Jump to content

Samsung SGH-U600


skatzoxoiros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλημεριζω.. θα θελα να ρωτησω τους ευτυχεις κατοχους αν ειναι δυνατη η ηχογραφιση κλησης....

 

τελικα ειναι πολυ καλο κινητο...

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλημεριζω.. θα θελα να ρωτησω τους ευτυχεις κατοχους αν ειναι δυνατη η ηχογραφιση κλησης....

 

τελικα ειναι πολυ καλο κινητο...

 

Ναι, είναι! ;)

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg
Link to comment
Share on other sites

na rotiso re paidia loipn me tis epafes diorthonetai to provlima?diladi otan patao ene grama thelo na m vgazei to onoma...otan milao me anoixto to portaki gia na termatiso tin klisi me to koubi tou termatismou klisis prepei na xekleidoso prota..ginetai xoris xekleidoma??
By Order of The Peaky Blinders..
Link to comment
Share on other sites

Στο Πλαίσιο, γιατί το gold το γράφει σαν dualband??

 

μάλλον λάθος...:p

 

επίσης, τελικά η συσκευασία ΔΕΝ περιλαμβάνει το καλώδιο tv-out ???

 

:mad:

MyPhone history: Nokia 3310/6510 / Motorola V535/ V360 / Ubiquio 401 / O2 XDA Flame / Omnia i900 / GB T600 / Nokia 5230 / Huawei Ideos X5 / Toshiba AT100 / Samsung Duos / Lenovo 3500H /:cool:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

H Cosmote δεν έχει αποθέματα, την Πέμπτη το μεσημέρι πιθανόν να παραλαβή.

 

gia sas paidia molis simera me piran apo cosmote kai mou eipan oti eirthan kinita kai tha mou to steiloun kai emena se saphire blue fisika . yparxei kai se xryso alla den mou arese . se treis me tesseris ergasimes tha to exo sta xeria mou . me 90 euro epidotisi mou vgainei teliki timi 244 euro . elpizo na mi me xreosoun tipota metaforika :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

stin vodafone milane gia arxes toy ioyni....eleos....

Δείτε το ιστολόγιο μου που ασχολείται με την Τεχνολογία και όχι μόνο!!!

http://misios2.blogspot.com/

Link to comment
Share on other sites

stin vodafone milane gia arxes toy ioyni....eleos....

 

file pira simera na rwtisw gia ananewsi symbolaiou kai m pe timi kanonika...

dn rwtisa an exei kommatia dia8esima omws :X

Link to comment
Share on other sites

Στο Πλαίσιο, γιατί το gold το γράφει σαν dualband??

 

μάλλον λάθος...:p

 

επίσης, τελικά η συσκευασία ΔΕΝ περιλαμβάνει το καλώδιο tv-out ???

 

:mad:

 

ΟΧΙ, στην συσκευασία δεν συμπεριλαμβάνεται καλώδιο TVout (ελεεινοί! :mad: )

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg
Link to comment
Share on other sites

na rotiso re paidia loipn me tis epafes diorthonetai to provlima?diladi otan patao ene grama thelo na m vgazei to onoma...otan milao me anoixto to portaki gia na termatiso tin klisi me to koubi tou termatismou klisis prepei na xekleidoso prota..ginetai xoris xekleidoma??

 

allo theme de boroume na katebasoume??

By Order of The Peaky Blinders..
Link to comment
Share on other sites

na rotiso re paidia loipn me tis epafes diorthonetai to provlima?diladi otan patao ene grama thelo na m vgazei to onoma...otan milao me anoixto to portaki gia na termatiso tin klisi me to koubi tou termatismou klisis prepei na xekleidoso prota..ginetai xoris xekleidoma??

 

allo theme de boroume na katebasoume??

 

Οι επαφές για να δουλέψει σωστά η αναζήτηση στον κατάλογο, πρέπει να γραφτούν (ή να διορθωθούν) με τους χαρακτήρες του κινητού. Πρέπει να υπάρχει κάποιο bug με την Ελληνική γραμματοσειρά. Εγώ πέρασα όλον το κατάλογο επαφών μου απο το D600 μου, τα αναγνώρησε όλα, κανονικά με πεζά - κεφαλαία, αλλα αναζήτηση... γιόκ! Όταν διόρθωσα τα ονόματα όλα οκ! ( και έχει μόνο κεφαλαία!)

 

Για το κλείδωμα των πλήκτρων είναι φυσιολογικό να κλειδώνουν! Μην ξεχνάς πως είναι αφής, και θα μπορούσες να τερματίσεις την κλήση σου με την επαφή του κινητού στο μάγουλό σου. ή θα πατάς το κεντρικό πρώτα να ξεκλειδώνει, ή θα σύρεις το καπάκι προς τα κάτω.

 

Θέματα δεν παίνει, όπως κανένα άλλο κινητό της Samsung

CR electronics
Link to comment
Share on other sites

Όταν το κινητό είναι σε κατάσταση αναμονής, στο επάνω μέρος της οθόνης που είναι μία μπάρα με εικονίδια σας έχει ένα εικονίδιο που δείχνει ένα "G";

Το έχει βγάλει κανείς; Αν ναι, πως;

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg
Link to comment
Share on other sites

Όταν το κινητό είναι σε κατάσταση αναμονής, στο επάνω μέρος της οθόνης που είναι μία μπάρα με εικονίδια σας έχει ένα εικονίδιο που δείχνει ένα "G";

Το έχει βγάλει κανείς; Αν ναι, πως;

 

δε βγαινει αυτο

σημαινει οτι εισαι σε καλυψη gprs

:X
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ,

Χθες απέκτησα και εγώ το εν λόγο κινητό μετά από αρκετά χρόνια φανατικός της SonyEricsson, δυστυχώς διαπιστώνω ότι είναι αρκετά στριφνό με τα Ελληνικά κάτι που δεν το περίμενα στο 2007 να ασχολούμαστε με αυτό το θέμα.

Ακόμα έχω μερικές ερωτήσεις

1. Δεν έχω βρει ακόμα εάν έχει διαφορετικά προφίλ.

2. Μπορώ να αλλάξω την Ακρόπολη και να βάλω κάτι διαφορετικό ( όχι φωτογραφεία αλλά κάτι με την λειτουργικότητα της Ακρόπολης).

3. Στις ρυθμίσεις οθόνης , Οθόνη ρολογιού έχει δύο επιλογές αλλά δεν καταλαβαίνω πως της διαλέγεις αφού δεν βγάζει τίποτα.

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Link to comment
Share on other sites

2. Μπορώ να αλλάξω την Ακρόπολη και να βάλω κάτι διαφορετικό ( όχι φωτογραφεία αλλά κάτι με την λειτουργικότητα της Ακρόπολης).

 

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

 

Αμα κάνεις ένα ταξιδάκι προς Γαλλία ας πούμε θα σου βγάλει θέμα αυτόματα με φόντο τον πύργο του Άιφελ...Τουλάχιστον αυτό έχω ακούσει ότι γίνεται :)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ,

 

1. Δεν έχω βρει ακόμα εάν έχει διαφορετικά προφίλ.

2. Μπορώ να αλλάξω την Ακρόπολη και να βάλω κάτι διαφορετικό ( όχι φωτογραφεία αλλά κάτι με την λειτουργικότητα της Ακρόπολης).

3. Στις ρυθμίσεις οθόνης , Οθόνη ρολογιού έχει δύο επιλογές αλλά δεν καταλαβαίνω πως της διαλέγεις αφού δεν βγάζει τίποτα.

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

 

1. Πιθανότατα δεν έχει (όσο και να έψαξα δεν βρήκα κάτι τέτοιο, πράγμα απίστευτα άβολο)

2. Όχι δεν αλλάζει, το κινητό είναι ελάχιστα παραμετροποιήσιμο όπως σχεδόν όλα τα samsung!

3. Τι να σου πω.. Εγώ όποια και να διαλέξω δεν αλλάζει κάτι..

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg
Link to comment
Share on other sites

3. Στις ρυθμίσεις οθόνης , Οθόνη ρολογιού έχει δύο επιλογές αλλά δεν καταλαβαίνω πως της διαλέγεις αφού δεν βγάζει τίποτα.

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

 

Για να αλλάξει αυτό θα πρέπει να διαλέξεις για φόντο κάποια φωτόγραφία "απλή". Να μην έχεις δηλαδή για φόντο την Ακρόπολη. Τότε η επιλογή λειτουργεί κανονικά. :)

Η "Ακρόπολη" είναι ένα theme (ας το πούμε) που δεν δέχεται αλλαγές...

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Ωραια..ας κανουμε μια σουμα με την Ακροπολη..:)

 

Στην δινει σαν στανταρ φοντο..αν αλλαξεις χωρα αλλαζει και αναλογα το φοντο...αν εισε καρφωμενος στην Ελλαδα ομως,μπορεις να βαλεις μια φωτο σου και η Ακροπολη να φυγει...σωστα??Απλα δεν περνει αλλα φοντο σαν αυτα που κατεβαζουμε απο το ιντερνετ.....εχω την αισθηση οτι δεν μου ξεφυγε κατι ετσι?

Δείτε το ιστολόγιο μου που ασχολείται με την Τεχνολογία και όχι μόνο!!!

http://misios2.blogspot.com/

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ,

Χθες απέκτησα και εγώ το εν λόγο κινητό μετά από αρκετά χρόνια φανατικός της SonyEricsson, δυστυχώς διαπιστώνω ότι είναι αρκετά στριφνό με τα Ελληνικά κάτι που δεν το περίμενα στο 2007 να ασχολούμαστε με αυτό το θέμα.

Ακόμα έχω μερικές ερωτήσεις

1. Δεν έχω βρει ακόμα εάν έχει διαφορετικά προφίλ.

2. Μπορώ να αλλάξω την Ακρόπολη και να βάλω κάτι διαφορετικό ( όχι φωτογραφεία αλλά κάτι με την λειτουργικότητα της Ακρόπολης).

3. Στις ρυθμίσεις οθόνης , Οθόνη ρολογιού έχει δύο επιλογές αλλά δεν καταλαβαίνω πως της διαλέγεις αφού δεν βγάζει τίποτα.

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

 

 

'Οσον αφορά το τρίτο ερώτημα, αν πας στο παγκόσμιο ρολόι και προσθέσεις την ώρα κάποιου άλλου μέρους , τότε στις ρυθμίσεις οθόνης στην οθόνη ρολογιού σου δίνει την δυνατότητα να βλέπεις μόνο την τοπική ώρα ή να σου δείχνει και τις δύο ώρες ταυτόχρονα.

Link to comment
Share on other sites

Ωραια..ας κανουμε μια σουμα με την Ακροπολη..:)

 

Στην δινει σαν στανταρ φοντο..αν αλλαξεις χωρα αλλαζει και αναλογα το φοντο...αν εισε καρφωμενος στην Ελλαδα ομως,μπορεις να βαλεις μια φωτο σου και η Ακροπολη να φυγει...σωστα??Απλα δεν περνει αλλα φοντο σαν αυτα που κατεβαζουμε απο το ιντερνετ.....εχω την αισθηση οτι δεν μου ξεφυγε κατι ετσι?

 

Αν βάλεις γλώσσα τα Γαλλικά, θα σου βγάλει το πύργο του Άιφελ, άν βάλεις Ιταλικά, τον πύργο της Πίζας ενώ στα Αγγλικα γβάζει το Big Ben...

CR electronics
Link to comment
Share on other sites

Αν βάλεις γλώσσα τα Γαλλικά, θα σου βγάλει το πύργο του Άιφελ, άν βάλεις Ιταλικά, τον πύργο της Πίζας ενώ στα Αγγλικα γβάζει το Big Ben...

 

χμμ.. δοκιμασα αυτο που λες και αλλαξα γλωσσες .. αλλα η Ακρόπολη εκεί σταθερά

http://www.faretra.gr

Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο

Link to comment
Share on other sites

χμμ.. δοκιμασα αυτο που λες και αλλαξα γλωσσες .. αλλα η Ακρόπολη εκεί σταθερά

 

:lol: Έχεις απόλυτο δίκιο, και εγώ το είχα διαβάσει αλλού, και βιάστηκα να απαντήσω δίχως να το έχω δοκιμάσει!:D

CR electronics
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανα πρόγραμμα για μεταφορά επαφώων απο αλλο κινητο στο U600?

Greek Android Developers [ Facebook [Page] [Group] ] [ Google+ [Page]]

 

Google Nexus One Cyan7.2.0 v2.3.7

SAMSUNG Galaxy S 2 II v4.1.1 - Baseband: I9100XXLPW Kernel:3.0.42-Siyah-Dorimanx-V5.76B

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανα πρόγραμμα για μεταφορά επαφώων απο αλλο κινητο στο U600?

 

Απο το D600 μου πέρασα μέσω bluetooth όλες μου τις αποθηκευμένες επαφές μέσα σε 3 - 4 λεπτα. (γύρω στις 150 επαφές)

CR electronics
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung SGH-U600

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...