Jump to content

Sony Ericsson K850


john74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν είμαι όμως 100% σίγουρος ίσως να είναι και πιο ακριβή.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

οθονη κ850ι (original) μονο 46 ευρο :)

και από εδώ http://cnn.cn/shop/sonyericsson-k850i-screen-p-2204.html, το μαγαζί είναι αξιόπιστο, έχω ψωνίσει και έχω μείνει ευχαριστημένος

αυτό που ΑΓΟΡΑΖΟΥΜΕ ΔΩΡΕΑΝ χρόνο ομιλίας με ξεπερνά @mavri_gazela
Link to comment
Share on other sites

Έχω χάσει τον κωδικό πρόσβασης στη συσκευή, έχω μπει μέσα με το a2uploader αλλά δεν ξέρω που να ψάξω για να τον βρω ή τι πρέπει να διαγράψω. Ή τέλως πάντων κάποιον τρόπο για να επαναφέρω το τηλ στην αρχική του κατάσταση (χωρίς κωδικό).
Link to comment
Share on other sites

Έχω χάσει τον κωδικό πρόσβασης στη συσκευή, έχω μπει μέσα με το a2uploader αλλά δεν ξέρω που να ψάξω για να τον βρω ή τι πρέπει να διαγράψω. Ή τέλως πάντων κάποιον τρόπο για να επαναφέρω το τηλ στην αρχική του κατάσταση (χωρίς κωδικό).

Το κινητο ανοιγει??? αν ναι πατας 0000 και επαναφορα αρχικων ρυθμισεων,η διαγραφη ολων!

τωρα αν δεν θυμασαι τον κωδικο,αποδειξη αγορας και σε ενα service point.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το κινητο ανοιγει??? αν ναι πατας 0000 και επαναφορα αρχικων ρυθμισεων,η διαγραφη ολων!

τωρα αν δεν θυμασαι τον κωδικο,αποδειξη αγορας και σε ενα service point.

 

Δυστυχώς δεν είναι κωδικός το 0000. Δοκίμασα να του ξαναπεράσω το software με το SEUS αλλά πάλι τα ίδια. Αν σβήσω όλα τα αρχεία που έχει και στη συνέχεια ξαναπεράσω από πάνω το software λες να παίξει;

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν είναι κωδικός το 0000. Δοκίμασα να του ξαναπεράσω το software με το SEUS αλλά πάλι τα ίδια. Αν σβήσω όλα τα αρχεία που έχει και στη συνέχεια ξαναπεράσω από πάνω το software λες να παίξει;

Μα για να σβησεις τα αρχεια θελεις κωδικο.

γιατι δεν το πας σε service point ??

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μα για να σβησεις τα αρχεια θελεις κωδικο.

γιατι δεν το πας σε service point ??

 

Γιατί να το πάω; Από τη στιγμή που υπάρχουν sites σαν το KulanKendi ή το Davinci θα το κάνω μόνος μου. Απλώς αναρωτιόμουν αν θα μπορούσα να το κάνω free.

Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησα χθες να κάνω αναβάθμιση μέσω internet. Το update service, αν και εγκαταστάθηκε κανονικά σε Windows XP, δε μου άνοιγε βγάζοντας γενικό μήνυμα λάθους, το οποίο τσεκάροντάς το στο log δεν έβγαλα άκρη (δυστυχώς δεν το έχω τώρα εύκαιρο). Δοκίμασα σε άλλο υπολογιστή με Vista και έπαιξε κανονικά επιτρέποντάς μου να κάνω την αναβάθμιση. Παίζει κάτι με τα XP;
Link to comment
Share on other sites

Γιατί να το πάω; Από τη στιγμή που υπάρχουν sites σαν το KulanKendi ή το Davinci θα το κάνω μόνος μου. Απλώς αναρωτιόμουν αν θα μπορούσα να το κάνω free.

Για δωρεαν σου ειπα κι'εγω!

σε service point με αποδειξη αγορας,μπορεις να κανεις αναβαθμιση και να "ξεκλειδωσεις" την συσκευη χωρις χρηματα.

τωρα αμα μπορεις απο το Davinci,κανενα προβλημα.:cool:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

σήμερα αντιμετώπισα ένα περίεργο πρόβλημα με το κ850 μου, το οποίο εδώ και ένα χρόνο λειτουργεί απροβλημάτιστα.

 

Με το που μπήκα στο κτίριο της εταιρείας που εργάζομαι, παρατήρησα ότι δέν μπορούσα να κάνω κλήσεις, ούτε να δεχτώ, δεν μπορούσα να στείλω μηνύματα αλλά ούτε έπαιρνα αυτά που μου στέλνανε.

Το τηλέφωνο άλλοτε μου έδειχνε σήμα 5 γραμμών στο δίκτυο της Wind καί άλλοτε μου έβγαζε ότι δεν έχει πρόσβαση σε κανένα δίκτυο.

Ότι όμως και να έδειχνε, λειτουργικά ήταν dead:X.

 

Άρχισα να κάνω διάφορες υποθέσεις:

 

α. Ότι το δίκτυο της Wind μπορεί να έχει κάποιο πρόβλημα. Όμως όλη η εταιρία έχει Wind και κανένας δεν είχε το παραμικρό πρόβλημα.

 

β. Ότι επειδή χτές βράδυ εγκατέστησα το καινούργιο μου bluetooth ( jabra BT 530 ), φαντάστηκα ότι απορρύθμιζε το τηλέφωνό μου. Αποσύνδεσα το jabra αρχικά και στη συνέχεια το αφαίρεσα εντελώς, αλλά τίποτε δεν άλλαξε.

 

γ. Ότι το τηλέφωνο μου τα έπαιξε προσωρινά ή οριστικά και τελεσίδικα. Και έτσι άρχισα να προετοιμάζομαι ψυχολογικά για ξήλωμα κανονικό:(.

 

Όμως όταν το βράδυ βγήκα από το κτίριο της εταιρείς, άρχισα να δέχομαι και να κάνω δεκάδες κλήσεις κανονικότατα - με το bluetooth συνδεδεμένο!!!!!!!!!!!!:wacko:

 

Το είπα στον αδερφό μου και μου είπε ότι και ένας φίλος του μιά μέρα είχε ένα παρόμοιο πρόβλημα που δεν μπορούσε και αυτός να εξηγήσει.

 

Μου πρότεινε μάλιστα, άν αύριο έχω το ίδιο πρόβλημα να δοκιμάσω να απενεργοποιήσω το 3G - που δεν χρειάζομαι έτσι και αλλιώς - και να τσεκάρω αν λύνει το θέμα.

 

Επειδή θέλω να είμαι προετοιμασμένος αύριο που θα βρεθώ στον ίδιο χώρο, σας παρακαλώ

να μου πείτε αν έχετε κάποια παρόμοια εμπειρία

να μου πείτε η γνώμη σας και

να μου προτείνετε οτιδήποτε νομίζετε.

 

Συγγνώμη που σας κούρασα,

και χίλια ευχαριστώ που με "ακούσατε".

Link to comment
Share on other sites

Με την σειρά μου έχω και εγώ πρόβλημα με το k850i ..

 

Τα πλήκτρα αφής μερικές φορές δεν λειτουργούνε..

Συγκεκριμένα το αριστερό πλήκτρο αφής δν πατιέται καθόλου .. Κολλάει και ενώ πατάω π.χ το νούμερο 7 πατιέται συνεχόμενα.. με όλα τα νούμερα αλλά όχι συνέχεια..

 

Έχει κάποιος παρόμοιο πρόβλημα?

 

Τι πιστεύετε ότι φταίει ?? Σκόνη , υγρασία , μήπως δεν πατάει καλά η πρόσοψη??

 

Την συσκευή την πήρα μεταχειρησμένη 40euro πριν μια βδομάδα..

Ο ιδιοκτήτης ήταν έτοιμος να την σπάσει και μόλις του είπα 40euro δέχτηκε αμέσως :D

Μου είπε ότι ρώτησε σε Vodafone , Γερμανό και του είπαν ότι δεν φτιάχνετε..

 

Σε ένα μη "επώνυμο" κατάστημα μου ζητήσανε 40 euro για την επισκευή/αλλαγή πλήκτρων..

Επείσης μου είπε αν δεν θέλω να το φτιάξω το αγοράζει πίσω 40euro αυτος..

 

Από την άλλη σκέφτομαι , αν το ανοίξω μόνος μου και κοιτάξω μήπως κουνήθηκε η οθόνη και την επαναφέρω στην αρχική θέση γλιτώσω τα λεφτά μου..

 

Τι να κάνω??..

Link to comment
Share on other sites

αν αλλάξεις οθόνη,θα διορθωθεί ΣΤΑΝΤΑΡ.Το ebay έχει και πολύ φθηνές κιόλας
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά εμένα μου συμβαίνει το εξής: Εκει που δέχομαι μια κλήση κι ενώ όλα δείχνουν να λειτουργούν κανονικότατα μόλις παω να απαντήσω ενώ ο καλών μ'ακούει εγώ δεν ακούω τίποτα σα νάναι νεκρό! Αποσυνδέω το bluetooth το ξανασυνδέω αυτό τίποτα. Το μόνο πράγμα το οποίο το διoρθώνει είναι να του κάνω ένα restart. Σημειωτέον έχω το καινούργιο firmware αλλά πάλι τα ίδια. Δε συμβαίνει συχνά μεν αλλά είναι πολύ εκνευριστικό μιας που δε ξέρεις πότε θα σου τύχει και όποτε αυτό τύχει είναι όταν δέχομαι κλήση. Καμμιά ιδέα κάποιος για το τί συμβαίνει? Ευχαριστώ:help:
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
ξερει κανεις τις καλυτερες ρυθμισεις για φωτογραφια σε συνθηκες χαμηλου φωτισμου χωρις φλας? στο αυτοματο το 80% βγαινουν θολες και κουνημενες... η ρυθμιση για τα 'σπορ' ειναι καλη αλλα με αρκετο θορυβο... τουλαχιστον δεν βγαινει κουνημενη...
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια εχω πααααααρααα πολυ καιρο να μπω οποτε ισως να ρωτισω χαζομαρα...:p....ξερει κανεις αν εχει διορθοθει το brod?και αν ναι...αν του κανω αναβαθμιση θα παψει να υπαρχει αυτος ο κινδινος?:worry:
----------------------------------- Φιλοκαλουμεν τε γαρ μετ' ευτελειας και φιλοσοφουμεν ανευ μαλαkιαs (θουκυδιδης)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!!!

παιδια ψαχνω 2 προγραμματακια

1. το προγραμματακι το exploer που μπορεις και φτιαχνεις τις επαφες σπθ και γενικος οτι εχεις μεσα στο κινητο σου μεσου το Η/Υ λεγετε explorer... κατι δεν το θμυαμαι.... ητανε πολυ ευκολο και ωραιο.

 

2. το προγραμματακι που κανουμε update το κινητο μας.

 

Ευχαριστω παιδια

Xalara Gia Ola Yparxei Lush....

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Nokia-> 6610 , 6100 , 6600 , 7610 , 6630 , 6680 , N70 , N90... εχουμε και φυσικα μελλον..:!:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!!!

παιδια ψαχνω 2 προγραμματακια

1. το προγραμματακι το exploer που μπορεις και φτιαχνεις τις επαφες σπθ και γενικος οτι εχεις μεσα στο κινητο σου μεσου το Η/Υ λεγετε explorer... κατι δεν το θμυαμαι.... ητανε πολυ ευκολο και ωραιο.

 

2. το προγραμματακι που κανουμε update το κινητο μας.

 

Ευχαριστω παιδια

 

 

Το πρόγραμμα που κάνουμε update θα το βρεις εδώ http://www.sonyericsson.com/cws/support/softwaredownloads/detailed/updateservice/k850i?lc=el&cc=gr και το explorer εδώ http://www.softpedia.com/get/Mobile-Phone-Tools/Sony-Ericsson/MyPhoneExplorer.shtml

...Life goes on...;)
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν υπάρχει διαθέσιμη νέα αναβάθμιση; Η έκδοση λογισμικού που έχω είναι 1200-4400 R1FA035
...Life goes on...;)
Link to comment
Share on other sites

όχι είναι η τελευταία και μάλλον δε θα βγει και άλλη
Link to comment
Share on other sites

Α μάλιστα...σ' ευχαριστώ! Τουλάχιστον δεν έχω κανένα παράπονο για το κινητό ως τώρα :)
...Life goes on...;)
Link to comment
Share on other sites

ΣκατοSonyericsson!!! Μα καλά πόσο πάλιωσε πια το κινητό και το αποσύρει? Μου το έκλεψαν την προηγούμενη βδομάδα (γκρρρ) και επειδή εμένα μου άρεσε και απο όσα έχουν βγει δεν μου τη λέει κανένα και αυτά που μου τη λένε λίγο είναι ακριβά αποφάσισα να το ξανααγοράσω.. Πουθενά δεν το βρίσκω!! Εϊναι υπο κατάργηση λεει. Τα νεύρα μου!!!
Link to comment
Share on other sites

Για την ακρίβεια,σταμάτησε να παράγεται απ'τον Ιούλιο :p

 

Ήταν μια ψιλο-αποτυχία για την εταιρια και αφού πούλησε ό,τι της ειχε μείνει,αποφάσισε να το θάψει.... :rolleyes: Κρίμα πάντως,είχε πολύ όμορφο σχέδιο το άτιμο...Φτου φτου,μη ματιάσω το δικό μου!!

Link to comment
Share on other sites

:p στα μούτρα σου!! Παίζεις με τον πόνο μου? (πλάκα κάνω) ****το ήταν η πρώτη φορά που δεν ήθελα να αλλάξω κινητό... Μέχρι και στον Κωτσόβολο ρώτησα...
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να το παραγγείλεις και από την εξυπηρέτηση πελατών της SE!Κάνε τους ένα τηλέφωνο και ρώτα τους αν μπορούν να στο στείλουν σπίτι!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K850

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...