύο γλώσσες!Όταν με έβγαλε στο κεντρικό μενού και πήγα στις ρυθμίσεις για να αλλάξω επιτέλους γλώσσα,ξανακόλλησε και τώρα,επί 2 περίπου μέρες,γράφει κάτι ακατάληπτο για μένα πάνω σε μία μαύρη οθόνη(νομίζω περιμένετε ή κάτι τέτοιο).Το αστείο είναι ότι η αφύπνιση που είχα προγραμματισμένη λειτούργησε κανονικά!Κατά τα άλλα δε μπορώ να κάνω τίποτα στο τηλέφωνο.Βοήθεια κανείς?:cry:

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος κωδικός που γυρνάει το τηλέφωνο στα αγγλικά αλλά δεν τον θυμάμαι, οπότε πάτας menu -> # -> 3 -> 1 και διαλέγεις γλώσσα... Στο δικό μου w910i χωρις vf Live έτσι μπάινει στην επιλογή γλώσσας.Αν δεν μπαίνει στο μενού θα πρέπει να βρεις το πως κάνεις hard reset...

 

Y.Γ. εμένα μετά την εγκατάσταση ενός java app (νομίζω ήτανε το skype)το τηλέφωνο κόλλαγε με καρτα σιμ μέσα, ενώ χωρίς σιμ έπαιζε! Μόνη λύση το firmware update...

Link to comment
Share on other sites

Παίδες έκαμα αναβάθμιση στο κιν και πέρασα την R1FA037 (όχι απο seus)... Βέβαια θεαματικά αποτελέσματα δεν είδα, ακόμα αργεί όταν streamάρει μουσική μέσω bluetooth και που και που κάνει και κάνα restart...
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει κανενας τροπος να σβησουμε τα νουμερα που εχουμε στειλει μηνυματα; Εννοω οταν παμε να στειλουμε sms που βγαζει τα προσφατα νουμερα..

 

Εμενα το προβλημα των restart λυθηκε απο τη στιγμη που αλλαξα καρτα sim. Πριν εκανε πολλα restart καθημερινα ενω τωρα μια φορα την εβδομαδα και αν...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W910i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...