Jump to content

Sony Ericsson K850


john74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ΣκατοSonyericsson!!! Μα καλά πόσο πάλιωσε πια το κινητό και το αποσύρει? Μου το έκλεψαν την προηγούμενη βδομάδα (γκρρρ) και επειδή εμένα μου άρεσε και απο όσα έχουν βγει δεν μου τη λέει κανένα και αυτά που μου τη λένε λίγο είναι ακριβά αποφάσισα να το ξανααγοράσω.. Πουθενά δεν το βρίσκω!! Εϊναι υπο κατάργηση λεει. Τα νεύρα μου!!!

Πριν μια εβομαδα αγορασα για εναν φιλο μου στα 220 ευρο!!

το αγορασα απο ηλεκτρονικο καταστημα :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να δω τι fiemware έχει το Κ850 και που μπορώ να βρω το πρόγραμμα για αναβάθμιση???Τι πρέπει να κάνω πριν αρχίσω την διδικασία αναβάθμισης???Πρέπει να αφαιρέσω Sim και Memory???
Nokia 3510i - Nokia 3250 - Samsung D500 - Sony Ericsson W850 - Sony Ericsson K850i - Sony Ericsson W902 - iPhone 3G - Sony Ericsson x10 Mini - iPhone 4S - iPhone 5s
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα!μολισ αγορασα το κινητο κ αποτι βλεπω τα σπαει..

 

νομιζετε οτι πρεπει να κανω update?γινεται ευκολα?

 

εχει κατι που πρεπει να προσεξω?

 

επισης μου ειπανε οτι υπαρχουν 2 ειδων μνημες...ποια ειναι η καλυτερη γι αυτο το κινητο? micro sd η Μ2?

 

κατι τελευταιο για τα τηλεφωνα που τα εχω σε ενα w800i και τα διαχειριζομαι μεσω ενος προγραμματος του myphone xplorer...θα μπορεσω να τα περασω στο κ850i?

 

ευχαριστω

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα!μολισ αγορασα το κινητο κ αποτι βλεπω τα σπαει..

 

νομιζετε οτι πρεπει να κανω update?γινεται ευκολα?

 

εχει κατι που πρεπει να προσεξω?

 

επισης μου ειπανε οτι υπαρχουν 2 ειδων μνημες...ποια ειναι η καλυτερη γι αυτο το κινητο? micro sd η Μ2?

 

κατι τελευταιο για τα τηλεφωνα που τα εχω σε ενα w800i και τα διαχειριζομαι μεσω ενος προγραμματος του myphone xplorer...θα μπορεσω να τα περασω στο κ850i?

 

ευχαριστω

Update Θα κανεις αν εχεις προβλημα με το κινητο (κολληματα-ασπρη οθονη),δουλεψε'το πρωτα και μετα αποφασιζεις.

το update γινετε ευκολα μεσα απο την επισημη σελιδα της sony ericsson.

Για μνημη εγω ξερω οτι ολα τα νεοτερα κινητα της sony ericsson φορανε καρτα Μ2.

Τον τηλεφωνικο καταλογο θα το περασεις κανονικα με το myphonexplorer χωρις κανενα προβλημα.;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ερωτηση επειδη ακομα δε το εχω στα χερια μου....αυτο το μπλε-πρασινο περιτυλιγμα...

 

ειναι γιαλαντζι πλαστικο η φωτακι??

 

επισης βλεπω 2 διαφορετικα ειδη της καρτας m2 4gb της sandisk δυο διαφορετικες εκτυπωσεις...

 

τις εχει πετυχει κανενας?

 

http://www.qfonic.com/images/products/sandiskm24gb/image01.jpg

 

http://www.mobileshoppy.co.uk/images/M2_4gb.jpg

 

 

ειναι οι ιδιες η παιζει καμια απατη??

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

μολις με χτυπησε παλι το brod.... αισχος:mad: του εκανα ενα περασμα το λειτουργικο με την Υπηρεσία Αναβάθμισης και αντε να δουμε... 2 φορες μεχρι τωρα.. και τις δυο φορες ειχα συνδεδεμενο το βισματακι.. εστρωσε μολις... αντε τωρα ημουν στο pc... φαντασου να ημουν σε κανα ταξιδι... :mad:
Link to comment
Share on other sites

Αυτό προφανώς πρέπει να είναι συνδυασμός λογισμικού με υλικού!Δεν εξηγείται αλλιώς,με αναβάθμιση θα το είχαν λύσει!Προφανώς,κάτι ειναι λάθος σχεδιασμένο στο hardware!Κάτι σαν τα προβλήματα RAM του P990i,που δεν οφειλόταν στο λογισμικό....Το Κ850 δυστυχώς ήταν περισσότερο πείραμα :( Πάντως εμένα μόνο μια φορά το έχει κάνει το brod!
Link to comment
Share on other sites

Πείραμα πείραμα,εμένα μια φορά το BROD δε το έβγαλε και στις 2 συσκευές που είχα....κάτι άσχετο...kotsianis,πού μπορώ να βρω βίδες για το W910,αυτές που βιδώνουν το slider,και που φαίνονται αν σύρεις προς τα πάνω το slider κάτω από τη μπαταρία....Που να στα λέω τί έγινε...:p
Link to comment
Share on other sites

Για κάποια παιδιά που το αναφέρουν πιο πάνω .. το κινητό υπάρχει ακόμα διαθέσιμο σε e-shop από ότι είδα πρόσφατα! Επίσης υπάρχει στο αγγλικό ebay, μεταχειρισμένο μεν, σε πολύ καλές τιμές, δε.. (γύρω στις 60-70 λίρες μέγιστη τιμή δηλαδή 70-80 ευρώ max). {Αν θέλει κανείς..το κανονίζουμε..επειδή είμαι uk}

Το'χει κ ο bro μου.. αν κ λίγο μπουλουκάκος για κινητό .. μια χαρά μου φαίνεται..

 

Μια ερώτηση μόνο.. ποιες είναι οι εντολές για να δει το ΙΜΕΙ?

Ευχαριστώ!

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Για να μην πάει άδικα τα κινητακι να σου στείλω τα schematics των service points που το δείχνουν αναλυτικά πώς να το κάνεις βίδες; :p Η περιέργειά σου θα ικανοποιηθεί σίγουρα!Τα νεύρα σου δεν ξέρω,μετά και απ'το τρίτο brod! :)
Link to comment
Share on other sites

ερωτηση επειδη ακομα δε το εχω στα χερια μου....αυτο το μπλε-πρασινο περιτυλιγμα...

 

ειναι γιαλαντζι πλαστικο η φωτακι??

 

επισης βλεπω 2 διαφορετικα ειδη της καρτας m2 4gb της sandisk δυο διαφορετικες εκτυπωσεις...

 

τις εχει πετυχει κανενας?

 

 

 

 

ειναι οι ιδιες η παιζει καμια απατη??

 

Οι καρτες ειναι ιδιες!! :cool:

απλα η μια εικονα απο την αλλη διαφερει στην μεγαλυτερη αναλυση!!

Μ2 παιρνουν ολα τα κινητα της sony ericsson :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω σημερα το πηρα στα χερια μου κ περασα τα αρχεια μου μεσω my phone xplorer (πακατληκτικο προγραμμα)

 

 

2 ερωτησεις ακομα χαχαχα

 

ειχα κανει στο w800 πηγαινοντας πανω το βελακι που βγαζει μια συντομευση να μου βγαζει τις συντομευσεις κ εκει εβαλα μια λιστα απο αυτα που ηθελα...αλλα δε θυμαμαι πως...

 

εδω καταφερα να βαλω μια μονο συντομευση....ξερει κανεις εαν γινεται κ πως γινεται?

 

επισης στα πληκτρα αφης μπορουμε να αλλαξουμε τις λειτουργιες τους?γινονται συντομευσεις αυτα?

 

το ηχειο ειναι λιγο αδυναμο η μου φαινεται?

 

οσο για τις καρτες γνωριζω οτι παιρνει κ micro sd ευχαριστω

 

στις φωτο αν δειτε ειναι λιγο διαφορετικα γραμμενες...δε παιζει ρολο λετε?

 

χιλια ευχαριστω για τις απαντησεις

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Για να μην πάει άδικα τα κινητακι να σου στείλω τα schematics των service points που το δείχνουν αναλυτικά πώς να το κάνεις βίδες; :p Η περιέργειά σου θα ικανοποιηθεί σίγουρα!Τα νεύρα σου δεν ξέρω,μετά και απ'το τρίτο brod! :)

 

στειλ'τα μου αν μπορεις:D να το γδαρω με το ''γαντι'' :p

Link to comment
Share on other sites

Οι καρτες ειναι ιδιες!! :cool:

απλα η μια εικονα απο την αλλη διαφερει στην μεγαλυτερη αναλυση!!

Μ2 παιρνουν ολα τα κινητα της sony ericsson :)

 

 

Ίδιες σίγουρα δεν είναι. Δεν ξέρω μήπως παίζει κάτι με την χώρα προέλευσης;)

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά τι είναι το brod?

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Ίδιες σίγουρα δεν είναι. Δεν ξέρω μήπως παίζει κάτι με την χώρα προέλευσης;)

Και τι θα πει αυτο!! :wacko:

 

οι φωτογραφια δειχνει 2 καρτες Μ2 των 4gb! αν'αυτο εσευ το :blink: διαφορα τοτε παω πασο! :X

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

φιλε (μανα) raver :P

 

εαν δεις τις φωτο ειναι μεν η ιδια καρτα απλα εχουν διαφορετικα τυπωματα...

 

τωρα αν τις εβγαλε σε 2 εκδοσεις η sandisk?δε το ξερω....

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά τι είναι το brod?

 

ειναι ενα κολλημα που εμφανιζει το κινητο.. ετσι ξαφνικα μενουν ανοιχτα τα φωτακια απο το πληκτρολογιο και το μπλε φωτακι της camera οτι και να κανεις δεν επανερχεται και πρεπει να ξαναπερασεις το λειτουργικο του χανοντας ολα οσα εχεις στην μνημη του κινητου.. αυτο γινεται και με την υπηρεσια αναβαθμισης της SE..

Link to comment
Share on other sites

φιλε (μανα) raver :P

 

εαν δεις τις φωτο ειναι μεν η ιδια καρτα απλα εχουν διαφορετικα τυπωματα...

 

τωρα αν τις εβγαλε σε 2 εκδοσεις η sandisk?δε το ξερω....

το ιδιο πραγμα λεμε.και διαφορετικο λογοτυπο να εχει,οι 2 καρτες ειναι ακριβως ιδιες!!!

τσαμπα κουβεντα κανουμε :whistle:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ε κουβεντα να γινεται οπως κ ναχει παρηγγειλα μια κ οτι γινει!χαχα

 

τελικα το μεγαφωνο ειναι οντως λιγο αδυναμο η μου φαινεται?

 

 

επισης τα κουμπια αφης αλλαζουν λειτουργιες?

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

ε κουβεντα να γινεται οπως κ ναχει παρηγγειλα μια κ οτι γινει!χαχα

 

τελικα το μεγαφωνο ειναι οντως λιγο αδυναμο η μου φαινεται?

 

 

επισης τα κουμπια αφης αλλαζουν λειτουργιες?

 

Όχι, τα πλήκτρα αφής δεν αλλάζουν λειτουργίες.

Link to comment
Share on other sites

κριμα θα ηταν πολυ ενδιαφερον....

 

σιγουρα θα μπορουσες να βαλεις κατι ποιο χρησιμο απο τις "επαφες"

 

αληθεια εαν εχεις το κινητο αλλα μεσα στην εγγυηση μπορεις να το πας στο σερβις?

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K850

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...