Jump to content

Wind Plus


billakosss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ερώτηση: Με το non-stop έχουμε υποτίθεται απεριόριστη πλοήγηση στο wap portal και 40mb internet. Σε μερικά σημεία του portal όμως γράφει "Η πλοήγηση στα παρακάτω site χρεώνεται €0,0119/kb". Τι καθεστώς χρέωσεις ισχύει λοιπόν για αυτά τα site με το non-stop?

1) Όντως €0,0119/kb ?

2) Δωρεάν όσο είμαστε στο όριο των 40MB και μετά ογκοχρέωση?

3) Δωρεάν εφόσον θα τα επισκεφτούμε μέσω του wap portal?

1)Η χρέωση είναι 0,0119 ευρώ/Kb από τη στιγμή που δεν έχεις ενεργοποιήσει το Wind Plus Non-Stop..

2)Μετά το πέρας των 40Mb, υπάρχει η παραπάνω χρέωση..

3)Σε όποια σελίδα και να μπεις δεν θα χρεωθείς..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδια, για τα καρτοκινητα, ισχυει ακομη η ατυπη διαδικασια που ΔΕΝ γινεται χρεωση μετα το περας των 40mb σερφαρισματος???
Link to comment
Share on other sites

Παιδια, για τα καρτοκινητα, ισχυει ακομη η ατυπη διαδικασια που ΔΕΝ γινεται χρεωση μετα το περας των 40mb σερφαρισματος???

 

εχει αλλαξει πλεον αυτο και χρεωνει κανονικα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: Με το non-stop έχουμε υποτίθεται απεριόριστη πλοήγηση στο wap portal και 40mb internet. Σε μερικά σημεία του portal όμως γράφει "Η πλοήγηση στα παρακάτω site χρεώνεται €0,0119/kb". Τι καθεστώς χρέωσεις ισχύει λοιπόν για αυτά τα site με το non-stop?

1) Όντως €0,0119/kb ?

2) Δωρεάν όσο είμαστε στο όριο των 40MB και μετά ογκοχρέωση?

3) Δωρεάν εφόσον θα τα επισκεφτούμε μέσω του wap portal?

 

σιγουρεψου οτι εχεις τη σωστη πυλη APN : gwap . b - online . gr

γιατι η αλλη πυλη gint.b-online.gr ειναι για το web n mail!!! την εχουνε πατησει αρκετοι

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο πρόβλημα στη χρήση Internet με Nokia συσκευές; Ενεργοποίησα την προσφορά με τα 100Mb Internet, αλλά ενώ σε LG και Samsung συσκευές δουλεύει κανονικά, στο Nokia μου βγάζει συνεχώς "Δεν υπάρχει σύνδεση δικτύου. Η λήψη είναι αδύνατη.". Έχω δοκιμάσει να "μπω" στο Internet και με τα δύο προφίλ, αλλά δεν γίνεται τίποτα.. :(

 

Υ.Γ: Το Internet δουλεύει, μεχρι στιγμής, στις εξής συσκευές: LG KE500, LG KF600 και Samsung U600. Δεν δουλεύει στο Nokia 3120 Classic..

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο πρόβλημα στη χρήση Internet με Nokia συσκευές; Ενεργοποίησα την προσφορά με τα 100Mb Internet, αλλά ενώ σε LG και Samsung συσκευές δουλεύει κανονικά, στο Nokia μου βγάζει συνεχώς "Δεν υπάρχει σύνδεση δικτύου. Η λήψη είναι αδύνατη.". Έχω δοκιμάσει να "μπω" στο Internet και με τα δύο προφίλ, αλλά δεν γίνεται τίποτα.. :(

 

Υ.Γ: Το Internet δουλεύει, μεχρι στιγμής, στις εξής συσκευές: LG KE500, LG KF600 και Samsung U600. Δεν δουλεύει στο Nokia 3120 Classic..

 

Στειλε την εντολη "INTERNET" στο 19234 για να λαβεις ρυθμισεις και λογικα θα εισαι ΟΚ:)

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο πρόβλημα στη χρήση Internet με Nokia συσκευές; Ενεργοποίησα την προσφορά με τα 100Mb Internet, αλλά ενώ σε LG και Samsung συσκευές δουλεύει κανονικά, στο Nokia μου βγάζει συνεχώς "Δεν υπάρχει σύνδεση δικτύου. Η λήψη είναι αδύνατη.". Έχω δοκιμάσει να "μπω" στο Internet και με τα δύο προφίλ, αλλά δεν γίνεται τίποτα.. :(

 

Υ.Γ: Το Internet δουλεύει, μεχρι στιγμής, στις εξής συσκευές: LG KE500, LG KF600 και Samsung U600. Δεν δουλεύει στο Nokia 3120 Classic..

 

εγω μπαινω με 4 συσκευες νοκια και δεν αντιμετωπισα κανενα προβλημα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ακούγεται ότι την Δευτέρα θα ξεκινήσει μεγάλη διαφημιστική καμπάνια για το νέο ανανεωμένο portal "Wind Plus".. :whistle:
ναι το διαβασα καπου και εγω.
Link to comment
Share on other sites

Aν ανακοινωναν και κανενα πακετακι της προκοπης θα ηταν καλυτερα:lol:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, να κάνω μία ερώτηση: Έχω μία κάρτα free 2 go την οποία χρησιμοποιώ όποτε είμαι στην Ελλάδα. Για να έχω πρόσβαση στο internet (με ενδιαφέρει κυρίως να ελέγχω τα e-mails μου) μέσω του HTC Hero μου, πρέπει να ενεργοποιήσω το Wind Plus non-stop? Από τη στιγμή που θα στείλω το sms ενεργοποίησης, πόσο καιρό κάνει να ενεργοποιηθεί η διαδικασία; Θα το χρειαστώ μόνο για 15 μέρες. Στο τέλος αυτών των ημερών, μπορώ να το διακόψω ώστε να μην ενεργοποιηθεί αυτόματα τον επόμενο μήνα;

 

Με αυτό τι παίζει; Μήπως να ενεργοποιήσω την προσφορά για τις 15 μέρες που θα είμαι στην Ελλάδα και να μην ασχοληθώ με το non-stop? Ξέρει μήπως κανείς μέχρι πότε ισχύει η συγκεκριμένη προσφορά;

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω τα 100ΜΒ δωρο που δινει η wind

ομως οταν στελνω check στο 19349 λεει οτι δεν εχω αλλο υπολοιπο ενω δεν εχω χαλασει ουτε 1KB απο αυτα τα 100ΜΒ

 

ξερετε γιατι?

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω τα 100ΜΒ δωρο που δινει η wind

ομως οταν στελνω check στο 19349 λεει οτι δεν εχω αλλο υπολοιπο ενω δεν εχω χαλασει ουτε 1KB απο αυτα τα 100ΜΒ

 

ξερετε γιατι?

 

Το υπόλοιπο από την προσφορά αυτή μπορείς να το δεις στέλνοντας ΥΠ στο 1245. Ο άλλος τρόπος ισχύει μόνο για το wind plus nonstop.

Link to comment
Share on other sites

Το υπόλοιπο από την προσφορά αυτή μπορείς να το δεις στέλνοντας ΥΠ στο 1245. Ο άλλος τρόπος ισχύει μόνο για το wind plus nonstop.

 

Ευχαριστω παρα πολυ

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, προχθες βρισκομουν στην αθηνα και συγκεκριμενα στο public οπου εψαχνα να αγορασω ενα κινητο για δωρο, δυστυχως ομως η συσκευη που επελεξα δεν υπηρχε εκεινη την στιγμη στο καταστημα ετοιμοπαραδοτη.

Φευγωντας λοιπον και περνωντας εξω απο καταστημα wind στην σταδιου μπηκα μεσα η συσκευη υπηρχε και εγινε η αγορα.

Εχθες παρεδωσα την συσκευη ως δωρο.

Ο εορταζων λοιπον με παιρνει σημερα τηλ. και μου λεει οτι η συσκευη εμφανιζει ενα σηματακι κατω δεξια (wind+ καθως και ολα τα λογοτυπα της wind). Ο ιδιος χρησιμοπειει αλλο δικτυο.

Τι μπορω να κανω γι αυτο καθως η πωλητρια οταν της ειπα οτι με ενδιαφερει μονο η συσκευη η οποια ειναι για δωρο δεν μου ανεφερε οτι υπαρχει μεσα λογισμικο της wind, πως μπορω να το αφαιρεσω η να επιστρεψω την συσκευη ????????????????

Link to comment
Share on other sites

Να επιστρέψεις τη συσκευή δύσκολο. Να αφαιρέσεις τα λογότυπα ίσως, απευθύνσου στην ενότητα της εταιρείας στο forum.
Link to comment
Share on other sites

Να επιστρέψεις τη συσκευή δύσκολο. Να αφαιρέσεις τα λογότυπα ίσως, απευθύνσου στην ενότητα της εταιρείας στο forum.

 

Ολα καλα ως προς την καταληξη με επιστροφη της συσκευης και των χρηματων μου καθως η συσκευη δεν δεχοταν διαφορες λειτουργειες απο αλλη εταιρια (mms,τηλεφωνητη,κλπ)

 

Ομως υπηρξε μια ταλαιπωρια που δεν θα υπηρχε εαν απο την αρχη ειχα την ενημερωση απο την πωλητρια οτι η συσκευη ειναι κλειδωμενη απο την εταιρια.

 

Ισως μια καλυτερη ενημερωση προς τους πελατες θα εκανε την ζωη ολων ευκολοτερη. !!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Είστε σίγουροι βρε παιδιά?

 

Στο παλιό μου sonyericsson γινόταν απροβλημάτιστα, ενώ σε τούτο (nokia 6600fold), ο browser (ο δικός του) λειτουργεί κανονικά, κατέβασα το opera mini, δεν θέλει όμως να δουλέψει...

 

Βγάζει "failed to connect to internet" στο "installing"...

 

Καμιά ιδέα? Κάνω εγώ κάτι λάθος? Η Wind δεν ξέρει να μου απαντήσει, εκτός από το ότι θεωρεί ότι ο opera mini θέλει wind internet και όχι wind plus...

Παιδιά, έχω κι εγώ το ίδιο πρόβλημα σε SE K750i με τον Opera Mini 4.2, όπως έγραψα και στο τόπικ για το Κ750i. http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3008776#post3008776 Έχω ίντερνετ από την προσφορά της Wind με τα 100ΜΒ.

Όσο είχα ρυθμίσεις Wind GPRS δεν δούλευαν οι εφαρμογές Java γενικά, αλλά όταν μου έστειλαν τις ρυθμίσεις για Wind Internet όλα έφτιαξαν (π.χ. το eBuddy) εκτός από τον Opera mini. Έχω δοκιμάσει σχεδόν όλους τους συνδυασμούς ρυθμίσεων, αλλά τίποτα. Μήπως είναι γενικότερο πρόβλημα της έκδοσης 4.2 (ίσως κάποια ασυμβατότητα με κάποια κινητά) ; Αν δεν βρεθεί λύση, θα μπορούσα να κατεβάσω από κάπου και να δοκιμάσω κάποια παλαιότερη έκδοση; Η κατάσταση με τον τωρινό Browser (αυτόν που έχει το κινητό από το εργοστάσιο) είναι σχετικά ανυπόφορη, καθώς αρνείται να ανοίξει τις πιο πολλές σελίδες σε κλασσική μορφή.:(

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή δεν παίζει ούτε με το gint (της προσφοράς των 100ΜΒ) ούτε με το gwap του Plus; Δοκιμάσατε να αλλάξετε το πρωτόκολλο του Mini από Socket σε HTTP?

 

με τζιγουαπ, ολα οκ (τα 100ΜΒ ειναι και απο τζιγουαπ).

 

Δοκίμασες μήπως αν παίζει κι ο Opera Mini v5.2 beta? Από τις υπόλοιπες εφαρμογές δηλαδή πάιζουν όλες εκτός του Mini v4.2? Ρωτάω γιατί σήμερα έρχομαι Ελλάδα κι αν δεν παίζει ο Opera δε χρειάζεται να ενεργοποιήσω καν το Wind Plus.

 

μονο ο οπερα 4 αλλα και 5 εχουν προβλημα (σε μενα).(ο,τι κι αν κανεις στις ρυθμισεις)

ο οπερα 3 (που παιζει κι αυτος μεσω τζιιντ) δουλευει.

Link to comment
Share on other sites

Και γω με non stop plus ακριβως το ιδιο προβλημα εχς, δεν ΄μπαινει΄ στον mini opera. μαλλον η wind φταιει. εχουμε κανενα νεο - ρυθμιση?
Link to comment
Share on other sites

Και γω με non stop plus ακριβως το ιδιο προβλημα εχς, δεν ΄μπαινει΄ στον mini opera. μαλλον η wind φταιει. εχουμε κανενα νεο - ρυθμιση?

 

δειχνει να δουλευει

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχεις εσύ το πρόβλημα,αλλά η wind που από προχθές έχει "κλειδώσει" για κάποιο λόγο το Mini opera...Όλοι το ίδιο πρόβλημα αντιμετωπίζουμε!

 

Εγώ πάντως με Κ800 + Opera Mini 4.2 + Wind Plus non stop (σε συμβόλαιο) δεν είχα κανένα πρόβλημα, ακόμα και στο διάστημα που αναφέρατε ότι δεν δούλευε.

Motorola Razr i XT890 + Alcatel 2005D + Samsung GT-N5110
Link to comment
Share on other sites

επειδη εχω μπερδευτει, αν ειναι καποιος γραμμενος στο wind plus, μπαινει μεσω gwap, τα site οπως facebook & gmail ειναι με ή χωρις χρεωση;;

χωρις χρεωση μεχρι το επιτρεπωμενο οριο των 40mb .απο εκει και περα χρεωνεσαι.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...