Jump to content

Sony Ericsson K850


john74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

κριμα θα ηταν πολυ ενδιαφερον....

 

σιγουρα θα μπορουσες να βαλεις κατι ποιο χρησιμο απο τις "επαφες"

 

αληθεια εαν εχεις το κινητο αλλα μεσα στην εγγυηση μπορεις να το πας στο σερβις?

 

Ε, δεν γίνεται να τα χουμε όλα δικά μας. ;) Μια βασική διαφορά των συσκευών με κλειστό λειτουργικό σε σχέση με αυτές με ανοιχτό λειτουργικό, είναι ότι οι τελευταίες είναι πολύ πιο παραμετροποιήσιμες. Το Κ850 ανήκει σε αυτές με κλειστό, οπότε μην περιμένεις... τρελή παραμετροποίηση.

 

Τώρα, όσον αφορά το service δεν κατάλαβα τι εννοείς...

Link to comment
Share on other sites

εννοω οτι το αγορασα απο ενα φιλο κ δεν εχει αποδειξη απο την αγορα του....

 

ισχυει η εγγυηση του κινητου?

 

θα το δεχτουν σε τυχον προβλημα απο την εταιρια?

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εχω μια απορια... γιατι οι φωτο του κινητου οταν τις περναω στο pc η ωρα που λεει ποτε εχουν τραβηχτει ειναι +2? δηλαδη την βγαζω 4 και μου λεει 6 :mad::mad:
Link to comment
Share on other sites

εννοω οτι το αγορασα απο ενα φιλο κ δεν εχει αποδειξη απο την αγορα του....

 

ισχυει η εγγυηση του κινητου?

 

θα το δεχτουν σε τυχον προβλημα απο την εταιρια?

χωρις αποδειξη αγορας..τα πληρωνεις απο την τσεπη σου τις πιθανες βλαβες.:cool:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εννοω οτι το αγορασα απο ενα φιλο κ δεν εχει αποδειξη απο την αγορα του....

 

ισχυει η εγγυηση του κινητου?

 

θα το δεχτουν σε τυχον προβλημα απο την εταιρια?

 

ο φίλος σου θυμάται από που το αγόρασε;;

γιατί αν είναι π.χ. από e-shop ή από καμιά αναβάθμιση.. δεν σου ζητάνε απόδειξη .. (τις έχουν στο σύστημά τους) κ το στέλνουν εκείνοι στη sony..

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Σας έχει τύχει να ενεργοποιείται την κάμερα και το καπακι της να μένει κλειστό? Χρειάστηκε να την ανοιγοκλείσω 3 - 4 φορές για να ανοίξει και να μπορέσω να βγάλω φωτογραφία.

 

Επίσης τώρα τελευταία μου σταματάνε να λειτουργούν το * και το 9, επανέρχονται μόνα του αφού ανοιγοκλείσω το τηλέφωνο μερικές φορές.

Link to comment
Share on other sites

θα τον ρωτησω ευχαριστω...

 

οσο γι αυτο που λες κυρτ δε θα ξεχασω ποτε ποσες φορες τη μερα το εκανε το w800!

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας, καιρό ειχα να γράψω..! προχθές έβαλα κάποιους νέους drivers για την κάμερα και τώρα τραβαει video 354*288! Οσο για της φωτό ειναι πολυ πιο καλες, με λιγοτερο θοριβο!
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας, καιρό ειχα να γράψω..! προχθές έβαλα κάποιους νέους drivers για την κάμερα και τώρα τραβαει video 354*288! Οσο για της φωτό ειναι πολυ πιο καλες, με λιγοτερο θοριβο!

 

για πες μας λοιπον και πως το εκανες:) και δειξε μας καμια φωτο:)

Link to comment
Share on other sites

Παιδες.

 

εχω το συγκεκριμενο κινητο και δεν εχω ασχοληθει και πολυ μαζι του.

 

Μια χαρα μου ειναι και ποτε δεν εφαγε χοντρο κολλημα

 

απο το σαιτ της σονυ ερικσον εχω κανει και το τελευταιο απντειτ που μου δινει αυτοματα...

 

Καμια φορα οπως παταω το βελακι κατω πχ για να σκρολλαρει στις επαφες μου κολλαει για 2-3 δευτερα και μετα συνεχιζει....

 

το κανει και σε αλλους αυτο?

 

Αυτο ειναι το πιο εκνευριστικο

 

επισης...

 

απο προγραμματα τι μπορουμε να βαλουμε?

 

Δεν εχω ασχοληθει καθολου με προγραμματα...

 

ποια ειναι πχ τα πιο δημοφιλη που βαζουν στο συγκεκριμενο η και αλλες συσκευες?

 

Ευχαριστω

 

Δημητρης

Link to comment
Share on other sites

χρονια πολλα απο μενα...

 

μικρο κολληματα τρωει κ μετα οπως ολα τα ερικσον που ειχα κατα καιρους..

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω αγορινα.

 

κανα προγραμματακι χρησιμο παιζει για το συγκριμενο κινητο...εριξα μια ματια στο φορουμ και δεν βρηκα προγραμματακια...εκτος και αν ειμαι τυφλος...

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω αγορινα.

 

κανα προγραμματακι χρησιμο παιζει για το συγκριμενο κινητο...εριξα μια ματια στο φορουμ και δεν βρηκα προγραμματακια...εκτος και αν ειμαι τυφλος...

Τι εφαρμογες ψαχνεις??? :blink:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

τωρα που το ανεφερε ο φιλος περι εφαρμογων

 

μου αρεσει μια που εχουν τα νοκια(αρκετα απο αυτα) η οποια γραφει επανω στην οθονη καθ ολη τη διαρκεια του 24 ωρου τις συναντησεις τα γενεθλια κ αλλα...οτι καλυτερο δλδ για να μη ξεχναμε...

 

παιζει κατι τετοιο σε μας?

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια ειμαι κατοχος και εγω ενος κ850ι το οποιο παρουσιασε προβλημα με την οθονη του και ενω λειτουργει κανονικα δεν δειχνει τπτ στην οθονη, το πηγα λοιπον στο σερβις και μετα απο 3-4 μερες μου ειπαν πως το κινητο ειναι εκτος εγγυησης λογο οξειδωσης στο πληκτρολογιο(δεν εχει βραχει ποτε το κινητο). Επειδη ομως δεν εχω και πολυ εμπιστοσυνη πλεον στο σερβις τους, υπαρχει καποιος αλλος τροπος να το σιγουρεψω οτι οντως ειναι ετσι και εαν στεκει κατι τετοιο να μπορεσει να περασει σε εγγυηση, γιατι εγω δεν ειχα προβλημα με το πληκτρολογιο αλλα σε κατι αλλο που πιθανοτατα εχει να κανει με την οθονη;

 

υ.γ να σημειωσω πως οταν συνεβη αυτο το σβησιμο της οθονης το κινητο δουλευε κανονικα γιατι με πηραν τηλεφωνο και το βγαζω απο τη τσεπη του μπουφαν το κοιταω και ΤΙΠΟΤΑ! ενω μιλησα κανονικα :S

Link to comment
Share on other sites

Πως κάνουμε hard reset στο κινητό αυτό???Πρέπει να αφαιρέσω τις κάρτες πριν το κάνω???ΑΠΑΝΤΗΣΤΕ Μ ΕΙΝΑΙ ΕΠΕΙΓΟΝ!!!ΕΧΩ ΜΕΙΝΕΙ ΧΩΡΙΣ ΣΥΣΚΕΥΗ!!!
Nokia 3510i - Nokia 3250 - Samsung D500 - Sony Ericsson W850 - Sony Ericsson K850i - Sony Ericsson W902 - iPhone 3G - Sony Ericsson x10 Mini - iPhone 4S - iPhone 5s
Link to comment
Share on other sites

Πως κάνουμε hard reset στο κινητό αυτό???Πρέπει να αφαιρέσω τις κάρτες πριν το κάνω???ΑΠΑΝΤΗΣΤΕ Μ ΕΙΝΑΙ ΕΠΕΙΓΟΝ!!!ΕΧΩ ΜΕΙΝΕΙ ΧΩΡΙΣ ΣΥΣΚΕΥΗ!!!

κανεις επαναφορα αρχικων ρυθμισεων με κωδικο (0000).

δεν χρειαζεται να βγαλεις την καρτα μνημης.για να τα χασεις ολα θα πρεπει να επιλεξεις "διαγραφη ολων"

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

κ εφόσον δεν ανοιγει,γιατι κατι τετοιο καταλαβα απο τα λογια σου,πρεπει να το κανεις αναβαθμιση..Θα διορθωθει,αλλα θα χαθουν ολα
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,

λεω να παρω το κ850ι μεταχειρισμενο...τι λετε καλη επιλογη?

Σε ποια τιμη θα το παρεις?? :blink:

εμενα προσωπικα αυτο το τηλεφωνο δεν με συγκινησε ποτε!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,

λεω να παρω το κ850ι μεταχειρισμενο...τι λετε καλη επιλογη?

 

 

Εξαρτάται την τιμή, αν το πάρεις μέχρι 100 Ευρώ και είναι σε άριστη εξωτερικά κατάσταση τότε ρίσκαρέ το αν θέλεις αλλιώς καλύτερα πάρε κάτι άλλο. Το συγκεκριμένο τηλέφωνο έβγαλε πάμπολλα και ποικίλα προβλήματα και στο hardware και στο software και ως εκ τούτου είναι όπως και να έχει ρίσκο, ειδικά αν είναι και παλαιάς παραγωγής που σημαίνει οτι είναι και περισσότερο χρησιμοποιημένο και η πιθανότητα να έχει κάποιο πρόβλημα είναι μεγαλύτερη και βέβαια το μεγαλύτερο ρίσκο είναι το τηλέφωνο να είναι προβληματικό και γι'αυτό να το ξεφορτώθηκε ο προηγούμενος ιδιοκτήτης. Θα σου πρότεινα να στραφείς σε άλλο μοντέλο φίλε μου.;)

Link to comment
Share on other sites

καμια αναβαθμιση θα παιξει σε μας? brod rules:ninja:

 

Tσου!Δε θα βγει νέα έκδοση λογισμικού!Η παραγωγή του τηλεφώνου σταμάτησε ήδη απ'τον περασμένο Ιούλιο και δεν υπάρχει καν σε στοκ στα περισσότερα καταστηματα!Ακόμη και να υπήρχε πιθανότητα να βγει,θα έβγαινε νωρίτερα και όχι μετά από τόσους μήνες!

 

Για την ακρίβεια,υπήρχε μια beta έκδοση προ μηνών στην ΕΜΜΑ με πολλές προσθήκες αλλά τελικά αφαιρέθηκε!

 

Γενικά πάντως,πέρα απ'το BROD δεν έχει άλλα προβλήματα στο software!Ευτυχώς μια φορά μόνο μου συνέβη! :p

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K850

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...