Jump to content

myphone.gr :: προτάσεις για βελτίωση


dedcat
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτήν τη στιγμή ο διακομιστής που φιλοξενεί τις ιστοσελίδες του myPhone.gr είναι ιδιαίτερα απασχολημένος. Ζητούμε την κατανόησή σας γι αυτό το μήνυμα και σας παρακαλούμε να προσπαθήσετε και πάλι να προσπελάσετε το site μετά από μερικά λεπτά.

ώρα 8:55 :(

Hip Hop.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δεν ξερω αν εχει αναφερθει καπου αλλου,παντως εγω αυτο που θελω να ρωτησω ειναι γιατι δεν γινεται να παιζει ενα βιντακι(του youtube ας πουμε) σε καποιο μυνημα αλλα να εμφανιζεται μονο το λινκ.Δηλαδη αυτο που νομιζω πως χρειαζεται ειναι να μπορουμε να ποσταρουμε βιντεακια οπως ακριβως ποσταρουμε και τις φωτογραφιες.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν εχει αναφερθει καπου αλλου,παντως εγω αυτο που θελω να ρωτησω ειναι γιατι δεν γινεται να παιζει ενα βιντακι(του youtube ας πουμε) σε καποιο μυνημα αλλα να εμφανιζεται μονο το λινκ.Δηλαδη αυτο που νομιζω πως χρειαζεται ειναι να μπορουμε να ποσταρουμε βιντεακια οπως ακριβως ποσταρουμε και τις φωτογραφιες.

 

Γιατί να χρειάζεται;

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν εχει αναφερθει καπου αλλου,παντως εγω αυτο που θελω να ρωτησω ειναι γιατι δεν γινεται να παιζει ενα βιντακι(του youtube ας πουμε) σε καποιο μυνημα αλλα να εμφανιζεται μονο το λινκ.Δηλαδη αυτο που νομιζω πως χρειαζεται ειναι να μπορουμε να ποσταρουμε βιντεακια οπως ακριβως ποσταρουμε και τις φωτογραφιες.

Ανεξάρτητα από το αν είναι χρήσιμο ή όχι χρειάζεται σε ορισμένες περιπτώσεις ιδιαίτερα για βίντεο-παρουσιάσεις διαφόρων κινητών. Είναι εύκολο να ενσωματωθεί ο σχετικός κώδικας ωστόσο δεν έχω βρει έως τώρα τον χρόνο να τον προσαρμόσω ώστε να μην επιτρέπεται η χρήση του στις... υπογραφές, αλλά και περισσότερες από 2 φορές ανά μήνυμα ώστε να μην γίνεται απαγορευτική η φόρτωση οποιασδήποτε ιστοσελίδας από χρήστες με «αργά» μηχανήματα και «αργές» συνδέσεις.

 

Λογικά πάντως θα γίνει με την έλευση του vBulletin 3.6.9, οπότε και θα γίνουν αρκετές ακόμη αλλαγές.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δε νομιζω οτι αυτο θα ηταν χρησιμο ..

 

Το μόνο που θα πετυχαίναμε, θα ήταν να γεμίσει το myphone βιντεάκια, και να κάνει 200 ώρες να φορτώσει ακόμη και σε αυτούς με DSL...

 

Υ.Γ.

Happy birthday! :D

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω να επιβαρυνθούν ιδιαίτερα οι σελίδες, αφού για να αρχίσει το κατέβασμα πρέπει να πατηθεί το play.

Όπως και να έχει καλό θα ήταν να υλοποιηθεί μόνο για τις παρουσιάσεις γιατί θα πήξουμε στο spam. Και τα απλά links μια χαρά κάνουν τη δουλειά τους.

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω να επιβαρυνθούν ιδιαίτερα οι σελίδες, αφού για να αρχίσει το κατέβασμα πρέπει να πατηθεί το play.

Όπως και να έχει καλό θα ήταν να υλοποιηθεί μόνο για τις παρουσιάσεις γιατί θα πήξουμε στο spam. Και τα απλά links μια χαρά κάνουν τη δουλειά τους.

 

Σωστό κι αυτό. Πάντως το spam είναι σιγουρότατο...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

http://img358.imageshack.us/img358/4246/porfyrasyb4.th.jpg Kαρναβάλια είστε και φαίνεσθαι ......:lol:

Φιλικά ε! ;):p

 

EDIT: Ο.Κ. τώρα έγινε πιο σαφές. Όλα καλά.

http://img442.imageshack.us/img442/618/porfyras2sp6.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τα μηνύματα υπό παρακολούθηση κάθε πότε ανανεώνονται? Έχει κολλήσει εδώ και μια ώρα στα 10 παρόλο που έχω ανοίξει και τα 10. Το ίδιο πρόβλημα είχα και χθες το βράδυ που είχε κολλήσει στα 3 μηνύματα αλλά κράτησε για λίγο.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Δε θα ήταν ενδιαφέρον να υπήρχε ένα επισημασμένο thread με τα κινητά που αναμένονται κάθε μήνα;

 

πχ, "Ιούνιος 2008:Aναμένονται να κυκλοφορήσουν τα εξής..."

Link to comment
Share on other sites

Δε θα ήταν ενδιαφέρον να υπήρχε ένα επισημασμένο thread με τα κινητά που αναμένονται κάθε μήνα;

 

πχ, "Ιούνιος 2008:Aναμένονται να κυκλοφορήσουν τα εξής..."

 

Ξέρεις τις εταιρείες κινητής τηλεφωνία να τηρούν τα χρονοδιαγράμματα κυκλοφορίας των κινητών τους τηλεφώνων; :wink:

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Γενικώς είμαι ευχαριστημέμος απο το myphone. Αλλά πιστεύω πως σε κάποια πράγματα θα πρέπει να υπάρχει ενημέρωση όταν γίνετε κάποια αλλάγή πχ η διαγραφή μηνύματος.. Βασικά δύο μηνύματα μου έχουν σβηστεί απ' όσο θυμάμαι..

Το ένα λόγο του οτι έγραφα με αγγλικούς χαρακτήρες αλλά είχα πρόβλημα διότι δεν ήξερα οτι πρέπει να αλλάξω κωδικοποίηση επειδή μπαίνω με wind plus.

Και για το δεύτερο λόγο του ότι είχαν γραφτεί κάποια πράγματα που δεν έπρεπε απο κάποιον χρήστη και η μπάλα πήρε και το δικό μου μήνυμα το οποίο δεν είχε σχέση με το συγκεκριμένο θέμα.

Τέλος είχα κάνει μια ερώτηση στο http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=82992&page=149 η οποία απαντήθηκε γρήγορα με link αλλά την επόμενη μέρα σβήστηκε η απάντηση και δεν είχα αποθηκεύσει το link. Παρόλο που ρώτησα πού πήγε το link.. απάντηση δεν πήρα.

Link to comment
Share on other sites

Τέλος είχα κάνει μια ερώτηση στο http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=82992&page=149 η οποία απαντήθηκε γρήγορα με link αλλά την επόμενη μέρα σβήστηκε η απάντηση και δεν είχα αποθηκεύσει το link. Παρόλο που ρώτησα πού πήγε το link.. απάντηση δεν πήρα.
Δοκίμασες να ρωτήσεις με PM τους αρμόδιους διαχειριστές; Είμαι βέβαιος ότι θα σου έλεγαν πως το link που έψαχνες αφαιρέθηκε λόγω παράβασης των ΟΠΧ...

 

Τα μηνύματα υπό παρακολούθηση κάθε πότε ανανεώνονται? Έχει κολλήσει εδώ και μια ώρα στα 10 παρόλο που έχω ανοίξει και τα 10. Το ίδιο πρόβλημα είχα και χθες το βράδυ που είχε κολλήσει στα 3 μηνύματα αλλά κράτησε για λίγο.

 

Με την ευκαιρία... Τι ακριβώς εννοείς; Αν εννοείς τη σχετική ένδειξη στην κεντρική σελίδα ( http://www.myphone.gr/ ) τότε αυτά ανανεώνονται μετά από κάθε σου νέα είσοδο. Για παράδειγμα, αν δεν κάνεις log-out ή αν δεν περάσουν 20 λεπτά από την τελευταία σου ενέργεια θα συνεχίσουν να είναι όσα ήταν και πριν. Βέβαια, αν προστεθούν και άλλα στο ενδιάμεσο τότε αυτά θα ενημερωθούν (και θα γίνουν 11, 12, 13 κ.ο.κ.) Η ένδειξη αφορά στα μηνύματα υπό παρακολούθηση μετά την τελευταία σου επίσκεψη - η ακριβής ημερομηνία της οποίας αναφέρεται ακριβώς από πάνω. Αν εννοείς κάτι διαφορετικό let me know, ώστε να σου δώσω την απαραίτητη διευκρίνηση.

 

Το γνωστο μήνυμα για τον απασχολημένο server έχει κάνει την επανεμφάνιση του το τελευταίο 3ημερο.

 

Πιστεύω πάντως πως η κατάσταση έχει βελτιωθεί σημαντικά μετά τις αλλαγές που έγιναν πριν από 2 περίπου μήνες. Δεν νομίζω ότι εμφανίζεται με την ίδια συχνότητα και σίγουρα είναι αναπόφευκτο να εμφανίζεται 1-2 φορές ημερησίως σε ώρες αιχμής. Είναι μόνο δική μου αυτή η εντύπωση;

 

Δε θα ήταν ενδιαφέρον να υπήρχε ένα επισημασμένο thread με τα κινητά που αναμένονται κάθε μήνα;

 

Οι περισσότερες εταιρείες δίνουν ημερομηνία κυκλοφορίας ανά τρίμηνο. Οπότε, έστω και αυτόματα είναι εφικτή η δημιουργία μίας ενότητας στο My Devices που θα εμφανίζει σε ποιο τρίμηνο θα εμφανιστούν ποιες συσκευές - βέβαια οι πληροφορίες ίσως να μην είναι σωστές αφού όπως είναι γνωστό κανείς δεν τηρεί με ακρίβεια τα χρονοδιαγράμματα. Πάντως οφείλω να ομολογήσω ότι ακόμη πιο δύσκολο είναι να δημιουργηθεί μία λίστα με τα κινητά που «κυκλοφόρησαν» στα καταστήματα την τελευταία εβδομάδα. Η ενημέρωση είναι σχεδόν ανύπαρκτη για τέτοια θέματα...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γενικώς είμαι ευχαριστημέμος απο το myphone. Αλλά πιστεύω πως σε κάποια πράγματα θα πρέπει να υπάρχει ενημέρωση όταν γίνετε κάποια αλλάγή πχ η διαγραφή μηνύματος.. Βασικά δύο μηνύματα μου έχουν σβηστεί απ' όσο θυμάμαι..

Το ένα λόγο του οτι έγραφα με αγγλικούς χαρακτήρες αλλά είχα πρόβλημα διότι δεν ήξερα οτι πρέπει να αλλάξω κωδικοποίηση επειδή μπαίνω με wind plus.

Και για το δεύτερο λόγο του ότι είχαν γραφτεί κάποια πράγματα που δεν έπρεπε απο κάποιον χρήστη και η μπάλα πήρε και το δικό μου μήνυμα το οποίο δεν είχε σχέση με το συγκεκριμένο θέμα.

Τέλος είχα κάνει μια ερώτηση στο http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=82992&page=149 η οποία απαντήθηκε γρήγορα με link αλλά την επόμενη μέρα σβήστηκε η απάντηση και δεν είχα αποθηκεύσει το link. Παρόλο που ρώτησα πού πήγε το link.. απάντηση δεν πήρα.

Όπως είχα πει σε μια πρότασή μου η οποία μάλλον περάστηκε χωρίς κανείς να τη διαβάσει :( είχα προτείνει μια λύση για τα μηνύματα που μεταφέρονται ή που είναι offtopic ή και που διαγράφονται.

 

Είχα προτείνει τα μηνύματα αυτά να αφήνουν στην θέση τους μια κρυφή σειρά ανάμεσα στα ποστ η οποία θα είναι διακριτή (να λέει πχ. μεταφερθέν μήνυμα, ή διαγραμμένο μήνυμα) και όταν κάνει κλίκ πάνω της κάποιος να εμφανίζονται (hide-show) τα μηνύματα που μεταφέρθηκαν ή να αναφέρεται ότι κάποια μηνύματα μεταφέρθηκαν (δίνοντας link) ή διαγράφηκαν για τον τάδε λόγο.

 

Εξακολουθώ να θεωρώ την ιδέα μου καλή (αυτό έλειπε!), αλλά το θέμα είναι να τη θεωρήσετε και εσείς!

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες να ρωτήσεις με PM τους αρμόδιους διαχειριστές; Είμαι βέβαιος ότι θα σου έλεγαν πως το link που έψαχνες αφαιρέθηκε λόγω παράβασης των ΟΠΧ...

 

Δεν έστειλα PM διότι δεν γνωρίζω ποιος έσβησε το μήνυμα και γι' αυτό το λόγο ρώτησα στο ίδιο το thread. Πιστεύω πως αυτός που έσβησε την απάντηση θα διάβασε και την ερώτηση μου..

 

Με την ευκαιρία... Τι ακριβώς εννοείς; Αν εννοείς τη σχετική ένδειξη στην κεντρική σελίδα ( http://www.myphone.gr/ ) τότε αυτά ανανεώνονται μετά από κάθε σου νέα είσοδο. Για παράδειγμα, αν δεν κάνεις log-out ή αν δεν περάσουν 20 λεπτά από την τελευταία σου ενέργεια θα συνεχίσουν να είναι όσα ήταν και πριν. Βέβαια, αν προστεθούν και άλλα στο ενδιάμεσο τότε αυτά θα ενημερωθούν (και θα γίνουν 11, 12, 13 κ.ο.κ.) Η ένδειξη αφορά στα μηνύματα υπό παρακολούθηση μετά την τελευταία σου επίσκεψη - η ακριβής ημερομηνία της οποίας αναφέρεται ακριβώς από πάνω. Αν εννοείς κάτι διαφορετικό let me know, ώστε να σου δώσω την απαραίτητη διευκρίνηση.

 

Ναι.. αυτό εννοώ. Όπως έγραψα είχε κολλήσει στα 10 μηνύματα υπο παρακολούθηση για περισσότερο απο μια ώρα. Επειδή μπαίνω απο δικό μου υπολογιστή δεν κάνω ποτέ log out, αλλά συνήθως δεν υπάρχει τέτοιο πρόβλημα. Ελάχιστες φορές έχει γίνει.. απλά το μεγαλύτερο κόλλημα ήταν αυτό που πόσταρα..

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Πώς θα σας φαινόταν να γινόταν το myphone συνδρομητικό? Και για να μην παρεξηγηθώ όταν λέω συνδρομητικό, εννοώ να δημιουργηθούν silver/gold/platin members, που ανάλογα με μια μικρή οικονομική εισφορά, θα γίνονταν αντίστοιχα silver/gold/platin ή "ό,τι άλλο" τέλος πάντων member. Η ανώτερη κατηγορία θα μπορούσε για παράδειγμα να είχε περισσότερο χώρο στα PMs ή περισσότερο χώρο στο mygallery από μία άλλη. Επίσης θα μπορούσε ενδεχομένως να ανεβάζει περισσότερες από 5 αγγελίες/εβδομάδα στο buy & sell και πολλά άλλα.
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω οτι αυτο θα βοηθησει την βελτιωση του site.

Φιλικα

http://img403.imageshack.us/img403/8225/cae7gdirjo3.jpg

http://www.hdgr.eu http://photoxstation.googlepages.com

Ο Χρόνος είναι πολύ αργός για όσους περιμένουν, πολύ γρήγορος για όσους φοβούνται, πολύ μακρύς για όσους υποφέρουν, πολύ σύντομος για όσους χαίρονται και αιώνιος για όσους αγαπούν

Link to comment
Share on other sites

Πώς θα σας φαινόταν να γινόταν το myphone συνδρομητικό? Και για να μην παρεξηγηθώ όταν λέω συνδρομητικό, εννοώ να δημιουργηθούν silver/gold/platin members, που ανάλογα με μια μικρή οικονομική εισφορά, θα γίνονταν αντίστοιχα silver/gold/platin ή "ό,τι άλλο" τέλος πάντων member. Η ανώτερη κατηγορία θα μπορούσε για παράδειγμα να είχε περισσότερο χώρο στα PMs ή περισσότερο χώρο στο mygallery από μία άλλη. Επίσης θα μπορούσε ενδεχομένως να ανεβάζει περισσότερες από 5 αγγελίες/εβδομάδα στο buy & sell και πολλά άλλα.

 

Ποιός ο λόγος;

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Πώς θα σας φαινόταν να γινόταν το myphone συνδρομητικό? Και για να μην παρεξηγηθώ όταν λέω συνδρομητικό, εννοώ να δημιουργηθούν silver/gold/platin members, που ανάλογα με μια μικρή οικονομική εισφορά, θα γίνονταν αντίστοιχα silver/gold/platin ή "ό,τι άλλο" τέλος πάντων member. Η ανώτερη κατηγορία θα μπορούσε για παράδειγμα να είχε περισσότερο χώρο στα PMs ή περισσότερο χώρο στο mygallery από μία άλλη. Επίσης θα μπορούσε ενδεχομένως να ανεβάζει περισσότερες από 5 αγγελίες/εβδομάδα στο buy & sell και πολλά άλλα.

 

Και γιατί να πληρώνει κάποιος για να χει περισσότερο χώρο στο MyGallery, στα PMs κτλ; Εάν θέλει κάποιος να ανεβάζει περιεχόμενο, υπάρχουν άπειρα sites στο Internet.

 

Όσον αφορά το BnS εύκολα μπορώ να σκεφτώ άτομα που θα πλήρωναν ένα ποσό ώστε να κάνουν... εμπόριο μέσω του myphone, κάτι που απ'όσο ξέρω δεν είναι επιθυμητό από τον Admin.

Link to comment
Share on other sites

Και γιατί να πληρώνει κάποιος για να χει περισσότερο χώρο στο MyGallery, στα PMs κτλ; Εάν θέλει κάποιος να ανεβάζει περιεχόμενο, υπάρχουν άπειρα sites στο Internet.

 

Όσον αφορά το BnS εύκολα μπορώ να σκεφτώ άτομα που θα πλήρωναν ένα ποσό ώστε να κάνουν... εμπόριο μέσω του myphone, κάτι που απ'όσο ξέρω δεν είναι επιθυμητό από τον Admin.

Δεν είναι μόνο αυτά. Μπορώ μάνι μάνι να σκεφτώ μερικά πράγματα που θα μπορούσε κάποιος να απολαύσει με μια συνδρομή πέρα από αυτά που προανέφερα. Αναζήτηση με 3 χαρακτήρες, αναζήτηση χωρίς όριο χρόνου η μία από την άλλη, πρόσβαση σε ftp server για downloads προγραμμάτων και λογισμικού για κινητά τηλέφωνα που θα ανεβάζουν τα μέλη και άλλα. Βέβαια μια πρόταση είναι, κάθε ένσταση δεκτή. Ειδικά για αυτό που λές για το buy and sell γνωρίζω την άποψη του admin και συμφωνώ εν μέρει. Δε νομίζω ότι θα κάνει to b&s κινητοπάζαρο. Η κατάσταση ίδια θα είναι απλά θα εξυπηρετηθούν κάποια μέλη που παίζουν με τα κινητά πολύ και τα αλλάζουν συνεχώς. Άσε που θα φέρει και στο site λεφτά:)

Link to comment
Share on other sites

Άσε που θα φέρει και στο site λεφτά:)

 

Χρειάζεται το site λεφτά;

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...