Jump to content

Sony Ericsson K850


john74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Aπό το ", αλλά μου΄χει τύχει.." δεν κατάλαβα τίποτα!;):wacko:

Αυτό στο κάνει κάθε φορά;

 

 

χμ.. καλά να στο κάνω πιο "λιανό" τότε ...

αυτό με το μήνυμα μου συμβαίνει κάθε φορά που μιλάω από την συσκευή κι όχι από το bt. Το άλλο με τις κλήσεις σε αναμονή μου'τυχε μια φορά ... αλλά δεν το αποκλείω να ξανατύχει εφ' όσον το πληκτρολόγιο δεν κλειδώνει...!!!

κ επίσης .. .όταν μιλάω με το bt που επίσης δεν κλειδώνει ούτε τότε .. σε περιπτώσεις που έχω τη συσκευή σε καμιά τσέπη, ή τσάντα κτλ ... εκεί κι αν γίνεται χαμός .. που πατιούνται τα κουμπιά κ ο συνομιλητής παθαίνει ένα τραλαλά..!!!

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Παίδες να ρωτήσω.

 

Στο K850i γίνεται μέσω συντόμευσης να ανοίγει το φλας ( για δημιουργία φωτισμού)?

Σε άλλα SE γίνεται από την αρχή, στο k850i δεν βρήκα κάτι.

 

Thnx!

Link to comment
Share on other sites

Παίδες να ρωτήσω.

 

Στο K850i γίνεται μέσω συντόμευσης να ανοίγει το φλας ( για δημιουργία φωτισμού)?

Σε άλλα SE γίνεται από την αρχή, στο k850i δεν βρήκα κάτι.

 

Thnx!

 

καλημερα φιλε μου. δεν γινεται αυτο γιατι εχει φλας ξενον το κινητο σου. αν ειχε leds οπως πχ το w810 θα μπορουσε.

:)
Link to comment
Share on other sites

Παίδες να ρωτήσω.

 

Στο K850i γίνεται μέσω συντόμευσης να ανοίγει το φλας ( για δημιουργία φωτισμού)?

Σε άλλα SE γίνεται από την αρχή, στο k850i δεν βρήκα κάτι.

 

Thnx!

Μονο με εφαρμογη μπορεις να το κανεις αυτο! ψαξε βρες την εφαρμογη Torch!

το ιδιο γινοτανε και στο Κ800ι-Κ810ι και ο μονος τροπος ηταν αυτος.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παίδες να ρωτήσω.

 

Στο K850i γίνεται μέσω συντόμευσης να ανοίγει το φλας ( για δημιουργία φωτισμού)?

Σε άλλα SE γίνεται από την αρχή, στο k850i δεν βρήκα κάτι.

 

Thnx!

 

πας μενου->organizer->φλας και επιλεγεις εκει για ενεργο,sos κτλ μπορεις αν θελεις να το βαλεις και στις συντομευσεις για να εχεις πιο γρηγορη προσβαση ;)

Link to comment
Share on other sites

πας μενου->organizer->φλας και επιλεγεις εκει για ενεργο,sos κτλ μπορεις αν θελεις να το βαλεις και στις συντομευσεις για να εχεις πιο γρηγορη προσβαση ;)

 

σορυ για την παραπληροφορηση.... δεν ηξερα οτι γινεται απ ευθειας απο το μενου της συσκευης.....:lost::w00t:

:)
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά.Εχω το τηλέφωνο 1χρονο χωρίς κανένα πρόβλημα, διάβαζα για τα προβλήματα και :D .Το δικό μου από χτες δεν βλέπει τη κάρτα μνήμης (έχω δοκιμάσει 3 κάρτες. αναβάθμιση στη μαμα sony, wotanserver) τίποτα.Καμιά γνώμη πριν το πετάξω στη θαλασσα ,είναι και μπλε κιόλας:D:X Ευχαριστώ.

Κωσταντινος.

Link to comment
Share on other sites

Πηγαινέτο εκεί που το αγόρασες μαζί με την απόδειξη γιατί έχεις 2 χρόνια εγγύηση και πες τους το πρόβλημά σου.

Δεν μπορείς να το φτιάξεις μόνος σου(νομίζω:rolleyes:),έκανες αναβάθμιση,δοκίμασες 3 διαφορετικές Μ2,τί άλλο;

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το πρωί πριν ξεκινήσω για την sony λέω δεν το ανοίγεις να δεις πάλι τη γίνετε και ως εκ θαύματος όλα δουλεύουν (είχε μείνει 2 μέρες χωρίς την μπαταριά επάνω και την κάρτα):blink:Άβυσσος μου φενετε όλη η σειρά Κ της sony:worry:

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Kαλησπέρα έχω ενα SonyEricsson k850i και θα ήθελα να μου πείτε αν μπορώ να αντικαταστήσω το Vodafone live μενού με το original μενού της SonyEricsson, όποιος μπορεί ας βοηθήσει...thanks.
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα έχω ενα SonyEricsson k850i και θα ήθελα να μου πείτε αν μπορώ να αντικαταστήσω το Vodafone live μενού με το original μενού της SonyEricsson, όποιος μπορεί ας βοηθήσει...thanks.

 

πηγαινω σε καποιο μαγαζι οπως Γερμανος η καπου και πες τους

απ'οσο ξερω γινεται αλλα θελει ειδικο εξοπλισμο

SE k700i, SE k750i, SE W850i, Qtek 8310, Samsung F700v, SE K850i, Sharp GX25 Ferrari,Nokia N95, Nokia N95 8gb, iPhone 3G, Blackberry Storm 9500, LG Optimus 2X, LG Optimus 7, Nokia Lumia 800
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα έχω ενα SonyEricsson k850i και θα ήθελα να μου πείτε αν μπορώ να αντικαταστήσω το Vodafone live μενού με το original μενού της SonyEricsson, όποιος μπορεί ας βοηθήσει...thanks.

Σε καταστημα germanos δεν γινεται.

μονο εδω μπορεις να το κανεις αυτο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

κοιτα εδω...http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=227205

παιδια σβηστε το παρον μηνυμα λαθος εκανα

 

Kαλησπέρα έχω ενα SonyEricsson k850i και θα ήθελα να μου πείτε αν μπορώ να αντικαταστήσω το Vodafone live μενού με το original μενού της SonyEricsson, όποιος μπορεί ας βοηθήσει...thanks.

 

κοιτα εδω...http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=227205

:)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στο δικό μου συμβαίνει το εξής: Όταν πάω να τραβήξω βίντεο ή να κάνω χρήση του track id ύστερα από λίγες μέρες μου κάνει restart! Μετά βέβαια όταν το ξαναεπιχειρώ το κάνει κανονικά όμως όταν περάσουν μερικές μέρες (οχι μια-δυο) μου ξανακάνει restart Σημειωτέον ότι τούχω κάνει αναβάθμιση με το τελευταίο του firmware. Κανείς καμιά ιδέα?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Είμαι νέο μέλος του forum. Προσπαθώ να διαβάσω όλο το thread για το k850i για να καταλάβω κάτι. Ενδιαφέρομαι να αγοράσω την εν λόγω συσκευή αλλά δε πουλιέται σε κανένα κατάστημα, ενώ όπως διάβασα λίγο πιο πάνω, απέσυραν όλη τη σειρά K. Η Sony Ericsson όμως, στο σάιτ της, την έχει ακόμη ως διαθέσιμη προς αγορά τη συγκεκριμένη συσκευή. Ξέρετε αν όντως είναι διαθέσιμη προς πώληση, έστω και κατά παραγγελία; Ευχαριστώ πολύ.
Link to comment
Share on other sites

Μπα δε νομίζω, μόνο ως stock αν τη βρεις σε κάποιο κατάστημα. Έχεις πιο πολλές πιθανότητες στα online καταστήματα, κάνε ένα search στο skroutz.gr.
Πραγματικός φίλος είναι αυτός που έρχεται, όταν οι άλλοι φέυγουν... :worry:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Είμαι νέο μέλος του forum. Προσπαθώ να διαβάσω όλο το thread για το k850i για να καταλάβω κάτι. Ενδιαφέρομαι να αγοράσω την εν λόγω συσκευή αλλά δε πουλιέται σε κανένα κατάστημα, ενώ όπως διάβασα λίγο πιο πάνω, απέσυραν όλη τη σειρά K. Η Sony Ericsson όμως, στο σάιτ της, την έχει ακόμη ως διαθέσιμη προς αγορά τη συγκεκριμένη συσκευή. Ξέρετε αν όντως είναι διαθέσιμη προς πώληση, έστω και κατά παραγγελία; Ευχαριστώ πολύ.

 

Αν σε ενδιαφέρει πριν από λίγο καιρό πουλούσαν 2-3 τέτοιες συσκευές στο e-market.gr

ΠΟΤΕ ΜΗΝ ΕΞΗΓΕΙΣ - ΟΙ ΦΙΛΟΙ ΔΕΝ ΤΟ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΟΙ ΑΝΤΙΠΑΛΟΙ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΠΙΣΤΕΨΟΥΝ...
Link to comment
Share on other sites

Αν σε ενδιαφέρει πριν από λίγο καιρό πουλούσαν 2-3 τέτοιες συσκευές στο e-market.gr

 

Υπάρχει κ αντίστοιχο thread στο forum μας, όπου θα μπορούσες να αναζητήσεις μέσω αγγελίας το εν λόγω κινητό, από άλλους αξιόπιστους συμφορουμίτες!! Ωστόσο αν είσαι νέος χρήστης, υπάρχουν κάποιοι "περιορισμοί" στη χρήση του Buy & Sell -που φυσικά ξεπερνιούνται. Αρκεί μια ανάγνωση των Όρων Συμμετοχής στις αγοραπωλησίες" για να κατανοήσεις τον τρόπο λειτουργίας της συγκεκριμένης ενότητας.

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

παιδιά το πληκτρολόγιο της συσκευής τα χει παίξει,άλλο πατάς άλλο σου δείχνει. μην είναι υγρασία πάλι όπως έχει ξανατύχει?, μάλλον όχι γιατί έχει κρατήσει έτσι μια βδομάδα, και δεν έφτιαξε ούτε με update που έκανα μπας και δούμε φως. καμιά ιδέα?? δε θα ασχοληθω με εγγυήσει κλπ γιατί είναι ταλαιπωρημένο από εμένα, λέω να το ανοίξωτο πληκτρολόγιο, ήδη κάθε μέρα το ανοίγω και λίγο

 

"πριν το πετάξω στη θαλασσα ,είναι και μπλε κιόλας"

θεός !!

 

Γεια σας παιδιά.Εχω το τηλέφωνο 1χρονο χωρίς κανένα πρόβλημα, διάβαζα για τα προβλήματα και :D .Το δικό μου από χτες δεν βλέπει τη κάρτα μνήμης (έχω δοκιμάσει 3 κάρτες. αναβάθμιση στη μαμα sony, wotanserver) τίποτα.Καμιά γνώμη πριν το πετάξω στη θαλασσα ,είναι και μπλε κιόλας:D:X Ευχαριστώ.

Κωσταντινος.

 

εεχχεεχεχεχχεχεε σε αυτό εδώ εννοώ !!

Hasta siempre que viva la revolucio'n :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να είναι "ιός" γιατί και εμένα χθες το μεσημέρι πήρε αποφάση το μεσαίο πλήκτρο να ενεργοποιείται όποτε θέλει.... Με το ζόρι μπορώ να βάλω το ΡΙΝ και όταν καταφέρω να μπω στο μενού ενεργοποιείται όταν πατάω άλλα πλήκτρα.

Θα προσπαθήσω να κάνω αναβάθμιση αλλά δεν νομίζω να έχω αποτέλεσμα. Μήπως ξέρει κανείς το κόστος για την αλλαγή πλακέτας;

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να είναι "ιός" γιατί και εμένα χθες το μεσημέρι πήρε αποφάση το μεσαίο πλήκτρο να ενεργοποιείται όποτε θέλει.... Με το ζόρι μπορώ να βάλω το ΡΙΝ και όταν καταφέρω να μπω στο μενού ενεργοποιείται όταν πατάω άλλα πλήκτρα.

Θα προσπαθήσω να κάνω αναβάθμιση αλλά δεν νομίζω να έχω αποτέλεσμα. Μήπως ξέρει κανείς το κόστος για την αλλαγή πλακέτας;

Μόνο στο Symbian υπάρχουν υοί.Ίσως και στα WM.

Η πλακέτα των πληκτρων αφής κάνει 45 ευρώ.Για το πληκτρολόγιο δεν ξέρω ίσως 60.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την βοήθεια. Τον "ιό" τον ανέφερα χαριτολογόντας το ξέρω ότι δεν υπάρχουν (τουλάχιστον όχι εύκολα) ιοί για το συγκεκριμένο λειτουργικό.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την βοήθεια. Τον "ιό" τον ανέφερα χαριτολογόντας το ξέρω ότι δεν υπάρχουν (τουλάχιστον όχι εύκολα) ιοί για το συγκεκριμένο λειτουργικό.

Για αυτό είμαστε εδώ:)

Ιοί δεν υπάρχουν καθόλου.Μόνο σε αυτά τα 2 που είπα.Η ΝΟΚΙΑ έχει το F-Secure προεγκατεστημένο κιόλας!:shifty:

Link to comment
Share on other sites

Για αυτό είμαστε εδώ:)

Ιοί δεν υπάρχουν καθόλου.Μόνο σε αυτά τα 2 που είπα.Η ΝΟΚΙΑ έχει το F-Secure προεγκατεστημένο κιόλας!:shifty:

 

Για αυτό είμαι και εγώ εδώ, να ακούσω τη γνώμη των ειδικών..:) Σχετικά με τους ιούς, από τη στιγμή μου υπάρχει η δυνατότητα να πειραχτεί το λειτουργικό (moding) είναι πιθανό να πειραχτεί και με "κακό" τρόπο. Προφανώς δεν έχει νόημα να ασχοληθεί κάποιος γιατί δεν μπορεί εύκολα να έχει πρόσβαση στο κινητό του καθενώς (όπως μπορεί να γίνει με τον υπολογιστή). Μήπως μπορεί κάποιος να μου πει που μπορώ να βρω service point για το κινητάκι μου;;;

Link to comment
Share on other sites

Για αυτό είμαι και εγώ εδώ, να ακούσω τη γνώμη των ειδικών..:) Σχετικά με τους ιούς, από τη στιγμή μου υπάρχει η δυνατότητα να πειραχτεί το λειτουργικό (moding) είναι πιθανό να πειραχτεί και με "κακό" τρόπο. Προφανώς δεν έχει νόημα να ασχοληθεί κάποιος γιατί δεν μπορεί εύκολα να έχει πρόσβαση στο κινητό του καθενώς (όπως μπορεί να γίνει με τον υπολογιστή). Μήπως μπορεί κάποιος να μου πει που μπορώ να βρω service point για το κινητάκι μου;;;

Δεν γίνεται με τίποτα να "πειραχτεί" το λογισμικό της SE.

Service point;Από εκεί που το πήρες.:)Αν έχεις και εγγύηση είσαι μια χαρά.:cool:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K850

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...