Jump to content

Samsung SGH-U600


skatzoxoiros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παραπονιέται οτι η μπαταρία κρατάει λίγο

οτι το OPUS είναι μαρκετινιστικο τρυκ, οτι η κάρτα μνήμης δεν είναι το πιο δυνατό του σημείο, οτι ενώ έχει καλό ενισχυτή για τη μουσική δεν το εκμεταλλεύται με τα ακουστικά που δίνει (ψιλογκρίνια κοινώς)

 

απο την άλλη λέει οτι έχει εξαιρετική οθόνη

δεν τα θυμάμαι και όλα, δες το λινκ παραπάνω

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

το παραγειλα κι εγω απο eshop,Πιστευω οτι μεχρι την τριτη θα το εχω.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Αντε ωραια.. Περιμενω κριτικες απο τον εμπειρο φιλο μου Ταξιδιωτη...;) :D

 

Και καμμια φωτο και τετοια.. Ξερεις τωρα εσυ...:p :)

:D

Άρης

Follow me

Link to comment
Share on other sites

Αντε ωραια.. Περιμενω κριτικες απο τον εμπειρο φιλο μου Ταξιδιωτη...;) :D

 

Και καμμια φωτο και τετοια.. Ξερεις τωρα εσυ...:p :)

 

να σαι καλα φιλε μου για τα καλα σου λογια;) εννοειται.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

το παραγειλα κι εγω απο eshop,Πιστευω οτι μεχρι την τριτη θα το εχω.

Αντε ωραια.. Περιμενω κριτικες απο τον εμπειρο φιλο μου Ταξιδιωτη...;) :D

Και καμμια φωτο και τετοια.. Ξερεις τωρα εσυ...:p :)

Γρρρρ...

Γιάννη με πρόλαβες ε?

Τι να σου κάνω που περιμένω την έγκριση της μεταφοράς του αριθμού, αλλίως θα το είχα πρώτος στα χέρια μου!:D

Εγώ μάλλον Τετάρτη Πέμπτη θα το έχω.

Oσο για το review, επεδή έριξα ένα μάτι, να τονίσω πως συγκρίνει το U600 με το D900i (το οπίο είναι σαφώς ανώτερο απο το D900) και το Sony ericsson K800i...

Θα σας κάνω μια γρήγορη μετάφραση τα κυριότερα σημεία να πάρετε μια ιδέα (Λέει τα θετικά αλλα και τα αρνητικά του τηλεφώνου)

CR electronics
Link to comment
Share on other sites

αιντε για δωστε μας στοιχεια να δουμε τι θα γινει

http://briefcase.pathfinder.gr/download/509679

 

 

Α.Ε.Λ = Αγάπη Έρωτας Λατρεία

Link to comment
Share on other sites

συγκρίνει το U600 με το D900i (το οπίο είναι σαφώς ανώτερο απο το D900) και το Sony ericsson K800i...

)

 

 

σε σχεση με το 900 υπερτερει σε ολα σχεδον. Το δηλωνει σχεδον ρητα. Ακομα και στην οθονη... Μονο στη μπαταρια χανει

 

με το κ800 δεν ασχοληθηκα και ιδιαιτερα

:X
Link to comment
Share on other sites

το καλο ειναι οτι επιτελους διορθωσαν ενα μεγαλο μειον που ειχαν τα κινητα της εταιρειας,βαζεις οποιον ηχο θελεις στα μηνυματα.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

η μπαταρια ειναι ακομα ποιο χαλια απο του D900?

http://briefcase.pathfinder.gr/download/509679

 

 

Α.Ε.Λ = Αγάπη Έρωτας Λατρεία

Link to comment
Share on other sites

geia re paidia..

loipn aurio tha paro kinito k de xero ti...pos vlepetai to u600 eseis p to exete xrhsimopoiisei?tora exo to d600 kai skeptomai na paro i to k810 i to u600.ti lete?exo skalosei re gmt...

By Order of The Peaky Blinders..
Link to comment
Share on other sites

παρε το u600,πανεμορφο.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

παρε το u600,πανεμορφο.
Φιλε ταξιδιωτη το προτιμεις απο το κ810;
Link to comment
Share on other sites

Αν ειχε και wifi θα το επαιρνα με κλειστα ματια...

Αλλα στην τελικη μαλλον θα υποκυψω :)

Xiaomi Redmi Note 3 Pro kate -->> Xiaomi Mi 10T
Link to comment
Share on other sites

geia re paidia..

loipn aurio tha paro kinito k de xero ti...pos vlepetai to u600 eseis p to exete xrhsimopoiisei?tora exo to d600 kai skeptomai na paro i to k810 i to u600.ti lete?exo skalosei re gmt...

 

To U600 δε το έχει χρησιμοποιήσει κανένας ως τώρα φίλε μου. Απο την άλλη βδομάδα θα το έχουμε στα χέρια μας.

Θα σου απαντήσω διπλωματικά τι να πάρεις... Αν ψάχνεις για φωτογραφίες επιδόσεων σίγουρα το Κ810 είναι επιλογή μονόδρομος. (όπως και ο προκάτοχός του, το Κ800) Επίσης, το Κ810 είναι 3G, που δεν είναι το U600, και αναμφισβίτητα έχει μεγαλύτερους χρόνους αναμονής και ομιλίας...

Απο την άλλη... - όπως διαβάζω - δε προσφέρει τίποτα παραπάνω απο το Κ800 με τα γνωστά προβλήματά του με το λογισμικό + το joystick που έγινε δύσχρηστο...

 

Το U 600 είναι πολύ πιο όμορφο (το παραδέχονται οι πάντες) πολύ πιο λεπτό και εντυπωσιακό, με μεγαλύτερη οθόνη, με λογισμικό δίχως προβλήματα όπως μας έχει συνηθήσει η Samsung στα μοντέλα της... Πές μου πόσες φορές έχεις πάει το D600 για αναβάθμιση λόγω προβλημάτων και ρώτα και τους κατόχους των K800 να καταλάβεις τι εννοώ...

CR electronics
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον θα το πάρω κι εγώ...

Αυτά που δεν μου άρεσαν(μόλις το είδα στην tim) είναι το ελατήριο επαναφοράς(πολύ ευπαθές φαίνεται), και η camera που δεν καλύπτεται, επίσης η οθόνη απο ότι φαίνεται έχει να φάει πολλές γρατσουνιές(μεγάλη επιφάνια), μάλλον θέλει οπως και δήποτε sp.

Η μπαταρία έγραφε 800mA , γιατί λέγατε για 670mA;

Link to comment
Share on other sites

χαιρετω...δεν εχει φωνητικη κληση εχει καλη μπαταρια

 

(ο φιλος μου που το εχει δεν το εχει φορτισει δυο μερες με σκληρη χρηση/2 ωρες ομιλια πολλα ΜΜΣ ακουσε ραδιο καμμια 20αρια μηνυματα)

 

εχω τρελαθει με το κινητακι μαλλον θα το παρω σε σχεση με το Ε65 αλλα περιμενω να πεσει η τιμη του στα 300...κανει 350 εδω...

το νοκια μπροστα του φαινεται παλιο...

 

εχω παθει πλακα με τα χρωματα...

 

http://xs115.xs.to/xs115/07183/picture00187.jpg.xs.jpg

 

ειδικα με το πρωτο....απο αριστερα...

 

The highest SAR value for this model was 0.484 W / kg (http://uk.samsungmobile.com/wcms/products/phones/phonedata/specification/UK-SGH-U600.jsp

 

πολυ καλο...

 

Με 690 mAh μπαταρία δεν είναι απίστευτο ότι κρατάει όσο αναφέρεις παραπάνω????

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με τη samsung έχει γίνει μεγάλη προσπάθεια για την αύξηση της αυτονομίας(σύμφωνα με την εταιρία έχει αυξηθεί μέχρι και 50%)

 

Στην πράξη αυτό είχε σαν αποτέλεσμα τη μείωση της χωρητικότητας της μπαταρίας(και του βάρους συνεπώς) διατηρώντας την ίδια περίπου αυτονομία με το d900(που είχε μεγαλύτερη μπαταρία )

 

Απιστευτο με 690mAh

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον θα το πάρω κι εγώ...

Αυτά που δεν μου άρεσαν(μόλις το είδα στην tim) είναι το ελατήριο επαναφοράς(πολύ ευπαθές φαίνεται), και η camera που δεν καλύπτεται, επίσης η οθόνη απο ότι φαίνεται έχει να φάει πολλές γρατσουνιές(μεγάλη επιφάνια), μάλλον θέλει οπως και δήποτε sp.

Η μπαταρία έγραφε 800mA , γιατί λέγατε για 670mA;

 

Κάνεις λάθος φίλε μου.

Προφανώς είδες το D600, όχι το U600!

To U600 εχει 670mAh, το D600 900 mAh (ρίξε μια ματιά στο επίσημο site, samsungmobile.com)

Επίσης, στο U600 η κάμερα καλύπτεται όταν το κινητό δεν είναι αναδιπλωμένο, ενώ στο D600, όχι.

 

http://www.mobile-review.com/review/image/samsung/u600/IMG_1686.jpg

CR electronics
Link to comment
Share on other sites

Καλώς τον φίλο μας τον jogatore!

Αφού σε πείσαμε να πάρεις Dreambox, θα σε πείσουμε να πάρεις και το Samsung! xexexe

 

..... η δε πρωτοποριακή τεχνολογία OPUS (Optimized Power Usage System) εξασφαλίζει μειωμένη κατανάλωση στις βασικές λειτουργίες, όπως ομιλία, κάμερα, MP3 player, κλπ., για αυξημένη αυτονομία της μπαταρίας.
CR electronics
Link to comment
Share on other sites

Καλώς τον φίλο μας τον jogatore!

Αφού σε πείσαμε να πάρεις Dreambox, θα σε πείσουμε να πάρεις και το Samsung! xexexe

 

Γειά σου φίλε μου.Μην τα βάζεις και τα δύο στο ίδιο σακούλι!!!!!! Το ψάχνω το θέμα επειδή έχω κάτι προσφορές....αλλά με προβληματίζει η μπαταρία και το ότι δεν μπορώ να δω τη συσκευή πουθενα!!!!! Σήμερα έτρεχα από το πρωί αλλά δεν την βρήκα πουθενά ανοικτή.

Link to comment
Share on other sites

Το πηρα τελικα.

Πολυ εντυποσιακι ευχρηστο και πιο ομορφο απο κοντα...

Καλορίζικο φίλε μου!

Ερώτηση μιας και χρησιμοποιώ πολύ το Τ9 στα SMS!

Αποθηκέυει νέες λέξεις στη μνήμη του?

 

δεν μπορώ να δω τη συσκευή πουθενα!!!!! Σήμερα έτρεχα από το πρωί αλλά δεν την βρήκα πουθενά ανοικτή.

Η συσκευή είναι πολύ καινούρια στην Ελληνική αγορά, για αυτό! Την προηγούμενη Δευτέρα άρχησε να πουλιέται!

CR electronics
Link to comment
Share on other sites

Κάνεις λάθος φίλε μου.

Προφανώς είδες το D600, όχι το U600!

To U600 εχει 670mAh, το D600 900 mAh (ρίξε μια ματιά στο επίσημο site, samsungmobile.com)

Επίσης, στο U600 η κάμερα καλύπτεται όταν το κινητό δεν είναι αναδιπλωμένο, ενώ στο D600, όχι.

 

http://www.mobile-review.com/review/image/samsung/u600/IMG_1686.jpg

 

Προφανώς είδα το u600, αλλά χωρίς το πίσω καπάκι το οποίο μάλλον καλύπτει και την κάμερα όπως λές.

Στην πλάτη του χωρίς μπαταρία έγραφε 800mA, μήπως παίρνει μέχρι τόσο;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung SGH-U600

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...