Jump to content

Sony Ericsson K850


john74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα μια ερωτηση..κατι επαθε το κηνιτο μου και δεν ανοιγει ,....ξερετε το κλασικο προβλημα οταν το ειχα ξαναπαθει χρισημοποιησα το update service απο την S.E και λυθηκε τωρα παω να το ξανακανω και μου λει οτι δεν εινε διαθεσημη ... και οτι εχω ηδη το νεοτερο λογισμικο κτλ... τι μπορω να κανω ?
Link to comment
Share on other sites

auto me to brod pantws re paidia....eleos....an to hksera pws 8a einai etc dn 8a to eperna apo tote pou to peira exei kanei eidh 3 brods k h sonyericsson dn kanei tpt giauto....eleos dld
Link to comment
Share on other sites

Σε ποια τιμη θα το παρεις?? :blink:

εμενα προσωπικα αυτο το τηλεφωνο δεν με συγκινησε ποτε!

 

+1 :) Ποτέ όμως! Μα ποτέ!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πρόσπαθησα να κάνω το SEUS αλλά ενώ έδειχνε να ολοκληρώνει την αναβάθμιση σταματάει και βγάζει μήνυμα ότι η Αναβάθμιση απέτυχε!

 

Το έκανα ήδη 2 φορές, πάω για 3η... καμία ιδέα;

 

Μόλις τώρα παρατήρησα ότι αυτό γίνεται στο 53% αφού έχει προηγηθεί ο ήχος αποσύνδεσης από τον Η/Υ

 

Τι λέτε;

 

Αν ενοεις τον energypoint41 αυτος καλα τα λεει γιατι πριν 4 χρονια που το αγορασε ισχυε πληρης 7ετης εγγυηση που μεταβιβαζεται σε περιπτωση πωλησης.

 

:respect::respect:

oxi θα σου πω το αλλο...ΝΙΚΟΣ ΚΟΡΟΜΠΟΣ ερχομαι απο εκει σε λιγο....

 

*SugarTown*

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Έχω αγοράσει το κινητό εδώ και 3 εβδομάδες. Στην αρχη μάλλον το πίεσα λίγο αλλά δεν ξέρω αν αυτό είναι ο λόγος που όταν ακούω μουσική mp3 αλλά και από το ράδιο σβήνει ξαφνικά μόνο του και κάνει επανεκκίνηση. Δεν το κάνει πάντα αλλά κάποιες φορές μετα από π.χ. 30+ λεπτά συνεχόμενης ακρόασης μουσικής σβήνει. Βέβαια καμιά φορά βγάζω ταυτόχρονα και φωτογραφίες :whistle: ... Θα ήθελα τη γνώμη σας...
Link to comment
Share on other sites

Πρόκειται απλά για "φόρτωμα" της μνήμης RAM!

 

Χρησιμοποιεί την 1η έκδοση της πλατφόρμας Α200,η οποία είναι αρκετά γνωστή για τη μη σωστή διαχείρηση της μνήμης RAM,οπότε ούτε εσύ φταις,ούτε μπορείς να κάνεις κάτι!

 

Το μόνο ίσως που θα μπορούσες να δοκιμάσεις είναι να κατεβάσεις την Υπηρεσία αναβάθμισης απ'το site της εταιρίας και να επιχειρήσεις να ξαναπεράσεις το λογισμικο της συσκευης!Ίσως να φταίει και κάτι άλλο δηλαδή και να μην είναι η μνήμη!Τις επανεκκινήσεις τις κάνει πάντα ή απλά πολύ συχνά;

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα δεν το πήρα και θα αρχίσω τις αναβαθμίσεις; :dash:

Επανεκκίνηση μου έκανε κάποιες φορές όταν άκουγα μουσική. Όχι γενικότερα και όχι συνέχεια.

Αυτό σε σχεση με τη RAM μου πέρασε κι εμένα από το μυαλό γι'αυτο και έσβησα τις εφαρμογές που έιχα κατεβάσει. Από επιστημονικό κομπιουτερακι έως πυξίδα και προγραμμα ανάγνωσης pdf αρχείων, γύρω στα 7 προγράμματα.

Μού πέρασε επίσης από το μυαλό ότι μπορεί να μπήκε κάποιος ιός με τόσα πραγράμματα :blink: .

Τώρα δεν ακούω πλέον μουσικη από το κίνητο. Έχω ξενερώσει. Μόλις το πήρα και να κάνει τέτοια κόλπα;

Θα ακολουθήσω τη συμβουλή σου για την αναβάθμιση και βλέπουμε... Ελπίζω να μη χρειάζεται να πληρώσω γι'αυτο το πράμα....

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση! :D

Link to comment
Share on other sites

Κανοντας ενα απλο search μεσω google παρατιρισα πως επιτελους εχουν βγει gps navigators και για κινιτα που δεν υποστιριζουν simbian οπως ειναι το se κ850 που ενδιαφερει εμενα:p...Ενα απο τα προγραμματα που μπορει κανεις να κατεβασει δωρεαν ειναι αυτο:http://www.amazegps.com/welcome.php.Βασικα το προβλιμα μου ειναι πως ειμαι λιγο εως πολυ ασχετος σε οτι αφορα θεματα 3g/gprs/gsm και δεν εχω ιδεα πως θα το κανω να λειτουργισει...xD.plz αν καποιος ξερει και μπορει να μου πει τι πρεπει να κανω,πως ενεργοποιω τα δικτια που χρειαζονται και τι χρεωσεις παιζουν θα του ειμουν υποχρεος...:)

 

Ευχαριστω εκ των πρωτερων...

----------------------------------- Φιλοκαλουμεν τε γαρ μετ' ευτελειας και φιλοσοφουμεν ανευ μαλαkιαs (θουκυδιδης)
Link to comment
Share on other sites

Παίδες το κινητάκι μετα και από την αναβάθμιση (πιο καλά επανεγκατάσταση του ίδιου) λογισμικού δουλεύει άψογα. Τελείως απροβλημάτιστα. Δε μετανιώνω ούτε στο ελάχιστο για την αγόρα και ευτυχώς που δεν ακολούθησα την παρόρμηση της στιγμής να το πουλήσω :blink::blink::blink: :shock: και να παρω το κουρδιστήρι που ακούει στο όνομα Τ700 απλά επειδή μου γυάλισε εμφανισιακά!

Αλλα ευτυχώς ήταν κρίση της στιγμής...

Ένα πάρα πολυ καλό πρόγραμμα είναι το Oxford Concise English v 2.11

Καταπληκτικό ειδικά γ'αυτους που αρέσκονται να διαβάζουν rss feeds μέσω του κινητου (από ό,τι είδα δεν υποστηρίζει ελληνικά rss feeds) και θέλουν ένα καλό λεξικό για τις όποιες άγνωστες λέξεις...

Αξίζει να το κατεβάσετε

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη εχεις χρεωση wap.

 

Ναι.. Πάντως αν χρειάζεσαι GPS για το αμάξι ή για εκδρομές καλύτερα να αγοράσεις μια "κανονική" GPS συσκευή με πλοήγηση και φωνητικές οδηγίες... (εμπειρικά στο λέω)...

Link to comment
Share on other sites

Ναι.. Πάντως αν χρειάζεσαι GPS για το αμάξι ή για εκδρομές καλύτερα να αγοράσεις μια "κανονική" GPS συσκευή με πλοήγηση και φωνητικές οδηγίες... (εμπειρικά στο λέω)...

 

+1000

Η εναλακτικα καποιο windows mobile:)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

οκ παιδια τοπιασα...καλιτερα να τα δοσω για μια κανονικη σισκευη παρα για τη χρεωση του wap...xD tnx παντως...:D
----------------------------------- Φιλοκαλουμεν τε γαρ μετ' ευτελειας και φιλοσοφουμεν ανευ μαλαkιαs (θουκυδιδης)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γνωρίζει κανένας πως μπορώ να βάλω flash θέματα στο κινητο;

 

απλα τα βρισκεις και τα περνας....δε θελει κατι το ιδιαιτερο...:wacko:

----------------------------------- Φιλοκαλουμεν τε γαρ μετ' ευτελειας και φιλοσοφουμεν ανευ μαλαkιαs (θουκυδιδης)
Link to comment
Share on other sites

απλα τα βρισκεις και τα περνας....δε θελει κατι το ιδιαιτερο...:wacko:

γιατι στο κ850ι μπαινουν flash themes :blink:???

επισης δεν ειναι και τοσο ευκολο να τα περασεις ..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

οκ παιδια τοπιασα...καλιτερα να τα δοσω για μια κανονικη σισκευη παρα για τη χρεωση του wap...xD tnx παντως...:D

 

αυτό θα έκανα και εγώ...αν και με πχ το wind plus non stop δε θα χρεωθείς πολύ...

Link to comment
Share on other sites

Ναι,μπαίνουν.Κ με το A2 uploader είναι πανεύκολο και θέλει μόλις 2 λεπτά.Κ δεν είναι επικίνδυνο.
Link to comment
Share on other sites

το έχω το πρόγραμμα αλλά μετά γίνετε επαναφορά του κινητού στην αρχική κατάσταση;κάτι διάβασα οτι είναι επικίνδυνο!!!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K850

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...