Jump to content

Samsung SGH-U600


skatzoxoiros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Με το κινητάκι έπαθα πλάκα...ψήνομαι για U600 !

 

διάβαζει κάρτες και στα ελληνικά?? δείτε video:

 

μια επίδειξη του TV out:

 

επίσης είδα υποστηρίζει και video wallpapers !!?

 

παρουσίασεις του κινητού:

 

ξέρετε μπορούμε να περάσουμε java μέσω BT ή usb καλώδιο?

MyPhone history: Nokia 3310/6510 / Motorola V535/ V360 / Ubiquio 401 / O2 XDA Flame / Omnia i900 / GB T600 / Nokia 5230 / Huawei Ideos X5 / Toshiba AT100 / Samsung Duos / Lenovo 3500H /:cool:

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδειά μια ερώτηση και ας απαντήσει κάποιος που το χρησιμοποιεί το τηλέφωνο. Το σήμα του είναι καλό ή όχι? Με το D600 και το D900 που είχα δεν΄ήμουνα και τόσο ευχαριστημένος! Χαμηλό το SAR δε λέω αλλά πρέπει και να μιλάμε κιόλας σε χώρους που δεν είναι καλή η λήψη!Ιδιαίτερα σε κλείστούς χώρους! Το έχουν βελτιώσει καθόλου από τα προηγούμενα ή όχι? Το έχω παραγγείλει ήδη βέβαια στην ΤΙΜ αλλά ποτέ δεν είναι αργά! :)
Link to comment
Share on other sites

Μερικές γρήγορες ερωτησούλες, μιας και ψήνομαι να το αγοράσω.

 

Πρώτον, στο myphone δεν βρήκα preview του αλλά μόνο του U700, άρα μήπως θα πρέπει να περιμένουμε για να βγει αυτό ή δεν έχει καμία σχέση???

Δεύτερον, λέει πως έχει ραδιόφωνο το U600, αληθεύει κι αν ναι είναι καλό (ακουστική ποιότητα)???

Τρίτον, όσοι το έχουν πάρει από που το έχουν πάρει, γιατί στην vodafone ρώτησα την Παρασκευή και δεν ήξερα καν ότι υπάρχει τέτοιο κινητό...:X

 

Και τέλος ποιο να επιλέξω? U600 ή Z720 εφόσον είμαι ανάμεσα στα δύο???

Ο επιμένων νικά...
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον στο Vodafone shop που ρώτησες ήταν άσχετοι γιατί εγώ ρώτησα στο κατάστημα Vodafone της Ν. Σμύρνης και μου είπαν ότι το είχαν σε 2-3 κομμάτια που δυστυχώς έφυγαν αμέσως.
ΦΤΑΙΕΙ, που είμαστε αυτοί που είμαστε. Και που δεν θ' αλλάξουμε ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη, καποιος moderator δεν υπαρχει να απαντησει στις ερωτησεις που γινονται στο forum ? Και ποτε επιτελους θα γινει η αναλυτικη παρουσιαση απο το myphone ? :!:
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια!απο προχθες ειμαι και γω ευτυχης κατοχος του κινητου!ειναι αριστο το κινητακι!

Μια πληροφορια για το πως περναμε παιχνιδακια!!!!!!!!!

 

Got a tip on another forum how to install Java apps and games without having to use WAP:

 

1. Transfer the .jad and .jar files to the phones memory to the 'Other Files' folder.

You can transfer the files from Samsung PC Studio's 'Phone Explorer', or just transfer it straight to the memory card and move it to 'Other Files' from the phone's menu.

If you don't have a .jad file, you can download 'Jad Maker' (google) and make a new one.

 

2. Exit all menus and type in this code: *#9998*4678255#.

You should now get a 'Activated' message. Java install is enabled.

 

3. Go to the 'Other Files' folder and select the .jad file (should be 1kb).

Press 'Options' (left touch key) and you should get a 'Do you want to install' question.

Press 'Yes' to install.

 

4. To deactivate Java install, simply type the same code again.

You should now get a 'Deactivated' message.

 

Αντε γεια WAP!

manaros
Link to comment
Share on other sites

Τι αίσθηση σου αφήνει όταν το πιάνεις στα χέρια σου; Από τι υλικό είναι φτιαγμένο; Δεν μπορώ το βρω συσκευή προς δοκιμή για να το δω live! :(
http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg
Link to comment
Share on other sites

λοιπον δινει λιγο την εντυπωση οτι ειναι ελαφρως ψευτικο..και οτι γλυστραει λιγο απο το χερι...ομως θεωρω οτι δεν θα μπορουσε να ισχυει κατι αλλο απο την στιγμη που ειναι ειναι μολις 80 γραμμαρια!!!!αρα για μενα πολυ φυσιολογικο!
manaros
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδειά μια ερώτηση και ας απαντήσει κάποιος που το χρησιμοποιεί το τηλέφωνο. Το σήμα του είναι καλό ή όχι? Με το D600 και το D900 που είχα δεν΄ήμουνα και τόσο ευχαριστημένος! Χαμηλό το SAR δε λέω αλλά πρέπει και να μιλάμε κιόλας σε χώρους που δεν είναι καλή η λήψη!Ιδιαίτερα σε κλείστούς χώρους! Το έχουν βελτιώσει καθόλου από τα προηγούμενα ή όχι? Το έχω παραγγείλει ήδη βέβαια στην ΤΙΜ αλλά ποτέ δεν είναι αργά! :)

 

Μη σε πάρω και στο λαιμό μου αλλά η συμπεριφορα του κινητου σε ένα ισόγειο με δύσκολη κάλυψη ήταν άψογη. Καλύτερη και η ποιοτητα του ακουστικου συγκριτικά με D900 που έχω χρησιμοποιήσει για λίγο.

Gilles smiles!
Link to comment
Share on other sites

Και τέλος ποιο να επιλέξω? U600 ή Z720 εφόσον είμαι ανάμεσα στα δύο???

 

Αν δεν έχεις υπομονή να περιμένεις το U600 πάρε το Ζ720, για λίγο που το έχω δουλέψει μου φάνηκε πολύ καλό όμως δεν έχει ραδιόφωνο. Το Ζ720 είναι 3G ενώ το U600 όχι, αν θέλεις 3G θα πρέπει να περιμένεις το U700.

ΦΤΑΙΕΙ, που είμαστε αυτοί που είμαστε. Και που δεν θ' αλλάξουμε ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

τα αρχεια να ειναι περασμενα στον φακελο <αλλα αρχεια> της μνημης του κινητου και οχι της καρτας μνημης.επισης να ειναι παιχνιδια για Samsung και οχι για αλλα κινητα!για δοκιμασε και πες μου!εγω περασα Zelda,Opera κλπ!!!!!
manaros
Link to comment
Share on other sites

τα αρχεια να ειναι περασμενα στον φακελο <αλλα αρχεια> της μνημης του κινητου και οχι της καρτας μνημης.επισης να ειναι παιχνιδια για Samsung και οχι για αλλα κινητα!για δοκιμασε και πες μου!εγω περασα Zelda,Opera κλπ!!!!!

 

Φίλε μου από τα έκανες download όλα αυτά να τα κάνουμε και μεις? Γενικά ΄δηλάδή που μπορούμε να κατεβάζουμε προγραμματάκια για το τηλ?

 

Και μια άλλη ερώτηση το κινητό επειδή το έχω παραγγείλει και το περιμένω η αριθμομηχανή που έχει είναι όπως του D900 βρίσκει ρίζες και τα λοιπά ή έχει μόνο τις βασικές πράξεις?

Link to comment
Share on other sites

τοποθεσιες για να κατεβαζετε πραγματακια ειναι

http://getjar.com/

http://igizmore.blogspot.com/

http://funmaza.com/

http://crazy4mobilez.com/

http://mobango.com/

οσο για την αριθμομηχανη,νομιζω πως ειναι απλη τλειως..

manaros
Link to comment
Share on other sites

thelo na rotiso kati kai na mou apantisei opoios exei to u600 amesa..exei kaneis provlima me to portaki??diladi psilo paizei pano kato otan einai kleisto? k den einai stathero??exo pathei auto to pragma k me provlimatizei i kataskeui tou kinitou..otan einai kleisto to portaki psilopaizei ligo k kounietai...an boreite apantiste mou !!boro na kano kati?
By Order of The Peaky Blinders..
Link to comment
Share on other sites

Το πήρα, το έχω στα χέρια μου και το εξερευνώ!

Τέλειο κινητό!

Οι πρώτες εντυπώσεις:

Έχουν χρησιμοποιηθεί πολυ καλής ποιότητας υλικά (το πίσω μέρος μοιάζει μεταλλικό) ενώ η ποιότητα κατασκευής είναι κορυφαία!

Η κάμερα φαίνεται να είναι μακράν καλύτερη απο του D900 που έπρεπε να έχεις χέρι με βάσεις τρίοροφης οικοδομής για να βγάλεις μια φωτό της προκοπής!

Σε προσπάθια αναγνώρησης στοιχείων απο επαγγελματική κάρτα, οι Ελληνικοί χαρακτήρες δεν αναγνωρίστηκαν

Τα touch κουμπάκια είναι αρκετά ευαίσθητα, απαιτούν λίγη εξοικίωση για την σωστή χρήση, ενώ λειτουργούν άμεσα δίχως καθυστέριση. Έφαγα ένα flash προς στιγμήν γιατι ενώ δοκίμασα το κινητό με κλήση σε ένα άλλο κινητό, ανακάλυψα πως το πλήκτρο τερματισμού δε λειτουργει... Ο λόγος είναι πως τα κουμπάκια αφής κλειδώνουν όταν ξεκινήσει η κλήση, για να να μην κλείσει κατα λάθος με την επαφή με το πρόσωπο η γραμμή, και πρέπει να πατήσεις πρώτα το οκ για να τα ξεκλειδώσεις!

Το έχω αφήσει να φορτίζει...

Stay tuned! Το βράδυ θα έχω κι άλλα!

CR electronics
Link to comment
Share on other sites

Με τον τρόπο που λέει ο φίλος μας ο manaros πέρασα και εγώ παιχνιδάκια χωρίς την χρήση κάποιου προγράμματος!!!!

Ευχαριστούμε φίλε για τις πληροφορίες!!!!:D

CR electronics
Link to comment
Share on other sites

Με τον τρόπο που λέει ο φίλος μας ο manaros πέρασα και εγώ παιχνιδάκια χωρίς την χρήση κάποιου προγράμματος!!!!

Ευχαριστούμε φίλε για τις πληροφορίες!!!!:D

 

 

Καλησπέρα και καλορίζικο.

Τι χρώμα το πήρες γιατί έχω δει μόνο το blue.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλορίζικο.

Τι χρώμα το πήρες γιατί έχω δει μόνο το blue.

Ευχαριστώ φίλε

Blue Sapphire είναι, δε το έχω δεί ούτε εγώ σε άλλο χρώμα πουθενα στην Ελλάδα...

CR electronics
Link to comment
Share on other sites

thelo na rotiso kati kai na mou apantisei opoios exei to u600 amesa..exei kaneis provlima me to portaki??diladi psilo paizei pano kato otan einai kleisto? k den einai stathero??exo pathei auto to pragma k me provlimatizei i kataskeui tou kinitou..otan einai kleisto to portaki psilopaizei ligo k kounietai...an boreite apantiste mou !!boro na kano kati???apntiste!:confused:
By Order of The Peaky Blinders..
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung SGH-U600

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...