Jump to content

Wind Plus


billakosss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

με το ίδιο έμπαινα. τώρα έστειλα stop στο 19349 και αύριο θα στείλω πάλι για ενεργοποίηση να δώ τι θα γίνει.
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

εγώ είμαι συνδρομητής στο flexy30 και σήμερα που πήγα να στείλω sms στον αριθμό αυτό μου ήρθε απάντηση ότι η εντολή είναι λάθος. καμια ιδέα ; :)

 

Μια από τα ίδια κι εδώ (με Wind 1). Η απάντηση που παίρνω στο μήνυμα είναι "Ο ΑΡΙΘΜΟΣ ΠΟΥ ΕΠΕΛΕΞΕΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ":worry:

Motorola Razr i XT890 + Alcatel 2005D + Samsung GT-N5110
Link to comment
Share on other sites

Μια από τα ίδια κι εδώ (με Wind 1). Η απάντηση που παίρνω στο μήνυμα είναι "Ο ΑΡΙΘΜΟΣ ΠΟΥ ΕΠΕΛΕΞΕΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ":worry:

 

προφανως δεν υπαρχει γιατι ειναι λαθος!

19349 ειναι το σωστο

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

για έτυμες ρυθμίσεις στείλτε άδειο sms στο 19234 (σε εμένα πάντως

ήρθαν με επιτυχία)

 

για χειροκίνητα wap

όνομα προφίλ : WIND PLUS

url αρχικής σελίδας : http://portal.wind.com.gr

όνομα πρόσβασης : gwap.b-online.gr

θύρα : 9401

διευ. διακομιστή : 192.168.200.10

ταυτότητα(όνομα) χρήστη : wap

κωδικός χρήστη : wap

πρωτόκολλο : HTTP

 

και για mms

όνομα προφίλ : WIND-MMS

url διακομιστή mms : http://192.168.200.95/ervlets/mms

όνομα πρόσβασης : mnet.b-online.gr

ταυτότητα(όνομα) χρήστη : mms

κωδικός χρήστη : mms

πρωτόκολλο : HTTP

θύρα : 9401

διευ. διακομιστή : 192.168.200.11

 

ΤΡΟΠ: ανανέωση ρυθμίσεων.

Link to comment
Share on other sites

Πάλι τα ίδια. Δέν καταλαβαίνω τι άλλαξε. Υπάρχει περίπτωση να φταίει η rom ειναι wm6.5
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

από ότι λες μάλλον δεν είναι official?

για δοκίμασε να πάρεις ένα τηλέφωνο

στο 1260 και πες τους να σου στείλουν

της ρυθμίσεις σε windows mobile συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Για διακοπη της υπηρεσιας απο συμβολαιο που στελνω SMS????To ειχα ενεργοποιιησει πριν 1.5 χρονο αν εχει καποια σημασια.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

προφανως δεν υπαρχει γιατι ειναι λαθος!

19349 ειναι το σωστο

 

"Προφανώς" έστειλα το μήνυμα στο 19349. :rtfm:

http://img181.imageshack.us/img181/8966/19349.th.jpg

Motorola Razr i XT890 + Alcatel 2005D + Samsung GT-N5110
Link to comment
Share on other sites

"Προφανώς" έστειλα το μήνυμα στο 19349. :rtfm:

http://img181.imageshack.us/img181/8966/19349.th.jpg

 

Στο μηνυμα του zanskou που εκανες quote ειχε προηγηθει απαντηση απο τον mitsos_the_great οτι στελνουμε check στο 19348 οποτε η λογικη συνεχεια ειναι οτι εστειλες και εσυ στο 19348. Δεν μας ειπες οτι εστειλες στο 19349...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εστειλα κενο στο 19234 και μου ηρθε απάντηση οτι η υπηρεσία δεν υποστηριζεται απο την συσκευη μου. Εχω htc touch pro2. Δέν καταλαβαίνω μέχρι πριν λίγες μέρες είχα "απεριοριστο" Internet μεσω gwap.b-online.gr και με Proxy 192.168.200.10 τί έγινε τώρα?. έχει κανείς ρυθμήσεις για να τις βάλω?

 

το ίδιο έπαθα και εγώ φίλε μου! Μέχρι και πρότεινως είχα απεριόριστο internet και τώρα ξαφνικά μου έφαγε μία κάρτα σε μόλις λίγα λεπτά πλοήγησης.

Link to comment
Share on other sites

Πήρα τηλ στο 1260 μου στείλανε τις ρυθμησεις χειροκινητα οι οποίες είναι ίδιες με τις ρυθμήσεις που είχε το κινητό. Τα ίδια καμία διαφορά.
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Final update:

 

Τελικά πριν από κάποιες μέρες (δυόμιση βδομάδες μετά το δεύτερο τηλεφώνημα στο CC), ξαναπήρα στη WiND. Απάντησε κάποια υπάλληλος, στην οποία εξήγησα όσο πιο ψύχραιμα μπορούσα το πρόβλημα. Με έβαλε λίγο στην αναμονή, μου είπε ότι όντως, δεν είναι φυσικό να περάσει τόσο χρονικό διάστημα από την καταγραφή του αιτήματός μου, και δεσμεύτηκε να προωθήσει εκ νέου προσωπικά το αίτημα την επομένη ημέρα. Πράγματι, την επομένη έλαβα μήνυμα στο κινητό που έλεγε ότι πιστώθηκε το ποσό που εκκρεμούσε στην κάρτα μου, και στέλνοντας μήνυμα στο 1269 διαπιστώνω ότι έχω πλέον μέσα 59 ευρώ.

 

Τέλος καλό λοιπόν. Όλα καλά όχι όμως: όταν αναγκάζεσαι να φωνάζεις κοντά ένα μήνα για να πάρεις πίσω τα λεφτά που σου φάγανε με το έτσι θέλω είναι ήδη αργά. Και το να μου βάλουν πίσω τα 50τόσα € αφού φτάσω να απειλήσω ότι παίρνω τον αριθμό και δύο συμβόλαια WiND και φεύγω... ας είναι.

 

Απλώς τα αναφέρω για λόγους πληρότητας. Την καλησπέρα μου σε όλους:)

Μπορείτε να προσθέσετε μόνο μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Τελικά τι γίνεται με το Plus? Μου έκανε κ εμένα την ίδια δουλειά σήμερα! Είχα ακόμα 2mb για πλοήγηση και κάπου στα 2,5 € στην κάρτα κ ξαφνικά μου έστειλε ότι το υπόλοιπο μου είναι πολύ χαμηλό. Παίρνω στο 1269 και μου λέει ότι το υπόλοιπό μου είναι -6€ και έμεινα με το στόμα ανοιχτό!!! Μήπως χρεώνει όταν δεν μπαίνεις σε mobile σελίδες και προσπαθείς να ανοίξεις τις κανονικές τους εκδόσεις? Τι μπορώ να κάνω τώρα για αυτήν την υπερχρέωση? Οποιαδήποτε βοήθεια θα ήταν πολύτιμη!!
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς τα έπαιξε το σύστημα.Στείλε E-mail για να μη χρεώνεσαι εξηγώντας τους το πρόβλημα αναλυτικά και ζητώντας τους πίστωση του ποσού.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους!Εχει κανεις καμια ιδεα για το τι γινετε με το novasports mobile !Βλεπεις κανονικα αγωνες στο κινητο;Τι χρεωσεις εχει;Ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

sos παιδιά, έχει χρησιμοποιήσει κανείς την εφαρμογή HTC Youtube σε συνδυασμό με το wind plus non-stop?
Link to comment
Share on other sites

sos παιδιά, έχει χρησιμοποιήσει κανείς την εφαρμογή HTC Youtube σε συνδυασμό με το wind plus non-stop?

 

τι να την κανεις αφου streaming μεσω wind plus δε γινεται

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ χρησιμοποίησα jailbreaking iphone με το wind plus τον αύγουστο και δούλεψε έστω και με αργή ταχύτητα και περιορισμούς. Χρεώθηκα μόνο το είσητήριο για το μήνα.Το έκανα τον αύγουστο,πριν ξαναφύγω για εξωτερικό, δεν ξέρω αν άλλαξε κάτι τώρα.

Τις ρυθμίσεις τις πέρασα απο τον υπολογιστή.Πρέπει να έχεις το iphone configuration utility.

Εκει βάζεις τις ρυθμίσεις στο configuration profiles δημιουργείς ένα general profile με ότι όνομα θέλεις. Εγώ έβαλα παντού Wind Plus Non Stop.

Μετά σε αυτό το profile στο advance βάζεις τις ρυθμίσεις:

Access Point Name:gwap.b-online.gr

Access Point username:wap

Password:wap

Proxy: 192.168.200.10 Port:9401

τα κάνεις sync με το κινητό και στη συνέχεια το ενεργοποιείς απο τα settings.

Ας το δοκιμάσει κάποιος να πεί αν δουλεύει ακόμα. Εμένα δε με χρέωσε πέρα απο το εισητήριο της εισόδου. Μετά κάποια πράματα δε δουλεύουν (όπως αναμένοταν) ή είναι αργά, αλλά τουλάχιστο έβλεπα sites και χάρτες.

Ελπίζω να βοήθησα.

Fasten Your Seatbelt Dorothy Because Cansas is going Bye Bye
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Προσπαθώ να συνδεθώ με το nokia messenger μέσω του wind gprs και δεν μπορώ, ενώ με το wind internet ή wifi συνδέομαι χωρίς πρόβλημα...

Είναι μπλοκαρισμένο τo πρόγραμμα από τη wind? Αν ναι, θα ήθελα να ήξερα γιατί πληρώνω για 40ΜΒ στο wind plus όταν δεν μπορώ να τα χρησιμοποιήσω...,...

Link to comment
Share on other sites

τι να την κανεις αφου streaming μεσω wind plus δε γινεται

 

Καταφερα να δω youtube μεσω wind plus με τον Bolt browser. Φοβερος browser με μεγαλο ομως μειονεκτημα οτι δεν ειναι συμβατος με ελληνικη γραμματοσειρα ακομα.

 

Προσπαθώ να συνδεθώ με το nokia messenger μέσω του wind gprs και δεν μπορώ, ενώ με το wind internet ή wifi συνδέομαι χωρίς πρόβλημα...

Είναι μπλοκαρισμένο τo πρόγραμμα από τη wind? Αν ναι, θα ήθελα να ήξερα γιατί πληρώνω για 40ΜΒ στο wind plus όταν δεν μπορώ να τα χρησιμοποιήσω...,...

 

 

Δεν γινεται να συνδεθεις, ειναι μπλοκαρισμενο δυστυχως.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδιά επειδή θα πρέπει να τρέξουμε κάποια πειράματα με κινητά στο εργαστήριό μου και θέλουμε χρήση Internet, μπορεί να μας απαντήσει κάποιος με σιγουριά εαν με τις μέχρι στιγμής ρυθμίσεις που υπάρχουν στο μήνυμα http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2662552#post2662552 δεν υπάρχει το όριο των 40 MB στα καρτοκινητά ή πλέον γίνεται χρέωση?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...