Jump to content

Φορητότητα αριθμού


konv
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχει εγκριθεί η μεταφορά απο την Wind απλά δεν έχει ενεργοποιηθεί ακόμα η φορητότητα. Παραλαμβάνεις την κάρτα απο το κατάστημα που έγινε η αίτηση και ζητάς να σε ενεργοποιήσουν :)

Την έχω την κάρτα!

Την πήρα όταν έκανα την αίτηση...

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • Απαντήσεις 500
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πήγα σήμερα για φορητοτήτα αριθμού στην vodafone και επειδή μου ότι υπάρχει πρόβλημα στην vodafone με την φορητοτητα αυτές της ημέρες αναγκαστικά και πήγα ΟΤΕ ξέρετε κατή για αυτό? Edited by gkamared
Μην αλλάζουμε εταιρίες σαν τα πουκάμισα να αλλάζουμε πακέτα σαν τα πουκάμισα
Link to comment
Share on other sites

Τί σχέση έχει το σταθερό με το κινητό?
χωρίς αριθμό πως θα σε καλέσουν?
Μην αλλάζουμε εταιρίες σαν τα πουκάμισα να αλλάζουμε πακέτα σαν τα πουκάμισα
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
υπάρχει κάποιο link για ηλεκτρονική αίτηση φορητότητας στη vodafone?

Mobile User: iphone 5 16gb

Tablet User: ipad mini retina 4g

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Γεια σας φιλοι μου να σας πω και εγω την δικη μου ιστορια.Λοιπον χθες μου ερχετε μυνημα στο κινητο οτι το αιτημα για τη μεταφορα του τηλεφωνικου μου αριθμου υποβληθηκε στη cyta και μολις κοπει το σημα στο κινητο μου να βαλω την καινουρια καρτα......εγω ομως ουδεποτε εκανα αιτημα φορητοτοτητας σε καμμια εταιρια κινητης τηλεφωνιας ,παιρνω τηλεφωνο στη cyta και τους λεω μου ηρθε αυτο μυνημα και οτι εγω εχω τον αριθμο μου στην wind και δεν εχω κανει κανενα αιτημα φορητοτητας οι απαντησεις τους ηταν ακαταλαβιστικες δεν εβγαλα ακρη ειπα μαλλον στειλανε λαθος μυνημα και εδω αρχιζουν τα ωραια σημερα το μεσιμερι μου κοβετε το σημα και δε λειτουργει το κινητο μου ξανα παιρνω στη cyta παλι μου αρχιζου θα το δουμε και να παω σε καταστημα wind να δω αν οαριθμος ειναι στη wind η εχει φυγει απο εκει ,παω λοιπον σε καταστμα wind και μουλενε ναι οντως ο αριθμος εχει φυγει απο αυτους τους ξανα παιρνω τηλ(στη cyta) και μου λενε το εξης οτι ναι οντως πηγε ο αριθμος cyta και το ποιο κουφοποιο ειναι οτι περαστικε σε αλλο ονομα και πλεον δεν ανηκει στο δικο μου!!!!!

Αφου γιναμε μαλλια κουβαρια μου ειπαν εγινε λαθος και απο τις δυο εταιριες και οτι θα το διορθωσουν βαβαια εγω ειμαι χωρις τηλεφωνικο αριθμο και δεν ξερω τι να κανω και αν οντως λυθει το προβλημα μου!!!!

Ο αριθμος μου ειναι επαγγελματικος καιτον εχω περιπου 15 χρονια!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να κάνεις καταγγελία στην ΕΕΤΤ με κοινοποίηση και στις 2 εταιρείες και να ζητήσεις την απομαγνητοφωνημένη συνομιλία της αίτησης φορητότητας (που φυσικά δεν υπάρχει). Μπορείς να τους πας και δικαστικά για διαφυγόντα κέρδη.
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς αυτή είναι η λύση που πρέπει να κάνει ο φίλος αλλά δεν καταλαβαίνω κάτι..Τι σχέση έχει όλο αυτό με τη Vodafone?
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο κόστος για φορητότητα από cosmote ( σύνδεση αν έχει σημασία ), σε vodafone CU ; Ρωτάω επειδή έχω διαβάσει διάφορες περιπτώσεις, ότι γίνεται δωρεάν ίσως πληρώνεις ένα ποσό που γίνεται κάρτα στο νούμερο σου και έχω διαβάσει ότι κοστίζει κάποιο ποσό 10-20 ευρώ, το οποίο δεν γίνεται κάρτα όπως στη προηγούμενη περίπτωση.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο κόστος για φορητότητα από cosmote ( σύνδεση αν έχει σημασία ), σε vodafone CU ; Ρωτάω επειδή έχω διαβάσει διάφορες περιπτώσεις, ότι γίνεται δωρεάν ίσως πληρώνεις ένα ποσό που γίνεται κάρτα στο νούμερο σου και έχω διαβάσει ότι κοστίζει κάποιο ποσό 10-20 ευρώ, το οποίο δεν γίνεται κάρτα όπως στη προηγούμενη περίπτωση.

 

Δεν κοστιζει κατι...μονο ανανεωση θελει να κανεις κατευθειαν(10€).Αναλογα το καταστημα που θα πας...

 

Sent from mTalk

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Φορητότητα από vodafone σε cosmote μετά από συμβολαιο 14 χρόνων.Παρέλαβα αιτηση,συμβόλαιο,sim από cosmote με κουριερ.

Νεα προταση τρελή από vodafone,την αποδεχομαι φυσικά,και ξεκινώ να κανω ακυρωση φορητοτητας.Tαλαιπωρία.

Ο ένας στον άλλον στην cosmote,μεχρι που αρχιζουν οι απειλες απο μένα.Με καλουν τελικα απο cosmote και μου δινουν το 6971013866 όπου με τον αριθμό της αιτησης φορητοτητας,κανεις αυτόματα την ακύρωση.

Η ΕΕΤΤ τους υποχρεωνει όλους να εχουν τετοιο αυτοματοποιημένο κέντρο.Δεν το λενε όμως.Επισης η sim σε οποιοδηποτε καταστημα.Και τελος μην σας λενε "μα παραλαβατε sim" η ΕΕΤΤ οριζει ρητά,οτι η sim πρέπει να εκδίδεται αφου ολοκληρωθεί η φορητότητα.Αρα ειναι ως μη γενομενα και το συμβόλαιο και η κάρτα που στελνουν.

Edited by akalefk
Link to comment
Share on other sites

Φορητότητα από vodafone σε cosmote μετά από συμβολαιο 15 χρόνων.Παρέλαβα αιτηση,συμβόλαιο,sim από cosmote με κουριερ.

Νεα προταση τρελή από vodafone,την αποδεχομαι φυσικά,και ξεκινώ να κανω ακυρωση φορητοτητας.Tαλαιπωρία.

Ο ένας στον άλλον στην cosmote,μεχρι που αρχιζουν οι απειλες απο μένα.Με καλουν τελικα απο cosmote και μου δινουν το 6971013866 όπου με τον αριθμό της αιτησης φορητοτητας,κανεις αυτόματα την ακύρωση.

Η ΕΕΤΤ τους υποχρεωνει όλους να εχουν τετοιο αυτοματοποιημένο κέντρο.Δεν το λενε όμως.Επισης η sim σε οποιοδηποτε καταστημα.Και τελος μην σας λενε "μα παραλαβατε sim" η ΕΕΤΤ οριζει ρητά,οτι η sim πρέπει να εκδίδεται αφου ολοκληρωθεί η φορητότητα.Αρα ειναι ως μη γενομενα και το συμβόλαιο και η κάρτα που στελνουν.

 

Τι συμβολαο ειχες και ποσο στο αφησε η Vodafone ?

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Τι συμβολαο ειχες και ποσο στο αφησε η Vodafone ?

Ειχα ενα παλιό και δεν το αφηνα για καποιους λόγους.Δυο χρόνια με ειχαν χωρις δεδομένα,ούτε καν mms!Tώρα ήθελα το red 1 business.Ξεκινησαν στα 67 με την επιδοτηση που ειχα,και μετα τη φορητότητα με πηγαν στα 32!!Βέβαια 14 χρόνια συμβόλαιο,αλλα δεν περιμενα τετοια προσφορά.

Αέρα πουλάνε φίλε μου,και μπορουν να κανουν οτι θέλουν σε εκπτωσεις.

Link to comment
Share on other sites

Ειχα ενα παλιό και δεν το αφηνα για καποιους λόγους.Δυο χρόνια με ειχαν χωρις δεδομένα,ούτε καν mms!Tώρα ήθελα το red 1 business.Ξεκινησαν στα 67 με την επιδοτηση που ειχα,και μετα τη φορητότητα με πηγαν στα 32!!Βέβαια 14 χρόνια συμβόλαιο,αλλα δεν περιμενα τετοια προσφορά.

Αέρα πουλάνε φίλε μου,και μπορουν να κανουν οτι θέλουν σε εκπτωσεις.

 

Ετσι...Εγω εχω 3 red1 με 17,50 το καθενα τελικη τιμη.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα,

 

Έκανα μια αίτηση φορητότητας από συμβόλαιο COSMOTE σε καρτοκινητό VODAFONE. Στο κατάστημα της VODAFONE μου ζήτησαν να πληρώσω 30 ευρώ για τη φορητότητα, από τα οποία 5 ευρώ ήταν για την κάρτα SIM. Κάποια από τα εναπομείναντα 25 ευρώ μπήκαν στο υπόλοιπο της κάρτας όταν ενεργοποιήθηκα. Η COSMOTE μου έκανε μια καλύτερη προσφορά για να μείνω στο δικτυό της 4 μέρες μετά τη μεταφορά μου στο δίκτυο της VODAFONE, την οποία και δέχτηκα (συμβόλαιο 18μηνο στο πρόγραμμα L). Μου είπαν ότι τη Δευτέρα θα μου στείλουν τα συμβόλαια με courier για να υπογράψω. Θα πρέπει να πληρώσω κάποιο αντίτιμο στη VODAFONE για αυτή τη μεταφορά ή επειδή είναι καρτοκινητό και δεν έχω δέσμευση δεν θα πληρώσω τίποτα?

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Tέλος αποσύνδεσης έχουν μόνο τα συμβόλαια, και νομίζω πως δεν ισχύει σε φορητότητα. Οπότε δεν πρέπει να έχεις να πληρώσεις κάτι.

 

Το πρόβλημα είναι τα 25€ που σου έβαλαν. Εγώ θα έψαχνα κάποιον με vodafone καρτοκινητό να του τα μεταφέρω, μιας και θα κάνεις ξανά φορητότητα και θα τα χάσεις διαφορετικά.

http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=11420

Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση!

Υποθέτω ότι τα πακέτα δεν μεταφέρονται σε άλλο συνδρομητή VODAFONE, μόνο το υπόλοιπο του λογαριασμού μπορώ να μετφέρω σωστά?

Link to comment
Share on other sites

Σωστά. Μπορείς να μεταφέρεις από 5€ και πάνω, και χρειάζεται να έχεις κάνει ανανέωση 25€ τουλάχιστον το τελευταίο 3μηνο. Αφού μπήκαν 25, λογικά δεν πρέπει να έχεις πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Πήγα να κάνω φορητότητα από Βονταφον σε κοσμοτε. Μου ζητήσανε στο κατάστημα 20€ ! Για καλή μου τύχη σκέφτηκα να πάρω στην εξυπηρέτηση της κοσμοτε και μου είπανε ότι η φορητότητα είναι εντελώς δωρεάν ! Και όταν πάω να παραλάβω να τους το πω και αν ακόμα επιμένουν να πάρω τηλ στην εξυπηρέτηση να τους το επιβεβαιώσουν και οι ίδιο ! Ααα ρε μνημόνια που θέλουν
:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Σε ποιό κατάστημα πέτυχες τέτοιους απατεώνες για να ξέρουμε;

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Καλησπερα σε ολους. Ειμαι στην q και εχω κανει αιτηση για vodafone εχει περασει μια βδομαδα μου λενε οτι υπαρχει τεχνικο προβλημα σε ολες τις εταιριες και δεν ξερουν ποτε θα λυθει.γνωριζει κανεις τι συμβαινει?
Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο μου είπαν και σε εμένα σε ένα κατάστημα της Vodafone. Ζητησα φορητότητα από cosmote σε vodafone και μου είπαν ότι λόγω κάποιου τεχνικού προβλήματος, για να συνδεθώ θα περάσουν 15 μέρες.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είναι γενικό το όλο θέμα και γι αυτό δεν προχωράνε. Κανένα απολύτως πρόβλημα δεν υπάρχει! Από την στιγμή της αίτησης δεν έχουν λόγο να σας καθυστερούν

 

Στάλθηκε από το FRD-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...