Jump to content

Sony Ericsson K850


john74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

edo i fotografia toy..den einai katholoy ashimo

 

Σωστά, είναι κακάσχημο:(

 

Νομίζω έχουν ξαναδωθεί οι φωτογραφίες

 

Φίλε greekaeras νομίζω οτι ο φίλος jphn74 λέει οτι δεν είναι καθόλου ασχημο

και οχι οτι είναι ασχημο:blink: :wacko:

 

Όσο για της φοτογραφίες εχουν δωθεί μαζι με το link

 

 

Filika

aromeo:)

Link to comment
Share on other sites

Φίλε greekaeras νομίζω οτι ο φίλος jphn74 λέει οτι δεν είναι καθόλου ασχημο

και οχι οτι είναι ασχημο:blink: :wacko:

 

Όσο για της φοτογραφίες εχουν δωθεί μαζι με το link

 

 

Filika

aromeo:)

 

Το σωστά εκφράζει εδώ αντίθεση και έμφαση.:)

Link to comment
Share on other sites

Paidia min treleneste akoma kai na einai etsi to thlefwno apo konta tha fainetai diaforetiko apo oti sti foto! Pote den mou arese kamia foto apo thlefwno ths sony apo konta omws kapoia me entypwsiasan enw alla mou fanhkan sympathitikotera!
Link to comment
Share on other sites

Το κινητακι ειναι ομρφο ,αλλα κυριως διαφορετικο σε εμφανιση! Αυτο θεωρω οτι ειναι καλο,αν σκεφτουμε τους κλωνους που κυκλοφορουν κι εχουν κουρασει τα ματια μας τοσο καιρο...απο ολες τις εταιριες...!!!! Να δουμε και πως ειναι απο κοντα....

...ευτυχής κάτοχος Μ600i...:)

 

Κλείσε μέσα στην ψυχή σου την Ελλάδα και θα δεις να λαχταρεί κάθε είδους μεγαλείο...

Link to comment
Share on other sites

Αφήστε να το δούμε και από κοντά βρε παιδιά και μετά κρίνουμε. Σίγουρα πάντως μια διαφορετικότητα την έχει.

 

Προσωπικά πιο πολύ με ανησυχεί το αν θα είναι πρακτικό όσον αφορά τη διάταξη των πλήκτρων παρά η ομορφιά του.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

νομιζω οτι τρωγεστε με τα ρουχα σας...ακομα δεν τον ειδατε γιαννη τον βαφτισατε...καθιστε πρωτα να παρουσιαστει επισημα το κινητο(αν παρουσιαστει επιτελους) και θα δουμε και τι σχημα θα εχει,και τι μεγεθος οθονης και τι αναλυση βιντεο θα τραβαει και ποτε επιτελους θα σκασει μυτη το ρημαδι στην ελλαδα.ποσταρετε χωρις λογο μου φαινετε.υπομονη

http://briefcase.pathfinder.gr/download/laios23/38168/578002

 

Το γούστο μου είναι πολύ απλό. Είμαι πάντα ικανοποιημένος, έχοντας το καλύτερο...''Oscar Wilde

Link to comment
Share on other sites

προσεξατε κατι αλλο κουλο και μαλλον καθολου ευχρηστο??ο φακος της καμερας ειναι ακριβως στο κεντρο στην πισω οψη,πραγμα αρκετα δυσκολο να τραβηξεις φωτο με το κινητο σε καθετο προσανατολισμο(με το κεντρικο πολυπληκτρο)οπως με το κ800..θα μπαινουν ολο τα δακτυλα των χεριων μπροστα στο φακο...:(
Link to comment
Share on other sites

Κυκλοφόρησαν και κάποιες φωτογραφίες που δείχνουν το K850i εντελώς διαφορετικό. Δεν ξέρω φυσικά αν είναι αληθινές αλλά για μένα είναι πολύ πιο όμορφο έτσι.
Link to comment
Share on other sites

Κυκλοφόρησαν και κάποιες φωτογραφίες που δείχνουν το K850i εντελώς διαφορετικό. Δεν ξέρω φυσικά αν είναι αληθινές αλλά για μένα είναι πολύ πιο όμορφο έτσι.

Πολυ καλυτερο,θυμίζει w900.

Nα δουμε πως θα ειναι και απο πίσω.

Μακάρι να εχει τα πλεονεκτήματα των walkman τηλεφωνων,και να ειναι πλήρες και οχι σαν το κ800.

Διοτι μονο το w900 ήταν πλήρες.

Link to comment
Share on other sites

Κυκλοφόρησαν και κάποιες φωτογραφίες που δείχνουν το K850i εντελώς διαφορετικό. Δεν ξέρω φυσικά αν είναι αληθινές αλλά για μένα είναι πολύ πιο όμορφο έτσι.

 

 

Έτσι ναι!!! Και για μένα είναι πολύ πιο όμορφο έτσι. Πάρα πολύ όμορφο θα έλεγα!! Μακάρι να βγεί με αυτή τη μορφή!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλυτερο,θυμίζει w900.

Nα δουμε πως θα ειναι και απο πίσω.

Μακάρι να εχει τα πλεονεκτήματα των walkman τηλεφωνων,και να ειναι πλήρες και οχι σαν το κ800.

Διοτι μονο το w900 ήταν πλήρες.

 

Πολύ αμφιβάλω για αυτό :lol: :) Αλλά πάντως, ναί, είναι πολύ ποίο όμορφο αυτό το δεύτερο σχέδιο.

 

Επίσης, πιθανολογώ οτι η Sony παρόλο που κυνηγά τον ανταγωνισμό ( λέγε με Nokia ) δεν το κάνει ιδιαίτερα πρόθυμα... Νομίζω οτι τα κινήτα πρέπει πλέων να τα βλέπει ώς απειλή για όλες τις άλλες σειρές προιόντων της ( π.χ cybershot, walkman ) αλλά δεν μπορεί να κάνει και αλλίως.

 

Πιστεύω πως αυτός είναι ο λόγος για τη άθλια ποιότητα video και το λανσάρισμα κινητών που κάνουν καλά ... η "αυτό η αυτό" ( δηλαδή σειρές Κ και W ). Μέχρι και το Κ750/W800 ο διαχορισμός ήταν ποίο θολός, απο το Κ800 και μετά ειναι προφανές οτι η εταιρία άλλαξε πολιτική. Ποιός μπορεί να διαφωνήσει οτι το Κ800 έχει χειρότερες μουσικές ικανότητες απο το Κ750; ( κομμένο το Megabass ) Και πιστεύω οτι το ίδιο θα ισχύει και για το Κ850... όποτε βγεί.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ αμφιβάλω για αυτό :lol: :) Αλλά πάντως, ναί, είναι πολύ ποίο όμορφο αυτό το δεύτερο σχέδιο.

 

Επίσης, πιθανολογώ οτι η Sony παρόλο που κυνηγά τον ανταγωνισμό ( λέγε με Nokia ) δεν το κάνει ιδιαίτερα πρόθυμα... Νομίζω οτι τα κινήτα πρέπει πλέων να τα βλέπει ώς απειλή για όλες τις άλλες σειρές προιόντων της ( π.χ cybershot, walkman ) αλλά δεν μπορεί να κάνει και αλλίως.

 

Πιστεύω πως αυτός είναι ο λόγος για τη άθλια ποιότητα video και το λανσάρισμα κινητών που κάνουν καλά ... η "αυτό η αυτό" ( δηλαδή σειρές Κ και W ). Μέχρι και το Κ750/W800 ο διαχορισμός ήταν ποίο θολός, απο το Κ800 και μετά ειναι προφανές οτι η εταιρία άλλαξε πολιτική. Ποιός μπορεί να διαφωνήσει οτι το Κ800 έχει χειρότερες μουσικές ικανότητες απο το Κ750; ( κομμένο το Megabass ) Και πιστεύω οτι το ίδιο θα ισχύει και για το Κ850... όποτε βγεί.

Επιτέλους βρήκα κάποιον που εχει την ιδια αποψη με μένα.

Το εχω πει σε πολλους στο φορουμ και ολοι μου λένε οτι το κ800 δεν υστερει καθόλου σε σχέση με το κ750.

Και όμως,υστερει σε τεράστιο βαθμό,διοτι το κ750 εχεις τις μουσικες ικανότητες των walkman τηλεφώνων.Το κ750 εχει πολύ πιο δυνατό ηχείο και αν πειράξεις τον ισοσταθμιστη κανει δουλεια και εχει και Mega bass.

To k800 και να πειράξεις τον ισοσταθμιστή δεν περιμένεις θαυματα στην ένταση και δεν εχει και mega bass.

Καλα στα ακουστικα το ιδιο,το κ800 παιζει πολύ πιο σιγά απο το κ750..

Αν το συνεχίσει αυτο το πράγμα η sony ericsson δεν θα πάρω κανένα κινητό της.

 

Δεν μπορει να βγάλει ενα επόμενο w900?με κορυφαια κάμερα,καλο βιντεο,και με καλες μουσικες ικανότητες?

Link to comment
Share on other sites

αν ειναι η δευτερη εικονα η τελικη του μορφη , τα πληκτρα που ειναι? ειναι slide ή είναι με οθονη αφης???
:X
Link to comment
Share on other sites

αν ειναι η δευτερη εικονα η τελικη του μορφη , τα πληκτρα που ειναι? ειναι slide ή είναι με οθονη αφης???

θυμιζει αρκετα το Μ600 θα ελεγα...Ωραιο κινητακι,τουλαχιστον πιο ωραιο απο την πρωτη παρουσιαση....Ειδωμεν...

...ευτυχής κάτοχος Μ600i...:)

 

Κλείσε μέσα στην ψυχή σου την Ελλάδα και θα δεις να λαχταρεί κάθε είδους μεγαλείο...

Link to comment
Share on other sites

αν ειναι η δευτερη εικονα η τελικη του μορφη , τα πληκτρα που ειναι? ειναι slide ή είναι με οθονη αφης???

 

 

Προφανώς slide.:rolleyes:

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους βρήκα κάποιον που εχει την ιδια αποψη με μένα.

Το εχω πει σε πολλους στο φορουμ και ολοι μου λένε οτι το κ800 δεν υστερει καθόλου σε σχέση με το κ750.

Και όμως,υστερει σε τεράστιο βαθμό,διοτι το κ750 εχεις τις μουσικες ικανότητες των walkman τηλεφώνων.Το κ750 εχει πολύ πιο δυνατό ηχείο και αν πειράξεις τον ισοσταθμιστη κανει δουλεια και εχει και Mega bass.

To k800 και να πειράξεις τον ισοσταθμιστή δεν περιμένεις θαυματα στην ένταση και δεν εχει και mega bass.

Καλα στα ακουστικα το ιδιο,το κ800 παιζει πολύ πιο σιγά απο το κ750..

Αν το συνεχίσει αυτο το πράγμα η sony ericsson δεν θα πάρω κανένα κινητό της.

 

Δεν μπορει να βγάλει ενα επόμενο w900?με κορυφαια κάμερα,καλο βιντεο,και με καλες μουσικες ικανότητες?

 

Εννοείται οτι πολλοί κάτοχοι Κ800 δεν μπορούν να παραδεχτούν κάτι τέτοιο ( σχετικά με το Megabass και γενικά τις μουσικές ικανότητες δηλαδή ). Οταν έχεις στα χέρια σου κάτι καινούργιο και ακριβό ( ακόμα το Κ800/810 έχει πάνω απο 350-340 ευρώ και πριν λίγους μήνες χτύπαγε και 400αρες ) σου έρχεται "κάπως" να παραδεχτείς οτι κάπου υστερεί σε σχέση με το παλίοτερο μοντέλο :lol: :p

 

Οσο για το Κ850... έβαλα τον φίλο μας τον γούγλη ( Google :p ) να ρίξει μια ματιά για το θέμα, και ανάμεσα στις κάμποσες σελίδες που βρήκε με φήμες/περίπου φήμες/υποτίθεται επιβαιωμένα νέα κλπ βρήκε και ένα review του N95(!) απο το mobile-review.com με κάποιες πληροφορίες ( χωρίς αναφέρει όμως που τις βρήκε .... :shifty: ) για το Κ850. Κάνω paste κατευθείαν απο το άρθρο:

 

"Speaking of handsets, Nokia N95’s camera is getting a counterpart only in September with the release of the Sofia ( σημείωση: Sofia είναι η κωδική ονομασία του Κ850 ) by Sony Ericsson. Similarly-sized casing packs a number of improvements upon the previous CyberShot solutions and a big focus on music (Walkman 3.0 and this won’t be a smartphone). The two products are separated by a huge time gap, thus even in future there won’t be much sense in putting them face to face due to different positioning, price and abilities. Sony Ericsson’s solution won’t be that expensive, though it is slotted only for now-too-far-off September. There is no surprise that the magic of 5 Mpix will force most portals to figure out which one is the best snap-taker, but as to me, this will be of almost no real use." όλο το άρθρο μπορείτε να το διαβάσετε έδω: http://www.mobile-review.com/review/nokia-n95-cam-en.shtml

 

"Walkman 3.0 and this won’t be a smartphone" .... ; Αν ( μεγάααααλο ΑΝ ) ισχύει αυτό.... γιά να δούμε .... :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
EINAI KAKASXHMO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Bebaia kaneis den mporei na arnithei oti exei foberi kamera...

 

Συμφωνω απολυτα. Ειναι κακασχημο.

Οι μπαγασηδες οι Γιαπωνεζοι, ενω τα καταφερνουν τοσο καλα στα τεχνικα, τα @κατωνουν εντελως στο design.

Δε βαζανε καναν Ιταλο να το σχεδιασει!

Γι αυτο εγω, μενω σταθερα στο S700.

 

Θοδψρος.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους βρήκα κάποιον που εχει την ιδια αποψη με μένα.

Το εχω πει σε πολλους στο φορουμ και ολοι μου λένε οτι το κ800 δεν υστερει καθόλου σε σχέση με το κ750.

Και όμως,υστερει σε τεράστιο βαθμό,διοτι το κ750 εχεις τις μουσικες ικανότητες των walkman τηλεφώνων.Το κ750 εχει πολύ πιο δυνατό ηχείο και αν πειράξεις τον ισοσταθμιστη κανει δουλεια και εχει και Mega bass.

To k800 και να πειράξεις τον ισοσταθμιστή δεν περιμένεις θαυματα στην ένταση και δεν εχει και mega bass.

Καλα στα ακουστικα το ιδιο,το κ800 παιζει πολύ πιο σιγά απο το κ750..

Αν το συνεχίσει αυτο το πράγμα η sony ericsson δεν θα πάρω κανένα κινητό της.

 

Δεν μπορει να βγάλει ενα επόμενο w900?με κορυφαια κάμερα,καλο βιντεο,και με καλες μουσικες ικανότητες?

 

Τους φανταζεσαι τους καυμενους στη Σονυ, να εχου να διαλεξουν τι θα "θαψουν". Τα κινητα τους, που δεν θα ειναι ανταγωνιστικα, η τις φωτογραφικες μηχανες τους, που δεν θα πουλιουνται, αν τα κινητα, γινουν καλυτερα, αποκτωντας πολυ καλες καμερες.

 

Θοδωρος.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω απολυτα. Ειναι κακασχημο.

Οι μπαγασηδες οι Γιαπωνεζοι, ενω τα καταφερνουν τοσο καλα στα τεχνικα, τα @κατωνουν εντελως στο design.

Δε βαζανε καναν Ιταλο να το σχεδιασει!

Γι αυτο εγω, μενω σταθερα στο S700.

 

Θοδψρος.

 

Ξέρεις ποια θα είναι η τελική του μορφή και λες ότι είναι κακάσχημο? Έχουμε δύο πιθανές εμφανίσεις. Εσύ σε ποιά αναφέρεσαι? Η δεύτερη δεν νομίζω να θεωρείτε άσχημη, όποια και αν είναι τα γούστα του καθενός.

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια! Δεν υπαρχει ασχημο η ομορφο! Υπαρχει το μ'αρεσει η δεν μ'αρεσει! Το θεμα της ομορφιας ειναι εντελως υποκειμενικο!:) εμενα παντως μου αρεσει το κινητακι αλλα δεν τρελενομαι κιολας!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K850

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...