Jump to content

Destinator 7


Minotavrs
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Nice 2 c u again φιλε Odytsak. Θα μου επιτρεψεις να διαφωνίσω. Επειδή τον έχω δουλέψει τον χάρτη ( όχι αρκετά αλλά 4 μερες ) πρέπει να σου πώ οτι αυτη την στιγμή είναι ο καλύτερος χάρτης που κυκλοφορεί και βέβαια κατα πολύ καλύτερος απο τον 2008.Q4 της Gi . Δεν ξέρω όμως αν είναι καλύτερος απο τον νέο χάρτη της Gi που θα κυκλοφορήσει σε λιγο για το Ginius, μιας και μερικοί τον έχουμε σε beta απο χθές και τον τεστάρουμε.

 

Ελπίζω με τον Χρήστο τον bbbb να μην είσαστε φιλαράκια

γιατί αν χρειαστεί να τον επισκευτείς στην Κοζάνη,

με τον χάρτη της terra θα σε φέρει μέσω Θεσσαλονίκης,

δεν βαριέσαι, ευκαιρία να γνωριστούμε και να πιούμε και καφέ στην παραλία.:lol:

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ελπίζω με τον Χρήστο τον bbbb να μην είσαστε φιλαράκια

γιατί αν χρειαστεί να τον επισκευτείς στην Κοζάνη,

με τον χάρτη της terra θα σε φέρει μέσω Θεσσαλονίκης,

δεν βαριέσαι, ευκαιρία να γνωριστούμε και να πιούμε και καφέ στην παραλία.:lol:

 

Καλό :lol:

 

Η terra μας φέρνει πιο κοντα!!!

Link to comment
Share on other sites

Ο καφές αν γίνει ποτό θα το σκεφτώ, :shifty::shifty: όσο για το παράδειγμα Αθήνα-Κοζάνη πιστεύω οτι είναι υποθετικό, γιατι εμένα μου το βγάζει σωστά.
Link to comment
Share on other sites

Αθήνα-Θεσσαλονίκη 500 χιλιόμετρα

Αθήνα-Κοζάνη 550 χιλιόμετρα.

 

Στη γρήγορη διαδρομή σε πάει από Κλειδί (μια γκαζιά από Θεσσαλονίκη είναι μετά τα πρώτα διόδια).

Ωραία διαδρομή πάντως.

Θα περάσεις κι από την κοιλάδα των Τεμπών, όταν ανοίξει,

να βγάλεις και καμμία αναμνηστική φωτογραφία και μετά πας και στην Κοζάνη.:)

 

Είσαι τυχερός που απαξιώ να δουλέψω το μετριότατο destinator

γιατί θα έβγαζα πολλά μαργαριτάρια.

Edited by odytsak
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Ο καφές αν γίνει ποτό θα το σκεφτώ, :shifty::shifty: όσο για το παράδειγμα Αθήνα-Κοζάνη πιστεύω οτι είναι υποθετικό, γιατι εμένα μου το βγάζει σωστά.

563χλμ ολόκληρος κύκλος.Μια φορά έκανα το λάθος,ήμουν Αθήνα και είπα να γυρίσω από εκεί(για να γλιτώσω το μαρτύριο που λέγεται Λάρισα-Κοζάνη)και εκτός του ότι έκανα πολύ παραπάνω χλμ και χρόνο,ξενέρωσα από τα πολλά διόδια που πλήρωσα :mad:

Link to comment
Share on other sites

Εχουν περάσει μάλλον λάθος όρια ταχυτήτων, στο site τους πάντως παραδόξως η δρομολόγηση ειναι σωστή.

 

Bάλε τον καινούριο χάρτη της Gi 2010 για Destinator

και θα δεις ποιά είναι η σωστή διαδρομή Αθήνα - Κοζάνη.;)

 

ΝΑΙ...

 

ANAΣΤΗΘΗΚΕ ΤΟ DESTINATOR!!!

 

http://img203.imageshack.us/img203/5485/screen04l.jpg

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Η terra έχει πολυετή πείρα στην χαρτογράφηση και οι χάρτες της χρησιμοποιούνται σε σοβαρές επαγγελματικές εφαρμογές. Ο χάρτης αυτός δεν ξέρω τι λέει σε συνδυασμό με το Destinator, αλλά η εταιρεία δεν είναι "αλεξιπτωτιστής" στο χώρο.

 

Εκ πρώτης όψεως, τα χρώματα του χάρτη δεν μου άρεσαν (μονότονο πορτοκαλί), αλλά ας είναι σωστά τα υπόλοιπα και δεν τρέχει τπτ.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είπα ποτέ ότι η Terra είναι ''αλεξιπτωτιστής'' στον χώρο.

Μη βάζεις λόγια στο στόμα μου.

 

Ο έντυπος χάρτης όμως με τον χάρτη για λογισμικό πλοήγησης έχει μεγάλη διαφορά.

Και η Terra δεν έχει εμπειρία πάνω στο δεύτερο.

 

Στην τελική τώρα που βγήκε ο χάρτης της Gi 2010 για Destinator

μπορείς να καταλάβεις την ποιοτική διαφορά σε δουλειά πεδίου των δύο εταιριών.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να μου εξηγήσεις γιατί ο χάρτης της Geo Intelligence 2008.Q4 είναι πληρέστερος σε πολλές περιπτώσεις από τον χάρτη της Geo Intelligence 2010; :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

Ο νέος χάρτης για destinator έχει τη διαδρομή Γρεβενά - Ιωάννινα μέσω των τούνελ στην Εγνατία; Ο 2008.115 δεν την έχει.

Link to comment
Share on other sites

Bάλε τον καινούριο χάρτη της Gi 2010 για Destinator

και θα δεις ποιά είναι η σωστή διαδρομή Αθήνα - Κοζάνη.;)

 

ΝΑΙ...

 

ANAΣΤΗΘΗΚΕ ΤΟ DESTINATOR!!!

 

http://img203.imageshack.us/img203/5485/screen04l.jpg

 

οδυσσεα τους χαρτες τους εχουμε χυμα μεσα στον φακελο του destinator?θελω να εχω και εγω 2-3 χαρτες μεσα αλλα τι ονομα δινω στους φακελους των χαρτων και τους βαζουμε χυμα στο φακελο του destinator?

Link to comment
Share on other sites

δημιούργησε ένα φάκελο με όνομα DestinatorApps,και ριχτούς εκεί μέσα

CAR MULTIMEDIA- Built in GPS for VOLKSWAGEN-

WIN CE 5-KINGSTON SDHC 4GB-IGO V 8.3,- AMIGO,

MIOMAP 8,DESTINATOR 8-7-6.1,SYGIC MOBILE,DRIVE ME,POLNAV,ROUTE 66,GARMIN ,TOMTOM V 7,NAVIMATE XTREME,GINIUS DRIVE,NDRIVE,AUTOMAPA,NAVIGON V 7.4.2(BUILD 802),POCKET NAVIGATOR 9

http://i432.photobucket.com/albums/qq41/vwgolfi5/th_Multi-1.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παιδια

προσπαθω ματαια να βαλω το DEST7 στο αυτοκινητο σε οθονη 800χ480.(2 din ,gps,winc 5)tο προγραμμα ανοιγει,δειχνει οτι δουλευει αλλα μολις πατησω εισαγωγ διευθυνσης

βγαινει το ρολοι του δεστ που κανει υπολογισμους και μετα απο λιγο κολαει το προγραμμα.να αναφερω οτι το προγραμμα που εχω δουλευε και δουλευει σε ολεσ τις υπολοιπεσ συσκευες gps.επισης να σας πω οτι στο 2 din gps δουλευουν κανονικοτα ολα τα υπολοιπα προγραμματα/(igo8,amigo,dest6)

Aν καποιος εχει καμια ιδεα τι προκαλει το κολλημα θα του ημουν

υποχρεωμενη

Link to comment
Share on other sites

Παιδια

προσπαθω ματαια να βαλω το DEST7 στο αυτοκινητο σε οθονη 800χ480.(2 din ,gps,winc 5)tο προγραμμα ανοιγει,δειχνει οτι δουλευει αλλα μολις πατησω εισαγωγ διευθυνσης

βγαινει το ρολοι του δεστ που κανει υπολογισμους και μετα απο λιγο κολαει το προγραμμα.να αναφερω οτι το προγραμμα που εχω δουλευε και δουλευει σε ολεσ τις υπολοιπεσ συσκευες gps.επισης να σας πω οτι στο 2 din gps δουλευουν κανονικοτα ολα τα υπολοιπα προγραμματα/(igo8,amigo,dest6)

Aν καποιος εχει καμια ιδεα τι προκαλει το κολλημα θα του ημουν

υποχρεωμενη

 

Δεν εχεις το κατάλληλο σκιν για την λειτουργια του δεστ7.

Σε αυτα ειναι ειδικός ο panosha, navimania.

Η δε απάντηση του για το δεστ7 ειναι αρνητικη οσο αφορα την ανάλυσή αυτη που ζητας, αν θέλεις στειλε του ενα πμ ρωτα τον και στην συνεχεια ενημέρωσε και εμάς να ξερουμε τι παίζει.

http://www.navimania.gr/showpost.php?p=146687&postcount=3

Link to comment
Share on other sites

1000% είναι θέμα του skin,έχουν γίνει έως τώρα παρα μα παρα πολλές δοκιμες με skin για dest 7&8,μάταια όμως,τα ίδια skin με την ίδια ανάλυση δουλεύουν τέλεια σε άλλες συσκευές που έχουν αυτή την ανάλυση όπως htc,omnia κτλπ,και αυτό όφειλε στην κατασκευή της οθόνης που έχουν κάνει η κινέζοι.

CAR MULTIMEDIA- Built in GPS for VOLKSWAGEN-

WIN CE 5-KINGSTON SDHC 4GB-IGO V 8.3,- AMIGO,

MIOMAP 8,DESTINATOR 8-7-6.1,SYGIC MOBILE,DRIVE ME,POLNAV,ROUTE 66,GARMIN ,TOMTOM V 7,NAVIMATE XTREME,GINIUS DRIVE,NDRIVE,AUTOMAPA,NAVIGON V 7.4.2(BUILD 802),POCKET NAVIGATOR 9

http://i432.photobucket.com/albums/qq41/vwgolfi5/th_Multi-1.jpg

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη δεν υπαρχει καποια λυση?βασικα με βολευε το δεστ7.

τωρα αναγκαστικα γυρισα στο δεστ 6,απαρχαιομενο μεν

αλλα απλο και ευχρηστο για μενα

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

Συγνώμη αν επαναλαμβάνομαι, αλλά θα ηθελα να ρωτησω πως μπορω να περασω χαρτες στο MLS Destinator 3855, πέρα απο αυτούς που έχει. Μπορούν να περαστούν στην κάρτα SD, αν ναι πως ? Σας ευχαριστω πολυ.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

Συγνώμη αν επαναλαμβάνομαι, αλλά θα ηθελα να ρωτησω πως μπορω να περασω χαρτες στο MLS Destinator 3855, πέρα απο αυτούς που έχει. Μπορούν να περαστούν στην κάρτα SD, αν ναι πως ? Σας ευχαριστω πολυ.

 

Ψάχνεις τον φάκελο GreeceU, που βρίσκεται είτε στην κάρτα SD, είτε στην εσωτερική μνήμη της συσκευής. Εκεί που θα τον βρεις, θα αντιγράψεις τον φάκελο με τον νέο χάρτη (GreeceGRE), μαζί με αυτόν, όχι εντός αυτού. Επιλέγεις τον νέο χάρτη μέσα από το πρόγραμμα (Επιλογές>Επιλογή Χάρτη).

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη δεν υπαρχει καποια λυση?βασικα με βολευε το δεστ7.

τωρα αναγκαστικα γυρισα στο δεστ 6,απαρχαιομενο μεν

αλλα απλο και ευχρηστο για μενα

 

http://www.youtube.com/watch?v=_dCwhoKhK4Q

Edited by Pompodektakias
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...