Jump to content

Sony Ericsson K850


john74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αν δεν κανω λαθος περνει στιν ιδια υποδοχη αλλα τιν βαζεις αναποδα.. αναποδα δηλαδη απο την Μ2.. οταν λεω αναποδα δηλαδη το πανω μερος της καρτας να κοιταει κατω
Link to comment
Share on other sites

Αναγράφεται ξεκάθαρα και στις οδηγίες χρήσης,εκτός Απ'την ιστοσελίδα της εταιρίας..Ναι,παίρνει και τους 2 τύπους κάρτας,με ανάποδη φορά την κάθε μια!
Link to comment
Share on other sites

γεια σας.τις τελευταιες μερες οταν προσπαθω να στειλω μηνυμα πατωντας π.χ το 7 αντι να γραψει το π που εινα το πρωτο γραμμα , αυτο γραφει το 7 η το ρ.Μπορει να μου πει καποιος τι φταιει και πως διορθωνεται??Ευχαριστω!!!
Link to comment
Share on other sites

Πάτα παρατεταμένα τη δίεση ενώ είσαι στο μενού δημιουργίας μηνύματος και έλεγξε ποια γλώσσα είναι επιλεγμένη. Επίσης, με την παρατεταμένη πίεση του πλήκτρου αστερίσκος γίνεται εναλλαγή από Τ9 σε κανονική γραφή.Αν αυτά είναι σωστά, μάλλον βραχυκύκλωσε/ χάλασε το σημείο που συνδέεται η επιφάνεια αφής, οπότε πάει για σέρβις
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
αντικαταστατης του k850 ποιο εχει βγει μετα...

 

c905 ειναι το πιο κοντινο... Satio Μετα.(με κριτηριο το xenon που ειναι χαρακτηριστικο των καθαρα φωτογραφικων κινητων,αλλα κ ουσιωδες!

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά,

 

είναι η πρώτη φορά που γράφω στο φόρουμ και όπως καταλαβαίνετε, είναι λόγω... απελπισίας!

 

Λόγω ενός μαακισμενου φορτιστή, μαιμού φυσικά, το κινητό "έσβησε" και πλέον η οθόνη δεν ανοίγει με τίποτα! Το βάζω στον φορτιστή, δονείται, ανάβουν τα λαμπάκια των πλήκτρων, αλλά τίποτα!

 

Και μάλιστα μετά από διαδοχικές προσπάθειες, ανάβει μερικές φορές ένα κόκκινο φωτάκι στο κουμπί του Ον/Οφ!

 

Τι κάνουμε; Το θέμα είναι τα τηλέφωνα φυσικά, γιατί πήγα και πήρα το Σάτιο προχθές!

 

Θέλω τα τηλέφωνα μου, καίγομαι!

 

Ευχαριστώ...

Link to comment
Share on other sites

Για δοκίμασε να βάλεις το pin σου στα τυφλά και να πατήσεις οκ.

Υποψιάζομαι ότι απλά δεν δουλεύει η οθόνη του.

Αν ισχύει το παραπάνω, το συνδέεις με το usb καλώδιο στο pc σου και κατεβάζεις ότι σε ενδιαφέρει.

αυτό που ΑΓΟΡΑΖΟΥΜΕ ΔΩΡΕΑΝ χρόνο ομιλίας με ξεπερνά @mavri_gazela
Link to comment
Share on other sites

Βρες έναν αυθεντικό φορτιστή και φόρτισέ το πάλι. Αν δεν γίνει τίποτα τότε πηγαίνεις σε Sony Ericsson Service Point για τα περαιτέρω.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Παιδια ειμαι νεος σε αυτο το φορουμ για αυτο θα ηθελα να με συνχορεσετε αν αυτο που θα ροτησω εχι ιδη απαντηθει.Εχω το κ850ι εδω και ενα χρονο και ξαφνικα μια μερα που ξεφορτισε δεν ξαναανοιξε μονο αναβει ενα κοκκινο λαμπακι στο κουμπι του on/of.προσπαθησα να του κανω αναβαθμισει με το επισημο προγραμα τησ sonny αλλα δεν προχωραει μετα απο την επιλογη που σου λεει να πατας το c και να το συνδεσεις(εχω κανει αναβαθμισεις σε αλλα και εχουν πιασει).το πειγα και στον γερμανο και μου ειπαν οτι μπορει να μην φτιαχτει ουτε με την αναβαθμισει.Ξερει κανεισ κανα αλλον τροπο αναβαθμισεις.Αν μπορειτε απαντιστε μου με μυνημα γιατι ειναι λιγο μπλεξιμο εδο μεσα
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια.Ειμαι νεος στην παρεα σας και εχω διαβασει πολλα ενδιαφεροντα πραγματα.Το λοιπον...Το δικο μου 850 ενα ξαφνικο πρωι,πατωντας να ανοιξει η καμερα και απο το κυριως μενου και απο απο το κουμπακι οn\off στο πλαι του κινητου με παραπεμπει στην συλλογη φωτογραφιων:blink::blink: και δεν ανοιγει η καμερα με τιποτα.:mad::mad::mad:Φορτωσα απο την αρχη το προγραμμα απο το site της sony ericsson και παλι τα ιδια.Τσεκαρα την καμερα μεσω του κρυφου μενου και την ανοιγει κανονικα.Εχει τυχει κατι αναλογο σε καποιον???
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

ρε παιδια πως μπορω να σβησω τους παραληπτες απο τα εξερχομενα μηνυματα που αποθηκευονται ενα βημα πριν φυγει το sms και μου τους βγαζει κατεβατο??

 

και πως μπορω να βαλω υπενθυμιση που θα χτυπαει καθε μερα την ιδια ωρα???δε τα βρισκω με τπτ αυτα τα 2 πραματακια και στα αλλα ερικσον που ειχα ηταν απλα

http://i43.tinypic.com/21lj1jd.jpgαθάνατο 'Στρογγυλό'
Link to comment
Share on other sites

Για το 1ο απλώς πας πάνω στον καθένα και πατάς το κουμπάκι C. Για το 2ο όταν βάζεις ξυπνητήρι, πηγαίνεις εκεί που λέει Περιοδικότητα και επιλέγεις τις ημέρες που θέλεις να χτυπάει. :)
Πραγματικός φίλος είναι αυτός που έρχεται, όταν οι άλλοι φέυγουν... :worry:
Link to comment
Share on other sites

παιδες ποση ωρα κανει το κ850 για μια πληρη φορτιση?

 

αργει πολυ ή μου φαινεται??

 

το εβαλα με 5% να φορτισει και εχει περασει κανα 40λεπτο και ειναι μονο στο 20%

http://i43.tinypic.com/21lj1jd.jpgαθάνατο 'Στρογγυλό'
Link to comment
Share on other sites

παιδες ποση ωρα κανει το κ850 για μια πληρη φορτιση?

 

αργει πολυ ή μου φαινεται??

 

το εβαλα με 5% να φορτισει και εχει περασει κανα 40λεπτο και ειναι μονο στο 20%

με κλειστη την συσκευη 1.30 ωρα χαλαρα.;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παναγια μου!σαν ψηφιακη!γτ ετσι?με ανοιχτη και χωρις να το σκαλιζω??
http://i43.tinypic.com/21lj1jd.jpgαθάνατο 'Στρογγυλό'
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
καλημερα παιδια.αρκετα ευχαριστημενος απο το k850 καποια στιγμη εφτασε η ωρα και για την δικια μου black screen το κινητο δουλευει κανονικα αλλα η οθονη παραμενει μαυρη.γνωριζει καποιος ποσο κοστιζει η επισκευη για το συγκεκριμενο προβλημα?ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

το κινητό "έσβησε" και πλέον η οθόνη δεν ανοίγει με τίποτα! Το βάζω στον φορτιστή, δονείται, ανάβουν τα λαμπάκια των πλήκτρων, αλλά τίποτα!

 

Και μάλιστα μετά από διαδοχικές προσπάθειες, ανάβει μερικές φορές ένα κόκκινο φωτάκι στο κουμπί του Ον/Οφ!

+1 :cry:ειρθε το τελος λοιπον...:cry:

:whistle:
Link to comment
Share on other sites

Έκανα update το κινητό και χάθηκε η ελληνική γλώσσα. Κάποιος τρόπος να την επαναφέρω κατα προτίμηση δωρεάν??
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας..

μήπως μπορεί να μου πει κάποιος αν μπορώ με κάποιον τρόπο να αφαιρέσω από την οθόνη του κινητού μου το όνομα του παρόχου (π.χ. cosmote) που αναγράφεται σε όλα τα κινητά μπροστά απο το φόντο.;;;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας..

μήπως μπορεί να μου πει κάποιος αν μπορώ με κάποιον τρόπο να αφαιρέσω από την οθόνη του κινητού μου το όνομα του παρόχου (π.χ. cosmote) που αναγράφεται σε όλα τα κινητά μπροστά απο το φόντο.;;;

δεν νομιζω να μπορεις να το αφαιρεσεις σε αυτο το κινητο.:cool:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Έχω 2 k850 κολλητών μου που έχουν το ίδιο πρόβλημα.Πάνε να το ανοίξουν και αναβοσβήνει μια μαύρη ή άσπρη οθόνη.το κινητό κλείνει ανοίγει κάνει μια δόνηση και ξανασβήνει.

Αν δε κάνω λάθος αυτό είναι πρόβλημα της erom!?

Πως μπορώ να τα φτιάξω χωρίς να τα στείλω για φτιάξημο?Τι αρχεία θα χρειαστώ,σε ποιο πρόγραμμα και με ποια σειρά θα τα περάσω?

Hip Hop.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Το κινητό μου δούλευε καλά και εδώ και λίγο καιρό παρουσιάζει το εξής πρόβλημα: ενώ είναι ανοιχτό μπορείς να κάνεις όλες τις ενέργειες αλλά η οθόνη δε δείχνει τίποτα. π.χ όταν με καλούν δε δείχνει ποιος με καλεί (είναι μαύρη η οθόνη και ακούγεται ο ήχος που έχω ορίσει ως ήχο κλήσης) και αν πατήσω το κουμπί και το σηκώσω, μιλάω κανονικά. Μερικές φορές μόλις ξεκλειδώσω το πληκτρολόγιο λειτουργεί η οθόνη κανονικά αλλά μόλις πατήσω κάποιο κουμπί σβήνει αμέσως. Τί φταίει;
...Life goes on...;)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K850

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...